Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Niska inflacja ciąży złotemu
2018-03-16 Poranny komentarz walutowy XTBNieoczekiwanie mocny spadek inflacji konsumenckiej odnotowany w lutym mocno ciążył złotemu podczas wczorajszej sesji, spychając jednocześnie rentowności obligacji o dobrych kilka punktów bazowych oraz redukując szansę na podwyżkę stóp procentowych w tym roku niemalże do zera.
Niska inflacja szkodzi złotemu
2018-03-16 Poranny Szkic walutowy AFSSytuacja na światowych rynkach finansowych jest stabilna, pomimo szeregu potencjalnie ważkich wydarzeń politycznych. Dolar utrzymuje skromne zyski z ostatnich kilku tygodni. Złoty słabszy po bardzo niskim odczycie inflacji CPI.
Złoty nadal w stanie osłabienia wartości
2018-03-16 Raport poranny FMCMRynkowe wieści: Eurodolar pozycjonuje się niemal równo na 1,23 – wczoraj dolar trochę zyskał na wartości, może nawet sporo, jak na ostatnie dni (jakkolwiek do żadnego przełomu w szerokiej, trzymiesięcznej konsolidacji nie doszło).
Dolar czeka na rozstrzygnięcie, na plus zaskakuje korona norweska
2018-03-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutUSA / BIAŁY DOM: Larry Kudlow przyjął wczoraj nominację od Donalda Trumpa na szefa NEC (Krajowej Rady Gospodarczej) przy Białym Domu, zastępując na tym stanowisku Gary’ego Cohn’a, który złożył rezygnację w zeszłym tygodniu.
Złoty stabilnie w czwartek rano
2018-03-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutMimo obserwowanego w ostatnich dniach powrotu nerwowości na globalne rynki spowodowanej informacjami napływającymi z USA (wymiana Sekretarza Skarbu, spekulacje o planach nałożenia wysokich ceł na importowane produkty z Chin z obszaru technologii i telekomunikacji), inwestorzy na rynku złotego zachowują wstrzemięźliwość, ...
Suma wszystkich strachów
2018-03-15 Komentarz poranny TMS BrokersNiepewna przyszłość globalnego handlu ciąży na sentymencie rynkowym. Dodatkowo dane o sprzedaży detalicznej z USA pokazały rysę na idealnym obrazie gospodarki. W obecnym klimacie łatwiej o awersję do ryzyka, nawet jeśli inwestorzy kurczowo trzymają się ryzykownych pozycji.
Trump bierze pod lupę Chiny
2018-03-15 Poranny komentarz walutowy XTBWczoraj tematem dnia było wystąpienie premier Theresy May związane z otruciem byłego rosyjskiego szpiega na terytorium Wielkiej Brytanii. Budzi on duże zainteresowanie, jednak dla rynków ważniejsze mogą być konsekwencje roszad w Białym Domu, które mogą utorować Trumpowi drogę do bardziej konfrontacyjnej polityki zagranicznej.
Popołudniowe publikacje z USA
2018-03-15 Raport poranny FMCMRynek głównej pary: Główna para walutowa – czyli eurodolar – pozycjonuje się dziś rano przy 1,2370. Jesteśmy zatem w głębi ciągnącej się już od trzech miesięcy konsolidacji, której dolne ograniczenie to ok. 1,2160, a górne to 1,2550.
Cierpliwa, trwała i ostrożna
2018-03-14 Raport wieczorny FMCMTak powiedział: Patient, persistent and prudent – takich właśnie słów użył dziś Mario Draghi, opisując politykę monetarną, jaką będzie prowadzić Europejski Bank Centralny. Poza tym mówił jeszcze wiele innych rzeczy, przy czym ogólna wymowa tego wszystkiego była mniej więcej taka: pokonaliśmy kryzys, ...
Trump kontra ożywienie
2018-03-14 Komentarz poranny TMS BrokersDecyzje kadrowe Trumpa uderzają w zaufanie do dolara i przyćmiewają dowody silnego ożywienia w USA. W środowisku, w którym zaskoczenie może przyjść z każdym tweetem, klimat risk-off zaczyna górować.
