Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Podbicie wyceny złotego, nerwowość utrzymuje się

Podbicie wyceny złotego, nerwowość utrzymuje się

2018-03-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych walut. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2094 PLN za euro, 3,3942 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5780 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8174 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,241% w przypadku obligacji 10-letnich.
Odreagowanie

Odreagowanie

2018-03-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj widzieliśmy solidny dzień odwrotu po piątkowej wyprzedaży bez zakłóceń w postaci jakichkolwiek informacji, a szczególnie tych podsycających strach przed wojną handlową. Wall Street odbił, za nim Azja, a dziś Europa dopełnia klimatu. Na FX cofają się USD i JPY, co może być spotęgowane porządkowaniem pozycji na koniec miesiąca.

Odreagowanie z poprawą nastrojów. Na dłużej.

Odreagowanie z poprawą nastrojów. Na dłużej.

2018-03-27 Poranny Szkic walutowy AFS
Skala odbicia indeksów na Wall Street świadczy naszym zdaniem o zmianie nastawienia do ryzyka i trwalszej poprawie nastrojów. Spodziewamy się kontynuacji wzrostów cen akcji, dalszej słabości dolara i lepszej postawy złotego.
Dolar najtańszy od trzech tygodni

Dolar najtańszy od trzech tygodni

2018-03-27 Poranny komentarz walutowy XTB
Poniedziałek nie po raz pierwszy przyniósł eksplozję optymizmu na Wall Street. Po doniesieniach o zakulisowych rozmowach z Chinami, o których pisaliśmy we wczorajszym komentarzu, amerykańskie indeksy wystrzeliły w górę. Jednak temat wojen walutowych nie jest jeszcze zamknięty, co pokazuje choćby zachowanie dolara, czy metali szlachetnych.
Skokowa poprawa nastrojów pomogła PLN

Skokowa poprawa nastrojów pomogła PLN

2018-03-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi mocniejszego PLN na większości zestawień. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2198 PLN wobec euro, 3,3904 PLN względem franka szwajcarskiego, 3,5871 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8243 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,241% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar w stanie osłabienia, choć konsolidacja jeszcze trwa

Dolar w stanie osłabienia, choć konsolidacja jeszcze trwa

2018-03-27 Raport poranny FMCM
Chińskie cienie przykryły dolara. Został osłabiony, czego widomym znakiem jest fakt, iż wykres głównej pary jeszcze w piątek notował w minimach poziom 1,2320, natomiast wczoraj ostro poszedł w górę, a dziś rano melduje się przy 1,2450.
Dolar słabnie na głównych układach

Dolar słabnie na głównych układach

2018-03-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: ROSJA: Bank Rosji obniżył w piątek główną stopę procentową o 25 p.b. do 7,50 proc. jak oczekiwano. Podczas konferencji prasowej szefowa tej instytucji dała do zrozumienia, że to jeszcze nie koniec cyklu luzowania.
Burze, deszcze, grzmoty

Burze, deszcze, grzmoty

2018-03-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Jesteśmy zdania, że eskalacja protekcjonizmu nie przerodzi się w totalną wojnę handlową i z dużej chmury będzie mały deszcz. Dla rynków oprócz deszczu liczą się też grzmoty i błyskawice. Ryzyko leży w retoryce negocjacyjnej zainteresowanych stron i medialnej otoczce w momentach, kiedy trudno będzie o inny temat do dyskusji.
Taktyka kija i marchewki

Taktyka kija i marchewki

2018-03-26 Komentarz walutowy XTB
Ostatnie dwa miesiące na globalnych rynkach akcji były fatalne, co znalazło ujście przede wszystkim w spadkach indeksów giełdowych, ale nie pozostało też kompletnie bez wpływu na złotego. Zasadniczy powód to obawy o konsekwencje nieobliczalnej polityki prezydenta USA.
Między innymi PKB USA

Między innymi PKB USA

2018-03-26 Raport poranny FMCM
Ten tydzień: Dzisiejsze kalendarium nie jest zbyt obfite w odczyty. Za nami już zresztą publikacja na temat PKB Francji za IV kw. 2017 – wynik to +0,7 proc. k/k, lepszy od oczekiwanej wartości +0,6 proc. k/k. O 10:30 publicznie wypowie się p. Weidmann, szef Bundesbanku, zaś o 17:30 usłyszymy W. Dudleya z Fed. O 21:30 poznamy słowa pani Mester, innej członkini FOMC. I to właściwie wszystko, pomijając fakt, że o 16:30 ukaże się odczyt indeksu Dallas Fed dla sektora przemysłowego.
PLN bez większych zmian, pomimo niepewności na szerokim rynku

