Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN słabszy po prezentacji nowych planów dot. OFE

PLN słabszy po prezentacji nowych planów dot. OFE

2016-07-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie presji na wycenie PLN, który w trakcie wczorajszej sesji tracił do wszystkich głównych walut świata. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4386 PLN za euro, 3,9878 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1031 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2839 PLN w relacji do funta szterlinga.
Polski orzeł z osłabionymi skrzydłami

Polski orzeł z osłabionymi skrzydłami

2016-07-05 Raport poranny FMCM
Euro kontra dolar: Poranek na eurodolarze nie przynosi jeszcze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Mamy ok. 1,1125-30. Faktem jest jednak, że nowa świeca dzienna rodzi się jako czarna, tj. spadkowa, a jej szczyt jest niższy od wczorajszego, ten zaś od przedwczorajszego. Można zatem podejrzewać, że korekcyjne umocnienie euro (po post-brexitowej przecenie) dobiega końca.

Jutro w centrum uwagi będą Australia i Wielka Brytania

Jutro w centrum uwagi będą Australia i Wielka Brytania

2016-07-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar nie utrzymał zwyżek, jakie obserwowaliśmy przed południem. Niemniej dzisiejszy handel jest specyficzny, gdyż w USA mamy wolne, tj. Dzień Niepodległości. Jutro w kalendarzu mamy posiedzenie RBA (decyzja o 6:30), która będzie rzutować na notowania AUD/USD, a także ostateczne odczyty indeksów PMI (chociaż w USA wskaźnik ISM dla usług poznamy dopiero w środę po południu).
Pod znakiem OFE, ale nie tylko

Pod znakiem OFE, ale nie tylko

2016-07-04 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar – co tu słychać? Słychać, że grane są kursy rzędu 1,11 – 1,1145. Taki mniej więcej jest – jak na razie – zakres dzisiejszych wahań. Nie ma sesji amerykańskiej, rzecz jasna z powodu 4 lipca czyli Święta Niepodległości USA.
Banki centralne w akcji

Banki centralne w akcji

2016-07-04 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Piątek przyniósł wzrosty na giełdach w zachodniej Europie. Główną przyczyną tak optymistycznego zakończenia tygodnia były Banki centralne, które zasygnalizowały łagodzenie polityki monetarnej, aby ograniczyć negatywne dla rynków skutki wyboru dokonanego przez Brytyjczyków podczas referendum 23 czerwca.
Tydzień z mocniejszym dolarem?

Tydzień z mocniejszym dolarem?

2016-07-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Stanley Fischer, wiceprezes zarządu FED dał w piątek do zrozumienia, że najlepszym rozwiązaniem jest obecnie postawa wait&see w temacie polityki monetarnej. Zaznaczył, że trudno jest ocenić obecnie wpływ Brexitu na globalną gospodarkę.
Nerwowa reakcja GPW na demontaż OFE

Nerwowa reakcja GPW na demontaż OFE

2016-07-04 Rynki o poranku
Dzisiejsza konferencja wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego przynosi zapowiedź tego, czego wszyscy spodziewali się od dawna. Nowa ekipa rządząca kończy to, co rozpoczął jeszcze poprzedni rząd, czyli demontaż Otwartych Funduszy Emerytalnych.
S&P bez zaskoczenia. Pełna likwidacja OFE?

S&P bez zaskoczenia. Pełna likwidacja OFE?

2016-07-04 Poranny Szkic walutowy AFS
Zgodnie z oczekiwaniami, agencja ratingowa Standard&Poor's pozostawiła ocenę kredytową Polski na niezmienionym poziomie. Nadal wynosi ona BBB+, z negatywną perspektywą. W komunikacie do decyzji napisano, że rating odzwierciedla stosunkowo niski poziom dochodu, ...
PLN pozostaje stabilny, rynek patrzy na propozycje ws. OFE

PLN pozostaje stabilny, rynek patrzy na propozycje ws. OFE

2016-07-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynkach finansowych przynosi relatywną stabilizację na wycenie PLN wobec głównych, zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco 4,4040 PLN za euro, 3,9607 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0670 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2440 PLN w relacji do funta szterlinga.
Rynek wciąż trawi wiadome wydarzenie

Rynek wciąż trawi wiadome wydarzenie

2016-07-04 Raport poranny FMCM
Co na głównej parze? Na razie na eurodolarze nie doszło do drastycznych zmian, jeśli porównywać sytuację z ubiegłym tygodniem. Drastyczna była zmiana z brexitowego czwartku, a właściwie piątku (24 czerwca, kiedy to zaczęły w nocy spływać wyniki referendum). Później, po otarciu się niemalże o 1,09, wykres wrócił trochę na północ, korekcyjnie.
Wspólna waluta wciąż pozostaje pod presją

