Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty pozostaje stabilny przy niskiej aktywności rynku

Złoty pozostaje stabilny przy niskiej aktywności rynku

2016-08-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, który od początku tygodnia stabilizuje się wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2650 PLN, 3,8082 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9194 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9016 PLN w zestawieniu z funtem szterlingiem.
Główna para znów przy dwunastce

Główna para znów przy dwunastce

2016-08-16 Raport poranny FMCM
Jaki jest poranek? Wczoraj oczywiście nie było handlu i pracy w Polsce, tym niemniej na świecie zmagania rynkowe generalnie toczyły się bez przeszkód. W USA rozczarował indeks NY Empire State, który miał z 0,55 pkt wzrosnąć do 2,5 pkt (według prognoz), a spadł do -4,21 pkt.

Tydzień roboczy dobiega końca

Tydzień roboczy dobiega końca

2016-08-12 Raport tygodniowy FMCM
Co z tym eurodolarem? Mamy piątek 12 sierpnia, godziny popołudniowe. Wciąż nie jest jasne, czy dolar na pewno przegrał swoją batalię o umocnienie – ale z pewnością po raz kolejny przyjął ciosy, a siły posiada coraz mniej.
Złoty pozostał regionalnym liderem

Złoty pozostał regionalnym liderem

2016-08-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Polska waluta była w ostatnich dniach regionalnym liderem i nie przeszkodziły w tym nawet opublikowane w piątek rano wstępne szacunki dynamiki wzrostu PKB w II kwartale, które zwiększyły rynkowe oczekiwania na ewentualne cięcie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.
Nowa odsłona konfliktu na linii Rosja – Ukraina?

Nowa odsłona konfliktu na linii Rosja – Ukraina?

2016-08-12 Rynki po południu
Rubel notuje najgorszą sesję od dwóch tygodni, a rentowność obligacji rosyjskich jest najwyższa od 7 dni. Inwestorzy spekulują, że zwiększone napięcie z Ukrainą może skutkować surowszymi sankcjami wobec Rosji. Przede wszystkim obawiają się kolejnej odsłony konfliktu.
Już to kiedyś słyszeliśmy

Już to kiedyś słyszeliśmy

2016-08-12 Komentarz poranny TMS Brokers
W wakacyjnym zastoju każda nowa informacja się liczy, więc sygnały z OPEC o stabilizacji rynku ropy pchnęły ceny w górę. Traderzy na rynku FX zdają się być bardziej zainteresowani śledzeniem wydarzeń w Rio niż utrzymywaniem pozycji. Stanowi to czynnik ryzyka dla reakcji rynku w obliczu bogatego kalendarza makro.
FX i FI stabilizują się, rynek czeka na krajowe dane makro

FX i FI stabilizują się, rynek czeka na krajowe dane makro

2016-08-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym ponownie nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2561 PLN za euro, 3,8236 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9182 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9563 PLN w relacji do funta szterlinga.
Od Chin do PKB krajów Europy

Od Chin do PKB krajów Europy

2016-08-12 Raport poranny FMCM
Co widzimy? Na ranem – o godzinie czwartej – napłynęły dane chińskie za lipiec. Były nieco słabe, w każym razie nie przebiły, ani nawet nie wypełniły prognoz. Oto np. produkcja przemysłowa za lipiec wzrosła o 6 proc. r/r, a oczekiwano ruchu w górę o 6,1 proc.
Który kierunek na eurodolarze?

Który kierunek na eurodolarze?

2016-08-11 Raport popołudniowy FMCM
Rozmaite linie: Na wykresie EUR/USD możemy połączyć maksima z 3 maja i 9 czerwca – taka linia została rozbita już 2 – 3 sierpnia, choć od tego czasu zdążyliśmy jeszcze wrócić na moment pod nią. Druga linia – 3 maja i 23 czerwca – jeszcze się broni, a w zasadzie nie była nawet ostatnio przetestowana.
Odbicie na dolarze jednak kruche?

Odbicie na dolarze jednak kruche?

