Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nowe rozdanie na głównej parze?

Nowe rozdanie na głównej parze?

2015-12-17 Raport poranny FMCM
Z góry na dół: Wczoraj wieczorem, krótko po ogłoszeniu decyzji Fed na temat stóp procentowych, dolar tracił na wartości i wykres głównej pary wybijał się w okolice 1,10. Miało to pewne uzasadnienie (ponieważ podwyżka, o której poinformowano, była już mocno zdyskontowana, ...
W oczekiwaniu na decyzję FED

W oczekiwaniu na decyzję FED

2015-12-16 Rynki po południu
Wieczór na który czeka cały finansowy świat. Już dzisiaj dowiemy się, czy Rezerwa Federalna zdecyduje się podwyższyć poziom stóp procentowych, co byłoby pierwszą zmianą od 2008 roku i ruchem zgodnym z prognozami ekonomistów oraz oczekiwaniami rynkowymi.

Rozkład jazdy na FED

Rozkład jazdy na FED

2015-12-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj o godz. 20:00 poznamy komunikat FED – prawdopodobieństwo podwyżki stóp o 25 p.b. na bazie kontraktów z CME wynosi 81 proc. Decyzji będzie towarzyszyć komunikat, oraz kwartalna rewizja założeń makroekonomicznych, w tym nowe projekcje stóp procentowych (o tej samej porze). Z kolei o godz. 20:30 rozpocznie się konferencja prasowa szefowej FED.
Wszystko zależy od Janet Yellen

Wszystko zależy od Janet Yellen

2015-12-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ryzyko, że Fed nie podniesie dzisiaj stóp procentowych, jest tak minimalne, że mało kto bierze je pod uwagę. Chodzi raczej o styl, w jakim to zrobi. To on zadecyduje o tym, jak zachowa się dolar, rynki walutowe i akcyjne. W zależności od tego inwestorzy będą szacować skalę i tempo przyszłorocznych podwyżek. Decyzję poznamy o 20.00, ale ważne będzie przede wszystkim to, co powie dziś Janet Yellen, szefowa Rezerwy Federalnej.
Historyczna decyzja FED

Historyczna decyzja FED

2015-12-16 Rynki o poranku
16 grudnia 2008 roku, w szczycie kryzysu finansowego, amerykańska Rezerwa Federalna zdecydowała się na obniżenie stóp procentowych do poziomu 0-0,25%. Główna stopa procentowa spadla do tak niskiego poziomu pierwszy raz w historii.
Historyczny moment

Historyczny moment

2015-12-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Wreszcie tu jesteśmy, po siedmiu latach Fed ma skończyć z polityką zerowych stóp procentowych. Rynek widzi minimalne ryzyko zaskoczenia w tej kwestii, ale pozostałe elementy przekazu FOMC mogą targnąć USD i innymi klasami aktywów w obu kierunkach. Pytanie tkwi, na ile rynek chce się jeszcze bardziej rozkręcać przed świąteczną przerwą?
Historyczna decyzja Fed

Historyczna decyzja Fed

2015-12-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Fed podniesie dziś stopy, ale poprzez wymowę komunikatu obniży oczekiwania, co do przyszłych ruchów oprocentowania w górę. Da to pozytywny impuls dla cen ryzykownych aktywów, a negatywny dla dolara. W tym środowisku zyskiwać będzie również złoty, który już wczoraj wykazał ponadprzeciętną siłę, co dobrze wróży na nadchodzące tygodnie.
Przebudzenie federalnej mocy

Przebudzenie federalnej mocy

2015-12-16 Poranny komentarz walutowy XTB
Jest bardzo prawdopodobne, iż środa 16 grudnia 2015 roku przejdzie do historii jako dzień, który niejako symbolicznie zakończy czas kryzysu finansowego rozpoczętego blisko dekadę temu. To dziś Rezerwa Federalna zadecyduje o wysokości stóp procentowych, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że o godzinie 20:00 ujrzymy pierwszą od dziewięciu lat podwyżkę stóp w USA.
Dziesięć „Szokujących Prognoz” Saxo Bank na 2016 rok

Dziesięć „Szokujących Prognoz” Saxo Bank na 2016 rok

2015-12-16 Prognoza ekonomiczna Saxo Bank
Czy nieoczekiwanymi zwycięzcami roku okażą się euro, Brazylia i ropa? Saxo Bank, specjalista w zakresie handlu i inwestycji online, oferujący dostęp do różnorodnych instrumentów finansowych, opublikował coroczne zestawienie „Szokujących Prognoz”.
Ustawianie wykresów przed wieczorną decyzją?

Ustawianie wykresów przed wieczorną decyzją?

