Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rekord zapomnianej pandemii

Rekord zapomnianej pandemii

2020-09-11 Poranny komentarz walutowy XTB
Pandemia COVID-19 przestała robić wrażenie na rynkach finansowych. Inwestorzy uznali, że wszystko co najgorsze jest już za nami, za chwilę będzie szczepionka i czas iść dalej, wykorzystując bezprecedensową stymulację. Tymczasem wczoraj odnotowano globalny rekord nowych przypadków zachorowań. Czy to powód do niepokoju?
Ciekawe posiedzenie EBC?

Ciekawe posiedzenie EBC?

2020-09-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W czwartek rano widać kosmetyczne umocnienie dolara, które jest korektą obserwowanego wczoraj po południu jego osłabienia w ślad za odbiciem na Wall Street (przerwana została kilkudniowa zła passa), a także lokalnych spekulacji (doniesienia Bloomberga o tym, jakoby decydenci w Europejskim Banku Centralnym nie dostrzegali potrzeby korekty w dół prognoz gospodarczych, co zmniejsza prawdopodobieństwo "gołębiego" wydźwięku dzisiejszego komunikatu).

EBC kontra rynkowe oczekiwania

EBC kontra rynkowe oczekiwania

2020-09-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Apetyt na ryzyko przebudził się w środę jako potrzebna korekta po serii spadków, ale nie obyło się bez zachęt w postaci informacji związanych ze szczepionkami oraz przecieków z EBC. Dziś uwaga skupia się właśnie na decyzji EBC i konferencji prasowej prezes Lagarde, gdzie pytaniem jest: jak bardzo gołębi będzie wydźwięk?
Czy EBC osłabi euro?

Czy EBC osłabi euro?

2020-09-10 Poranny komentarz walutowy XTB
Przed nami najbardziej wyczekiwane wydarzenie tego tygodnia. W dwa tygodnie po głośnym wystąpieniu szefa Fed w Jackson Hole EBC będzie miał szansę odpowiedzieć na zmiany w polityce pieniężnej USA. Na decyzję czeka para EURUSD, ale także złoty. Dlaczego EBC miałby odpowiedzieć na ruch wykonany przez Fed, który przedefiniował swój cel inflacyjny? Od końca marca notowania pary EURUSD wzrosły o ok. 11%.
PLN bez zmian, Eurodolar wyżej przed EBC

PLN bez zmian, Eurodolar wyżej przed EBC

2020-09-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi mocniejszego eurodolara oraz brak większych zmian na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4446 PLN za euro, 3,7692 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1242 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8855 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,375% w przypadku obligacji 10-letnich.
Ogromne emocje i duża zmienność

Ogromne emocje i duża zmienność

2020-09-09 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar pozostaje mocny na większości układów z wyłączeniem Antypodów, co dobrze obrazuje pewne niezdecydowanie inwestorów, co do dalszej przyszłości. Spodziewane wczoraj odbicie na Wall Street zostało ostatecznie pogrzebane za sprawą niepokojącej informacji od spółki Astra Zeneca, która podała, że wstrzymała testy szczepionki na COVID-19 po stwierdzeniu niepokojących objawów u jednego z pacjentów.
Szklanka w połowie napełniona trucizną

Szklanka w połowie napełniona trucizną

2020-09-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Silna przecena spółek technologicznych w USA dyktowała ogólne nastroje na rynkach we wtorek, przekrzywiając optykę dla wszystkich napływających informacji. Jak w dobie hossy złe informacje były ignorowane, teraz nagle urasta ich ranga. Inwestorzy wciąż nie mają powodu, by oddalić obawy, że rajd ryzyka zaszedł za daleko.
Napięcia rynkowe nie słabną

Napięcia rynkowe nie słabną

2020-09-09 Poranny komentarz walutowy XTB
Powrót inwestorów z USA po długim weekendzie szybko zaburzył sielankowe nastroje, które panowały w poniedziałek. Przy lekkim kalendarzu i wobec pohukiwań na linii USA – Chiny indeksy świeciły na czerwono, czemu całkowicie poddała się ul. Książęca. Inwestorzy zadają sobie teraz jedno podstawowe pytanie: czy to jedynie korekta?
Złoty nieco słabszy, korekta w USA chłodzi nastroje

Złoty nieco słabszy, korekta w USA chłodzi nastroje

2020-09-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi spadek eurodolara poniżej 1,18 USD w ślad za korektą na indeksach w USA. Sam PLN nie notuje istotniejszej zmian. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4502 PLN za euro, 3,7788 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1165 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8985 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,38% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przebudzenie

Przebudzenie

2020-09-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
We wtorek dolar pozostaje mocniejszy, gdyż na nastrojach nieco zaciążyły komentarze Donalda Trumpa dotyczące Chin. Wprawdzie rynek odebrał je bardziej jako retorykę związaną ze zbliżającymi się wyborami w listopadzie, to jednak nie budują one pozytywnego klimatu. Prezydent USA zasugerował, że należy uniezależnić się gospodarczo od Chin (decoupling gospodarki USA), gdyż nie można na nich polegać, gdyż budują one potęgę za amerykańskie pieniądze.
(Nie)potrzebny szum

