Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty nieco mocniejszy, PMI w kalendarzu

Złoty nieco mocniejszy, PMI w kalendarzu

2016-02-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4165 PLN za euro, 4,0760 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9819 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8089 PLN w relacji do funta szterlinga.
Po chińskich danych czekamy na kolejne

Po chińskich danych czekamy na kolejne

2016-02-01 Raport poranny FMCM
Seria publikacji: EUR/USD, gdy piszemy te słowa, tj. kilkanaście minut po godzinie siódmej, rezyduje w okolicach 1,0850. Oznacza to, że trochę rośnie, czyli dolar się osłabia, co może mieć związek z raczej słabymi danymi makro, jakie napłynęły z Chin nad ranem, kilka godzin temu.

Trio przemówiło

Trio przemówiło

2016-01-29 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Na koniec miesiąca jesteśmy bogatsi o stanowiska głównych banków centralnych. W tym tygodniu do otwartego na kolejne obniżki stóp procentowych ECB doszedł pozostawiający wszystkie opcje otwarte Fed i mniej cierpliwy Bank Japonii, który dołączył do klubu ujemnych stóp procentowych.
Gospodarka amerykańska jednak ma się dobrze?

Gospodarka amerykańska jednak ma się dobrze?

2016-01-29 Informacje z rynku HFT Brokers
Na rynek finansowy napływa coraz więcej pozytywnych informacji, przede wszystkim za sprawą banków centralnych, które błyskawicznie zareagowały na najgorsze otwarcie roku w historii. Najpierw Europejski Bank Centralny zapowiedział, że możliwa jest dalsza stymulacja gospodarki nawet w marcu, ...
Bank Japonii zaskakuje

Bank Japonii zaskakuje

2016-01-29 Komentarz walutowy XTB
Bank Japonii zaskoczył wszystkich ogłaszając wprowadzenie ujemnych stop procentowych. Decyzja przekłada się na wzrost apetytów na ryzyko wśród inwestorów. W dalszej części dnia oczy wszystkich będą z kolei zwrócone na Stany Zjednoczone, gdzie zostaną opublikowane dane o wzroście gospodarczym w IV kwartale ubiegłego roku.
Kolejny bank centralny wkracza do akcji

Kolejny bank centralny wkracza do akcji

2016-01-29 Rynki o poranku
Dziś w nocy odbyło się posiedzenie Banku Japonii, który zdecydował się na obniżenie stóp procentowych do poziomu -0,1%, stając się kolejnym bankiem, który wprowadza ujemne stopy procentowe. Możemy mówić o zaskoczeniu, ponieważ decyzja BoJ nie była wyraźnie zapowiedziana, a jeszcze tydzień temu prezes Kuroda wykluczył cięcie stóp procentowych.
Walutowe wojny, nowa nadzieja

Walutowe wojny, nowa nadzieja

2016-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Do grona banków centralnych stosujących ujemne stopy dołącza w agresywnym stylu Bank Japonii. Zaskakujący krok mocno osłabia jena, wspiera sentyment i daje sporo nadziei, że po fatalnym styczniu, luty przyniesie nieco wytchnienia.
Bank Japonii zaskakuje cięciem stóp procentowych

Bank Japonii zaskakuje cięciem stóp procentowych

2016-01-29 Poranny Szkic walutowy AFS
Poranna decyzja Banku Japonii, który obniżył stopy procentowe poniżej zera wpisuje się tendencję łagodzenia polityki pieniężnej kluczowych banków centralnych w odpowiedzi na załamanie na rynkach finansowych oraz pogarszające się perspektywy gospodarek USA i Chin. Nie ma pewności czy działania te okażą się skuteczne w powstrzymaniu najgorszego scenariusza.
Ropa i aukcja poprawiły nastroje wokół PLN

Ropa i aukcja poprawiły nastroje wokół PLN

2016-01-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę kontynuacji umocnienia złotego na bazie drożejącej ropy oraz poprawy sentymentu wokół EM. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4460 PLN za euro, 4,0750 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0079 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8725 PLN w relacji do funta szterlinga.
USD/PLN już nie tak wysoko

USD/PLN już nie tak wysoko

2016-01-29 Raport poranny FMCM
Na głównej parze: Eurodolar w dalszym ciągu rezyduje w pasie 1,08 – 1,10. Wczorajsze maksima to ok. 1,0965 – po czym cena poszła trochę w dół, zaś najnowsza, tworząca się właśnie świeca dzienna, ma kolor czarny. Naturalnie pojawiły się w ostatnim czasie czynniki przemawiające przeciwko dolarowi, to prawda.
EURUSD – wzrosty nabierają tempa

