Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar oraz drożejąca ropa w centrum uwagi

Dolar oraz drożejąca ropa w centrum uwagi

2008-04-23 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsze notowania na giełdach amerykańskich zakończyły się spadkami. Najmocniej tracił Nasdaq Composite , a powodem były słasze od oczekiwań wyniki jednego z największych producentów chipów spółki Texas Instruments.
Euro po 1,60 USD

Euro po 1,60 USD

2008-04-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rynku krajowym podczas wczorajszej sesji publikowane dane makroekonomiczne nie miały większego wpływu na notowania złotego. Dynamika sprzedaży detalicznej okazała się niższa niż oczekiwał rynek, ale utrzymała się na dwucyfrowym poziomie.

Dane o sprzedaży detalicznej zawiodły

Dane o sprzedaży detalicznej zawiodły

2008-04-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
W dniu wczorajszym mimo słabych nastrojów na giełdzie oraz publikacji istotnych danych z gospodarki polskiej złoty pozostawał stabilny. Dane o sprzedaży detalicznej zawiodły (wzrost o 15,7% r/r przy prognozach w wysokości 20,9%), dane o bezrobociu zaskoczyły pozytywnie (podana przez GUS stopa bezrobocia wyniosła 11,1% zamiast prognozowanych 11,3%).
Dolar się osłabia mimo dobrych danych

Dolar się osłabia mimo dobrych danych

2008-04-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszy dzień po raz kolejny pokazał, że rodzima waluta ignoruje złe informacje napływające z rynku. Dużo niższe od oczekiwań dane o dynamice sprzedaży detalicznej w Polsce nie przyczyniły się do wyprzedaży złotego. W ciągu dnia umacniał się on nieznacznie w stosunku do dolara oraz euro.
Dzisiejsze dane z Polski o sprzedaży detalicznej

Dzisiejsze dane z Polski o sprzedaży detalicznej

2008-04-22 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejsze dane z Polski o sprzedaży detalicznej, stopie bezrobocia oraz inflacji bazowej w marcu nie wpłynęły istotnie na notowania złotego, którego kurs zarówno wobec dolara jak i euro pozostawał stabilny. Dynamika sprzedaży detalicznej w marcu wyniosła 15,7% r/r wobec 23,8% r/r miesiąc wcześniej.
Rynek ignoruje problemy europejskich banków

Rynek ignoruje problemy europejskich banków

2008-04-22 Puls Walutowy FIT DM
We wtorek rano inwestorzy otrzymali dwie istotne informacje. Royal Bank of Scotland na dzień przed planowaną publikacją wyników finansowych, poinformował o planach emisji największej w historii Europy emisji akcji z prawem poboru o wartości 12 miliardów funtów szterlingów.
Uwaga inwestorów skupiona na wynikach kwartalnych spółek

Uwaga inwestorów skupiona na wynikach kwartalnych spółek

2008-04-22 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Poniedziałek był kolejnym dniem bez istotnych danych makro. W związku z tym inwestorzy zajęli się raportami kwartalnymi amerykańskich spółek. Raporty były raczej rozczarowujące, zysk Bank of America spadł kolejny już raz i było połowę mniejszy od oczekiwań, bank zwiększył także rezerwy na straty poniesione na rynku instrumentów opartych o kredyty hipoteczne do 6,1 mld USD.
Złoty wciąż mocny

Złoty wciąż mocny

2008-04-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek tygodnia przyniósł umocnienie polskiej waluty. Kurs pary USD/PLN ponownie zszedł poniżej poziomu 2,15, natomiast EUR/PLN poniżej 3,42. Obserwowane w godzinach porannych osłabienie euro względem dolara przełożyło się na wzrost wartości amerykańskiej waluty względem złotego do poziomu 2,1550. Kurs EUR/PLN natomiast pozostawał stabilny.
Dziś zostaną opublikowane ważne dane z Polski

Dziś zostaną opublikowane ważne dane z Polski

2008-04-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś zostaną opublikowane ważne dane z Polski – sprzedaż detaliczna w ostatnim miesiącu, wysokość bezrobocia oraz inflacja bazowa. Inwestorzy mają w pamięci ostatnie złe dane dotyczące produkcji przemysłowej w Polsce (przypomnijmy, w relacji miesięcznej produkcja spadła; po korekcie o liczbę dni wolnych od pracy natomiast praktycznie nie zmalała, ale to jest i tak zaskakująco kiepski odczyt, jeśli porównać go z poprzednimi raportami), dlatego też będą w napięciu oczekiwać na w/w raporty.
Dzisiejszej sesji towarzyszyła senna atmosfera

