Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Australijski dolar stabilny po decyzji RBA

Australijski dolar stabilny po decyzji RBA

2018-06-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Stany Zjednoczone: Zamówienia na towary wyprodukowane w USA sezonowo wyrównane w kwietniu br. spadły o 0,8% m/m. Na rynku oczekiwano spadku wynoszącego 0,5% m/m. Australia: Indeks PSI dla usług w Australii w maju wyniósł 59 pkt. Oznacza to wzrost względem poprzedniego miesiąca, kiedy to znalazł się on na poziomie 55,2 pkt.
Powrót do normalności

Powrót do normalności

2018-06-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Za nami doba bez ciekawych wydarzeń, co pozwoliło rynkom podtrzymać pozytywny klimat, kontynuować wzrosty cen akcji i rentowności obligacji, a dla FX oznaczało to konsolidację na głównych parach i trochę więcej miłości dla walut ryzykownych.

Złoty zyskuje na uspokojeniu w Europie

Złoty zyskuje na uspokojeniu w Europie

2018-06-05 Poranny komentarz walutowy XTB
Bieżący tydzień zgodnie z naszymi oczekiwaniami przynosi uspokojenie sytuacji na europejskim rynku. Sprzyja to złotemu, który odrabia straty przede wszystkim do franka. Testem dla takiego stanu rzeczy będzie dzisiejsze głosowanie nad wotum zaufania dla Giuseppe Conte.
Powrót apetytu na ryzyko

Powrót apetytu na ryzyko

2018-06-05 Poranny Szkic walutowy AFS
Wyraźna poprawa nastawienia do ryzyka z odbiciem walut rynków wschodzących. Amerykański Nasdaq blisko historycznych rekordów. W centrum uwagi nadal relacje handlowe. Do połowy miesiąca na rynkach stabilizacja.
Prodolarowe potwierdzenie?

Prodolarowe potwierdzenie?

2018-06-05 Raport poranny FMCM
Znak zapytania: Owszem, dajemy na wszelki wypadek znak zapytania. To, że wczoraj w maksimach notowano 1,1745, a teraz widzimy 1,1685, to oczywiście jest sygnał umocnienia dolara, ale można mieć wątpliwości co do tego, czy jest to konsekwentne i trwałe potwierdzenie siły waluty amerykańskiej.
Odbicie na PLN w ślad za eurodolarem

Odbicie na PLN w ślad za eurodolarem

2018-06-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego złotego oraz słabszego USD na zestawieniu EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2721 PLN za euro, 3,6564 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6970 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8592 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,217% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar kontynuuje przecenę

Dolar kontynuuje przecenę

2018-06-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Główny wątek to obawy o tzw. wojny handlowe, który powrócił po ubiegłotygodniowych decyzjach Białego Domu nt. ceł na stal i aluminium. Na razie układa się to w nieciekawe puzzle – mamy ryzyka w postaci możliwych ceł na import aut, powrót wątku dotyczącego oclenia chińskich technologii, a także pat w temacie znalezienia kompromisu dotyczącego nowego porozumienia NAFTA (chociaż akurat ten wątek jest bardziej w interesie samego Meksyku i Kanady).
Korekta na EURUSD

Korekta na EURUSD

2018-06-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA / WŁOCHY/ HISZPANIA: We Włoszech jednak doszło do powołania rządu premiera Giuseppe Conte’go. Luigi Di Maio – lider Ruchu 5 Gwiazd objął tekę wicepremiera i ministra rozwoju gospodarczego, a szef Ligi Północnej wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych.
Z korzyścią dla PLN

Z korzyścią dla PLN

2018-06-04 Raport poranny FMCM
Przy 1,17: Eurodolar krąży teraz przy 1,17. O 10:30 poznamy indeks Sentix dla Strefy Euro, natomiast o 16:00 dane z USA na temat zamówień w trzech kategoriach (finalne za kwiecień). Jutro w programie m.in. indeksy PMI dla sektorów usług w różnych krajach (Niemcy, USA, Euroland), do tego sprzedaż detaliczna w Eurolandzie.
Z nadzieją na uspokojenie

Z nadzieją na uspokojenie

2018-06-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Przyszłość polityczna Europy i handlowa świata pozostają w centrum dyskusji prowadzonych na rynkach, ale przełożenie na handel mają nikłe przy dominacji apetytu na ryzyko. Rynek FX zdaje się być zmęczony huśtawką z poprzedniego tygodnia i szuka urlopowej ucieczki. Czas pokaże, czy się uda.
Szczyt G7 zdominuje rynek walutowy

