Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek jest już dość mocno wykupiony

Rynek jest już dość mocno wykupiony

2008-02-28 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Kolejny dzień złoty pozostaje na rekordowo niskich poziomach i perspektywa jutrzejszego odczytu dynamiki PKB w Polsce trzyma go w tych rejonach. Jednak rynek jest już dość mocno wykupiony i nie można wykluczyć osłabienia się kursu do poziomu 5,5460, co wynika z analizy technicznej (23,6% zniesienia Fibonacciego).
Złoty kontynuuje umocnienie

Złoty kontynuuje umocnienie

2008-02-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przyniosła z jednej strony uspokojenie na rynkach, z drugiej strony w tej sennej atmosferze doszło do nowych rekordów na kilku walutach. Powiedzenie cicha woda brzegi rwie dobrze obrazuje to, co działo się dziś na rynku walutowym.

Rynek łapał oddech

Rynek łapał oddech

2008-02-28 Raport popołudniowy FMCM
Dzień dzisiejszy, w odniesieniu do zachowania inwestorów najlepiej charakteryzuje określenie „odpoczynek”, gdyż zarówno na rynku EURUSD, jak i na rynkach par złotowych dominowała stabilizacja. Eurodolar wahał się dziś w rejonie ustanowionego wczoraj historycznego szczytu z okolic 1,5150, jednak nie udało mu się na trwałe przełamać tej bariery, lecz tylko delikatnie ją naruszyć.
Nocne

Nocne "figury" z Japonii

2008-02-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W nocy z czwartku na piątek zostanie opublikowana grupa danych makroekonomicznych z Japonii. Inwestorzy dowiedzą się jak w styczniu kształtowała się inflacja CPI core (prognoza: 0.9% r/r), stopa bezrobocia (prognoza: 3.8% r/r) i wydatki gospodarstw domowych (prognoza: 0.2% r/r).
Dane z USA słabsze, ale wyprzedaży dolara nie ma

Dane z USA słabsze, ale wyprzedaży dolara nie ma

2008-02-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Amerykańska gospodarka rozwijała się w IV kwartale 2007 roku w tempie 0,6 proc. To wynik zgodny z pierwszymi szacunkami tempa PKB, które Departament Handlu USA opublikował przed miesiącem. Jednak nieco poniżej rynkowego konsensusu, który zakładał dynamikę PKB na poziomie 0,7 proc.
Amerykański PKB wskaże kierunek GPW?

Amerykański PKB wskaże kierunek GPW?

2008-02-28 X-Trade Brokers Puls Rynku
Kontrakty terminowe na indeks WIG20 rozpoczęły czwartkowe notowania od niewielkich spadków. Podobnego otwarcia należy oczekiwać również w przypadku rynku kasowego. Losy sesji, oprócz wyników spółek, ukształtują przede wszystkim, publikowane o godzinie 14:30 dane nt. dynamiki amerykańskiego PKB.
Popyt na złotego nie słabnie

Popyt na złotego nie słabnie

2008-02-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartkową sesję na rynku krajowym rozpoczynamy w okolicach poziomów z wczorajszego zamknięcia. Bardzo dynamiczny ruch w ostatnich dniach doprowadził do spadków kursu USD/PLN do poziomu 2,32 a EUR/PLN do 3,51.
Fed stawia na walkę z recesją

Fed stawia na walkę z recesją

2008-02-28 Komentarz walutowy Money Expert
W środę Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Główna stopa referencyjna wzrosła do 5,50%. Nie jest to dobra wiadomość dla posiadaczy kredytów hipotecznych w złotych.
Stabilizacja USD/JPY do danych z USA

Stabilizacja USD/JPY do danych z USA

2008-02-28 X-Trade Brokers Puls Rynku
Kurs USD/JPY od kilkunastu godzin pozostaje w stabilizacji w 106,20-106,50 jenów. Zakończenia tego procesu nie zdołały sprowokować opublikowane w nocy styczniowe dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w Japonii.
Złotówka cieszy się dużym zainteresowaniem

Złotówka cieszy się dużym zainteresowaniem

2008-02-28 Raport poranny FMCM
Dolar w reakcji na wypowiedzi członków władz monetarnych USA oraz Europy od wtorku mocno traci na wartości, co przełożyło się na silny wzrost eurodolara, który wczoraj znalazł się w rejonie 1,5150, co oznacza, że w przeciągu dwóch dni zyskał on niemal 4 centy (ponad 2%).
Pchnięcie złotego na nowe szczyty

