Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty zyskał po danych

Złoty zyskał po danych

2008-02-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W styczniu inflacja CPI wzrosła w Polsce o 4,3 proc. w relacji rocznej, co jest jej najwyższym poziomem od grudnia 2004 roku. W tym samym okresie dynamika wynagrodzeń sięgnęła 11,5 proc. Dane zaskakują. Analitycy zakładali wzrost cen na poziomie 4,1 proc., a wzrost wynagrodzeń o 9,8 proc.
Nowe zagrożenia na horyzoncie

Nowe zagrożenia na horyzoncie

2008-02-15 Puls Walutowy FIT DM
Wbrew oczekiwaniom Ben Bernanke nie zaskoczył wczoraj inwestorów, mówiąc dokładnie to, czego chcieli usłyszeć. I tak oczekujący dalszych cięć stóp procentowych, otrzymali zapewnienie, iż FED nadal będzie podejmował niezbędne kroki, aby wesprzeć słabnący wzrost gospodarczy.

Dalszy wzrost EUR/USD

Dalszy wzrost EUR/USD

2008-02-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątek przynosi dalsze umocnienie wspólnej waluty w relacji do dolara. O godzinie 11:55 kurs EUR/USD testował poziom 1,4677 dolara, wobec 1,4639 wczoraj na zamknięciu. Amerykańskiej walucie, która traci dziś również. w relacji m.in do szwajcarskiego franka i jena, ale zdecydowanie wzmacnia się wobec funta, szkodzi przede wszystkim antydolarowy sentyment. „Ujawnił” się on wczoraj, przy okazji publikacji grudniowych danych o deficycie handlowym w USA.
Wystąpienie Szefa FED nie pomogło dolarowi

Wystąpienie Szefa FED nie pomogło dolarowi

2008-02-15 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W dniu wczorajszym amerykański dolar miał kilka możliwości, aby umacniać się w stosunku do głównych par. Dane makroekonomiczne, a więc Bilans handlowy na poziomie -58,76 mld USD oraz ilość noworejestrowanych bezrobotnych - 348 tys. były lepsze ob. prognoz.
Złoty coraz mocniejszy

Złoty coraz mocniejszy

2008-02-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek notowań na ostatniej sesji tygodnia rozpoczynamy w okolicach poziomów z wczorajszego zamknięcia. Obserwowane od kilku sesji umacnianie się złotego sugeruje, że w kolejnych dniach możemy być świadkami spadków kursów nawet w okolice ostatnich minimów.
Bernanke zapowiada kolejne obniżki stóp

Bernanke zapowiada kolejne obniżki stóp

2008-02-15 Raport poranny FMCM
Wczorajsze wystąpienie Bena Bernannke przed Senacką Komisją ds. Bankowości w zasadzie nie wniosło zbyt wiele do obrazu sytuacji w USA. Szef FED kolejny raz rozwodził się nad kłopotami amerykańskiej gospodarki.
Akcje na tokijskiej giełdzie odrabiają straty

Akcje na tokijskiej giełdzie odrabiają straty

2008-02-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Akcje na tokijskiej giełdzie odrabiają straty, a wraz z nimi jen traci na wartości, po tym jak Bank of Japan jednogłośnie zdecydował o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian. Decyzję BoJ podjął w obawie przed negatywnym wpływem globalnego spowolnienia gospodarczego na japoński eksport, mając również na uwadze wzrost kosztów materiałowych.
W Japonii stopy bez zmian

W Japonii stopy bez zmian

2008-02-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Bank Japonii podjął dziś w nocy decyzję o niezmienianiu stóp procentowych. Obecnie główna stopa w Japonii kształtuje się na poziomie 0,5 proc. Ostatni raz została ona zmieniona w lutym 2007 roku. Wówczas BoJ podwyższył ją o 25 pb do obecnych 0,5 proc.
Równowaga sił na rynku eurodolara

Równowaga sił na rynku eurodolara

2008-02-14 Raport wieczorny FMCM
Dzisiejszy dzień, który ze względu na zawartość kalendarza wydarzeń niósł ze sobą ryzyko dość gwałtownych ruchów kursów dolara okazał się jednak dość spokojny. Co prawda nerwowość i brak zdecydowania inwestorów znalazły odbicie we wzroście zmienność eurodolara w ciągu sesji w porównaniu z wcześniejszymi dniami tygodnia.
Złoty umocnił się wobec dolara

Złoty umocnił się wobec dolara

2008-02-14 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Złoty umocnił się wobec dolara i pozostał na niezmienionym poziomie w stosunku do euro. O godzinie 16:15 kursy testowały poziomy EURPLN 3,5860 oraz USDPLN 2,4560. Dzisiejszy dzień obfitował w dane o dynamice PKB - zarówno w Japonii jak i w krajach europejskich.
Bernanke nie zaskoczył rynków

Bernanke nie zaskoczył rynków

2008-02-14 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Już dawno nie zaczynaliśmy dnia w tak dobrych nastrojach jak dziś. Wczorajsza dobra sprzedaż detaliczna w Stanach oraz dwukrotnie wyższy od prognozowanego wzrost gospodarczy w Japonii złagodziły obawy o stan światowej gospodarki.
Czy Ben Bernanke okaże się mniej gołębi?

