Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Waluty surowcowe zaczynają dzień od wzrostów

Waluty surowcowe zaczynają dzień od wzrostów

2015-12-29 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja może przynieść więcej zmienności w porównaniu do ostatnich dni, jako że inwestorzy z Londynu powracają do handlu po przerwie świątecznej. Zatem możemy spodziewać się ciekawszych godzin w porównaniu do ostatniego, wyjątkowo sennego okresu na rynkach finansowych.
Londyn wraca do gry

Londyn wraca do gry

2015-12-29 Poranny Szkic walutowy AFS
Dzisiejsza sesja powinna przynieść nieco więcej emocji, niż dwie ostatnie, kiedy bankierzy z Londynu nie pracowali. Złoty może lekko stracić na wartości, ale celem na najbliższe 2-3 tygodnie są niższe ceny obcych walut. Po południu publikacja, wartych odnotowania, dwóch raportów z USA.

Na rynku złotego bez większych emocji

Na rynku złotego bez większych emocji

2015-12-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na płytkim rynku nie przynosi bardziej znaczących zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,2461 PLN za euro, 3,8703 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9113 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7617 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wtorkowe zmagania euro i dolara

Wtorkowe zmagania euro i dolara

2015-12-29 Raport poranny FMCM
Gdzie jesteśmy? Główna para walutowa oscyluje nieznacznie poniżej poziomu 1,10 – tak było podczas sesji wczorajszej, tak jest i dziś. Notujemy poziomy rzędu 1,0980. Zdaje się, że brak jest sił na to, by ostro podbić wartość euro i przejść przez "dziesiątkę". Zakładamy zresztą, że nawet gdyby do tego doszło, to 1,1060 mogłoby być kolejnym oporem.
EUR/USD – dolar przed umocnieniem

EUR/USD – dolar przed umocnieniem

2015-12-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Poniedziałkowy handel był płytki ze względu na specyficzny okres, a także absencję inwestorów z Londynu. Jeżeli wskazówką dla notowań euro miałyby być giełdowe parkiety, to powinno ono nieco drożeć i tak też się stało. EUR/USD nie zdołał jednak wyjść ponad poziom 1,10, gdyż przecena indeksu DAX, czy też CAC40 była niewielka.
Spokojny dzień, jak można było się spodziewać

Spokojny dzień, jak można było się spodziewać

2015-12-28 Raport popołudniowy FMCM
Czy euro może jeszcze drożeć? Pewnie może, zawsze może – chciałoby się rzec w ostentacyjny sposób ze wzruszeniem ramion. Ale wiadomo, że chodzi nam o coś innego, o prawdopodobieństwo danego scenariusza. W takim razie możemy powiedzieć, że co prawda EUR/USD dobił dziś do 1,0990 i nawet wyżej, ale: po pierwsze, ...
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2015-12-28 Rynki o poranku
Inwestorzy na światowych rynkach finansowych rozpoczynają tydzień bardzo spokojnie, kontynuując handel w nastrojach panujących jeszcze przed świętami. Giełdy w Australii i Nowej Zelandii są zamknięte, natomiast na pozostałych parkietach sesja przebiegała w spokojnej atmosferze.
Poświąteczna wyprzedaż

Poświąteczna wyprzedaż

2015-12-28 Poranny komentarz walutowy
Poniedziałkowa sesja rozpoczyna ostatni tydzień handlu w tym roku. W nadchodzących dniach nie zostaną co prawda opublikowane żadne istotne dane, niemniej jednak końcówka roku często charakteryzuje się sporymi ruchami na rynku walutowym, które mogą dotknąć także polskiego złotego.
Do końca roku bez większych zmian

Do końca roku bez większych zmian

2015-12-28 Poranny Szkic walutowy AFS
W przeciwieństwie do ubiegłego, w tym roku nie powinniśmy obserwować wzmożonych wahań na lokalnym rynku. Potencjał aprecjacji złotego w krótkim terminie wydaje się wyczerpany, co zwiększa ryzyko odbicia, szczególnie kursów europejskich walut. Z początkiem nowego roku zakładamy wznowienie obserwowanej w II poł. grudnia tendencji odbudowy pozycji złotego.
PLN stabilny na płytkim rynku

PLN stabilny na płytkim rynku

2015-12-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego, skróconego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi utrzymanie silniejszego złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2337 PLN za euro, 3,8585 PLN względem dolara amerykańskiego, 5,7577 PLN w relacji do funta szterlinga oraz 3,9125 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Waluty w samym schyłku roku

Waluty w samym schyłku roku

2015-12-28 Raport poranny FMCM
Gdzie się budzimy? Wczesnym rankiem 28 grudnia sytuacja na interesujących nas parach walutowych nie wygląda drastycznie czy choćby dramatycznie. Eurodolar rezyduje w okolicach 1,0960-80. Para jest więc stosunkowo wysoko, to prawda – ale ostatecznie nie można mówić jeszcze o przebiciu 1,10 czy tym bardziej rejonu 1,1050-60.
Sygnały wyczerpywania trendu aprecjacji złotego

