Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Komu wierzyć w temacie dolara?
2017-02-27 Raport wieczorny FMCMTrump, Fed, Kaplan i reszta: Eurodolar jest i był dziś całkiem wysoko. W istocie notowano niemal 1,0630. To znaczy, że doszło do mocnego testu linii spadkowej, którą poprowadzić można przez maksima z 2, 17 i 24 lutego. Świeca dzienna jest wzrostowa.
Polityczna mgła
2017-02-27 Komentarz poranny TMS BrokersRynki są spokojne na początku tygodnia, wyczekując wystąpień Trumpa i Yellen, które mogą zadecydować o kierunku dla dolara w krótkim terminie. Niepewność polityczna zaciemnia obraz także dla euro przez wybory we Francji. Funt ma kłopoty w związku z dyskusją o (kolejnym) szkockim referendum. Dziś w kalendarzu zamówienia na dobra trwałe z USA.
Wyborcza gorączka w Europie. Tydzień pod dyktando Trumpa.
2017-02-27 Poranny Szkic walutowy AFSW związku ze zbliżającymi się wyborami w Holandii i Francji część graczy zabezpiecza się przed nawet najbardziej ekstremalnymi scenariuszami, łącznie z rozpadem strefy euro. Holendrzy idą do urn już 15 marca. Wcześniej, w tym tygodniu seria ważnych odczytów z gospodarek oraz, najbardziej oczekiwane, wystąpienie prezydenta D. Trumpa przed Kongresem.
PLN bez większych zmian na początku tygodnia
2017-02-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,3139 PLN za euro, 4,0821 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0502 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0859 PLN w relacji do funta szterlinga.
Kolejny tydzień walutowej wędrówki
2017-02-27 Raport poranny FMCMMakro-dane i kurs głównej pary: Poniedziałkowe kalendarium makro nie jest przesadnie obfite. Niektóre dane w ogóle nie wpłyną na szeroki rynek – np. węgierskie bezrobocie, które poznamy o 9:00. Inne szerokiego rynku dotyczą, ale raczej nie wywołają wstrząsów – np. podaż pieniądza M3 w Strefie Euro oraz wskaźniki koniunktury gospodarczej dla tego regionu (odpowiednio o 10:00 i 11:00).
Od drugiego lutego
2017-02-25 Raport tygodniowy FMCMKwestia głównej pary: Jest to w zasadzie raport tygodniowy, ale przecież także i tydzień wypada oceniać na tle dłuższej historii. Zacznijmy tym razem od 2 lutego. Ale żeby to zrobić, musimy cofnąć się jeszcze dalej, np. do początku stycznia. Wtedy eurodolar, po ostrym testowaniu linii 1,04, ruszył na północ.
Biały Dom nie po drodze dolarowi
2017-02-24 Komentarz poranny TMS BrokersPolityka ponownie uderza w USD, gdyż komentarze Sekretarza Skarbu Mnuchina poddają wątpliwość szybkie wdrożenie reformy podatków. Przy niewrażliwości dolara na solidne dane i jastrzębie wzmianki z Fed, rozczarowanie tempem prac administracji rządowej otwiera drogę do co najmniej przejściowej słabości waluty.
Niebezpieczny błogostan
2017-02-24 Poranny Szkic walutowy AFSRynki wykazują niebezpieczne symptomy nadmiaru pieniędzy w systemie, dominacji chciwości i braku obaw, co do dalszych losów gospodarki. Taka sytuacja nie może trwać długo. W powietrzu unosi się zapach nadciągającej korekty dotychczasowych trendów.
PLN bez większych zmian, spokojny koniec tygodnia
2017-02-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN przy ograniczonej zmienności na eurodolarze. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,2994 PLN za euro, 4,0655 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0393 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1041 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolarowy piątek i polski złoty
2017-02-24 Raport poranny FMCMWykresie, gdzie jesteś? Dziś rano, przed godziną szóstą, eurodolar jest w rejonie 1,0580 – mniej więcej, bo oczywiście sytuacja cały czas się trochę zmienia. Jest to w gruncie rzeczy dość wysoki poziom, biorąc pod uwagę, że np. przedwczoraj testowano 1,05. Euro trochę odzyskało.
