Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane z Niemiec słabe, ale euro nie spada

Dane z Niemiec słabe, ale euro nie spada

2008-06-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła w kwietniu br. o 0,8 proc. w relacji miesiąc do miesiąca. Opublikowane dane są znacznie gorsze od prognoz, które zakładały wzrost produkcji w kwietniu o 0,2 proc. Jednocześnie zrewidowane zostały w dół marcowe dane.
Zapowiedź podwyżki stóp procentowych w strefie euro

Zapowiedź podwyżki stóp procentowych w strefie euro

2008-06-06 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczoraj po wypowiedzi Szefa ECB zapowiadającej podwyżkę stóp procentowych kurs eurodolara dynamicznie wystrzelił na północ. J.C. Trichet oświadczył, że już na ostatnim posiedzeniu kilku członków ECB sugerowało podwyżkę stóp procentowych.

Czy dane z USA zmienią obraz rynku?

Czy dane z USA zmienią obraz rynku?

2008-06-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas czwartkowej sesji kurs EUR/PLN pozostawał w ustanowionym w ostatnich dniach maja kanale konsolidacji 3,3650-3,3850. Większe zmiany obserwowaliśmy w notowaniach pary USD/PLN. Ze względu na dynamiczne wzrosty kursu EUR/USD, które dokonały się przy niskiej zmienności wartości euro względem złotego, kurs USD/PLN odnotował spadek z poziomu 2,19 na 2,1670.
Stabilizacja po czwartkowym wzroście

Stabilizacja po czwartkowym wzroście

2008-06-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątkowy poranek przynosi oscylacje kursu EUR/USD w przedziale 1,5571-1,5618 dolara. Para ta tym samym kontynuuje rozpoczętą w nocy stabilizację po wczorajszych dynamicznych wzrostach, które sprowokował szef Europejskiego Banku Centralnego zapowiedzią podwyżki stóp procentowych w strefie euro.
Trichet dał impuls do wzrostów

Trichet dał impuls do wzrostów

2008-06-06 Raport poranny FMCM
Znaczna aprecjacja euro: Największe emocje towarzyszyły wczoraj wypowiedzi przewodniczącego EBC Trichet’a, który wypowiadał się o aktualnej sytuacji ekonomicznej Europy. Zasygnalizował możliwość podniesienia stóp procentowych w najbliższym czasie, co dało inwestorom potrzebny impuls do zwiększenia popytu na europejską walutę.
Prezes EBC również potrafi „ruszyć rynkiem”

Prezes EBC również potrafi „ruszyć rynkiem”

2008-06-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Jak pokazały wczorajsze wydarzenia, prezes EBC również potrafi „ruszyć rynkiem”. Żartobliwie można ocenić, iż Trichet pozazdrościł Benowi Bernanke efektów jego wypowiedzi sprzed 2 dni i postanowił mu się zrewanżować; a już bardziej serio – zarysowany przez nas scenariusz premiujący euro zaczyna poważnie wchodzić do gry.
Wypowiedź Tricheta umocniła euro

Wypowiedź Tricheta umocniła euro

2008-06-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Czwartkowy handel na rynku walutowym przebiegał w oczekiwaniu na decyzję banków centralnych w sprawie stóp procentowych. Wcześniej jednak poznaliśmy kolejne złe informacje z europejskiej gospodarki. Zamówienia fabryczne w Niemczech spadły w ujęciu miesięcznym o 1,8%, wobec szacunków analityków mówiących o 0,4% wzroście.
Trichet dopuszcza podwyżkę stóp

Trichet dopuszcza podwyżkę stóp

2008-06-05 Raport popołudniowy FMCM
Stopy EBC pozostały bez zmian: Pierwsze godziny handlu to dzisiaj czas umocnienia europejskiej waluty. W nocy kurs osiągnął lokalny dołek w okolicach 1,5375, jednak rano pojawił się spory popyt na eurodolara, który wypchnął kurs w górę do poziomu 1,5550.
Dolar zyskuje po danych z rynku pracy w USA

Dolar zyskuje po danych z rynku pracy w USA

2008-06-05 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Jak poinformował Departament Pracy USA, w minionym tygodniu liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych spadła o 18 tys. do 357 tys. Są to dane lepsze od rynkowych prognoz, które zakładały odczyt na poziomie 370 tys.
W oczekiwaniu na decyzję ECB

W oczekiwaniu na decyzję ECB

2008-06-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Wtorkowa sesja była kolejną, na której obserwowaliśmy osłabienie rodzimej waluty w stosunku do dolara. Ruch ten był jednak znacznie ograniczony i kurs zakończył dzień na poziomie 2,1850. Bardzo istotny jest jednak fakt, że złoty zachowuje się nadal stabilnie wobec waluty europejskiej.
Dziś decyzja EBC

