Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Niech moc będzie z NFP
2018-05-04 Komentarz poranny TMS BrokersDolar przystopował swój marsz, gdyż lekko gołębi FOMC i ISM poniżej prognoz nie dały sygnału do wzmocnienia popytu, ale prawdziwą gwiazdą tygodnia jest raport z rynku pracy. Przy silnej dynamice płac dolara czeka przebudzenie mocy, imperium sprzedających obligacje USA będzie kontratakować, a na waluty rynków wschodzących i rynek akcji spadnie mroczne widmo. Za to rozczarowanie może być nową nadzieją dla aktywów ryzykownych.
Dolar mocny przed raportem NFP
2018-05-04 Poranny komentarz walutowy XTBNiemal wakacyjny tydzień w Polsce obfituje w potężną ilość wydarzeń na globalnych rynkach. W efekcie obserwujemy spore zmiany notowań, m.in. złotego. Seria dobrych danych w połączeniu z rosnącymi cenami ropy naftowej sprzyja dolarowi, który dziś czeka na raport z rynku pracy.
W oczekiwaniu – jak co miesiąc
2018-05-04 Raport poranny FMCMCzas niskiego eurodolara: To trochę nieścisłe sformułowanie. O niskim eurodolarze mogliśmy mówić np. u progu minionego (tj. 2017) roku, gdy kreślił on poziomy rzędu 1,04. Teraz jest oczywiście dużo niżej – niemniej zdążył przebić wcześniejszą, trzymiesięczną konsolidację od 1,2160 do 1,2050.
Część odczytów już za nami
2018-05-02 Raport poranny FMCMSytuacja głównej pary: W zasadzie potwierdzają się nasze ogólne przewidywania: eurodolar idzie na południe, dolar staje się coraz silniejszy. Oczywiście są w tym pewne niuanse, np. dziś widzimy próbę lekkiej korekty, dosłownie w ostatnich godzinach czy wręcz minutach.
Złoty odrabia straty po bardzo słabym wtorku
2018-05-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ1 maja w kraju był dniem wolnym u nas, ale już dla inwestorów z Londynu, czy Nowego Jorku był to normalny dzień pracy. Niemniej niska płynność zrobiła swoje. Zwłaszcza, że wczoraj byliśmy świadkami typowego short-squeezu na dolarze (pokrywania części ogromnych pozycji krótkich otwieranych w ostatnich miesiącach na amerykańską walutę).
Wyprzedaż złotego przed Fed
2018-05-02 Poranny komentarz walutowy XTBNieobecność polskich inwestorów ciążyła złotemu podczas pierwszych dni długiego majowego weekendu, niemniej jednak nie wydaje się to specjalnie zadziwiającym rezultatem, o czym pisaliśmy już w poniedziałkowym komentarzu.
Dolarowe byki nie mają wolnego
2018-05-02 Komentarz poranny TMS BrokersWczoraj spora część Europy miała wolne w związku z obchodami Święta Pracy, ale za to nie próżnowali uczestnicy rajdu dolara. EUR/USD osunął się pod 1,20, GBP/USD spadł pod 1,36, a USD/PLN zahaczył o 3,57. Dolar lśni przez lepszą postawę gospodarki USA na tle reszty świata, co na początku roku większość inwestorów widziała zupełnie inaczej.
Złoty nie daje za przegraną
2018-04-30 Raport wieczorny FMCMWahania głównej pary: Maksima eurodolarowe z dnia dzisiejszego to jak na razie 1,2140 (w przybliżeniu), minima widzimy zaś przy 1,2065. Po 9:00 wykres zaczął się osuwać na południe, wspomniany dołek został osiągnięty przez 18:00, ale potem przyszła lekka reakcja na rzecz euro. Obecnie wahamy się nieco poniżej 1,21.
Dolar powyżej 3,50 zł
2018-04-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPonownie, bo piątkowe maksimum to 3,5070 zł. Popyt na dolara to wynik oczekiwań związanych z publikacją istotnych danych makroekonomicznych z USA w najbliższych dniach (indeksy ISM i wyliczenia Departamentu Pracy), ...
Trudny tydzień złotego
2018-04-30 Komentarz walutowy XTBMiniony tydzień należał do jednych z najgorszych dla notowań polskiej waluty, a głównym winowajcą był zdecydowanie silniejszy dolar. Lepsze dane makroekonomiczne zza oceanu tylko wspierały taki stan rzeczy, a kropką nad "i" okazał się piątkowy odczyt PKB za pierwszy kwartał.