Ciekawe słowa Mnuchina
2017-02-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutNowy Sekretarz Skarbu USA rozczarował dzisiaj rynki finansowe twierdząc, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby ujawniać szczegóły planowanej reformy w podatkach – pytanie, zatem co tak naprawdę ujrzymy w nowym planie budżetowym, jaki ma pojawić się 13-14 marca?
Gorący środek marca
2017-02-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA: Źródła w Białym Domu podały, że administracja Trumpa może przedstawić 13-14 nowy plan budżetowy zawierający szczegóły dotyczące planów podatkowych, oraz cięć w budżecie. Jednocześnie w połowie marca może zostać przedstawiony nowy projekt zastępujący obecny system ubezpieczeń społecznych Obamacare.
Status quo utrzymane
2017-02-23 Komentarz poranny TMS BrokersRentowność dziesięciolatek USA spadła po publikacji protokołu z posiedzenia FOMC. Dokument przyczynił się do pogłębienia osłabienia dolara. Eurodolar odbił po raz drugi na przestrzeni tygodnia z okolic 1,05 i w tym punkcie zaczyna krystalizować się bardzo istotny poziom wsparcia stojący na drodze do minimów 1,0350.
Bez przesłanek za podwyżką w marcu
2017-02-23 Poranny Szkic walutowy AFSFed potwierdził w sprawozdaniu z ostatniego posiedzenia gotowość do dalszego podnoszenia stóp procentowych, ale nie dał jednoznacznych przesłanek, że stanie to już na najbliższym posiedzeniu w marcu. Droga do korekcyjnego osłabienia dolara otwarta.
Mniej jastrzębie minutes ograniczyły zniżkę PLN
2017-02-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego PLN po tym jak wczorajsze minutes FED nie zdołały podbić wyceny dolara amerykańskiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2977 PLN za euro, 4,0696 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0277 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0610 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dziś niemieckie PKB
2017-02-23 Raport poranny FMCMW marcu czy nie? Teza o tym, że Fed już w marcu podwyższy stopy procentowe, nie jest obecnie większościowa na rynku, ale warto zauważyć głos pani Danielle DiMartino Booth, byłej doradczyni oddziału Fed w Dallas.
Kanadyjczyk słabszy po rozczarowaniu danymi
2017-02-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWydarzeniem dzisiejszej sesji były odczyty dynamiki sprzedaży detalicznej w Kanadzie za grudzień. Ta po raz kolejny rozczarowała spadając o 0,5 proc. m/m i 0,3 proc. m/m po wyłączeniu samochodów. To największy spadek od 9 miesięcy, co stawia pod znakiem zapytania podejście Banku Kanady do tematu ewentualnych podwyżek stóp procentowych w ciągu kilkunastu miesięcy.
Dziś zapiski z ostatniego posiedzenia FED
2017-02-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA: Patrick Harker z oddziału FED w Filadelfii (z prawem głosu w FOMC w tym roku) powtórzył, że widzi przestrzeń do 3 podwyżek w tym roku, a kwestia ruchu w marcu powinna być rozważona, chociaż jak zaznaczył, jest jeszcze wiele ważnych publikacji przed 15 marca.
Przecena euro, stabilizacja dolara
2017-02-22 Komentarz poranny TMS BrokersEurodolar znów dość mozolnie zniżkuje. Kurs narusza już ubiegłotygodniowy dołek w okolicach 1,0520. Ruch wynika jednak w większej mierze ze słabości euro niż siły dolara. Potwierdza to szybkie spojrzenie na rynki długu.
Jastrzębie wypowiedzi, gołębie minutes?
2017-02-22 Poranny Szkic walutowy AFSPrzedstawiciele Fed dwoją się i troją, by utwierdzić graczy w przekonaniu, że w 2017 r. dojdzie do trzech, a nie jak sądzi rynek dwóch, podwyżek stóp procentowych w USA. Dolar nieco zyskuje, ale pozostaje słabszy niż w połowie miesiąca. Naszym zdaniem dzisiejsze minutes potwierdzą, że do podwyżki dojdzie jednak dopiero w II kw.