Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar blisko rekordowych minimów

Dolar blisko rekordowych minimów

2007-11-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Październikowa dynamika inflacji na poziomie zbliżonym do 3% r/r była już w dużej mierze zdyskontowana w poczynaniach inwestorów w związku z czym nie przyczyniła się do znacznego umocnienia złotego. Kurs USD/PLN od dalszych spadków powstrzymał poziom 2,4730.
Rynek w oczekiwaniu na dane o inflacji

Rynek w oczekiwaniu na dane o inflacji

2007-11-15 Raport poranny FMCM
Dzisiejszy dzień przyniesie sporo informacji o dość dużym znaczeniu dla inwestorów, gdyż opublikowane zostaną wyniki inflacji cen konsumentów zarówno dla Strefy Euro, jak i dla USA. Z tej perspektywy dzisiejszy dzień jest więc kluczowy dla rynku eurodolara, którego zachowanie w ostatnich dniach sugeruje brak zdecydowania inwestorów co do kierunku dalszego ruchu.

Wczorajszy odczyt CPI był najwyższym od kilku lat

Wczorajszy odczyt CPI był najwyższym od kilku lat

2007-11-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pomimo wielu ważnych publikacji, rynek lokalny ustabilizował się w wąskich 2-3 groszowych przedziałach (3,6250 – 3,65 EURPLN, 2,46 – 2,49 USDPLN). Wczorajszy odczyt CPI był najwyższym od kilku lat, czego powodem jest szybki wzrost cen żywności.
Niewielka poprawa nastrojów

Niewielka poprawa nastrojów

2007-11-14 Raport popołudniowy FMCM
Przebieg dnia dzisiejszego potwierdza sporą niepewność, jaka wciąż panuje na rynkach akcyjnych. Pomimo sporych wzrostów na giełdach w USA i w Azji rynki w Europie dość nerwowo zareagowały na kolejne doniesienia banków na temat strat poniesionych w wyniku załamania się rynku kredytów hipotecznych w USA.
Wysoka inflacja potwierdza konieczność podwyżek stóp proc.

Wysoka inflacja potwierdza konieczność podwyżek stóp proc.

2007-11-14 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wzrost inflacji w Polsce przekroczył oczekiwania analityków. W minionym miesiącu wskaźnik cen konsumpcyjnych wzrósł w ujęciu rocznym o 3,0 proc, a w relacji m/m o 0,6 proc. Konsensus oczekiwań rynkowych był nieco niższy.
Inflacja i podaż pieniądza bez wpływu na złotego

Inflacja i podaż pieniądza bez wpływu na złotego

2007-11-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych (inflacja CPI) wzrosły w październiku w Polsce o 0,6 proc. w relacji miesięcznej i 3 proc. w relacji rocznej, po tym gdy we wrześniu zanotowały one wzrost o odpowiednio 0,8 proc. i 2,3 proc.
Złoty zyskuje do dolara, lekko traci do euro i franka

Złoty zyskuje do dolara, lekko traci do euro i franka

2007-11-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Złoty zyskuje w środę do dolara, ale nieznacznie traci w relacji do euro i szwajcarskiego franka. O godzinie 12:51 kurs USD/PLN spadał o 1,2 grosza w stosunku do wtorkowego zamknięcia, testując poziom 2,4773 zł. Natomiast kursy EUR/PLN i CHF/PLN rosły po 0,2 grosza testując odpowiednio poziomy 3,6390 i 2,2100 zł.
Umocnienie złotego przed danymi o inflacji

Umocnienie złotego przed danymi o inflacji

2007-11-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej złoty zyskiwał na wartości. Kurs USD/PLN obniżył się do poziomu 2,4750, natomiast EUR/PLN do 3,63. Umocnienie rodzimej waluty wynika z oczekiwań inwestorów co do dzisiejszych danych z Polski na temat inflacji konsumenckiej.
Rynki stopniowo wracają do trendów

Rynki stopniowo wracają do trendów

2007-11-14 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień przyniósł poprawę nastrojów na rynkach akcji. Wzrosty cen akcji przełożyły się na osłabienie jena i umocnienie walut wysokooprocentowanych. Po dwóch dniach silnych spadków, wzrosły również nieco ceny złota i ropy. Widzielibyśmy możliwość dalszych wzrostów cen tych dwóch aktywów przy utrzymującej się słabości dolara.
Koniec korekty na rynku EURUSD?

Koniec korekty na rynku EURUSD?

