Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Punkty zapalne i ważne momenty
2016-12-12 Raport popołudniowy FMCMWłochy, Turcja i nie tylko: Faktem jest, że pierwotne oceny dynamiki PKB Turcji za II kwartał zostały podwyższone – i tamtejszy urząd statystyczny podaje, że było to aż +4,5 proc. r/r, a nie tylko 3,1 proc. r/r, jak sądzono wcześniej. Nie zmienia to jednak faktu, że najnowszy rezultat, za III kwartał, poważnie zasmuca. To bowiem -1,8 proc. r/r.
Dolar stoi wysoko przed FED
2016-12-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutEurostrefa/Włochy: Nowym premierem Włoch zostanie dotychczasowy szef MSZ, Paolo Gentiloni. Jego rząd będzie miał poparcie Partii Demokratycznej, oraz Nowej Centroprawicy, a więc dotychczasowych ugrupowań popierających rząd Matteo Renzi’ego.
Dziś ropa, w środę Fed
2016-12-12 Komentarz poranny TMS BrokersNa starcie tygodnia rewelacje dotyczące rynku ropy naftowej przyćmiewają pozostałe segmenty rynku finansowego. Więcej państw zgadza się na ograniczenie wydobycia, co podnosi ceny, ale też oczekiwania inflacyjne, więc rentowności amerykańskich obligacji wspierają USD, zanim jeszcze dotarliśmy do posiedzenia FOMC. Dla złotego jest to mieszany zestaw.
Dolar wspierany przez odczyty. Łatwiejszy handel CNY.
2016-12-12 Poranny Szkic walutowy AFSWaluta USA wzmacniana jest doniesieniami płynącymi z gospodarki, Europy osłabiona decyzją banku centralnego. Kurs EUR/USD powrócił w rejon minimów z rejonu 1,05 niwelując całość zwyżek z ostatnich dwóch tygodni. Spodziewamy się, że w reakcji na komunikat Fed (pewna podwyżka stóp) dolar straci na wartości i pozostanie w tej tendencji już do końca roku.
Jak wiele już wyceniono?
2016-12-12 Raport poranny FMCMGlobalne tematy: To już ten tydzień. Podobnie jak rok temu, Rezerwa Federalna w USA najprawdopodobniej podwyższy stopę procentową, tj. tak zwaną stopę funduszy federalnych. Z zakresu 0,25 – 0,50 proc. powinna ona podskoczyć do 0,50 – 0,75 proc.
Rynek po EBC i przed Fed
2016-12-10 Raport tygodniowy FMCMEurodolara historia najnowsza: Myśląc o losach eurodolara warto mieć przed oczami nie tylko ostatnie dni, tygodnie czy nawet miesiące – ale ostatnie dwa lata. Ściślej – okres od końcówki stycznia 2015. Wtedy to bowiem wykres głównej pary walutowej osunął się poniżej 1,17 i zaczął formować długoterminową konsolidację, od dołu ograniczaną mniej więcej przez 1,05.
Włoska robota
2016-12-10 Komentarz tygodniowy TMS BrokersTydzień zaczął się od przewrotnego dyskontowania wyników włoskiego referendum, a skończył roller-coasterem ufundowanym przez włoskiego prezesa ECB Mario Draghiego. W pierwszym przypadku strach miał tylko wielkie oczy i na drugi dzień nikt już nie pamiętał, że było jakieś głosowanie mogące wykoleić strefę euro.
Draghi ma swoją definicję wygaszania
2016-12-09 Komentarz poranny TMS BrokersPosiedzenie ECB było pełne niespodzianek, które w pewnym stopniu skonfundowały rynki. Otrzymaliśmy informację o początku wygaszania QE, ale które według definicji uznawanej przez prezesa Draghiego wygaszaniem nie jest. Netto decyzja ma gołębi wydźwięk, a EUR/USD jest niżej i teraz przygotowuje się do przyszłotygodniowego posiedzenia FOMC.
Stabilizacja po zniżce na eurodolarze
2016-12-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPo wczorajszym rozczarowującym komunikacie ze strony Europejskiego Banku Centralnego, notowania EUR/USD mocno skierowały się na południe. Dzisiaj rano emocje po czwartkowej sesji opadły, jednak euro nie odrabia strat. Wartość eurodolara oscyluje w okolicach wczorajszego zamknięcia, w rejonie 1,06.
