Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
EUR/PLN najniżej od 2-miesięcy
2017-01-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego PLN przy niskiej aktywności inwestorów. Kwotowania PLN kształtują się następująco: 4,3550 PLN za euro, 4,1397 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0610 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0490 PLN w relacji do funta szterlinga.
Po wszystkich tych wolnych dniach
2017-01-09 Raport poranny FMCMJaka sytuacja? Najpierw mieliśmy Święta Bożego Narodzenia, potem wejście w Nowy Rok, a następnie – przynajmniej na polskim rynku – Epifanię (Święto Trzech Króli). Skłaniało to do korzystania z przepisowych dni wolnych oraz do brania dodatkowych urlopów, a rynkowa gra toczyła się gdzieś w tle, choć oczywiście, koniec końców, działo się sporo.
Eurodolar targany zimowym wiatrem
2017-01-05 Raport popołudniowy FMCMNiemałe ruchy: Naturalnie to nie pogoda kieruje eurodolarem (choć kto wie, czy i ona pośrednio nie ma jakiegoś wpływu, ostatecznie przecież wszystkie czynniki w gospodarce są mniej lub bardziej powiązane), ale ów lekko metaforyczny tytuł dobrze wpisuje się w nasze, krajowe opady śniegu.
Dolar nie ma siły się odbić
2017-01-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutObserwowane w pierwszych godzinach sesji europejskiej odbicie amerykańskiej waluty względem pozostałych po silnej przecenie, którą „sprowokował” wczorajszy, wieczorny protokół FED, nie zdołało się długo utrzymać.
Mocne wahania dolara po publikacji protokołu FED
2017-01-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutUSA: Opublikowane wczoraj wieczorem zapiski z grudniowego posiedzenie Rezerwy Federalnej pokazał, że większość była zgodna, co do tego, że działania Donalda Trumpa w obszarze stymulacji fiskalnej mogą doprowadzić do przyspieszenia inflacji, a także wzrostu gospodarczego.
Chiński piasek w tryby dolara
2017-01-05 Komentarz poranny TMS BrokersEuforyczny start roku w wykonaniu USD już zdążył się przeobrazić w problemy z utrzymaniem rajdu i nawet jastrzębi wydźwięk minutek FOMC nie był w stanie wiele pomóc. Silne umocnienie juana w nocy zabiera inwestorom temat „chińskiego strachu”, którego w styczniu mieli się uczepić, i dodaje presji na dolara.
Chiński bat na spekulantów
2017-01-05 Poranny Szkic walutowy AFSW manewrze podobnym do ubiegłorocznego, chińskie władze monetarne karcą spekulantów zwiększając koszty gry przeciwko juanowi i powodując wyraźne umocnienie lokalnej waluty. Lepsze nastroje dla emerging markets. Dolar słabszy po publikacji sprawozdania z posiedzenia Fed.
Chiny podejmują rękawicę w obronie przed spekulacyjnym osłabieniem juana (CNY).
Chiny podejmują rękawicę w obronie przed spekulacyjnym osłabieniem juana (CNY).
PLN coraz mocniejszy, potencjalna korekta na USD
2017-01-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego PLN na bazie podbicia kwotowań eurodolara. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3631 PLN za euro, 4,1348 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0660 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1024 PLN w relacji do funta szterlinga.
Sens czy paradoks?
2017-01-05 Raport poranny FMCMCo z eurodolarem? Jak już wczoraj pisaliśmy, protokół z posiedzenia FOMC nie był bynajmniej gołębi. W zasadzie powtórzono w nim te tezy, które znane były już zarówno z komunikatu po grudniowym zebraniu, jak i z licznych wypowiedzi przedstawicieli Fed.
Dolar obawia się dzisiejszych zapisków FED
2017-01-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutChiny: Ze strony oficjeli pojawiła się „troska” o juana, co zwiększyło spekulacje, że władze będą chciały być bardziej aktywne w kwestii działań mających ograniczyć odpływ środków z Chin. Doradca Ludowego Banku Chin wyraził opinię, że przedsiębiorstwa powinny zawczasu spłacić zobowiązania w juanach, co przyczyniłoby się do umocnienia lokalnej waluty.
