Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynki nie lubią niepewności

Rynki nie lubią niepewności

2017-01-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Przebudzony strach o twardy Brexit oraz obawy o politykę protekcjonizmu prezydenta-elekta Trumpa wybijają się na czołowe tematy dla rynku, wzniecając awersję do ryzyka. Bezpieczne przystanie czują się mocne, rynek akcji czuję presję, a nagromadzone długie pozycje w USD czynią go podatnym na ucieczkę inwestorów.
Twarde stanowisko May przed negocjacjami?

Twarde stanowisko May przed negocjacjami?

2017-01-17 Poranny Szkic walutowy AFS
Dolar w łagodnym trendzie zniżkującym i taka tendencja będzie się utrzymywać. Złoty stabilny, zyska do dolara. W centrum uwagi wystąpienie T. May ws. Brexit’u. Spodziewane twarde stanowisko przed rozpoczęciem negocjacji. Funt osłabiony, ale w 2017 r. będzie stopniowo odzyskiwał straty.

PLN bez większych zmian, rynek czeka na wystąpienie T. May

PLN bez większych zmian, rynek czeka na wystąpienie T. May

2017-01-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi nieznacznie mocniejszego PLN na bazie korekty na wycenie dolara amerykańskiego. Polska waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,3733 PLN za euro, 4,1045 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0713 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9681 PLN w relacji do funta szterlinga.
Kolejna doba tradycyjnych zmagań

Kolejna doba tradycyjnych zmagań

2017-01-17 Raport poranny FMCM
A jednak w górę? Dziś rano, przed godziną szóstą, eurodolar pozycjonuje się przy 1,0635-40. Widać więc, że choć nie idzie to gładko, to jednak gracze obniżający wartość dolara zaczynają mieć przewagę, zaś trend spadkowy (poprzez maksima z 2 – 4 listopada i 8 grudnia) został już chyba pogrzebany.
To będzie korekcyjny tydzień dla walut Antypodów

To będzie korekcyjny tydzień dla walut Antypodów

2017-01-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W piątkowym Tygodniku FX zwracaliśmy uwagę, że AUD i NZD zachowywały się w pierwszych, dwóch tygodniach stycznia dość dobrze, co trudno było jednoznacznie uzasadnić. Jedna z tez zakładała, że siła (zwłaszcza AUD) może być wynikiem spadku obaw dotyczących ewentualnej deprecjacji chińskiego juana, które były silne na rynku w drugiej połowie grudnia ub.r.
Ryzyka geopolityczne podbijają wycenę dolara

Ryzyka geopolityczne podbijają wycenę dolara

2017-01-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: W wywiadzie dla Fox News Sunday prezydent-elekt Donald Trump dał do zrozumienia, że USA uznają tzw. politykę jednych Chin (nie utrzymywania relacji dyplomatycznych Tajwanem) w sytuacji, kiedy Chiny dokonają postępu w kwestii kontroli kursu juana, a także warunków wymiany handlowej.
Twarde lądowanie funta przez twardy Brexit

Twarde lądowanie funta przez twardy Brexit

2017-01-16 Komentarz poranny TMS Brokers
GBP/USD nurkuje do 1,20, gdyż obawy o „twardy Brexit” uderzają w funta. Ryzyko polityczne buduje awersję do ryzyka w dniu, który przez święto w USA mógłby być raczej spokojny. Złoty jest stabilny przy zgodnych z oczekiwaniami decyzjach agencji ratingowych.
Złoty bez entuzjazmu po decyzji Fitch

Złoty bez entuzjazmu po decyzji Fitch

2017-01-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Nowe propozycje ws. kredytów w CHF z kosztem dla banków przekraczającym 10 mld PLN rzucają się cieniem na pozytywny wydźwięk decyzji agencji ratingowych i opinii Międzynarodowego Funduszu Walutowego, co zawiesza złotego w próżni. Pozostanie pod wpływem czynników globalnych.
PLN bez większej reakcji po ratingach Fitch i Moody’s

PLN bez większej reakcji po ratingach Fitch i Moody’s

2017-01-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi nam większych zmian na wycenie złotego wobec większości zagranicznych dewiz (wyjątek stanowi tutaj zestawienie z brytyjskim funtem). Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3805 PLN za euro, 4,1236 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0821 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9560 PLN w zestawieniu z funtem szterlingiem.
Świat po neutralnym odświeżeniu ratingów

Świat po neutralnym odświeżeniu ratingów

2017-01-16 Raport poranny FMCM
Tytuł naszego raportu odnosi się do kwestii rodzimych, polskich, mianowicie do ruchów wykonanych (a poniekąd niewykonanych) przez agencje Fitch i Moody's w piątek. A co z wielkim światem? Na Zachodzie bez zmian, chciałoby się rzec. Eurodolar pozycjonuje się przy 1,06. Ani to 'wielka moc dolara', bo aby o niej mówić, potrzebowalibyśmy parcia ostro na południe, ku 'zero piątce' i jeszcze niżej.
Doczekaliśmy się, ale połowicznie

