Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Europa na zielono

Europa na zielono

2015-11-26 Rynki po południu
Głównym wydarzeniem dzisiejszej sesji jest… brak wydarzeń, a wszystko za sprawą Święta Dziękczynienia obchodzonego w Stanach Zjednoczonych. Stąd też mniejsza aktywność inwestorów i mniejsza zmienność na rynku walutowym. Jutro może być podobnie – długi weekend.
Sesja spokojna z oczywistych względów

Sesja spokojna z oczywistych względów

2015-11-26 Raport popołudniowy FMCM
Niewielkie zmiany: Rankiem zakładaliśmy, że EUR/USD nie przejdzie dziś żadnej szczególnej rewolucji. Górnym ograniczeniem wahań miały być okolice 1,0630, a od dołu – wczorajsze minima. W praktyce nawet taki zakres nie został rozegrany, w zasadzie gra toczy się pomiędzy 1,06 a 1,0620.

Chwila oddechu na rynkach

Chwila oddechu na rynkach

2015-11-26 Komentarz walutowy XTB
Rynek walutowy powinien być dzisiaj mniej aktywny niż zwykle. Wszystko to jest spowodowane Świętem Dziękczynienia, które jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, na pozostałych rynkach również nie ma zaplanowanych ważnych wydarzeń.
Sezon na mocnego złotego rozpoczęty

Sezon na mocnego złotego rozpoczęty

2015-11-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Święto Dziękczynienia w USA ograniczy handel na całym świecie. Paraliż obejmie także rodzimy rynek. W ostatnim pięcioleciu wolumen obrotu papierami spółek wchodzących w skład WIG20 był przeciętnie o około 30 proc. poniżej średniej dla pozostałych dni listopada.
W USA mają przerwę, w Europie trwają wzrosty

W USA mają przerwę, w Europie trwają wzrosty

2015-11-26 Rynki o poranku
Dzisiejszego dnia handel na rynkach finansowych będzie się odbywał bez udziału amerykańskich inwestorów, w związku ze Świętem Dziękczynienia, stąd zmienność na wielu rynkach będzie obniżona, a handel na amerykańskiej giełdzie pozostanie zamknięty. Zacznijmy jednak od tego co działo się w trakcie sesji azjatyckiej, zarówno na giełdach, jak i na rynku walutowym.
EBC w amoku łagodzenia?

EBC w amoku łagodzenia?

2015-11-26 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynek coraz bardziej „nakręca się” na europejski pakiet stymulacyjny. Emocje sięgają zenitu. Ryzyko niespełnienia oczekiwań jest ogromne. Możliwa dynamiczna korekta na eurodolarze. Złoty i polska giełda wciąż dołują. Inwestorzy wciąż obawiają się decyzji gospodarczych nowego rządu.
Dolar amerykański (USD/PLN) coraz wyżej

Dolar amerykański (USD/PLN) coraz wyżej

2015-11-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi względną stabilizację na wycenie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2686 PLN za euro, 4,0183 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9302 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 6,0750 PLN w relacji do funta szterlinga.
Święto Dziękczynienia ograniczy handel

Święto Dziękczynienia ograniczy handel

2015-11-26 Raport poranny FMCM
Sytuacja na głównej parze: Do handlu nie wchodzą dziś Stany Zjednoczone, a to dlatego, że cały ten wielki kraj obchodzi swoje słynne Święto Dziękczynienia – imprezę o charakterze historyczno-narodowym i po części religijnym, przynajmniej formalnie. M.in. z tego powodu informacja o tygodniowej liczbie nowych wniosków o zasiłek ukazała się już wczoraj, choć zwykłą dla niej porą publikacji jest czwartek.
Wzrost napięcia geopolitycznego psuje nastroje na rynkach

Wzrost napięcia geopolitycznego psuje nastroje na rynkach

2015-11-25 Poranny Szkic walutowy AFS
Poważny incydent na granicy turecko-syryjskiej rodzi obawy o wybuch konfliktu na linii NATO-Rosja, a tym samym skłania inwestorów do ucieczki od ryzyka. Tracą giełdy w Europie oraz słabsze waluty regionu. Złoty utrzymuje niską wartość.
PLN nieco słabszy, jednak w dalszym ciągu blisko 4,00 USD/PLN

PLN nieco słabszy, jednak w dalszym ciągu blisko 4,00 USD/PLN

2015-11-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszym lekkim spadku. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2591 PLN za euro, 3,9935 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9322 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 6,0319 PLN względem funta szterlinga.
Waluty w środku tygodnia

Waluty w środku tygodnia

2015-11-25 Raport poranny FMCM
Na głównym wykresie: Nad ranem nie widać na wykresie głównej pary żadnej szczególnej rewolucji. Notowania oscylują przy 1,0650-60. Naturalnie w jakiś sposób obrazuje to niepewność graczy co do tego, czy wypada już teraz zbijać ceny w stronę 1,05 – ale trudno nazywać to jakąś poważną korektą na rzecz euro.
Jaka przyszłość czeka główną parę?

