Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar w centrum uwagi

Dolar w centrum uwagi

2008-03-20 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień na giełdach europejskich rozpoczął się od zwyżek. Kupowano przecenione wcześniej akcje w oczekiwaniu na duże cięcie stóp w Stanach Zjednoczonych. Lekko też tracił dolar, ale tylko do czasu. Po publikacji wyników kwartalnych przez Goldman Sachs oraz Lehman Brothers giełdy notowały już duże wzrosty.
Powraca popyt na dolara

Powraca popyt na dolara

2008-03-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszej spokojnej sesji na krajowym rynku walutowym także dzisiejszą rozpoczynam bez większych zmian. Kursu USD/PLN znajduje się obecnie okolicach wczorajszych maksimów na poziomie 2,27 natomiast EUR/PLN cały czas przebywa w przedziale wahań 3,53 – 3,5550.

Nerwowe ruchy przed Świętami

Nerwowe ruchy przed Świętami

2008-03-20 Puls Walutowy FIT DM
Wczorajsza sesja pokazała, iż nie jest potrzebna żadna interwencja, aby korekta wzrostowa na dolarze stała się faktem. Wystarczy do tego psychologia i efekt śnieżnej kuli. Nie od dziś wiadomo było, że na rynku jest dość dużo krótkich pozycji w dolarze (grających na jego słabość).
Dolar jest najmocniejszy wobec euro od tygodnia

Dolar jest najmocniejszy wobec euro od tygodnia

2008-03-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dolar jest najmocniejszy wobec euro od tygodnia – po serii ważnych i korzystniejszych od oczekiwań informacji z USA (mowa tu o obniżeniu stopy o 75 pb oraz o lepszych od prognoz wynikach Goldman Sachs i Lehman Brothers za I kwartał 2008) dolar odzyskał część strat wobec euro, osiągając nawet 1,5570 EURUSD.
Czy dzisiejsze publikacje makro pomogą dolarowi?

Czy dzisiejsze publikacje makro pomogą dolarowi?

2008-03-20 Raport poranny FMCM
Po makro informacyjnym super wtorku, czwartek mimo kilku publikacji nie wydaje się zbyt interesujący. Na pierwszy rzut trafiają PMI w przemyśle oraz PMI w sektorze usług dla Strefy Euro. O godzinie 10.00 poznamy odpowiedź na temat dynamiki rozwoju oraz perspektyw dla znacznej części gospodarki Unii Monetarnej.
Polski przemysł pędzi... wraz z inflacją

Polski przemysł pędzi... wraz z inflacją

2008-03-19 Raport popołudniowy FMCM
RPP pod coraz większą presją: Dzień dzisiejszy przyniósł ze sobą kilka istotnych informacji zarówno szerokiego, jak i krajowego rynku. Zacznijmy może jednak od sytuacji w Polsce, która w świetle dzisiejszych, a w zasadzie całokształtu lutowych danych wygląda niezwykle optymistycznie, choć oczywiście łyżką dziegciu jest w dalszym ciągu rosąca inflacja.
Spokojna sesja po wczorajszej decyzji FED

Spokojna sesja po wczorajszej decyzji FED

2008-03-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przebiegała w bardzo spokojnej atmosferze. Zmienność kursów była ograniczona i wielu inwestorów wstrzymywało się z transakcjami czekając na rozstrzygnięcie sytuacji po wczorajszej decyzji FED. Okazało się bowiem, że koszt pieniądza w USA został obniżony o 75 punktów podczas gdy na rynku oczekiwania były nawet na 100 punktów.
Krajobraz po FED

Krajobraz po FED

2008-03-19 Puls Walutowy FIT DM
Oczekiwania, co do podjętej we wtorek po południu decyzji FED były duże. Przeważały opinie, iż cięcie wyniesie 100 pkt. bazowych, co miałoby pomóc znajdującej się de facto w recesji amerykańskiej gospodarce. Z drugiej strony mało kto wierzył w to, iż działania FED rzeczywiście okażą się skuteczne.
Pozytywna reakcja giełd na decyzję FED

Pozytywna reakcja giełd na decyzję FED

2008-03-19 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień na giełdach europejskich rozpoczął się od zwyżek. Kupowano przecenione wcześniej akcje w oczekiwaniu na duże cięcie stóp w Stanach Zjednoczonych. Lekko też tracił dolar, ale tylko do czasu.
Spadek kursu GBP/USD