EURUSD – wzrosty nabierają tempa

2016-01-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Obecnie znajdujemy się przy dziennych maksimach (1,0943). Dolar był dzisiaj w defensywie za sprawą wczorajszego, jednak „gołębiego” przekazu ze strony FED, a także słabszych danych nt. zamówień na dobra trwałego użytku, jakie napłynęły o godz. 14:30.
RPP, Fitch i inne sprawy

RPP, Fitch i inne sprawy

2016-01-28 Raport walutowy FMCM
Jaki widzimy kurs? Eurodolar w zasadzie jest dziś dość wysoko. Minima to 1,0870, a tymczasem w szczycie – jak na razie – notowano 1,0925. Pokazuje to, że rynek potraktował wczorajszy komunikat FOMC jako gołębi, jako sugerujący, że być może w marcu wcale nie będzie ruchu na rzecz wyższych stóp procentowych.
Fed niczego nie wyklucza, choć wzmaga czujność

Fed niczego nie wyklucza, choć wzmaga czujność

2016-01-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Komunikat po posiedzeniu FOMC zawierał to, co było od niego oczekiwane. Fed utrzymuje kurs wybrany w grudniu, pozostawiając sobie otwartą furtkę do podwyżki w marcu, jednocześnie jednak z większą uwagą obserwuje sytuację w gospodarce globalnej. Wyważony przekaz nie wystraszył inwestorów, ale też sentyment nie został wyraźnie podbudowany spokojem Fed.
FED nie zaskakuje, ale zmienia kurs

FED nie zaskakuje, ale zmienia kurs

2016-01-28 Rynki o poranku
Wczoraj odbyło się bardzo istotne posiedzenie Rezerwy Federalnej, która zebrała się pierwszy raz od historycznej podwyżki stóp procentowych. Rynek oczekiwał, że FED nie zmieni poziomu stóp procentowych, ale odniesie się do fatalnego początku roku na rynkach finansowych.
Fed bez niespodzianki

Fed bez niespodzianki

2016-01-28 Komentarz walutowy
Mamy już za sobą wydarzenie tygodnia. Amerykańska Rezerwa Federalna nie zaskoczyła rynków swoją decyzją o utrzymaniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Z kolei wydźwięk komunikatu banku wskazuję na jego nieco bardziej ostrożne podejście, co do dalszej polityki monetarnej niż miało to miejsce wcześniej.
Fed neutralnie, śledzi rozwój wydarzeń

Fed neutralnie, śledzi rozwój wydarzeń

2016-01-28 Poranny Szkic walutowy AFS
Rezerwa Federalna nie zmieniła znacząco retoryki po posiedzeniu w styczniu, choć w komunikacie można doszukać się pewnych stwierdzeń wskazujących na bardziej stonowane podejście do przyszłych podwyżek stóp procentowych. Szanse na ich wzrost w marcu są niewielkie. Reakcja rynków wyważona.
Pogorszenie nastrojów wokół Polski sprzyja Węgrom

Pogorszenie nastrojów wokół Polski sprzyja Węgrom

2016-01-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian po wczorajszym podbiciu zmienności po posiedzeniu FED. Polska waluta jest wyceniana przez inwestorów następująco: 4,4742 PLN za euro, 4,1158 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0400 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8576 PLN w relacji do funta szterlinga.
Amerykański bank jak grecka pytia

Amerykański bank jak grecka pytia

2016-01-28 Raport poranny FMCM
FOMC przemówił: Interpretowanie wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych, a zwłaszcza oficjalnych komunikatów, to nierzadko zadanie równe trudne i niewdzięczne jak interpretowanie przepowiedni starożytnych wróżek greckich.
Fitch nie wyklucza możliwości podniesienia ratingu Węgier

Fitch nie wyklucza możliwości podniesienia ratingu Węgier

2016-01-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Analityk tej agencji ratingowej, Arnaud Louis nie wykluczył możliwości podniesienia obecnej „śmieciowej” noty dla Węgier podczas najbliższej rewizji, jaka będzie miała miejsce 20 maja. Obecny rating to BB+ w walucie obcej. Fitch pozytywnie wypowiedział się na temat perspektyw dla węgierskiego budżetu, oraz gospodarki.
Rynek czeka na wieczór w wykonaniu FOMC

Rynek czeka na wieczór w wykonaniu FOMC

2016-01-27 Raport popołudniowy FMCM
W konsolidacji: Eurodolar nadal porusza się w kanale trendu bocznego, trwającym od 3 grudnia. Dziś (a sumie to od poniedziałku, patrząc na układ świec dziennych) generalnie zyskuje euro, co może być oznaką przeświadczenia, że komunikat FOMC będzie łagodny, tj. gołębi, odsuwający podwyżki stóp na termin dalszy niż marzec.