Doczekaliśmy się, ale połowicznie

2017-01-13 Raport tygodniowy FMCM
Eurodolarowe klimaty: W tym tygodniu dolar w pewnym sensie był silny, a w pewnym – słaby. Silny rzecz jasna w porównaniu z tym, co obserwowaliśmy wcześniej przez niemal dwa lata. Jeżeli nie tak dawno – kilka miesięcy temu – mogliśmy obserwować kursy rzędu 1,10 i wyższe (w maju 2016 przez moment nawet 1,16), to oczywiście wykres pozycjonuje się teraz nisko.
Gorzkie skutki przesadnego optymizmu

Gorzkie skutki przesadnego optymizmu

2017-01-13 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Miesiąc miodowy po „zaślubinach” inwestorów z wizją prezydentury Trumpa dobiegł końca, a szara rzeczywistość przywołuje wątpliwości, czy pierwsze zauroczenie nie było fałszywe. Mijający tydzień to podróż USD po wyboistej drodze przy coraz większych rozterkach, co faktycznie przyniesie polityka Trumpa – szybszy rozwój USA, czy szereg międzynarodowych konfliktów handlowych?
Czekając na świeży sygnał

Czekając na świeży sygnał

2017-01-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Odbicie rentowności obligacji skarbowych USA na koniec czwartkowego handlu przyniosło ulgę dla USD, ale stabilizacja wciąż jest oparta na kruchych podstawach. Punktem zwrotnym przed weekendem mogą być dane o sprzedaży detalicznej z USA, wobec których oczekiwania są wysokie.
W centrum uwagi decyzje agencji ratingowych

W centrum uwagi decyzje agencji ratingowych

2017-01-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Dolar przestał reagować na teoretycznie pozytywne informacje, co potwierdza wyczerpanie krótkoterminowego potencjału do dalszego umocnienia. Dziś seria danych z gospodarki – kolejny test aktualnego sentymentu dla waluty USA. Dla złotego kluczowe są dziś decyzje dwóch agencji ratingowych. Nie spodziewamy się, jak większość, rewizji ocen kredytowych Polski.
PLN relatywnie stabilny w oczekiwaniu na decyzje Fitch oraz Moody’s

PLN relatywnie stabilny w oczekiwaniu na decyzje Fitch oraz Moody’s

2017-01-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nam powrót kwotowań USD/PLN powyżej 4,10 PLN wraz z odbiciem na wycenie dolara. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3710 PLN za euro, 4,1139 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0738 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9995 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dzień wystawienia ocen

Dzień wystawienia ocen

2017-01-13 Raport poranny FMCM
Yellen i tematy globalne: Szefowa Rezerwy Federalnej – Janet Yellen – trochę wczoraj pomogła w finale dnia dolarowi. Nie mówiła bezpośrednio o polityce pieniężnej, tym niemniej podczas sesji edukacyjnej z nauczycielami w Waszyngtonie powiedziała to i owo o gospodarce.
Możliwe jest krótkotrwałe, korekcyjne odreagowanie dolara

Możliwe jest krótkotrwałe, korekcyjne odreagowanie dolara

2017-01-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Z ostatnich wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej wynika, że są oni skłonni podtrzymać scenariusz 3 podwyżek stóp procentowych w tym roku. Warto jednak zaznaczyć, że akurat z ich strony nie należy zbytnio oczekiwać, ...
Coś ciekawego dzieje się z dolarem

Coś ciekawego dzieje się z dolarem

2017-01-12 Raport popołudniowy FMCM
Sytuacja się zmienia? Jeszcze rano pokładaliśmy pewne nadzieje w linii spadkowej na wykresie eurodolara, biegnącej przez maksima z 4 listopada i 8 grudnia. Wydaje się jednak, że ta nadzieja musi zmaleć w znaczący sposób albo wręcz całkowicie ustąpić miejsca.
Niepewność, rozczarowanie i zwątpienie

Niepewność, rozczarowanie i zwątpienie

2017-01-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Trump na wczorajszej konferencji miał dużo do powiedzenia, ale nie powiedział nic nowego w kwestii stymulacji fiskalnej i gospodarczych priorytetów na pierwsze sto dni prezydentury. Rozczarowanie przyczyniło się do mocnej wyprzedaży dolara i spadku rentowności długu USA.
Bez szczegółów planu Trumpa. Stoicki spokój RPP.

Bez szczegółów planu Trumpa. Stoicki spokój RPP.

2017-01-12 Poranny Szkic walutowy AFS
Dolar nie zyskał w reakcji na konferencję D. Trumpa (nie odniósł się do kluczowych tematów dotyczących polityki gospodarczej), co potwierdza wyczerpanie potencjału wzrostowego w krótkim terminie. Najbliższe dni upłyną pod dyktando sprzedających amerykańską walutę, co powinno wzmocnić złotego.