2015-12-16 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze: Główna para walutowa nie przebiła wczoraj poziomu 1,09 i w sumie nawet się o niego nie otarła, jakkolwiek widać było mocne parcie w kierunku silniejszego dolara. Zresztą nadal jesteśmy w miarę nisko – w okolicach 1,0940-50. Tymczasem maksima, jakie wczoraj testowano, to więcej niż 1,1050.
PLN mocniejszy przed decyzją FED

PLN mocniejszy przed decyzją FED

2015-12-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, gdzie inwestorzy czekają już na impulsy z szerokiego rynku po decyzji FED. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3070 PLN za euro, 3,9395 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9785 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9208 PLN w relacji do funta szterlinga.
Słabe odreagowanie

Słabe odreagowanie

2015-12-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dobre sesje wczoraj w USA dały nadzieję na zakończenie kilkusesyjnych spadków i jeśli nie odwrócenie trendu, to przynajmniej pewnej korekty. Azja zachowała się w nocy w sposób mieszany – Nikkei spadł, ale Szanghaj poszedł do góry.
FED już jutro

FED już jutro

2015-12-15 Rynki po południu
Wtorkowe popołudnie przynosi dość rzadko obserwowany ostatnio obrazek w postaci notowanej na zielono ceny ropy naftowej. Zarówno baryłka WTI, jak i Brent, rosną o około 1,2% odpowiednio do 36,75 oraz 38,38 USD.
Przetasowania przed decyzją Fed?

Przetasowania przed decyzją Fed?

2015-12-15 Raport popołudniowy FMCM
Odwrót na południe: Eurodolar zawrócił dziś na południe w kierunku mocniejszego dolara. Owszem, testowano maksima wyższe nawet niż w ciągu ostatnich dni, mianowicie 1,1060 – ale było to zwodnicze. Ruch się nie powiódł i jesteśmy w pobliżu 1,0930.
Inflacja CPI nie wsparła funta, ale poczekajmy na kolejne dane

Inflacja CPI nie wsparła funta, ale poczekajmy na kolejne dane

2015-12-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wielka Brytania: Dane nt. inflacji CPI za listopad były w zasadzie zgodne z oczekiwaniami. W ujęciu miesięcznym ceny nie uległy zmianie (spodziewano się -0,1 proc. m/m), ale w relacji rocznej wzrosły o 0,1 proc. r/r (zgodnie z prognozą). Dane bazowe to 0,0 proc. m/m i 1,2 proc. r/r (przyspieszenie z 1,1 proc. r/r – tak jak oczekiwał rynek).
Dolar nadal traci, dzień z inflacją

Dolar nadal traci, dzień z inflacją

2015-12-15 Rynki o poranku
Dolar rozpoczął jeden z najważniejszych tygodni w tym roku od kontynuacji spadków. W ciągu niecałych trzech tygodni amerykańska waluta straciła na szerokim rynku już około 3%. Główną przyczyną utraty wartości przez amerykańską walutę jest oczekiwanie na gołębią podwyżkę.
Ostatnia wskazówka przed FOMC

Ostatnia wskazówka przed FOMC

2015-12-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś o godz. 14:30 poznamy ostatnią wskazówkę przed decyzją, a właściwie komunikatem i konferencją prasową po posiedzeniu FOMC. Naszym zdaniem podwyżka stóp procentowych jest już właściwie przesądzona, ważniejsze będzie to w jakie tony uderzać będą komunikat oraz Janet Yellen na konferencji prasowej.
Ucieczka z tonącego statku

Ucieczka z tonącego statku

2015-12-15 Komentarz walutowy XTB
Dolar amerykański kontynuuje spadki wobec większości walut G10. O ile ruch ten zaskakiwałby podczas przeciętnego tygodnia, to w tym tygodniu nie dziwi ze względu na niepokoje i niepewność inwestorów przed decyzją Fed w środę, co wpływa na wyraźne ruchy na rynkach finansowych.
Nieco lepsze nastroje wokół PLN, rynek czeka na FED

Nieco lepsze nastroje wokół PLN, rynek czeka na FED

2015-12-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi dalszą próbę lekkiego umocnienia PLN w ślad za poprawą nastrojów w koszyku CEE. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,0245 PLN za franka szwajcarskiego, 3,9544 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3609 PLN w relacji do euro oraz 5,9980 PLN względem funta szterlinga.
Dzień przed faktem

Dzień przed faktem

2015-12-15 Raport poranny FMCM
Napięcie rośnie: Ten "dzień przed faktem" to w zasadzie niemal dwa dni – to znaczy cały dzisiejszy i cały jutrzejszy, przynajmniej jeśli chodzi o godziny robocze według czasu polskiego. Czekamy rzecz jasna na posiedzenie Rezerwy Federalnej, a ściślej – na jego finał, wnioski i ostatecznie skutki. W istocie czekamy więc do jutrzejszego wieczoru – do godziny 20:00 (ogłoszenie decyzji o stopach procentowych; pół godziny później – konferencja).