Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Czy dziś nastąpi rozstrzygnięcie?
2008-05-16 Raport poranny FMCMNiezdecydowanie rynku: W ciągu ostatnich 3 dni obserwujemy ruchy na eurodolarze w niezmiennym zakresie 1,54 – 1,5550. Rynek nie może zdecydować w którym kierunku należy pójść. Inwestorzy wsłuchują się w wypowiedzi członków FED, którzy coraz częściej zwracają uwagę na rosnące ryzyko dotyczące inflacji w USA.
Informacje ze Starego Kontynentu pobudziły optymizm
2008-05-15 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSNa przekór wczorajszym publikacjom o słabnącej produkcji przemysłowej w strefie euro, dziś informacje napływające ze Starego Kontynentu pobudziły optymizm. Dwie największe gospodarki strefy euro – niemiecka i francuska – rosły w I kwartale 2008 szybciej od prognoz, odpowiednio o 1,5% i 0,6% w ujęciu kwartalnym. Dodatkowo, odczyt inflacji CPI w kwietniu wyniósł 3,3% i był zgodny z prognozami.
Spadek presji inflacyjnej w Europie
2008-05-15 Komentarz popołudniowy TMS BrokersPoznane dzisiaj publikacje makroekonomiczne nie sprzyjały dolarowi. Rano poznaliśmy zaskakująco dobre informacje o wzroście PKB w Niemczech i Francji. Przyczyniły się one do wzrostu kursu EUR/USD powyżej poziomu 1,5500 i ustanowienia dziennego maksimum na 1,5545.
Gorsze dane nie zaszkodziły dolarowi
2008-05-15 Raport popołudniowy FMCMEUR/USD pod wpływem danych: W ciągu dzisiejszej sesji na kurs EUR/USD największy wpływ miały wiadomości makroekonomiczne. O godzinie 11.00 inwestorzy poznali wartość dynamiki PKB, a także wysokość inflacji (zarówno bazowej jak i CPI) w strefie euro.
Co dalej z dolarem?
2008-05-15 Puls Walutowy FIT DMW krótkim terminie rynek euro/dolara wyraźnie znalazł się na rozstaju, a najbliższe tygodnie mogą okazać się kluczowe z punktu widzenia trendu na kolejne miesiące. Coraz więcej uczestników rynku uważa, iż zyska dolar, chociaż do tego potrzebne będą naprawdę dobre informacje z amerykańskiej gospodarki.
Słowacka korona rekordowo mocna
2008-05-15 X-Trade Brokers - Puls RynkuW czwartek słowacka korona jest rekordowo droga w stosunku do wspólnej waluty. Kurs EUR/SKK spadł dziś do poziomu 31,63, co jest najniższym w historii kursem tej pary. Słowacką walutę z jednej strony wspiera korzystna sytuacja technicznej.
HICP zgodnie z prognozami, PKB powyżej prognoz
2008-05-15 X-Trade Brokers - Puls RynkuKurs EUR/USD zareagował spadkiem na publikację danych z Eurolandu o kwietniowej inflacji konsumenckiej oraz raport o dynamice PKB w I kwartale br. Inflacja HICP, tak jak to pokazały wstępne dane oraz tak jak tego oczekiwał rynek, w kwietniu wzrosła o 0,3 proc. w relacji miesięcznej i o 3,3 proc. w relacji rocznej.
Rynek czeka na kolejne odczyty danych makro
2008-05-15 Codzienny Puls Rynku IDM SAWczorajsza sesja w USA pomimo dość optymistycznego początku i dość sporych wzrostów w trakcie notowań zakończyła się przeceną w końcówce i tylko małym wzrostem indeksów. Być może był to respekt przed silnymi oporami w pobliżu których znalazły się amerykańskie giełdy.
WIG20 wybił się z trójkąta
2008-05-15 Komentarz poranny TMS BrokersPodczas wczorajszej sesji na warszawskim parkiecie wysłanych zostało kilka sygnałów do kupna, jednak za wcześnie aby mówić o odwróceniu trendu. Najważniejsze było pokonanie górnego ograniczenia trójkąta na indeksach WIG20 oraz WIG, które zostało dokonane przy dużych obrotach (ponad 1,5 mld złotych).
Dane z Niemiec umocniły euro
2008-05-15 Komentarz poranny TMS BrokersPodczas wczorajszej sesji kurs EUR/PLN na moment powrócił w okolicę ważnego oporu 3,40. Nie powiodła się próba jego pokonania co z punktu widzenia analizy technicznej jest sygnałem zapowiadającym większe spadki kursu tej pary walutowej. Środowe spadki były jednak niewielkie, powstrzymał je już poziom 3,39.