(Nie)potrzebny szum

2020-09-08 Komentarz poranny TMS Brokers
USA wraca do gry po długim weekendzie i dopiero dziś na poważnie zaczyna się tydzień. Kalendarz makro wciąż jednak oferuje więcej pustki niż treści, co oznacza, że rynki pozostają na pastwie nagłówków medialnych generujących przejściowy szum.
Złoty odrabia straty

Złoty odrabia straty

2020-09-08 Poranny komentarz walutowy XTB
Święto w USA pozwoliło inwestorom otrząsnąć się z wyprzedaży spółek technologicznych z ubiegłego tygodnia, która uderzyła rykoszetem w inne rynki. W Europie, pomimo bardzo słabych danych z Niemiec, panowały bardzo dobre nastroje, co pozwoliło złotemu odrobić część strat.
Odbicie PLN, jednak presja utrzymuje się

Odbicie PLN, jednak presja utrzymuje się

2020-09-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większego ruchu na PLN po wczorajszym odbiciu. Eurodolar oscyluje blisko 1,18 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4329 PLN za euro, 3,7540 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0877 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9297 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,404% w przypadku obligacji 10-letnich.
Złoto, syndrom dolara i konsekwencje wojen walutowych

Złoto, syndrom dolara i konsekwencje wojen walutowych

2020-09-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Status “bezpiecznej przystani” został dawno zatarty, a złoty metal zaczął być wykorzystywany jako ryzykowny instrument z ceną wyrażoną w dolarze. Słabość USD oznaczała wzrosty cen złota, nawet mimo rajdu rynku akcji. Jednak złoto i rynek akcji mają jedno wspólne źródło paliwa: banki centralne.
Nowe, gorsze warunki

Nowe, gorsze warunki

2020-09-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W poniedziałek rano dolar znów zyskuje na szerokim rynku, a na rynkach nadal wyczuwalne jest większe napięcie. Wprawdzie dzisiaj mamy handel bez inwestorów z USA i Kanady (święto pracy) i może być nieco ospale, to jednak brakuje pozytywnych informacji mogących przełamać nieco minorowe nastroje. Piątkowy wieczór dobrze jednak pokazał, że klucz tkwi w dalszym rozwoju wypadków na Wall Street.
W poszukiwaniu świeżych dowodów

W poszukiwaniu świeżych dowodów

2020-09-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Przy braku intersujących informacji z weekendu i świadomości święta w USA, rynki w poniedziałek zachowują względny spokój. Mimo to pozycja aktywów ryzykownych pozostaje krucha przy nerwowości zasianej przez wyprzedaż spółek technologicznych na Wall Street. Inwestorzy potrzebują dowodów, że rajd ryzyka ma wsparcie w gołębich bankach centralnych.
Softbank rykoszetem w złotego

Softbank rykoszetem w złotego

2020-09-07 Poranny komentarz walutowy XTB
Druga połowa minionego tygodnia na rynkach przyniosła mnóstwo emocji. Silna korekta rozgrzanego rynku akcji na Wall Street odbiła się niekorzystnie na notowaniach złotego. Za wszystkim może stać japoński Softbank. Notowania EURPLN od dłuższego czasu niebyły w stanie istotnie zejść poniżej poziomu 4,40 mimo szampańskich nastrojów na rynkach akcji.
Przeczekanie

Przeczekanie

2020-09-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Pierwsza połowa tygodnia to umocnienie dolara, dla którego pretekstem okazał się lepszy odczyt przemysłowego ISM za sierpień (co szybko wykorzystano w analizie porównawczej z innymi krajami na korzyść USA). Kiedy już wczoraj usługowy ISM nie przyniósł pozytywnej niespodzianki, dolar nie stracił.
Lęk wysokości

Lęk wysokości

2020-09-04 Komentarz poranny TMS Brokers
W tym dziwnym tygodniu pęd ku redukcji ryzyka w końcu dosięgnął rynek akcji. Silne spadki na Wall Street rozkręciły spiralę awersji do ryzyka na skalę globalną, ale przy pozostających bez odpowiedzi pytaniach „dlaczego?” i „jak długo jeszcze?”. Za to rynek FX jest względnie stabilny, odwdzięczając się za niewrażliwość rynku akcji na wcześniejszą korektę USD.
Sygnał ostrzegawczy

Sygnał ostrzegawczy

2020-09-04 Poranny komentarz walutowy XTB
Wczorajszy dzień na rynkach był istną karuzelą. Rozpoczął się w szampańskich, zakończył w panicznych nastrojach. Patrząc na to z pewnego dystansu nic wielkiego się nie stało. Jest to jednak sygnał ostrzegawczy. Europejskie rynki rozpoczęły wczorajszy handel w wybornych nastrojach.