Dziś decyzja EBC

2008-06-05 Raport poranny FMCM
Usługi wciąż się rozwijają: Wczorajsza sesja nie przyniosła dużych zmian na eurodolarze. Mimo publikacji ważnych wiadomości o wskaźnikach aktywności gospodarczej w europejskim i amerykańskim sektorze usług kurs nie był w stanie wybić się poza zarysowany wcześniej zakres zmian między 1,5420 a 1,5480.
Dolar wciąż zyskuje wobec najważniejszych walut

Dolar wciąż zyskuje wobec najważniejszych walut

2008-06-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po wtorkowym spotkaniu szefów banków centralnych na konferencji w Barcelonie dolar wciąż zyskuje wobec najważniejszych walut. Również wczorajsze dane z rynku pracy (raport ADP o zmianie zatrudnienia w sektorze prywatnym na poziomie +40 tys., przy prognozach rzędu -30 tys.) oraz odczytu indeksu ISM w sektorze usług na poziomie 51,7 pkt. wzmocniły amerykańską walutę.
Konsolidacja w oczekiwaniu na kolejne sygnały

Konsolidacja w oczekiwaniu na kolejne sygnały

2008-06-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W środę na rynku walutowym obserwowaliśmy stabilizację notowań dolara względem głównych walut. W ciągu dnia kurs EUR/USD konsolidował się w przedziale 1,5420 – 1,5480. Inwestorzy oczekiwali na dane makroekonomiczne z nadzieją, że wskażą one kierunek w którym będzie zmierzał rynek.
Dane nie ruszyły rynkiem

Dane nie ruszyły rynkiem

2008-06-04 Raport popołudniowy FMCM
Zmiany bez kierunku: Znaczna część dzisiejszej sesji to zmiana kursu EUR/USD w zakresie 1,5420 – 1,5480. Na zachowanie tej pary miały wpływ opublikowane rano dane o gorszej od oczekiwań dynamice sprzedaży detalicznej w Strefie Euro, która spadła o 2,9% r/r (oczekiwano spadku o 0,6%).
Spokojny handel na złotym

Spokojny handel na złotym

2008-06-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa na rynku walutowym upływa pod znakiem dość ospałego handlu. Kurs USD/PLN oscyluje dziś w przedziale 2,1780-2,1900 zł, natomiast EUR/PLN 3,3698-3,3800 zł. Istotnego wpływ na notowania polskiej waluty nie mają ani spadki na europejskich parkietach, które tym samym zwiększają awersję do ryzyka, ani też wyniki przetargu obligacji WZ0118 oraz IZ0816 oferowanych dziś przez Ministerstwo Finansów.
Wypowiedź szefa wzmocniła amerykańską walutę

Wypowiedź szefa wzmocniła amerykańską walutę

2008-06-04 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszym wydarzeniem dnia było spotkanie w Barcelonie szefów największych banków centralnych. Inwestorów w szczególności zainteresowała wypowiedź szefa FED Bena Bernanke. Stwierdził on ogólnie, iż słabość dolara jest problemem oraz wyraził także obawy związane z wysoką inflacją.
Ben Bernanke pomógł dolarowi

Ben Bernanke pomógł dolarowi

2008-06-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwsza połowa wczorajszej sesji była wyjątkowo dobra dla złotego. Kurs EUR/PLN zszedł wtedy poniżej poziomu 3,37, notując swe dzienne minimum w pobliżu 3,3620. Polska waluta umocniła się w tym czasie również względem dolara. Kurs USD/PLN spadł poniżej 2,16.
Ciąg dalszy stabilizacji kursu EUR/USD

Ciąg dalszy stabilizacji kursu EUR/USD

2008-06-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dynamika sprzedaży detalicznej w strefie euro spadła w kwietniu o 0,6 proc. miesiąc do miesiąca i o 2,9 proc. rok do roku. Są to dane gorsze od prognoz, które zakładały odpowiednio wzrost o 0,2 proc. i spadek o 0,6 proc. Ponadto w dół zostały skorygowane marcowe dane o sprzedaży.
Na rynku lokalnym notowania przebiegały spokojnie

Na rynku lokalnym notowania przebiegały spokojnie

2008-06-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Trudno przypomnieć sobie chwilę w której którykolwiek z szefów Fed w równie bezpośredni sposób skomentował sytuację dolara na rynku międzynarodowym, tak jak wczoraj zrobił to Ben Bernanke w wystąpieniu, które transmitowano dla uczestników konferencji w Barcelonie.
Gwałtowna reakcja inwestorów

Gwałtowna reakcja inwestorów

2008-06-04 Raport poranny FMCM
Mocne wzrosty dolara: Wczoraj największy wpływ na zachowanie pary EUR/USD miała popołudniowa wypowiedź szefa FED’u – Bena Bernanke, który zwrócił uwagę na fakt, iż niska wartość dolara może w znacznym stopniu przyczyniać się do zwiększania się amerykańskiej inflacji.