Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Pomimo niższej inflacji, złoty nadal mocny

Pomimo niższej inflacji, złoty nadal mocny

2008-03-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartkowa sesja przyniosła chwilowe zatrzymanie procesu umacniania polskiej waluty. Zarówno kurs EUR/PLN jak i USD/PLN wahały się cały dzień w okolicach poziomów z zamknięcia sesji środowej. Jednym z czynników, który spowodował takie zachowanie złotego było oczekiwanie inwestorów na dane o inflacji CPI w lutym.
Inflacja pretekstem do korekty na rynku EURUSD?

Inflacja pretekstem do korekty na rynku EURUSD?

2008-03-14 Raport poranny FMCM
Wczoraj nie było już śladu po euforii z początku tygodnia, wywołanej informacjami o koordynowanej akcji banków centralnych w celu zapewnienia wystarczającej płynności sektorowi bankowemu. Co więcej w miejsce optymizmu zagościły obawy, które w ciągu dnia spotęgował słabszy od oczekiwań wynik sprzedaży detalicznej, w rezultacie czego sesja na rynkach akcyjnych Europy zakończyła się silnymi spadkami.

Nerwowość na rynkach kapitałowych pozostała

Nerwowość na rynkach kapitałowych pozostała

2008-03-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczorajsze osłabienie złotego w trakcie sesji azjatyckiej zostało w dużej mierze zniwelowane, ale nerwowość na rynkach kapitałowych pozostała, co źle wróży krajowej walucie na nadchodzącej sesji. Giełdy w Azji spadły ponownie, choć zaledwie 2 dni temu sytuacja wyglądała już na opanowaną.
Po wzrostach nie ma już śladu

Po wzrostach nie ma już śladu

2008-03-13 Komentarz giełdowy Gold Finance
Czwartkowa sesja na warszawskim parkiecie upłynęła pod znakiem mocnej przeceny wszystkich indeksów. Wśród inwestorów nie było już śladu optymizmu po wtorkowej decyzji FED. Indeks WIG20 stracił na zamknięciu 3,16%.
Quo vadis eurodolarze?

Quo vadis eurodolarze?

2008-03-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Zmiany zachodzące w ostatnim czasie na rynku walutowym odzwierciedlają obawy o stan światowej gospodarki. Dziś mieliśmy kolejny dzień pod znakiem rekordów eurodolara i surowców. EUR/USD przekraczał dziś kilkukrotnie poziom 1,56, ale nie udało się wyjść trwale ponad ten opór.
Dolar drastycznie traci względem euro

Dolar drastycznie traci względem euro

2008-03-13 Komentarz walutowy Money Expert
Dolar znów drastycznie traci w stosunku do euro, przekraczając historyczne minima (kurs eurodolara osiągnął dziś poziom 1,5565 USD). Dane napływające z amerykańskiego rynku są gorsze od oczekiwanych przez analityków, co wywołuje kiepskie nastroje u inwestorów, którzy przestają wierzyć w szybką poprawę sytuacji.
Dziś złoty tracił na wartości wobec euro oraz dolara

Dziś złoty tracił na wartości wobec euro oraz dolara

2008-03-13 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dziś złoty tracił na wartości wobec euro oraz dolara w oczekiwaniu na publikację danych o inflacji CPI w Polsce za luty oraz rewizji poprzedniego odczytu, dla wskaźnika liczonego wg nowego koszyka za styczeń.
Inflacja w Polsce niższa od oczekiwań, jednak nadal rośnie

Inflacja w Polsce niższa od oczekiwań, jednak nadal rośnie

2008-03-13 Raport popołudniowy FMCM
Pogorszenie nastrojów na światowych rynkach finansowych, które objawiło się już w nocy podczas azjatyckiej części sesji w postaci silnych spadków tamtejszych indeksów akcyjnych mocno odczuwalne było także na giełdach europejskich.
Dollar is dead

Dollar is dead

2008-03-13 Puls Walutowy FIT DM
Czy można już mówić o końcu kilkudziesięcioletniej dominacji amerykańskiej waluty na rynkach światowych? Wczorajsze zachowanie się rynku pokazało, że wyrok na dolara został wydany (i to już dawno). Po południu doszło do gwałtownego osłabienia się tej waluty i trend był kontynuowany w godzinach nocnych i dzisiaj rano.
FED pomógł rynkom akcji

FED pomógł rynkom akcji

2008-03-13 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Dzisiejszy dzień zapowiada się dosyć nerwowo. Po wtorkowym optymizmie nie pozostało praktycznie już nic. Wczorajsza sesja w Stanach Zjednoczonych nie była kontynuacją wcześniejszej zwyżki. Wraz ze zbliżającym się zamknięciem rynek tracił siły. A cała sesja zakończyła się niekorzystnie dla obozu byków.
Niepokojące umocnienie jena