Wspólna waluta wciąż pozostaje pod presją

2016-07-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Notowania EUR/USD wczoraj cechowały się przeciętną zmiennością. Wspólna waluta wciąż pozostaje pod presją niepewności dotyczących Brexitu, jednak w ostatnich dniach i tak delikatnie odrabiała ona straty względem dolara. Dane makro w USA były relatywnie dobre (wyższy od oczekiwań odczyt Chicago PMI, zgodna z oczekiwaniami liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych), co wsparło notowania USD w drugiej części sesji.
Wygasający entuzjazm

Wygasający entuzjazm

2016-07-01 Komentarz ekonomiczny Patron FX
W czwartek na rynkach w Europie entuzjazm widoczny na giełdach podczas poprzednich sesji nieco wygasł. Taniała ropa naftowa, a na rynkach zauważalna była ostrożność. O ile oczekiwania stymulowania gospodarek przez banki centralne pomagały globalnym rynkom we wtorek i w środę i udało się nawet odrobić blisko połowę „pobrexitowych” strat, to na czwartek jednak nie wystarczyło pozytywnej energii.
Najgorszy kwartał dla złotego od 2011 roku, ale mogło być gorzej

Najgorszy kwartał dla złotego od 2011 roku, ale mogło być gorzej

2016-07-01 Rynki o poranku
Początek „brexitowego” szału, który rozpoczął się od piątkowej nocy i trwał do końca dnia, był dla naszej waluty niezbyt przychylny. Polski złoty osłabił się najbardziej od 5 miesięcy w szczytowym momencie dnia, tracąc 4,62% w stosunku do euro, 8,67% w stosunku do dolara amerykańskiego oraz 7,71% w stosunku do franka szwajcarskiego.
Halo, tu ziemia!

Halo, tu ziemia!

2016-07-01 Komentarz poranny TMS Brokers
S&P 500 czwartkową sesję zamknął 100 punktów ponad dołkiem z poniedziałku i niecałe 40 punktów pod historycznym szczytem. Poreferenadlny szok błyskawicznie przeminął. Inwestorzy nie zinterpretowali decyzji Brytyjczyków w kategoriach przesłanki do wybuchu nowej odsłony kryzysu finansowego.
Lekkie umocnienie PLN na koniec półrocza

Lekkie umocnienie PLN na koniec półrocza

2016-07-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po wczorajszym lekkim umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3783 PLN za euro, 3,9450 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0375 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,2535 PLN w relacji do funta szterlinga.
Złotemu powoli się polepsza

Złotemu powoli się polepsza

2016-07-01 Raport poranny FMCM
Co z eurodolarem? Gdy piszemy te słowa, krótko po piątej rano, eurodolar sytuuje się w okolicach poziomu 1,11. Wczoraj zanotowano minima na 1,1025, ale nie posunęliśmy się dalej, tj. niżej. Sytuacja jest teraz pośrednia, niemal patowa. Wczorajsze maksima to ponad 1,1150, co najmniej tyle możemy więc osiągnąć, jeśli euro się wzmocni.
Początek końca deflacji

Początek końca deflacji

2016-06-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Pomimo stabilizacji nastrojów po poreferendlanym załamaniu i odrabiania start przez globalne rynki akcji USD/JPY nie zdołał pokonać 103,00, GBP/USD nie wyszedł nad 1,45, EUR/USD nie zbliżył się do 1,12 a ceny ropy WTI zawróciły przy 50 USD. Warto jednak pamiętać, że silny wpływ na rynki mają przepływy kapitału typowe dla końcówki kwartału.
FTSE100 wraca do hossy

FTSE100 wraca do hossy

2016-06-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Niektóre giełdy zatarły już straty wywołane szokiem po referendum, a waluty krajów z wysokim oprocentowaniem wyraźnie zyskują. Wskazuje to, że Brexit może być korzystny w skali globalnej dla ryzykownych aktywów, ponieważ definitywnie oddala podwyżkę stóp procentowych nawet poza 2016 r.
Dolar wraca do zwyżek?

Dolar wraca do zwyżek?

2016-06-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Eurostrefa: ECB powinien nieco zaczekać z podejmowaniem decyzji – przyznał wczoraj wieczorem podczas forum bankowego w portugalskiej Sintrze, Vitor Constancio (wiceprezes ECB). Jego zdaniem nie widać problemów z płynnością na rynkach, a Brexit raczej nie będzie rodził ryzyka systemowego.
Ustabilizowanie kursu PLN po odreagowaniu

Ustabilizowanie kursu PLN po odreagowaniu

2016-06-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4142 PLN za euro, 3,9780 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0603 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3302 PLN w relacji do funta szterlinga.