Trump bez bezpieczników
2018-03-14 Poranny komentarz walutowy XTBZ Białego Domu odchodzi kolejna ważna osoba. Tym razem nie jest to rezygnacja, a decyzja samego prezydenta Donalda Trumpa. Fakty jednak są takie, że w Waszyngtonie nie będzie kolejnej osoby, która hamowała temperament i zapędy prezydenta.
Inflacja nie zaskoczyła, nie zawiódł Trump
2018-03-14 Poranny Szkic walutowy AFSInflacja w USA nie daje powodów do niepokojów. Na razie. Oczekiwane silne odbicie w II kw. Dolar słabszy po dymisji R. Tillersona. W centrum uwagi dziś publiczna wypowiedź prezesa EBC M. Draghiego oraz kolejne publikacje z amerykańskiej gospodarki.
Złoty w obliczu technicznego wsparcia
2018-03-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚW ostatnich dniach polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Notowania rodzimej waluty spadały względem głównych globalnych walut. Odzwierciedlił to indeks BOSSAPLN, którego wartość wczoraj dotarła do okolic 96 pkt., czyli do najniższego poziomu od początku marca.
Dane makro mogą wpłynąć na eurodolara
2018-03-14 Raport poranny FMCMGłówna para: Sam tytuł naszego raportu nie jest specjalnie odkrywczy, bo zawsze można tak powiedzieć. Ale nie zawsze mamy takie dane w harmonogramie. Na przykład poniedziałek był niemal pusty pod względem pozycji mogących zmienić losy eurodolara.
Jutro ciekawe dane z USA i Europy
2018-03-13 Raport poranny FMCMNotowania głównej pary: Eurodolar w godzinach porannych błądził w okolicach 1,2315 – 1,2340. Sytuacja była niepewna, dopiero po 13:30 zaczęły się poważniejsze zmiany. Kurs wybił na północ, by po 17:00 osiągnąć 1,24.
Rexit - Rex Tillerson przestaje być sekretarzem stanu USA
2018-03-13 Komentarz wieczorny TMS BrokersObawy o stabilność Białego Domu po dymisji sekretarza skarbu stały we wtorek za pogorszeniem sentymentu na rynkach. Dolar tracił do niemal wszystkich walut G10, słabszy jest złoty. Giełdy w Europie i USA pogrążyły się w czerwieni, traci ropa, zyskuje złoto.
Roszada w Białym Domu zaszkodziła dolarowi
2018-03-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutOpublikowana dzisiaj o godz. 13:30 polskiego czasu (wcześniejsze dopasowanie do czasu letniego w USA) inflacja CPI za luty wypadła dokładnie w punkt oczekiwań. Szeroka miara wskazała na wzrost o 0,2 proc. m/m i 2,2 proc. r/r, a wartość bazowa wyniosła 0,2 proc. m/m i 1,8 proc. r/r.
Dolar czeka na inflację CPI z USA
2018-03-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA: Sekretarz w ministerstwie odpowiedzialnym za Brexit, Robin Walker powiedział wczoraj mediom, że jesteśmy „bardzo blisko” osiągnięcia kolejnego etapu porozumienia z Komisją Europejską.
Złoty nieco słabszy
2018-03-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPo poniedziałkowym osłabieniu, wtorkowy handel zaczynamy na zbliżonych poziomach. EUR/PLN pozostaje ponad poziomem 4,20, a USD/PLN oscyluje wokół 3,4150. Lekkie osłabienie notują również pozostałe waluty regionu.
Dolar mocniejszy po CPI?
2018-03-13 Poranny Szkic walutowy AFSPojawiają się sygnały niedoboru dolarów. Jego umocnienie to naszym zdaniem kwestia czasu. W ślad za tym, tracił będzie złoty. Dziś wyniki inflacji CPI w USA za luty. Prognozy relatywnie nisko. Możliwe zaskoczenie odczytem powyżej konsensusu.