Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nie ma strachu rok po krachu

Nie ma strachu rok po krachu

2016-08-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Od czarnego poniedziałku, kiedy świat zadrżał o Chiny a rynkami wstrząsnęła gigantyczna awersja do ryzyka minął rok. Tego, że czarne scenariusze nie uległy zmaterializowaniu dowodzą stopy zwrotu notowane od tego czasu przez ryzykowny i silnie zależny od koniunktury w Państwie Środka duet AUD i NZD, obie waluty w rok zyskały 6 i 12 proc.
Mniejsza presja na EBC – mocniejsze euro?

Mniejsza presja na EBC – mocniejsze euro?

2016-08-24 Poranny Szkic walutowy AFS
W Europie utrwala się proces ożywienia co zmniejsza presję na dalsze łagodzenie polityki pieniężnej. W USA gospodarka pracuje na pełnych obrotach. Świetne dane z rynku domów, ale bez silniejszej reakcji na walucie. Czyżby jednak euro w najbliższych dniach miało nadal dominować nad dolarem?

PLN bez większych zmian, rynek czeka na Jackson Hole

PLN bez większych zmian, rynek czeka na Jackson Hole

2016-08-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,3017 PLN za euro, 3,9550 PLN wobec franka szwajcarskiego, 3,8150 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 5,0177 PLN w relacji do funta szterlinga.
Główna para – okolice trzynastki

Główna para – okolice trzynastki

2016-08-24 Raport poranny FMCM
Eurodolar – w którą stronę? Eurodolar, gdy piszemy te słowa, a więc przed 6:30, pozycjonuje się w pobliżu 1,13 – i zmienność na tej parze jest obecnie jeszcze skromna. Nic dziwnego, nie zaczęła się ani sesja europejska, ani amerykańska.
Dobry, zły i nijaki

Dobry, zły i nijaki

2016-08-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki pozostają w większości nijakie w oczekiwaniu na szczyt bankierów centralnych w Jackson Hole na koniec tygodnia. Wyróżniają się dolar nowozelandzki i ropa naftowa, przy czym pierwszy – pozytywnie, a drugi – negatywnie.
Budżet pełen wyzwań

Budżet pełen wyzwań

2016-08-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Na rynkach panują wakacyjne nastroje. Gracze wyczekują wystąpienia J. Yellen w Jackson Hole, które jednak wcale nie musi przynieść przełomu. Stabilizacja rynków potrwa do początków września.
Rząd przedstawił zarysy budżetu na 2017 r.
Lekkie odbicie na PLN, rynek patrzy na dane makro i FED

Lekkie odbicie na PLN, rynek patrzy na dane makro i FED

2016-08-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3086 PLN za euro, 3,8017 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9513 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9915 PLN w relacji do funta szterlinga.
Waluty, dane makro i dalsze czekanie na piątek

Waluty, dane makro i dalsze czekanie na piątek

2016-08-23 Raport poranny FMCM
Na rynku światowym: Znamy już indeks PMI dla przemysłu Japonii za sierpień. Było to 49,6 pkt – przy prognozie 49,5 pkt oraz wyniku lipcowym 49,3 pkt. Cóż, rezultat minimalnie lepszy od prognozy, choć trudno tu mówić o jakiejś znaczącej różnicy. Odczyt ma zresztą charakter wstępny.
Złoty próbuje odrabiać poranne straty

Złoty próbuje odrabiać poranne straty

2016-08-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Poniedziałkowy handel upływa pod znakiem próby odrobienia strat przez naszą walutę po tym, jak wiceprezes FED Stanley Fischer w swoim niedzielnym wystąpieniu w Aspen wskazał na rosnące prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym roku.
Eurodolar nieco w górę, czekamy na wtorek oraz piątek

Eurodolar nieco w górę, czekamy na wtorek oraz piątek

2016-08-22 Raport poranny FMCM
Dziś na rynkach: Z pewnością niewiele było dziś w kalendarium makroekonomicznym. Poznaliśmy o 14:30 odczyt z Kanady – dynamikę sprzedaży w hurcie za czerwiec. Przebiła prognozę – miało być +0,5 proc. m/m, było +0,7 proc.
Fischer zmienił układ przed Jackson Hole

Fischer zmienił układ przed Jackson Hole

2016-08-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Zdaniem wiceprezesa FED, Stanley’a Fischera podwyżka stóp procentowych w tym roku cały czas pozostaje możliwa, gdyż gospodarka zbliża się do celu banku centralnego. Jego zdaniem dynamika PKB może przyspieszyć w kolejnych kwartałach dzięki inwestycjom. Zaznaczył jednak, że obecnie wzrost jest mierny, a rozczarowaniem jest też spadek wydajności pracy.
Bardzo ważny tydzień dla dolara – koniec przeceny?

