Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rating Polski, payrollsy i kwestie walutowe

Rating Polski, payrollsy i kwestie walutowe

2016-12-02 Raport poranny FMCM
Co na rynkach? Dziś globalnie kluczowym tematem będzie odczyt z USA, który pojawi się o 14:30. Właściwie chodzi o pakiet odczytów, znany jako non-farm payrolls. Chodzi o dane dotyczące zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, stopy bezrobocia oraz płacy godzinowej i długości tygodnia pracy. Dzisiejsza publikacja dotyczyć będzie listopada.
Dolar znów nieco wsparty danymi

Dolar znów nieco wsparty danymi

2016-12-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
O ile rano rynek wyglądał słabiej, to po południu amerykańska waluta odbudowała pozycję. Niemniej nie na tyle znacząco, aby można było mówić o rosnącym ryzyku zanegowania układu RGR, chociaż niewątpliwie odbicie od rejonu wsparcia przy 84,65 pkt. (minimum wypadło przy 84,70 pkt.) powinno zwracać uwagę.

Formacja spadkowa na dolarze z rosnącymi szansami na realizację?

Formacja spadkowa na dolarze z rosnącymi szansami na realizację?

2016-12-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Rządowy PMI dla przemysłu wzrósł w listopadzie do 51,7 pkt. z 51,2 pkt. (szacowano 51,0 pkt.), a usługowy do 54,7 pkt. z 54,0 pkt. Z kolei wskaźnik sporządzany przez Markit/Caixin dla przemysłu, który grupuje średnie i mniejsze firmy spadł do 50,9 pkt. z 51,2 pkt. (szacowano 50,8 pkt.).
Potężny w listopadzie, nieco słabszy w grudniu

Potężny w listopadzie, nieco słabszy w grudniu

2016-12-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Zgoda na cięcie wydobycia na posiedzeniu OPEC wywindowała ceny ropy WTI w okolice 50 USD za baryłkę. Porozumienie o ograniczeniu produkcji do 32,5 miliona baryłek na dzień (o 1,2 mln baryłek) wchodzi w życie dopiero od stycznia, więc na razie jego skuteczność nie będzie kontestowana.
Przejściowy nawrót siły dolara?

Przejściowy nawrót siły dolara?

2016-12-01 Poranny Szkic walutowy AFS
Waluty stricte surowcowe pozytywnie zareagowały na silne wzrosty cen ropy naftowej w reakcji na porozumienie OPEC. Pozostałe z gospodarek wschodzących straciły istotnie powracając w rejon szczytów słabości. W naszej ocenie to przejściowe zjawisko i w najbliższych tygodniach złoty i inne waluty EM odzyskają część strat.
PLN i dług pod presją, PMI w kalendarzu

PLN i dług pod presją, PMI w kalendarzu

2016-12-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po wczorajszych zniżkach. Inwestorzy wyceniają złotego następująco: 4,4492 PLN za euro, 4,1924 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1303 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2487 PLN w relacji do funta szterlinga.
Po naftowych emocjach nowy dzień

Po naftowych emocjach nowy dzień

2016-12-01 Raport poranny FMCM
Rynkowe dane: Kartel OPEC, jak wiadomo, zawarł wczoraj porozumienie, w myśl którego wojna cenowa i nadprodukcja ropy powinny zostać nieco ograniczone – do 32,5 mln baryłek dziennie. To obniżka o 1,2 mln baryłek w relacji do obecnego poziomu. Także i kraje spoza kartelu powinny obniżyć swoje wytwórstwo.
Droższa ropa, słabszy złoty

Droższa ropa, słabszy złoty

2016-11-30 Raport popołudniowy FMCM
OPEC i inne kwestie: Po południu media donosiły, że ministrowie krajów OPEC osiągnęli w Wiedniu porozumienie na temat obniżki wolumenu wydobycia ropy. Obniżka taka miałaby posłużyć ograniczeniu wojny cenowej i wygenerowaniu wyższego kursu ropy, która generalnie jest wciąż dość tania, nawet jeśli w lutym kurs WTI schodził do ok. 26 dolarów za baryłkę.
Tym razem dane wsparły dolara

Tym razem dane wsparły dolara

2016-11-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
O ile wczoraj amerykańska waluta zareagowała spadkiem na lepsze informacje nt. dynamiki PKB w III kwartale, oraz indeksu zaufania konsumentów Conference Board w listopadzie, o tyle dzisiaj pozytywnie zostały odebrane szacunki ADP dotyczące nowych etatów w gospodarce, które wskazały na wzrost o 216 tys. w listopadzie wobec szacowanych 165 tys. (chociaż dane za październik zostały zrewidowane w dół do 119 tys. z 147 tys.).
Finał farsy OPEC

Finał farsy OPEC

2016-11-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś mamy koniec miesiąca i spotkanie OPEC. Pierwsze bywa powodem dziwnego zachowania rynku walutowego, drugie jest bombą dla rynku ropy naftowej. Na razie dominuje atmosfera wyczekiwania, ale z nutą nerwowości. W tle PKB z Polski, inflacja z Polski i Eurolandu, raport ADP i PCE Core z USA.
Słabiej w Europie, lepiej w USA

