Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Perspektywy eurodolara i nie tylko
2016-06-30 Raport poranny FMCMPoranek na walutach: Na eurodolarze dziś rano oscylujemy przy 1,11. Para GBP/EUR sytuuje się przy 1,120, zaś para GBP/USD ulokowana jest przy 1,3410. Indeks Nikkei 225 jest na plusie pomimo tego, że w nocy napłynęły dość słabe dane makroekonomiczne o japońskiej produkcji przemysłowej. W relacji m/m spadła o 2,3 proc., w r/r o 0,1 proc. - przy prognozach -0,1 proc. m/m i +1,9 proc. r/r.
Amerykańskie jastrzębie osłabną po Brexicie?
2016-06-29 Raport popołudniowy FMCMGłos Powella: Publicznie wypowiedział się dziś przedstawiciel Rezerwy Federalnej – Jerome Powell. Oczywiście mówił o polityce monetarnej i sytuacji gospodarczej USA w realiach nadchodzącego Brexitu. Nadchodzącego, ponieważ brytyjskie referendum to dopiero decyzja, a nie dokonanie aktu wyjścia – i to decyzja obywateli, która formalnie nie wiąże prawnie władz.
Rynek ropy ponownie przypomina o sobie
2016-06-29 Rynki po południuTrwa największy tygodniowy rajd wzrostowy na rynku ropy naftowej od miesiąca. Baryłka typu WTI od początku tygodnia zyskała niemalże 3 proc., co jest największą stopą zwrotu od ostatniego tygodnia maja.
Ciekawe wątki
2016-06-29 Komentarz FXStephen Crabb, który weźmie udział w prawyborach w Partii Konserwatywnej na następcę Davida Camerona (krótka lista dwóch kandydatów na konwencję 2 września zostanie ogłoszona w ostatniej dekadzie lipca) dał dzisiaj do zrozumienia, że Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego powinien zostać uruchomiony przy jedności w samej partii, a także zjednoczeniu kraju.
Coraz mniej złudzeń?
2016-06-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: Wielka Brytania: Podczas szczytu Unii Europejskiej David Cameron powtórzył, że decyzję o uruchomieniu procedury wyjścia w oparciu o Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego podejmie już przyszły premier, który zostanie wybrany we wrześniu.
Odreagowanie po dwóch ciężkich sesjach
2016-06-29 Komentarz ekonomiczny Patron FXŚwiatowi inwestorzy we wtorek mogli nieco odetchnąć. Po pozytywnych nastrojach w Azji, giełdy na Starym Kontynencie rozpoczęły dzień od wzrostów i potrafiły je utrzymać. Stronie popytowej nie przeszkadzało bardzo słabe zakończenie poniedziałkowych notowań na nowojorskiej giełdzie.
Korekta po Brexit trwa, jak długo?
2016-06-29 Rynki o porankuZanosi się na kolejny optymistyczny dzień na światowych rynkach finansowych. Europejskie parkiety zyskują kolejny dzień z rzędu, a wcześniej dobre nastroje obserwowaliśmy także w Azji. Do łask inwestorów wracają także bardziej ryzykowne waluty jak funt czy złoty, które w obliczu popytu na ryzykowne aktywa wydają się być atrakcyjne.
Obchody Halloween zakończone
2016-06-29 Komentarz poranny TMS BrokersWynik referendum wstrząsnął rynkami. Szok był potężny, ale skala zniszczeń – „kontrolowana”. Wśród kilkunastu głównych indeksów giełdowych współczesnego świata wszystkie są niżej niż przed dwunastoma miesiącami.
Chwilowe odreagowanie
2016-06-29 Poranny Szkic walutowy AFSZłoty lideruje wzrostom wśród walut gospodarek wschodzących na pierwszej sesji odreagowania po globalnej wyprzedaży, która miała miejsce po brytyjskim referendum. Wspiera go wzrost zainteresowania polskimi obligacjami wobec zmniejszonej presji ze strony Komisji Europejskiej i mniejszych szans na obniżki ratingów.