2007-11-14 Raport poranny FMCM
W końcu na rynki akcyjne odważniej powrócił popyt, do czego sygnałem były lepsze od oczekiwań wyniki największego amerykańskiego detalisty spółki Wall-Mart. Zysk netto w III kwartale wyższy o 8% niż wcześniejsze prognozy analityków rozwiał nieco obawy inwestorów o nastroje konsumentów oraz siłę popytu wewnętrznego.
Podwyżki stóp szybko nie zobaczymy

Podwyżki stóp szybko nie zobaczymy

2007-11-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Tego, że bank Japonii zdecyduje się zostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie, spodziewali się wszyscy. Jednak komentarz, z którego wynika, że podwyżki stóp szybko nie zobaczymy, wywołał prawdziwą euforię na światowych giełdach.
Bilans płatniczy miłym zaskoczeniem

Bilans płatniczy miłym zaskoczeniem

2007-11-13 Raport popołudniowy FMCM
Lepsze nastroje na rynkach finansowych: Na podstawie opublikowanych dzisiaj danych z Japonii można stwierdzić, iż gospodarka tego kraju jest w bardzo dobrej formie. Dynamika PKB za III kwartał wyniosła 2,8% r/r, co jest wynikiem wyższym niż oczekiwano.
Dwa procent zwyżki na WIG20

Dwa procent zwyżki na WIG20

2007-11-13 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dwa procent zwyżki na WIG20, 0,59% zwyżki na FTSE – nareszcie nadszedł lepszy dzień dla giełd, jednak bez wyraźnego przełożenia na rynek walutowy. Istotnym faktem było cofnięcie się EURJPY i USDJPY z najniższych – odpowiednio – od 2 miesięcy i ponad roku poziomów. Pod koniec dnia dolar wart jest 110,27 jenów, zaś euro 161,16 jenów.
Uspokojenie nastrojów na rynku walutowym

Uspokojenie nastrojów na rynku walutowym

2007-11-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przebiegała w spokojnej atmosferze. Wczorajsza dość dynamiczna korekta EUR/USD oraz znaczne umocnienie japońskiego jena nie były dziś kontynuowane i kursy odrobiły część wczorajszych spadków. Bardzo ważne będą kolejne sesje ponieważ, gdyby dolar dalej się umacniał to pierwszym wsparciem na parze EUR/USD będzie dopiero poziom 1,44.
Złoty zyskuje do dolara i traci do euro

Złoty zyskuje do dolara i traci do euro

2007-11-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek złoty zyskuje w stosunku do dolara i słabnie w relacji do euro. O godzinie 13-tej kurs USD/PLN testował poziom 2,4979 zł spadając o 0,6 grosza w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia. Natomiast kurs EUR/PLN rósł o 0,6 grosza testując 3,6471 zł.
Mocno drożeją amerykańskie obligacje

Mocno drożeją amerykańskie obligacje

2007-11-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Myślę, że warto dziś zacząć od amerykańskiego rynku długu – mocno drożeją amerykańskie obligacje (jak dobrze wiadomo, ich cena rośnie jeśli stopa procentowa spada), ale zdecydowanie najlepiej radzą sobie tak zwane TIPS-y czyli obligacje indeksowane względem inflacji (popyt na amerykańskie papiery skarbowe rośnie wraz z oczekiwaniami dalszych obniżek stóp, ale jest nieco hamowany obawą wyższej inflacji, która pomniejsza atrakcyjność inwestycji).
Jutrzejsze dane o inflacji kluczowe dla złotego

Jutrzejsze dane o inflacji kluczowe dla złotego

2007-11-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym przyniosła korekcyjne osłabienie polskiej waluty. Główną przyczyną były wydarzenia na rynku zagranicznym, gdzie obserwowaliśmy umocnienie dolara oraz japońskiego jena. Kurs USD/PLN zbliżył się do ważnego oporu na poziomie 2,51 jednakże po tym jak nie udało się go pokonać wtorkowy poranek przyniósł ponowny spadek notowań USD/PLN w okolice 2,48.
Fala awersji do ryzyka przetoczyła się przez rynki

Fala awersji do ryzyka przetoczyła się przez rynki

2007-11-13 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsze silne ruchy cen miały typowy charakter korekty wywołanej falą awersji do ryzyka. Spadki były pokłosiem niskiego zamknięcia rynków akcji w piątek i słabej sesji azjatyckiej. Spadki cen akcji przełożyły się na umocnienie jena i innych walut niskooprocentowanych, jak i spadek waluty wysokooprocentowanych.
Nadchodzi kolejna fala spadków EURUSD

Nadchodzi kolejna fala spadków EURUSD

2007-11-13 Raport poranny FMCM
Początek tygodnia przyniósł wreszcie jakieś poważniejsze odreagowanie na rynku EURUSD. Dolar zyskuje nadwartości z powodów technicznych, ale nie bez znaczenia jest też pogorszenie klimatu na światowych rynkach akcyjnych, gdyż kapitał wypływający z ryzykownych aktywów poszukuje „bezpiecznej przystani” w amerykańskich papierach skarbowych.
Dolar odrabia straty a giełdy pogłębiają spadki

Dolar odrabia straty a giełdy pogłębiają spadki

2007-11-12 Raport popołudniowy FMCM
Nowy tydzień rozpoczął się od spadków na światowych giełdach, choć trzeba przyznać, że wyprzedaż akcji podczas europejskiej sesji nieco wyhamowała. Sesja w Azji zakończyła się sporymi, bo przynajmniej 2% spadkami większości tamtejszych giełd, co zapowiadało zły dzień również dla europejskich byków.