Słabiej w Europie, lepiej w USA

2016-11-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Lepsza postawa chińskiego juana wskazuje, że wczorajsze osłabienie walut gospodarek wschodzących było przejściowe. Dziś złoty zyska na całej linii. Dane z Europy przemawiają przeciwko zmianie polityki pieniężnej Europejskiego Banku Centralnego na grudniowym posiedzeniu, zaś tez z USA potwierdzają konieczność podwyższenia stóp procentowych.
PLN słabszy w ramach konsolidacji

PLN słabszy w ramach konsolidacji

2016-11-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji PLN w relacji do zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4347 PLN za euro, 4,1661 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1154 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2020 PLN w relacji do funta szterlinga.
Poranek w dniu pełnym danych

Poranek w dniu pełnym danych

2016-11-30 Raport poranny FMCM
Globalne tematy: Pierwszy globalny temat to kartel OPEC, który dziś zbiera się, by ustalić szczegóły operacji ograniczenia produkcji ropy naftowej. Jaki sens ma ta operacja? Ma być ona lekiem na niskie ceny ropy i zjawisko, które polega na tym, że kraje naftowe nie chcą ustępować z wydobyciem nawet, jeśli kurs surowca nie jest zadowalający i nie ma dostatecznego popytu.
Kanadyjczyk wciąż zależny od wahań ropy

Kanadyjczyk wciąż zależny od wahań ropy

2016-11-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Pojawiające się nieraz sprzeczne spekulacje, co do ewentualnego porozumienia ws. cięć produkcji ropy (w ostatnich godzinach pojawiły się informacje, że główny gracz, jakim jest Arabia Saudyjska miałaby proponować redukcję wydobycia, o ile Iran zgodzi się na jego zamrożenie na obecnych poziomach), ...
Walc z mocnym dolarem

Walc z mocnym dolarem

2016-11-25 Raport tygodniowyy FMCM
Dolarowa rakieta: 25 października wykres eurodolara dobił do 1,0850 – po czym poszedł w górę, aby wkrótce przekroczyć poziom 1,11. Wówczas sytuacja ponownie się odwróciła i waluta amerykańska zaczęła konsekwentnie zyskiwać. Wyjątkiem były godziny, podczas których oczekiwano na wyniki amerykańskich wyborów prezydenckich.
Po niemieckim PKB czekamy na kolejne dane

Po niemieckim PKB czekamy na kolejne dane

2016-11-24 Raport poranny FMCM
Nadal nisko: Dynamika PKB Niemiec za III kwartał wpisała się, według finalnego odczytu, we wcześniejsze prognozy – tzn. nastąpił wzrost o 1,5 proc. r/r oraz o 0,2 proc. k/k. Szoku nie było, możemy zatem spokojnie oczekiwać na kolejne publikacje.
Mocniejszy USD zanegował odreagowanie na PLN

Mocniejszy USD zanegował odreagowanie na PLN

2016-11-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym charakteryzuje się próbą stabilizacji kwotowań PLN po wczorajszym wyraźnym impulsie spadkowym. Polska waluta wyceniania jest przez rynek następująco: 4,4309 PLN za euro, 4,2024 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1248 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2223 PLN w relacji do funta szterlinga.
Popołudniowe dane makro i dolar przed świętem

Popołudniowe dane makro i dolar przed świętem

2016-11-23 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolarowe wyniki: Zasadnicza nasza hipoteza była ostatnio taka, że eurodolar prawdopodobnie skonsoliduje się aż do połowy grudnia (tj. do posiedzenia FOMC) w pobliżu 1,06. Ale w pobliżu, to również trochę poniżej tego poziomu, tak więc to, że mieliśmy dziś mniej niż 1,0530 (a teraz jest 1,0560) niezbyt nas dziwi.
Dolar mocno szarpnął w górę po danych makro

Dolar mocno szarpnął w górę po danych makro

2016-11-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Odczyt z godz. 14:30 okazał się dzisiaj kluczowym impulsem dla rynku walutowego. Mowa o dynamice zamówień na dobra trwałego użytku – publikacji, którą nieraz trudno jest interpretować ze względu na jej dużą zmienność w nadchodzących po sobie okresach.
Plotki ograniczają przecenę dolara?

Plotki ograniczają przecenę dolara?

2016-11-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Australia: Dynamika ukończonych projektów budowlanych spadła w III kwartale o 4,9 proc. k/k (oczekiwano -1,6 proc. k/k). Dane za poprzedni okres zrewidowano w dół do -3,7 proc. k/k z -3,1 proc. k/k. Eurostrefa: Wstępne odczyty indeksów PMI za listopad pobiły oczekiwania – wskaźnik dla przemysłu przyspieszył do 53,7 pkt. z 53,5 pkt. (szacowano 53,3 pkt.), a dla usług wzrósł do 54,1 pkt. z 52,8 pkt. (oczekiwano 53,0 pkt.).