2016-08-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Argument dotyczący publikowanej jutro sprzedaży detalicznej w USA (godz. 14:30), przegrywa jednak z grą pod scenariusz wystąpienia szefowej FED w Jackson Hole 26 sierpnia. Pisaliśmy o tym w ostatnich raportach- rynek będzie raczej zakładać, że jej wystąpienie zostanie utrzymane w „gołębim” tonie, ...
Niektórzy nigdy się nie nauczą

Niektórzy nigdy się nie nauczą

2016-08-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki finansowe w większości przespały nocny handel, a dzień wolny w Japonii nie pomagał w rozruszaniu handlu. Wyjątkiem jest NZD, gdyż RBNZ nie pierwszy raz ponosi porażkę w starciu z rynkowymi oczekiwaniami.
Wyhamowanie umocnienia PLN, dług kontynuuje zwyżki

Wyhamowanie umocnienia PLN, dług kontynuuje zwyżki

2016-08-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku finansowym przynosi stabilizację kwotowań PLN, po wczorajszym wyhamowaniu trendu aprecjacyjnego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2648 PLN za euro, 3,8217 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9166 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9613 PLN w relacji do funta szterlinga.
Los złotego i dolara

Los złotego i dolara

2016-08-11 Raport poranny FMCM
Na wykresie eurodolara jesteśmy przy 1,1175 – gdy piszemy te słowa, tj. przed godziną szóstą. Oznacza to bytność w rejonie maksimów zakreślonych w pierwszej połowie lipca – i do tego poniżej szczytów z 2 – 3 sierpnia, które mamy ponad poziomem 1,1230.
Niska implikowana zmienność sprzyja ryzykownym aktywom

Niska implikowana zmienność sprzyja ryzykownym aktywom

2016-08-10 Rynki po południu
Ostatnie dni przynoszą wzrosty wartości indeksów giełdowych, walut rynków wschodzących oraz wyprzedaż amerykańskiej waluty po jej umocnieniu na koniec ubiegłego tygodnia, co miało miejsce wraz z publikacją pozytywnych danych z amerykańskiego rynku pracy.
Trwa dobra passa dla złotego

Trwa dobra passa dla złotego

2016-08-10 Rynki o poranku
Sierpień rozpoczął się w bardzo optymistyczny sposób dla notowań złotego, który to nabrał wiatru w żagle po opublikowaniu szczegółów dotyczących ustawy frankowej już na początku tego miesiąca. Od tego czasu złoty jest najsilniejszy względem franka szwajcarskiego od 21 kwietnia, a za CHF należy zapłacić 3,91 PLN w porównaniu do ponad 4 złotych jeszcze przed ogłoszeniem wspomnianej ustawy.
Dolar w dół, najmocniejszy NZD

Dolar w dół, najmocniejszy NZD

2016-08-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana względem dolara na poziomie 6,6530 wobec 6,6594 wczoraj. Powołując się na wysoko postawione osoby, gazeta People’s Daily podała, że władze zarządziły duże kontrole w bankach.
Inwestorzy w USA pewni dalszych wzrostów

Inwestorzy w USA pewni dalszych wzrostów

2016-08-10 Rynki o poranku
Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się dosyć płasko, chociaż indeks Nasdaq Composite drugi raz w ciągu trzech sesji poprawił historyczny szczyt. To, że inwestorzy są pewni dalszych wzrostów pokazuje nie tylko rekordowo wysoka pozycja długa netto w kontraktach na Dow Jones i bliska rekordu na technologicznym Nasdaq.
Brak presji na podwyżki stóp w USA

Brak presji na podwyżki stóp w USA

2016-08-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Sytuacja w zakresie wydajności pracy w największej gospodarce świata jest gorsza, niż sądzono, co tylko zmniejsza presję na podwyżki stóp procentowych Fed. Rynek pieniężny zaczyna jednak dostrzegać realne szanse na wzrost oprocentowania w grudniu. Nadal niewielkie szanse na cykl podwyżek szybszy, niż w tempie 25 pkt bazowych rocznie.
Dolar zbiera ciosy, jak długo wytrzyma?

Dolar zbiera ciosy, jak długo wytrzyma?

2016-08-10 Raport poranny FMCM
Sytuacja głównej pary: Na eurodolarze mamy dziś rano ok. 1,1150. Wykres zbliża się zatem do tego, co można uznać za strefę oporu, tj. do okolicy 1,1160-80. To zresztą dość arbitralnie wytyczone granice, w istocie moglibyśmy każdą z nich przesunąć odrobinę w dół czy w górę.
Gorsza pozycja dolara

Gorsza pozycja dolara

2016-08-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Od rana pozycja dolara uległa pogorszeniu. W ujęciu dziennym zyskuje on już tylko w relacji do słabego dziś funta, choć nie tak dużo (+0,37 proc.). W relacji do pozostałych walut jesteśmy na minusach. Uwagę zwraca siła walut skandynawskich (SEK i NOK), ...