Magiczny Mario redukuje… i wydłuża
2016-12-09 Poranny Szkic walutowy AFSNie zważając na wzrost oczekiwań inflacyjnych Europejski Bank Centralny zapowiedział zwiększenie bilansu do końca 2017 r. o kolejne pół biliona EUR. Więcej niż oczekiwano. Euro ponownie straciło na wartości, a na europejskich giełdach podtrzymane zostały świetne nastroje.
Możliwa próba stabilizacji kursu PLN
2016-12-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę ustabilizowania kursu PLN po ostatnim okresie podwyższonej zmienności. Polska waluta jest wyceniana przez inwestorów następująco: 4,4370 PLN za euro, 4,1802 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,1120 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,2597 PLN w relacji do funta szterlinga.
Piątek z walutami
2016-12-09 Raport poranny FMCMGłówna para: Najważniejsze już za nami. Nie jeżeli chodzi o ten miesiąc, bo czekamy oczywiście na grudniowe posiedzenie FOMC – ale jeśli chodzi o ten tydzień, to zapewne tak. Oto bowiem wczoraj odbyło się posiedzenie EBC, na którym ogłoszono, że operacja QE zostanie przedłużona do końca grudnia 2017, czyli o dziewięć miesięcy.
ECB miesza na rynkach
2016-12-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPierwsza reakcja euro na informację, że od marca 2017 r. program skupu aktywów zostanie zmniejszony do 60 mld EUR miesięcznie z obecnych 80 mld EUR była pozytywna. Niemniej im więcej szczegółów zaczęliśmy poznawać tym gorzej.
Problem wygórowanych oczekiwań
2016-12-08 Komentarz poranny TMS BrokersOstatnie posiedzenie ECB w tym roku zbiega się w czasie z początkiem procesu czyszczenia pozycji na zamknięcie okresu. EUR/USD jest wyżej, gdyż rynek nosi się z obawami, że prezes Draghi może nie spełnić wygórowanych oczekiwań rynku. Mimo to, patrząc dalej w przyszłość, trudno być zwolennikiem długich pozycji w euro.
EBC: łagodzenie z jastrzębią retoryką?
2016-12-08 Poranny Szkic walutowy AFSEuropejski Bank Centralny wydłuży dziś programu QE poza marzec 2017 r., ale przekaz z konferencji prasowej M. Draghiego będzie dość restrykcyjny (ultra łagodna polityka pieniężna zmierza ku końcowi), co powinno umocnić wspólną walutę. Euro może przejściowo zyskać i do złotego, ale z czasem polska waluta uzyska przewagę. Ceny walut na koniec miesiąca niższe niż obecnie.
Dziś obradują włodarze euro
2016-12-08 Raport poranny FMCMEurodolar wciąż wysoko: Przypomnijmy, że u progu drugiej połowy listopada eurodolar przekroczył od góry granicę 1,07 – i poszedł jeszcze niżej, nawet do 1,0520 (24 listopada). Ostatecznie jednak cały okres od połowy listopada do pierwszych dni grudnia można postrzegać jako czas konsolidacji.
USD/PLN blisko 4,1, mocne odbicie na FX i FI
2016-12-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego PLN, który znajduje się blisko 4,1 PLN za dolara amerykańskiego. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,4263 PLN wobec euro, 4,1027 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0838 PLN za franka szwajcarskiego oraz 5,1947 PLN w relacji do funta szterlinga.
Poprawa nastrojów przed EBC
2016-12-07 Poranny Szkic walutowy AFSW oczekiwaniu na decyzję Europejskiego Banku Centralnego, który najpewniej rozszerzy jutro programu QE poza marzec 2017 r. nastawienie do rynków wschodzących wyraźnie się poprawiło. Pojawiły się sygnały trwałej zmiany dominujących od miesiąca tendencji.
Odreagowanie na FX i FI, rynki czekają na EBC
2016-12-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po prawie dwóch sesjach wzrostu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4601 PLN za euro, 4,1589 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1181 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2603 PLN w relacji do funta szterlinga.
Gdzie jesteśmy o poranku?
2016-12-07 Raport poranny FMCMNa eurodolarzeŁ Dziś rano eurodolar rezyduje przy 1,0720. Poniżej maksimów notowanych u progu tego tygodnia, ale na pewno powyżej zakresu wahań, który obowiązywał w tygodniu minionym. Tym samym za wsparcie można uznać okolicę 1,0680-90.