Bardzo ważny tydzień dla dolara – koniec przeceny?

2016-08-22 Rynki o poranku
Bieżący tydzień może być bardzo ważny z punktu widzenia amerykańskiej waluty. Nie dość, że poznamy sporo odczytów makroekonomicznych, to jeszcze odbędzie się coroczne sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole zwieńczone wystąpieniem Janet Yellen. Początek tygodnia przyniósł korektę notowań dolara, który ma za sobą niezbyt udane kilka tygodni.
W Europie korekta, w USA szansa na nowe rekordy

W Europie korekta, w USA szansa na nowe rekordy

2016-08-22 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia na Starym Kontynencie zakończyła się spadkami bazowych indeksów. Na warszawskim indeksie WIG20, po kilkutygodniowych wzrostach, mieliśmy do czynienia z piątą już z kolei sesją spadkową, podczas której indeks niebezpiecznie zbliżył się do poziomu 1800 pkt.
Myślami już przy piątku

Myślami już przy piątku

2016-08-22 Komentarz poranny TMS Brokers
W Poniedziałek USD jest silniejszy przez Fischera z Fed, na JPY odbija się wywiad Kurody z BoJ, a ropa doświadcza zdrowego cofnięcia po ostatnich wzrostach (silniejszy dolara pomaga). Od strony wydarzeń początek tygodnia prezentuje się słabo i rynek raczej wybiegnie myślami w przyszłość – do piątkowego wystąpienia prezes Fed Janet Yellen w Jackson Hole.
W oczekiwaniu na Jackson Hole

W oczekiwaniu na Jackson Hole

2016-08-22 Poranny Szkic walutowy AFS
Członkowie Fed coraz śmielej wypowiadają się w stopnia osiągnięcia celów banku centralnego sugerując nieodległy termin zacieśnienia polityki pieniężnej. Psuje to sentyment na rynkach i obniża apetyt na ryzyko. Dzięki temu dolar zyskuje. Złoty, w ślad za walutami emerging markets, łagodnie traci. Nie spodziewamy się, by przed końcem sierpnia ta tendencja się nasiliła.
Korekta wzrostowa na EUR/PLN, rynek niepokoi się danymi makro

Korekta wzrostowa na EUR/PLN, rynek niepokoi się danymi makro

2016-08-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większej zmiany na wycenie złotego, choć w dalszym ciągu widoczna jest lekka presja podażowa. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3137 PLN za euro, 3,8230 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9627 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9684 PLN w relacji do funta szterlinga.
Fischer, dolar, PMI

Fischer, dolar, PMI

2016-08-22 Raport poranny FMCM
Gra o dolara: Przedstawiciele Fed zachowują się ostatnio cokolwiek dziwnie. Po wielu miesiącach odsuwania podwyżki stóp na bliżej nieokreśloną, ewentualną przyszłość, zależną od danych makro tudzież od wszystkiego, co tylko możliwe – nagle kilku z nich w ciągu raptem paru dni wysłało sporo całkiem jastrzębich sygnałów.
Nowe czasy dla amerykańskiej waluty?

Nowe czasy dla amerykańskiej waluty?

2016-08-19 Raport tygodniowy FMCM
Jaki obraz? Od końcówki stycznia roku 2015 wykres EUR/USD porusza się w dość szerokiej konsolidacji, której wsparcie to ok. 1,05, zaś górna granica to strefa 1,15 – 1,17. 3 maja roku bieżącego zanotowano szczyt w pobliżu 1,1610, po czym wykres zawrócił na południe. Od tego czasu przez prawie trzy i pół miesiąca można było mówić o trendzie spadkowym.
Stary niedźwiedź mocno śpi

Stary niedźwiedź mocno śpi

2016-08-19 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Gołębie sygnały z Fed ustawiły handel w ostatnich dniach. W rezultacie w perspektywie tygodnia dominujące tendencje to wyhamowanie zwyżki na giełdach przy jednoczesnym osłabieniu dolara i odbiciu cen surowców, przede wszystkim ropy.
Niedoceniany dolar wróci do łask inwestorów?

Niedoceniany dolar wróci do łask inwestorów?

2016-08-19 Rynki o poranku
Dolar stracił na przestrzeni ostatniego miesiąca ponad 3,5%, co jak na stabilną walutę jest wynikiem godnym odnotowania. Gołębi FED i nie najlepsze dane z gospodarki Stanów Zjednoczonych są głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej głosów, że potencjalne działania FED są niedoszacowane.