Niepokojące umocnienie jena

2008-03-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Środowa sesja przyniosła kontynuację umocnienia złotego w stosunku do dolara. Kurs USD/PLN znajduje się obecnie w okolicach 2,27 i w najbliższych dniach istnieje duże prawdopodobieństwo dalszej aprecjacji polskiej waluty.
USD/JPY poniżej 100 jenów

USD/JPY poniżej 100 jenów

2008-03-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs USD/JPY spadł w czwartek rano poniżej psychologicznego poziomu 100 jenów, do poziomu 99,77 jenów. To najniższy kurs tej pary od listopada 1995 roku. Wcześniej USD/JPY pokonał zlokalizowane na 101,56 jenów wsparcie z 3 stycznia 2000 roku.
Spadek kursu USDJPY

Spadek kursu USDJPY

2008-03-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wydarzeniem godnym odnotowania jest spadek kursu USDJPY do poziomu 99,97-100,03 (zależnie od źródła kwotowań), który został spowodowany wzrostem awersji do ryzyka po tym jak jeden z funduszy hedgingowych grupy Carlyle, notowanej w Amsterdamie, ogłosił niemożność spłaty długu wartego około 16,5 mld USD, który powstał w wyniku załamania rynku obligacji zabezpieczonych kredytami hipotecznymi.
Optymizm stopniowo wyparowuje

Optymizm stopniowo wyparowuje

2008-03-13 Raport poranny FMCM
Euforia po ogłoszeniu informacji o wspólnej interwencji banków centralnych nie trwała zbyt długo i właściwie jest już za nami. W dniu wczorajszym giełdom europejskim nie udało obronić się wzrostów, od których rozpoczęły dzień, natomiast już w USA główne indeksy lekko straciły na wartości.
Dolar ponownie zaczął tracić na wartości

Dolar ponownie zaczął tracić na wartości

2008-03-12 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Pomimo fali optymizmu wywołanej kolejną interwencją płynnościową Fed dolar ponownie zaczął tracić na wartości i w perspektywie jutrzejszego odczytu sprzedaży detalicznej mogą się te spadki pogłębiać. Eurodolar poszybował do historycznych poziomów osiągając uderzając w magiczną barierę 1,55, natomiast na crossie ze złotym dolar spadł w pewnym momencie do 2,2780.
Dłuższa refleksja stłumiła nieco nadzieje inwestorów

Dłuższa refleksja stłumiła nieco nadzieje inwestorów

2008-03-12 Raport popołudniowy FMCM
Ostatnie dwa dni, tzn. dzień wczorajszy i dzisiejszy można uznać za odzwierciedlenie huśtawki nastrojów wywołanej doniesieniami o wspólnej interwencji banków centralnych na rynku międzybankowym.
Dolar coraz słabszy

Dolar coraz słabszy

2008-03-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wczorajsza sesja tylko na chwilę spowodowała wzrost popytu na amerykańską walutę. Dzisiaj inwestorzy ponownie przystąpili do wyprzedaży dolara i kurs EUR/USD ustanowił kolejny rekord tym razem na poziomie 1,55.
Funt na oporze

Funt na oporze

2008-03-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs GBP/USD od czterech godzin stabilizuje się poniżej bariery 2,02 dolara. To istotny poziom techniczny dla tej pary. W ostatnich dniach aż trzykrotnie hamował on umocnienie funta w relacji do dolara. Pytanie czy będzie dziś czwarty raz?
Kolejny rekord EUR/USD

Kolejny rekord EUR/USD

2008-03-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD ustanowił w środę nowy rekord wszech czasów na poziomie 1,5501 dolara. Poprzedni został ustanowiony wczoraj na poziomie o 7 pipsów niższym. Amerykańska waluta, która we wtorek po południu zdecydowanie wzmocniła się do euro, reagując na informacje o wsparciu instytucji finansowych przez Fed pożyczą w wysokości 200 mld dolarów, dziś od rana zdecydowanie traci na wartości.
Rynek walutowy nie uwierzył w intencje FED

Rynek walutowy nie uwierzył w intencje FED

2008-03-12 Puls Walutowy FIT DM
O ile inwestorzy na rynkach akcji dość euforycznie zareagowali na wczorajsze informacje o zapowiedzi działań, które zostaną podjęte przez FED wspólnie z innymi bankami centralnymi, o tyle na walutach po kilku godzinach powrócił sceptycyzm.