Czy Ben Bernanke okaże się mniej gołębi?

2008-02-14 Puls Walutowy FIT DM
Opublikowane w środę dane o styczniowej sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych okazały się jednak lepsze od pesymistycznych prognoz, co przyczyniło się do generalnej poprawy nastrojów – spadek prawdopodobieństwa wystąpienia recesji doprowadził do powrotu zainteresowania rynkami wschodzącymi.
Funt w rozkroku

Funt w rozkroku

2008-02-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartek upływa pod znakiem wzrostu notowań GBP/USD. Para ta rośnie już piąty kolejny dzień. O godzinie 13:33 za funta trzeba było zapłacić 1,9702 dolara, wobec 1,9626 wczoraj po koniec dnia.
Techniczną podstawą tej sekwencji wzrostów GBP/USD było odbicie od dołka z 21 stycznia br. na poziomie 1,9402.
Stabilizowanie się sytuacji na światowych rynkach

Stabilizowanie się sytuacji na światowych rynkach

2008-02-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ponownie przy okazji stabilizowania się sytuacji na światowych rynkach kapitałowych nasza waluta zyskuje na wartości; aprecjacja złotego jest wynikiem bardzo dobrego raportu o tempie wzrostu PKB w Japonii (aż 0,9% q/q w miejsce oczekiwanych przez rynek 0,3% - 0,4% q/q) i wyjątkowo zaskakującego, korzystnego odczytu danych o sprzedaży detalicznej w USA.
Dolar w centrum uwagi

Dolar w centrum uwagi

2008-02-14 Codzienny Puls Rynku IDM SA
O godzinie 16:00 polskiego czasu Szef FED Ben Bernanke wraz z Henry Poulson’em będzie przesłuchiwany przez senacką komisję bankową. Przedstawią oni sytuację gospodarczą Stanów Zjednoczonych, odniosą się także do wydarzeń na rynkach finansowych.
Sytuacja na giełdach wspiera złotego

Sytuacja na giełdach wspiera złotego

2008-02-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek dzisiejszej sesji przynosi kontynuację procesu aprecjacji polskiej waluty. Sytuacja ta wynika głównie z poprawy atmosfery na światowych giełdach i oczekiwaniu inwestorów na jutrzejsze publikacje danych makroekonomicznych z Polski.
Dynamika PKB eurolandu i słowa Bernanke będą rządzić

Dynamika PKB eurolandu i słowa Bernanke będą rządzić

2008-02-14 Raport poranny FMCM
Po trzydniowej konsolidacji na rynku eurodolara przyszedł w końcu czwartek, a więc najważniejszy dzień z punktu widzenia wydarzeń natury fundamentalnej, gdyż zaplanowane na dzień dzisiejszy publikacje danych makro zmuszą inwestorów do podjęcia odważniejszych decyzji, co w końcu powinno mocniej pchnąć rynek eurodolara w którąś ze stron.
Złoty silniejszy względem dolara i euro

Złoty silniejszy względem dolara i euro

2008-02-14 Komentarz walutowy Money Expert
W środę na ryku walutowym panował względny spokój. Napływające dane makroekonomiczne nie wpłynęły znacząco na kursy głównych światowych walut. Niektóre z informacji mogły jednak zaskoczyć inwestorów.
W oczekiwaniu na wystąpienie Bena Bernanke

W oczekiwaniu na wystąpienie Bena Bernanke

2008-02-13 Raport popołudniowy FMCM
Za nami kolejny dzień bez większych fajerwerków, przynajmniej jeśli chodzi o sytuację na rynku złotego oraz EURUSD. Takie zachowanie inwestorów, tj. powstrzymywanie się od odważniejszych decyzji przekłada się na konsolidacje kursu eurodolara oraz na stabilizację kursów par złotowych kilka groszy powyżej wieloletnich dołków.
Spokojna sesja na rynku walutowym

Spokojna sesja na rynku walutowym

2008-02-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja w dalszym ciągu nie przyniosła rozstrzygnięcia na rynku walutowym. Kurs EUR/USD przebywa w okolicy oporu na poziomie 1,46 i narazie rynek nie ma siły, aby wzrosnąć powyżej.