Najszybsze od 12 lat tempo wzrostu PKB w Niemczech
2008-05-15 Poranny Szkic Walutowy AFSNajszybsze od 12 lat tempo wzrostu PKB w Niemczech (1,5% w ujęciu kwartalnym, podczas gdy prognozowano 0,7%) pozwoliło euro ponownie umocnić się wobec dolara: EURUSD osiąga w tej chwili poziom 1,5530. Opublikowano również dane o inflacji CPI (+2,4% w ujęciu rocznym, zgodnie z prognozami) oraz o inflacji HICP (+2,6% w ujęciu rocznym, zgodnie z prognozami).
Gospodarka Unii Europejskiej zwalnia
2008-05-14 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSGospodarka Unii Europejskiej zwalnia z miesiąca na miesiąc, czego dowodem są słabe publikacje wskaźników makroekonomicznych. Zawirowania na rynkach finansowych oraz wysoka stopa procentowa na poziomie 4% (najwyższa od 6 lat) powodują zwolenieni wzrostu gospodarczego.
Inflacja zgodna z oczekiwaniami
2008-05-14 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejszy handel na rynku walutowym uzależniony był od napływających danych makroekonomicznych. Poznaliśmy informacje z Europy, Stanów Zjednoczonych, jak również z Polski. Do godziny 11:00 kurs pary EUR/USD spadał, osiągając dzienne minimum na poziomie 1,5395.
Rynkiem rządziły dziś dane makro
2008-05-14 Raport popołudniowy FMCMWahania na eurodolarze: Dzisiejszy dzień przyniósł mieszane zachowanie pary EUR/USD. Początkowo mieliśmy do czynienia z lekkim umocnieniem euro, jednak przed publikacją danych o dynamice produkcji przemysłowej w Strefie Euro inwestorzy zaczęli wyprzedawać wspólną walutę spychając kurs coraz niżej, który po ogłoszeniu danych spadł poniżej 1,54.
Amerykańskiedane o inflacji w centrum uwagi
2008-05-14 Codzienny Puls Rynku IDM SAZa Oceanem sesje skończyły się dość mieszanie. DJIA oraz S&P 500 zakończyły dzień małymi spadkami, natomiast Nasdaq wzrósł. Spadały akcje sektora bankowego w obawie, że kryzys na rynku kredytowym może jeszcze trochę potrwać.
Złoty umacnia się zbyt szybko?
2008-05-14 Puls Walutowy FIT DMZdaniem Andrzeja Sławińskiego z Rady Polityki Pieniężnej ryzyko, iż złoty zacznie umacniać się silniej, niż kurs równowagi zaczyna się materializować, co jak dodał może być kłopotliwe. O zbyt mocnym złotym wspominał wczoraj też prezes Narodowego Banku Polskiego, Sławomir Skrzypek.
Dane makro mogą osłabić euro
2008-05-14 Komentarz poranny TMS BrokersDzisiaj poznamy dane GUS dotyczące inflacji w kwietniu. Z prognozy wynika, że wyniosła ona 4,0% w ujęciu rocznym wobec 4,1% rok do roku w marcu. Od grudnia 2007 inflacja pozostaje stabilna, oscylując w okolicach 4,0%.
Sesja azjatycka przyniosła osłabienie walut
2008-05-14 Poranny Szkic Walutowy AFSSesja azjatycka przyniosła osłabienie walut tamtego regionu, które spowodowane zostało reakcją uczestników rynku na wczorajsze wypowiedzi kilku członków FOMC, który wyrazili zakłopotanie zbyt szybko rosnącymi cenami w amerykańskiej gospodarce (przypomnijmy, wczoraj w tej kwestii wypowiadali się: J. Pinalto, R. Fisher i T. Koenig).
Bez rozstrzygnięć
2008-05-14 Raport poranny FMCMDolar nieznacznie mocniejszy: W dniu wczorajszym obserwowaliśmy lekkie umocnienie dolara zarówno względem waluty europejskiej jak i złotówki. Praktyczny brak reakcji pary EUR/USD na opublikowane dane makro oraz wypowiedź dzefa FED nie wpłynął na obraz jaki kształtuje się od dwóch tygodni, nadal mamy do czynienia ze wzrostem wartości dolara. Obecnie kurs znajduje się na poziomie 1,5460.
Dane o sprzedaży umocniły dolara
2008-05-13 Komentarz popołudniowy TMS BrokersOczekiwane przez inwestorów dzisiejsze dane o sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych okazały się dobre dla dolara. Co prawda sprzedaż detaliczna spadła o -0,2%, czyli więcej niż prognozowano. Jednak przyczyną tej sytuacji jest gwałtowny spadek sprzedaży samochodów.