Drugie oblicze „efektu Trumpa”
2017-01-04 Komentarz poranny TMS BrokersNieobliczalność prezydenta-elekta Trumpa może być ważnym czynnikiem ryzyka w 2017 r. i we wtorek mieliśmy próbkę tego, jak rynki mogą reagować w obliczu takich niespodzianek. Polityka nowej administracji to obustronne ryzyka dla gospodarki USA i USD, podnosząc zmienność tego drugiego. Dane makro dalej stanowią wsparcie, ale inwestorzy patrzą na wszystkie aspekty.
Dylemat EBC
2017-01-04 Poranny Szkic walutowy AFSSzybszy niż się spodziewano wzrost inflacji stawia władze monetarne Europy w niezręcznej sytuacji po wydłużeniu aż o rok programu skupu obligacji. Najważniejszym pytaniem dla przyszłości kursu EUR/USD w 2017 r. może nie być to, ile razy Fed podniesie stopy procentowe, ale czy EBC ograniczy łagodzenie.
EUR/PLN poniżej 4,40 PLN, inwestorzy wracają na rynki
2017-01-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi kontynuację umocnienia PLN, pomimo ponownego testu 14-letnich maksimów na wycenie dolara amerykańskiego. Złoty kwotowany jest na rynku następująco: 4,3830 PLN za euro, 4,2145 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0970 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1567 PLN w relacji do funta szterlinga.
Przełom na EUR/PLN?
2017-01-04 Raport poranny FMCMSytuacja głównej pary: Eurodolar pozycjonuje się dziś rano przy 1,04. Cóż można tu rzec? Zgodnie z tym, czego mogliśmy się spodziewać po decyzjach EBC i Fed, dolar pozostaje silny. Wczoraj mieliśmy dobre odczyty indeksów PMI dla amerykańskiego przemysłu, a teraz czekamy na piątek.
Siła wstąpiła na nowo w amerykański pieniądz
2017-01-03 Raport wieczorny FMCMCóż to się działo? Eurodolar zanotował dziś przez moment zejście do 1,0345. Wszelkie spekulacji na temat możliwości wzrostów pary w rejon 1,06 i wyżej zostały tym samym wygaszone – przynajmniej na kilka dni, a prawdopodobnie na znacznie dłuższy czas.
ISM nie osłabił dolara
2017-01-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutIndeks ISM dla przemysłu za grudzień wypadł powyżej prognozowanych przez rynek 53,6 pkt. rosnąc do 54,7 pkt. Dobrze zaprezentował się też subindeks zatrudnienia (53,1 pkt.), co jest ważną informacją przed piątkowymi odczytami Departamentu Pracy USA.
Dolar jeszcze mocny, ale to może się zmienić
2017-01-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutChiny: Indeks PMI dla przemysłu liczony przez Markit/Caixin wzrósł w grudniu do 51,9 pkt. z 50,9 pkt. (szacowano jego spadek do 50,7 pkt.). To najwyższy poziom od stycznia 2013 r. i szósty miesiąc ekspansji z rzędu. Dużą dynamikę odnotowały subindeksy (produkcja i inflacja najszybciej od 6 lat).
Pozytywne wibracje z Chin
2017-01-03 Komentarz poranny TMS BrokersWe wtorek główne rynki rozpoczynają normalny handel i tylko Japonia przedłużyła sobie świętowanie, co trochę stłumiło obroty w nocy, ale generalny klimat jest optymistyczny. Dane o poprawie aktywności w chińskim przemyśle oraz stabilizacja kursu juana wysyłają pozytywne wibracje. USD zaczyna handel w Europie mocnym wejściem, ale po południu będzie potrzebował wsparcia z raportu ISM.
Złoty słaby pomimo lepszych fundamentów
2017-01-03 Poranny Szkic walutowy AFSPogłoski o konieczności zdewaluowania CNY i wprowadzenia kontroli przepływu kapitału, by utrzymać stabilność walutynie tworzą dobrego klimatu do aprecjacji złotego i walut emerging markets. Dalsze umocnienie bitcoina, przypisywane powszechnie chińskim inwestorom próbującym chronić kapitał, wskazuje, że coś jest na rzeczy i nie można wykluczyć powtórki z sierpnia 2015 r.
PLN bez większej reakcji na PMI
2017-01-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kursu PLN po podwyższonej zmienności w ostatnich godzinach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4113 PLN za euro, 4,2064 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1129 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1718 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,687% w przypadku obligacji 10-letnich.