Pchnięcie złotego na nowe szczyty

2008-02-28 Poranny szkic walutowy AFS
Wczorajsza podwyżka stóp procentowych nie od razu pchnęła złotego na nowe szczyty: po poniedziałkowej publikacji danych o sprzedaż detalicznej część rynku oczekiwała widocznie podwyżki aż o 50 pb, jednak, zgodnie z naszymi prognozami, Rada postanowiła podnieść stopę referencyjną o 25 pb.
Wyprzedaż amerykańskiej waluty

Wyprzedaż amerykańskiej waluty

2008-02-27 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Środowa sesja na rynku walutowym była kontynuacja rozpoczętego wczoraj procesu bardzo dynamicznej wyprzedaży amerykańskiej waluty. Tak duża dynamika zmian wynika z pokonania niezwykle istotnego oporu na parze EUR/USD, który znajdował się na poziomie 1,50.
RPP podniosła stopę procentową o 25pb

RPP podniosła stopę procentową o 25pb

2008-02-27 Popołudniowy szkic walutowy AFS
Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopę procentową o 25pb do poziomu 5,5% i okazało się, że rynek spodziewał się tego posunięcia. Po poniedziałkowym wysokim odczycie sprzedaży detalicznej (wzrost o 20,9% r/r) rynek zareagował silnym umocnieniem złotego praktycznie dyskontując dzisiejszą reakcję Rady.
Raport specjalny: rekordy eurodolara

Raport specjalny: rekordy eurodolara

2008-02-27 Komentarz specjalny TMS Brokers
Kondycja amerykańskiej waluty była dużo lepsza przed tym jak Rezerwa Federalna zaczęła ratować amerykańską gospodarkę. Ponieważ zakres możliwości jej działań nie jest w obecnych warunkach zbyt duży i ogranicza się właściwie do regulowania wysokości stóp proc. to FED wykorzystuje ten instrument w najbardziej efektywny sposób redukując stopy proc. w zaskakująco szybkim tempie.
Rekordy eurodolara wspierają złotego

Rekordy eurodolara wspierają złotego

2008-02-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek zagraniczny: Końcówka wczorajszego dnia i sesja azjatycka pogrążyła dolara. EUR/USD przełamał potrójny szczyt na poziomach 1,4950-70 i wzrósł do rekordowego poziomu 1,5048. Po płytkim odreagowaniu wzrostów, kurs ponownie zbliża się do nocnych maksimów.
Dolar stracił grunt pod nogami po deklaracji Kohna

Dolar stracił grunt pod nogami po deklaracji Kohna

2008-02-27 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł falę wyprzedaży amerykańskiej waluty, której źródłem były publikowane dane makroekonomiczne, a zwłaszcza wypowiedź wiceprezesa FED Donalda Kohna na temat sytuacji w USA.
EUR/USD powyżej 1,50 dolara

EUR/USD powyżej 1,50 dolara

2008-02-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek kurs EUR/USD, pierwszy raz w swej krótkiej historii, pokonał poziom 1,50 dolara. Euro, które w transakcjach bezgotówkowych funkcjonuje od 1999 roku, a w obiegu gotówkowym od 2002 roku, wzrosło w relacji do dolara do poziomu 1,5047, ustanawiając nowy rekord wszech czasów. Poprzedni rekord to poziom 1,4964 dolara. Został on ustanowiony 23 listopada 2007 roku.
Zapowiedź cięcia stóp pomimo wysokiej inflacji

Zapowiedź cięcia stóp pomimo wysokiej inflacji

2008-02-26 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejszy dzień na rynku eurodolara upłynął pod dyktando popytu na wspólną walutę, a zwolenników dolara stać było jedynie na pogłębienie w godzinach porannych spadkowej korekty. Popytowi na dolara wystarczyło sił jedynie do obniżenia kursu EURUSD w rejon 1,4780, gdzie uaktywnili się kupujący euro.
Wtorek nie był dobrym dniem dla dolara

Wtorek nie był dobrym dniem dla dolara

2008-02-26 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Wtorek nie był dobrym dniem dla dolara, który w obawie o spowolnienie gospodarcze w USA tracił wobec euro oraz funta. O godzinie 16:30 kurs EURUSD testował poziomy 1,4890 natomiast „Cable” atakował poziom oporu na poziomie 1,9750.
Widmo stagflacji coraz bardziej realne

Widmo stagflacji coraz bardziej realne

2008-02-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Trend wzrostowy na eurodolarze był dziś kontynuowany, ale najbliższa przyszłość tej pary nie jest jasna. Wzrosty EUR/USD na dzisiejszej sesji nie dziwiły w kontekście odczytu indeksu Ifo, który okazał się dużo lepszy od prognozowanego.