Spadek kursu GBP/USD

2008-03-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs GBP/USD spadł w ostatniej godzinie z dziennego maksimum na 2,0151 do 2,0064 o godzinie 10:14, przejściowo spadając do 2,0043 dolara. Impulsem do wyprzedaży stał się silny spadek brytyjskiego banku HBOS, który może mieć problemy w związku z kryzysem kredytowym.
Lepsze nastroje na rynku

Lepsze nastroje na rynku

2008-03-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Po publikacji lepszych od prognozowanych kwartalnych wyników finansowych banków inwestycyjnych Goldman Sachs i Lehman Brothers i obniżce stopy funduszy federalnych o 0,75% giełdy amerykańskie zanotowały największe od pięciu lat wzrosty.
Wczoraj FOMC obciął stopy w USA o 75 pb

Wczoraj FOMC obciął stopy w USA o 75 pb

2008-03-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczoraj FOMC obciął stopy w USA o 75 punktów bazowych, co było ruchem nieco skromniejszym od prognoz większości inwestorów, którzy spekulowali o dużym prawdopodobieństwie obniżki o całe 100 punktów.
Początek korekty na rynku EURUSD?

Początek korekty na rynku EURUSD?

2008-03-18 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejszy dzień pokazał, że zakładanie, iż każda kolejna publikacja wyników kwartalnych którejś z amerykańskich instytucji finansowych musi nosić piętno załamania rynku ryzykownych kredytów jest ryzykowne i może prowadzić do strat.
Najważniejszy dzień tygodnia na rynkach finansowych

Najważniejszy dzień tygodnia na rynkach finansowych

2008-03-18 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Najważniejszy dzień tygodnia na rynkach finansowych powoli dobiega końca, jednak na najbardziej istotną wiadomość przyjdzie nam czekać do godziny 19:15, kiedy to Federalny Komitet Otwartego Rynku ogłosi swoją decyzję co do wysokości obniżki stopy procentowej.
Waluty stabilne, indeksy mocno zielone

Waluty stabilne, indeksy mocno zielone

2008-03-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Mała zmienność obserwowana dziś na rynku walutowym pozostawała w kontraście z tym, co działo się na rynkach kapitałowych. Oczekiwanie na wieczorną decyzję Komitetu Otwartego Rynku sprawiło, że na głównych parach walutowych nie dochodziło do większych zmian.
A złoty korzysta…

A złoty korzysta…

2008-03-18 Komentarz walutowy Money Expert
Sytuacja na światowych rynkach finansowych i każde zawirowanie stwarzają polskiej walucie okazję do zajęcia dobrej pozycji. Pozostanie tak do czasu zakończenia przez Radę Polityki Pieniężnej cyklu podwyżek stóp procentowych.
Raport specjalny: raport po decyzji rezerwy federalnej

Raport specjalny: raport po decyzji rezerwy federalnej

2008-03-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszy wieczór będzie niezwykle istotny dla najbliższej przyszłości rynku walutowego oraz kapitałowego. Inwestorzy oczekiwać będą bowiem na publikowaną o godzinie 19:15 decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych.
Złoty odporny na światowe zawirowania

Złoty odporny na światowe zawirowania

2008-03-18 Puls Walutowy FIT DM
Poniedziałkowa sesja potwierdziła, iż każde zawirowania na światowych rynkach finansowych stwarzają tylko okazję do korzystnego zajęcia pozycji w polskiej walucie. Taka sytuacja będzie trwać do momentu, kiedy Rada Polityki Pieniężnej zakończy cykl podwyżek stóp procentowych.
Funt nieco słabszy po danych o inflacji

Funt nieco słabszy po danych o inflacji

2008-03-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Inflacja CPI wzrosła w lutym w Wielkiej Brytanii o 0,7 proc. w relacji miesięcznej i 2,5 proc. w relacji rocznej, po tym jak miesiąc wcześniej odpowiednio spadła ona o 0,7 proc. i wzrosła o 2,2 proc. Analitycy prognozowali, że w lutym dynamika cen wyniesie 0,8 proc. miesiąc do miesiąca i 2,5 proc. rok do roku.
W oczekiwaniu na decyzję FOMC

W oczekiwaniu na decyzję FOMC

2008-03-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Poniedziałkowa sesja na rynku krajowym była kolejną, na której rodzima waluta pozostawała bardzo silna. Duży popyt na złotego wynikał między innymi z opublikowanych danych makroekonomicznych. Inwestorzy poznali dynamikę wynagrodzeń, która wzrosła więcej niż spodziewali się analitycy.