Sygnały wyczerpywania trendu aprecjacji złotego

2015-12-24 Poranny Szkic walutowy AFS
Potencjał spadkowy kursu EUR/PLN jest na wyczerpaniu. Duże ryzyko osłabienia złotego o kilka groszy. Zakładamy, że będzie to jedynie ruch korygujący wcześniejszą falę aprecjacji polskiej waluty. W perspektywie 2-3 tygodni spodziewamy się, że złoty zyska na wartości.
Rynek wigilijny

Rynek wigilijny

2015-12-24 Raport poranny FMCM
Co słychać na głównej parze? Kurs eurodolara dziś po godzinie ósmej rano to ok. 1,0930-40. Wstępnie zatem realizuje się scenariusz, w którym już linia 1,09 (a tak naprawdę 1,0870, patrząc na wczorajsze minima) zadziałała jako wsparcie. Euro zyskało, dolar trochę stracił. Co teraz?
Euro (bardziej) dolar

Euro (bardziej) dolar

2015-12-23 Raport popołudniowy FMCM
Idziemy w dół: Rankiem sugerowaliśmy, że być może fala wzmocnienia euro na razie wyhamowała – i w związku z tym czeka nas powrót na południe, w stronę mocniejszego dolara. W rzeczy samej, tak się właśnie dzieje. Świeca dzienna jest (jak na razie, ale zapewne nie ulegnie to zmianie) czarna, czyli spadkowa, a kurs pary schodzi poniżej poziomu 1,09.
Świąteczne błądzenie losowe

Świąteczne błądzenie losowe

2015-12-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Płynność na rynkach finansowych dalej wysycha, a wolny dzień w Japonii bynajmniej nie pomaga w poprawie sytuacji. Wydarzenia okołorynkowe utraciły znaczenie, a zmiany cen aktywów mają więcej z błądzenia losowego niż z faktycznego dyskontowania informacji. EUR/USD odbija się tam i z powrotem, złoty zatrzymał rajd aprecjacyjny, a ropa naftowa stara się odbić.
Stabilnie, przedświątecznie…

Stabilnie, przedświątecznie…

2015-12-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Krótkoterminowo potencjał umocnienia złotego został wyczerpany. Dobre ceny do podkupienia walut w perspektywie końca roku. Od stycznia najpewniej wznowienie trendu aprecjacji. Na rynku bazowym stabilnie. EUR/USD dotarł do 1,10, ale nie spróbował przebić się na wyższe poziomu. Zakończy rok w okolicach tej ceny.
Jeszcze trochę danych i już Święta

Jeszcze trochę danych i już Święta

2015-12-23 Raport poranny FMCM
Co w kalendarium? O 13:00 poznamy tygodniową dynamikę liczby wniosków o kredyt hipoteczny. Ważniejsza będzie jednak publikacja na temat zamówień (na dobra liczone bez środków transportu oraz na dobra trwałego użytku). Ukaże się ona o 14:30 i będzie dotyczyć listopada, podobnie jak dane o dochodach i wydatkach mieszkańców USA, które ukażą się w tym samym momencie.
Wpływ cen ropy naftowej na rynek walutowy jest coraz większy

Wpływ cen ropy naftowej na rynek walutowy jest coraz większy

2015-12-22 Rynki po południu
Ceny ropy naftowej na światowych rynkach znajdują się na najniższych poziomach od ponad dekady. Skala spadków wynosząca około 70% od połowy ubiegłego roku w dużej mierze determinuje kursy walut tych gospodarek, które są od eksportu tego surowca silnie uzależnione.
Gdzie zatrzyma się eurodolar?

Gdzie zatrzyma się eurodolar?

2015-12-22 Raport popołudniowy FMCM
Po sesji: Podano dziś finalny odczyt dynamiki PKB Stanów Zjednoczonych za III kwartał tego roku. Wynik to +2 proc., wobec prognoz opiewających na 1,9 proc. (mówimy o ujęciu annualizowanym). Jednocześnie dobrze wypadł indeks Fed z Richmond, zaprezentowany o 16:00 – zakładano wzrost z -3 pkt do -1 pkt, a faktyczna zwyżka sięgnęła 6 pkt.
Dane z USA bez większego wpływu na rynek

Dane z USA bez większego wpływu na rynek

2015-12-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Bank Turcji nie zdecydował się dzisiaj na podwyżkę tygodniowej stopy repo, co było dużym zaskoczeniem. Wprawdzie w komunikacie stwierdzono, że już od styczniowego posiedzenia może rozpocząć się proces „upraszczania” polityki monetarnej, ale to nie musi sygnalizować ruchu w górę na stopie repo, ...