Dzisiejszej sesji towarzyszyła senna atmosfera

2008-04-21 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejszej sesji towarzyszyła senna atmosfera, co było wynikiem braku publikacji danych makroekonomicznych. Jedynie ze Stanów Zjednoczonych napływały wyniki kwartalne spółek. Najbardziej wyczekiwana była publikacja sprawozdania Bank of America.
Dolar się ponownie osłabia

Dolar się ponownie osłabia

2008-04-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Piątkowe umocnienie waluty amerykańskiej może i było gwałtowne, ale jeszcze tego samego dnia euro odrobiło część strat negując wysłany wcześniej sygnał. Dziś od rana para EUR/USD poruszała się w kierunku północnym przełamując ponownie poziom 1,59.
Złoty będzie słabszy, bo podwyżki stóp nie będzie

Złoty będzie słabszy, bo podwyżki stóp nie będzie

2008-04-21 Puls Walutowy FIT DM
Nowy tydzień rozpoczął się wprawdzie od nieznacznego umocnienia naszej waluty względem poziomów z piątkowego wieczora, ale nie oznacza to bynajmniej, iż ten tydzień upłynie pod znakiem mocniejszej złotówki.
Kogo cieszy zapaść franka?

Kogo cieszy zapaść franka?

2008-04-21 Raport specjalny FIT DM
Ci, którzy spłacają kredyty hipoteczne zaciągnięte w szwajcarskiej walucie mają powody do zadowolenia. W miniony piątek kurs franka do złotego osiągnął minima ostatnio notowane na przełomie kwietnia i maja 1997 roku. Bo za popularnego „szwajcara” na rynku międzybankowym płacono już tylko 2,1175 zł. Czy, zatem można spodziewać się dalszych spadków i czym jest to spowodowane?
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2008-04-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Początek tygodnia na rynkach finansowych jest dość spokojny. Popyt już niemal tradycyjnie po otwarciu w Europie próbuje swoich sił na EURUSD, ale odbicie od 1,5880 wskazuje na nikłe szanse powodzenia dla dalszych zwyżek.
Wyniki spółek z USA w centrum uwagi

Wyniki spółek z USA w centrum uwagi

2008-04-21 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W piątek od rana na giełdach europejskich trwało wyczekiwanie na wyniki amerykańskich spółek. Przyglądano się również rynkowi walutowemu, gdzie eurodolar próbował po raz kolejny sforsować poziom 1,60 – ale bezskutecznie. Raporty wpłynęły bardzo pozytywnie na notowania giełdowe zarówno w Europie, jak i w USA.
Uspokojenie nastrojów po piątkowej korekcie

Uspokojenie nastrojów po piątkowej korekcie

2008-04-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja charakteryzowała się dużą nerwowością zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Dynamiczny spadek kursu EUR/USD przełożył się również na inne rynki, na czym ucierpiała także waluta polska.
Wyniki kwartalne banków źródłem lepszych nastrojów

Wyniki kwartalne banków źródłem lepszych nastrojów

2008-04-21 Raport poranny FMCM
Opublikowane w ubiegłym tygodniu kwartalne wyniki amerykańskich banków okazały się lepsze od pesymistycznych oczekiwań inwestorów, co tchnęło na rynki nieco optymizmu, a także pomogło dolarowi obronić psychologiczną barierę 1,60 na wykresie EURUSD.
Burza na rynku walutowym

Burza na rynku walutowym

2008-04-18 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Końcówka tygodnia na rynku walutowym zaskoczyła skalą zmian w notowaniach większości walut. Wzrosty indeksów giełdowych osłabiły zdecydowanie walutę japońską i szwajcarską. Po wczorajszym przełamaniu istotnych oporów technicznych, w dalszym ciągu dynamicznie zyskiwał funt w relacji do walut głównych.
Umocnienie dolara osłabi złotego?

Umocnienie dolara osłabi złotego?

2008-04-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W mijającym tygodniu trend aprecjacyjny złotego nieco spowolnił. Spadki kursu USD/PLN powstrzymał poziom 2,14, natomiast EUR/PLN nie był w stanie pokonać 3,40. Pod koniec tygodnia obserwowaliśmy nawet niewielkie odreagowanie, wartość dolara wzrosła powyżej 2,15 zł, natomiast wartość euro zbliżyła się do 3,43.
Dzisiejsze informacje napływające z rynku mogły zaskoczyć

Dzisiejsze informacje napływające z rynku mogły zaskoczyć

2008-04-18 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Citigroup opublikował wyniki za I kwartał 2008 roku, okazały się one gorszy od prognoz analityków. Strata netto wyniosła 5,11 mld USD (prognoza zakładała stratę 4,75 mld USD), a odpisy z tytułu strat na papierach wartościowych powiązanych z ryzykownymi kredytami hipotecznymi wyniosły 12 mld USD.