Jaka przyszłość czeka główną parę?

2015-11-24 Raport popołudniowy FMCM
Po danych z Niemiec i USA: Najprostsza odpowiedź na pytanie postawione w tytule powinna oczywiście brzmieć: „nie wiadomo”. Przyszłości nikt nie zna, to truizm, niemniej można obstawiać pewne jej scenariusze, a niektóre nawet odrzucać lub pozostawiać im tylko margines prawdopodobieństwa.
Dolar słaby względem walut surowcowych

Dolar słaby względem walut surowcowych

2015-11-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dane, jakie napłynęły dzisiaj z USA były raczej negatywne. Rewizja danych nt. dynamiki PKB w III kwartale była w zasadzie zgodna z oczekiwaniami (gospodarka przyspieszyła z 1,5 proc. szacowanych wcześniej do 2,1 proc.). Rozczarowały natomiast dane z godz. 16:00.
Dolar po 4 złote, co dalej?

Dolar po 4 złote, co dalej?

2015-11-24 Komentarz walutowy HFT Brokers
Stało się nieuniknione, po raz pierwszy od 11 lat przy kursie dolara zobaczymy „4” z przodu. Od wielu miesięcy zdecydowana większość prognoz dla złotego zakładała taki scenariusz, dlatego o zaskoczeniu nie ma mowy. Skoro cel został osiągnięty, to warto pomyśleć o tym co dalej i jak rysuje się przyszłość polskiej waluty w średnim terminie.
Przedświąteczna gorączka

Przedświąteczna gorączka

2015-11-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Święto Dziękczynienia w USA sparaliżuje aktywność na rynkach w drugiej części tygodnia, ale gwarantuje wybuch zmienności w jego pierwszej połowie. Z jednej strony dziś i jutro poznamy cały wysyp danych z USA (przesunięto wiele publikacji, także dotyczących rynku surowców).
Złoty czuje oddech EBC

Złoty czuje oddech EBC

2015-11-24 Komentarz walutowy XTB
Początek tygodnia przynosi może nie szturm, ale jednak końcowy atak na długo wyczekiwaną barierę 4 złotych za dolara. Notowania polskiej waluty są względnie stabilne wobec euro, ale że euro jest wyjątkowo słabe, złoty traci do innych walut. Na razie na poprawę się nie zanosi.
Yellen broni polityki niskich stóp. USD/PLN najwyżej o 11 lat.

Yellen broni polityki niskich stóp. USD/PLN najwyżej o 11 lat.

2015-11-24 Poranny Szkic walutowy AFS
Narasta presja na podwyższenie stóp procentowych w USA. Yellen musi bronić polityki Fed przed atakami zbyt długiego utrzymywania niskiego oprocentowania. Grudniowa podwyżka rozpocznie cały cykl monetarnego zacieśniania ze wzrostem stóp o 25 pb. co ok. 4 miesiące.
USD/PLN powyżej 4,00 PLN

USD/PLN powyżej 4,00 PLN

2015-11-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację lekkiego osłabienia złotego, w tym utrzymanie USD/PLN w okolicach 4,00 PLN. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2524 PLN za euro, 3,9550 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9200 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 6,0549 PLN w relacji do funta szterlinga.
Waluty w świetle danych niemieckich i amerykańskich

Waluty w świetle danych niemieckich i amerykańskich

2015-11-24 Raport poranny FMCM
Program na dziś: W nocy pojawił się PMI dla przemysłu Japonii (wynik: 52,8 pkt przy prognozie 52,1 pkt, odczyt był oczywiście wstępny), ale dla EUR/USD ważniejsze będą dane z Niemiec i USA. Te pierwsze pojawią się dwukrotnie, bo o 8:00 poznamy dynamikę PKB za III kwartał (prognozy 0,3 proc. k/k i 1,8 proc. r/r), a o 10:00 – indeks instytutu Ifo.
Czwórka już jest

Czwórka już jest

2015-11-23 Raport popołudniowy FMCM
Niebezpieczna szóstka: Dla kogo niebezpieczna – dla tego niebezpieczna. Istotnie, jeśli ktoś liczy na droższe euro i życzy sobie słabszego dolara, to zdecydowanie nie był to jego dzień. Dosłownie minimalne odległości dzielą nas od przebicia zgoła symbolicznej linii 1,06.