Szczyt G7 zdominuje rynek walutowy

2018-06-04 Poranny komentarz walutowy XTB
W ubiegłym tygodniu w centrum zainteresowań rynku walut była Europa. Kryzys polityczny we Włoszech i niespodziewana zmiana rządu w Hiszpanii zaowocowały sporą wyprzedażą obligacji i dużą presją na euro. W tym tygodniu uwaga przesunie się na kwestie rozmów o handlu międzynarodowym ponieważ w piątek rozpocznie się szczyt G7 w Kanadzie.
Bliżej wojny handlowej

Bliżej wojny handlowej

2018-06-04 Poranny Szkic walutowy AFS
Spory handlowe z europejską polityką w tle to stały element wydarzeń ostatnich tygodni. Na rynkach uspokojenie przed ważnymi posiedzeniami banków centralnych. Spodziewane dalsze odreagowanie cen ryzykownych aktywów i walut gospodarek wschodzących w najbliższych dniach.
Próba umocnienia PLN, uwaga inwestorów kieruje się na banki centralne

Próba umocnienia PLN, uwaga inwestorów kieruje się na banki centralne

2018-06-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek tygodnia na rynku FX przynosi lekkie odreagowanie na EUR/USD oraz próbę rozegrania odbicia na PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3006 PLN za euro, 3,6792 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7336 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9248 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,228% w przypadku obligacji 10-letnich.
Sporo do przetrawienia

Sporo do przetrawienia

2018-06-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnie kilkadziesiąt godzin to spory natłok istotnych informacji i znaczna zmienność na rynku walutowym. Zresztą to swoista wisienka na torcie ostatnich szalonych kilkunastu dni.
We Włoszech został ostatecznie uformowany rząd Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi Północnej.
Skorygowane wykresy

Skorygowane wykresy

2018-06-01 Raport poranny FMCM
Włoska kuchnia i plany Trumpa: Wydawało się, że koalicja Ruchu 5 Gwiazd i Ligii Północnej nie powstanie – bo przecież zablokował ją prezydent Mattarelli. Poszło o kontrowersyjnego kandydata na stanowisko ministra finansów, p. Savonę.
Zmienna jak włoska polityka

Zmienna jak włoska polityka

2018-06-01 Poranny komentarz walutowy XTB
Polityka była bez wątpienia głównym czynnikiem kreującym zmienność na rynkach finansowych, a to co wydarzyło się we Włoszech przyprawia o istny zawrót głowy. Nieciekawie robi się również w Hiszpanii, gdzie obecny premier Mariano Rajoy najpewniej zostanie odsunięty od władzy jeszcze dzisiejszego popołudnia. Wynik netto póki co był lekko pozytywny dla euro, na czym skorzystał również po części polski złoty.
Amerykańskie cła. Rząd we Włoszech. Problemy Rajoya.

Amerykańskie cła. Rząd we Włoszech. Problemy Rajoya.

2018-06-01 Poranny Szkic walutowy AFS
Ostatnie 2 dni obfitowały w wydarzenia ważne dla rynków finansowych. USA nie przedłużyły okresu karencji na ogłoszone w marcu cła na stal (25 proc.) i aluminium (10 proc.) dla Unii Europejskiej, Kanady i Meksyku. Zaczęły tym samym obowiązywać dziś o 6 rano polskiego czasu. Dotknięte nimi kraje już ogłosiły (Kanada) lub zapowiadają kroki odwetowe.
Poprawa sentymentu wsparła PLN, indeksy PMI w kalendarzu

Poprawa sentymentu wsparła PLN, indeksy PMI w kalendarzu

2018-06-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po niedawnych dużych zmianach. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3147 PLN za euro, 3,6941 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7389 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8979 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą (30.05) 3,27% w przypadku obligacji 10-letnich.
Trump wznawia wojny handlowe, Włosi szykują się na wybory

Trump wznawia wojny handlowe, Włosi szykują się na wybory

2018-05-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / CHINY / WOJNY HANDLOWE: Biały Dom nieoczekiwanie zapowiedział wczoraj powrót do procedowania 25 proc. cła na chińskie towary o rocznej wartości importu 50 mld USD, oraz restrykcji dotyczących możliwości inwestowania przez chińskie firmy w USA.
Fundamenty: pozytywy, ale na drugim planie

Fundamenty: pozytywy, ale na drugim planie

2018-05-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar osiągnął średnioterminowy cel dla spadków, czyli październikowy dołek 1,1550. EUR/PLN doszedł do 4,3350, czyli między innymi szczytu z ubiegłej jesieni. Przy braku danych makroekonomicznych nastroje inwestorów wyznaczały dotychczas przede wszystkim chaos na włoskiej scenie politycznej i i obawy przed powrotem kryzysu zadłużeniowego. W drugiej części tygodnia uwaga powinna skupić się także na danych makro.