Dolar nadal mocny, czekamy na ważne dane
2018-04-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA / DANE: Opublikowane w piątek po południu szacunkowe dane nt. dynamiki PKB w I kwartale przewyższyły oczekiwania – odczyt wyniósł 2,3 proc. w ujęciu zanualizowanym (szacowano 2,1 proc.), a indeks cenowy PCE Core przyspieszył do 2,5 proc. k/k (oczekiwano 2,3 proc. k/k).
Trudny tydzień złotego
2018-04-30 Poranny komentarz walutowy XTBMiniony tydzień należał do jednych z najgorszych dla notowań polskiej waluty, a głównym winowajcom był zdecydowanie silniejszy dolar. Lepsze dane makroekonomiczne zza oceanu tylko wspierały taki stan rzeczy, a kropką nad "i" okazał się piątkowy odczyt PKB za pierwszy kwartał.
Kurz opada
2018-04-30 Raport poranny FMCMNowe tereny: Byłoby grubą nieostrożnością stwierdzenie, że eurodolar wróci zaraz tam, gdzie był, a cała historia z rozbiciem konsolidacji okaże się chwilową pomyłką. Bardzo wątpimy w taką opcję. Wydaje się, że doszło do poważnych zmian. Bądź co bądź, ów trend boczny bronił się efektywnie przez trzy miesiące.
III edycja XTB Trading Masterclass już 18 maja w Warszawie!
2018-04-30 Zaproszenie na wydarzenie18 maja 2018 w Warszawie odbędzie się kolejna edycja największej konferencji inwestycyjnej w Polsce – XTB Trading Masterclass. W hotelu Airport Okęcie uczestnicy będą mieli okazję spotkać i wysłuchać prelekcji 11 profesjonalnych inwestorów oraz zaczerpnąć wiedzy niezbędnej do efektywnego tradingu.
Dolar kończy tydzień w pięknym stylu
2018-04-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA / OBLIGACJE: Rentowności 10-letnich obligacji spadły wczoraj po południu poniżej 3 proc. Dzisiaj korekta jest kontynuowana. Około godz. 10:30 notowaliśmy poziom 2,9750 proc. Korektę widać też na pozostałych seriach, chociaż w najmniejszym stopniu na papierach 2-letnich.
Jeszcze tylko jeden
2018-04-27 Komentarz poranny TMS BrokersEkscytujący tydzień powoli dobiega końca. Rentowność 10-letnich obligacji USA zakończyła czwartek poniżej 3 proc., co może być pierwszą oznaką stabilizacji. Ponadto, jeśli świeży kapitał maczał palce w umocnieniu USD, przed weekendem może być zainteresowany redukcją ryzyka. W szerszym kontekście dalej jesteśmy w fazie przebudowy nastawienia wobec USD, co nakazuje ostrożność w odniesieniu do pozostałych walut G10.
EBC ostrożny, euro tonie
2018-04-27 Poranny komentarz walutowy XTBEuropejski Bank Centralny będzie z uwagą przyglądał się pogorszeniu w danych, widocznemu w Europie od początku roku. Ostrożna postawa przekłada się na przecenę euro, szczególnie, że jednocześnie bardzo dobrze wyglądają dane z USA. Dziś pierwsze raporty o PKB za pierwszy kwartał z rozwiniętych gospodarek.
Wymowne zmiany
2018-04-27 Raport poranny FMCMRynek po przełomie: Dziś rano kurs eurodolara to ok. 1,2090 – 1,21. Owszem, to efekt przełomu, nie ma powodu, by hamować się z używaniem takich określeń. Odrobina patosu nie zaszkodzi. Bądź co bądź, przez trzy miesiące wędrowaliśmy w klarownej konsolidacji, którą wczoraj wyraźnie rozbito.
Wyhamowanie spadków na PLN, EBC zaszkodził EUR
2018-04-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyhamowanie spadków na rynku PLN, równocześnie obserwujemy podbicie notowań dolara do 3,5-miesięcznego maksimum po wczorajszym EBC. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2268 PLN za euro, 3,4921 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5281 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8633 PLN w relacji do funta szterlinga.
Riksbank za nami, ECB w centrum uwagi
2018-04-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA / OBLIGACJE: Rentowności 10-letnich obligacji osiągnęły wczoraj maksimum w okolicach 3,0360 proc. (to najwyższy poziom od ponad 4 lat). Dawny szczyt ze stycznia 2014 r. na poziomie 3,0490 proc. nie został jeszcze przetestowany.