PLN odbija, ale potencjał pozostaje ograniczony
2016-06-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi lekkie spadki na wycenie PLN po wczorajszym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4199 PLN za euro, 3,9945 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0778 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,3245 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dolar po cztery złote jawi się jako tani
2016-06-29 Raport poranny FMCMNa głównej parze: Nad ranem eurodolar oscyluje w okolicach poziomu 1,1050. Jak na ostatnie dni, nie jest to nawet tak niski poziom. W każdym razie mogą być wstępnie pewne problemy z powrotem ponad linię 1,11 – chyba że ze strony Fed napłynie dość czytelny komunikat, że podwyżka stóp znów się oddala, tym razem na fali obaw wywołanych brytyjskim referendum.
Referendalny pył jeszcze nie opadł
2016-06-28 Komentarz ekonomiczny Patron FXNowy tydzień na europejskich giełdach chyba nikogo nie zaskoczył kontynuacją spadków. Siła podaży na rynkach Starego Kontynentu była jednak już znacznie mniejsza, ponieważ sięgała 2,5-3%. Niemiecki DAX stracił na koniec notowań 3,02%, francuski CAC 40 spadł o 2,97%, natomiast brytyjski FTSE 100 o 2,55%.
Rynki łapią oddech, pytanie na jak długo?
2016-06-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWielka Brytania: W poniedziałek wieczorem opublikowane zostały decyzje agencji ratingowych, które zareagowały na czwartkowe referendum. Poziomu ratingu nie zmienił tylko Moody’s, który utrzymał poziom Aa1, ale jeszcze w sobotę ściął perspektywę do negatywnej ze stabilnej. Z kolei S&P obniżył swoją ocenę aż o dwa „oczka” do AA- z AAA i utrzymała perspektywę negatywną.
Bruksela czeka na Camerona
2016-06-28 Komentarz ekonomiczny Saxo BankWszystko kręci się wokół Breksitu, choć wywołany nim szok powinien powoli mijać. Wczorajsze obniżki ratingów dla Wielkiej Brytanii były spodziewane już od piątku, więc w zasadzie przypieczętowały to, co i tak musiało się stać.
Wielka Brytania traci najwyższy rating
2016-06-28 Rynki o porankuNaturalną konsekwencją wyniku ostatniego referendum przeprowadzonego na Wyspach Brytyjskich i w rezultacie Brexitu jest wzrost niepewności. Co więcej niepewność ta wynika z działań politycznych. Z kolei połączenie polityki i rynków, to najgorsze połączenie z możliwych, co przerabialiśmy już na swoim podwórku.
Dzień odreagowania
2016-06-28 Komentarz poranny TMS BrokersPoniedziałkowy handel pokazał, że rynki nie ustrzegą się szoków wtórnych, choć wtorek jak na razie przynosi próby otrząśnięcia się z poreferendalnego zaskoczenia. Uklepywanie dna może być jednak trudne, kiedy zostały trzy dni do końca kwartału. Czy będziemy mieć kolejny „wtorek odwrotu”?
Wydarzenia w Europie nabierają dynamiki
2016-06-28 Poranny Szkic walutowy AFSNa Starym Kontynencie ujawniają się niepokojące podziały. Kraje „starej” Unii mają inną wizję przyszłości Europy, niż państwa, które później przystąpiły do Wspólnoty. Zwiększa to niepewność i ryzyka dalszej wyprzedaży na rynkach finansowych.
Relatywna stabilizacja na PLN, inwestorzy analizują scenariusze
2016-06-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych emocji, co prowadzi do relatywnej stabilizacji kwotowań PLN. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4463 PLN za euro, 4,0235 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,1183 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,3428 PLN w relacji do euro.
Nie milkną reperkusje referendum
2016-06-28 Raport poranny FMCMPoranna sytuacja: Co czeka nas w dzisiejszym kalendarium makroekonomicznym? O 8:00 poznamy niemieckie ceny importu za maj (dynamikę m/m i r/r), o 9:00 hiszpańską sprzedaż detaliczną za ten sam miesiąc, o 9:00 węgierskie bezrobocie, o 9:30 sprzedaż w Szwecji.
Dalsze luzowanie w strefie euro dopiero przed nami?
2016-06-27 Rynki po południuOstatni piątek był wyjątkowo burzliwym dniem dla globalnych rynków finansowych. Banki centralne w swoich zapowiedziach przed referendum podkreślały wolę współpracy ze sobą w kwestii dostarczania niezbędnej płynności w sytuacji, w której wpływ Brexitu byłby wyjątkowo katastroficzny.