PLN bez większych zmian, pomimo niepewności na szerokim rynku

2018-03-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie PLN, jednak układ technicznych wskazuje na możliwe lekkie podbicie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2293 PLN za euro, 3,4189 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6088 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8317 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,241% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-03-23 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu dane makro prawdopodobnie pozostaną w cieniu debaty o szansach na zaostrzenie wojen handlowych i narastających ryzykach geopolitycznych. W tym kontekście szczególna uwaga może dotyczyć indeksów zaufania konsumentów w strefie euro i USA. Szacunki inflacji będą wskazówką dla przyszłych decyzji EBC, Fed i RPP.
Trump coraz bardziej utrudnia życie inwestorom

Trump coraz bardziej utrudnia życie inwestorom

2018-03-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA: Bank Anglii nie zmienił wczoraj poziomu stopy procentowej (0,50 proc.), jak oczekiwano. Nieoczekiwanie za podwyżką zagłosowali McCafferty i Saunders. W samym komunikacie nie dokonano większych zmian – w ocenie MPC obecne tempo zacieśniania polityki pozostaje odpowiednie dla realizacji celu odbicia inflacji, a ewentualne podwyżki powinny być stopniowe.
Szalona noc sponsorowana przez Trumpa

Szalona noc sponsorowana przez Trumpa

2018-03-23 Komentarz poranny TMS Brokers
USA i Chiny przerzucają się zapowiedziami ceł importowych. Trump wymienia doradcę ds. bez. narodowego na zwolennika twardej polityki międzynarodowej, co przywraca niepokój o przyszłe stosunki z Koreą Płn. i Iranem. Reakcja rynku jest jednoznaczna: USD/JPY pod 105, indeksy w Azji wykrwawiają się, ropa zyskuje.
Trump sieje strach na rynkach

Trump sieje strach na rynkach

2018-03-23 Poranny komentarz walutowy XTB
Tak jak można było się spodziewać istotne zmiany personalne w Białym Domu nie były przypadkowe. Plotki o zaostrzeniu kursu wobec Chin potwierdziły się, wczoraj prezydent USA zapowiedział wprowadzenie taryf na import z tego kraju o wartości 60 mld USD. Choć nie znamy jeszcze detali, rynki już reagują bardzo nerwowo.
Bliżej wojny handlowej

Bliżej wojny handlowej

2018-03-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Nowe amerykańskie cła na import z Chin. Skromna odpowiedź Pekinu. Wyłączenia dla krajów UE w taryfach na stal i aluminium. Kolejne sygnały hamowania w Europie. Dymisja McMastera. Silna przecena indeksów akcji. Waluty stabilne. Złoty zyskuje.
PLN bez większych zmian, pomimo podbicia awersji do ryzyka

PLN bez większych zmian, pomimo podbicia awersji do ryzyka

2018-03-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na notowaniach PLN, pomimo skokowego podbicia awersji do ryzyka na rynkach. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2218 PLN za euro, 3,4240 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6195 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8294 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,242% w przypadku obligacji 10-letnich.
Polskie bezrobocie, amerykańskie zamówienia

Polskie bezrobocie, amerykańskie zamówienia

2018-03-23 Raport poranny FMCM
Piątkowe kalendarium: O 13:00 ukaże się kwartalny biuletyn Banku Anglii, zaś o 13:10 będziemy mogli wysłuchać, co ma do powiedzenia p. Bostic, szef Fed w Atlancie. O 13:30 osoby zainteresowane dolarem kanadyjskim mogą spojrzeć na dane z tego kraju o inflacji CPI i sprzedaży detalicznej.
Powell nie pomógł dolarowi, rynek czeka na ruch Trumpa

Powell nie pomógł dolarowi, rynek czeka na ruch Trumpa

2018-03-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: KANADA: Prasa spekulowała wczoraj, że administracja Trumpa byłaby skłonna porzucić postulat zakładający, że auta eksportowane z Meksyku i Kanady do USA powinny składać się z co najmniej 50 proc. podzespołów wytworzonych w USA. Była to jeden z trudniejszych tematów w renegocjacjach traktatu NAFTA.
Klątwa szefa Fed

Klątwa szefa Fed

2018-03-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Decyzja Fed jest odbierana gołębio i USD traci, a rynek przeskakuje na kolejny temat, którym prawdopodobnie staną się napięcia w relacjach handlowych USA i Chin. To stawa aktywa ryzykowne w trudnym położeniu i grozi szybkim wygaszaniem odbicia z ostatnich kilkunastu godzin.