Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Techniczna korekta EUR/USD

Techniczna korekta EUR/USD

2007-11-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowe przedpołudnie przynosi niewielką korektę nocnej zwyżki EUR/USD, która wywindowała kurs tej pary do nowego rekordu wszech czasów na poziomie 1,4871 dolara. Obserwowane cofnięcie euro, za które o godzinie 10:55 trzeba było zapłacić 1,4829 dolara.
Wciąż brak popytu na amerykańską walutę

Wciąż brak popytu na amerykańską walutę

2007-11-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnie kilka sesji na rynku krajowym charakteryzowały się dużym niezdecydowaniem inwestorów. Kurs rodzimej waluty porusza się w konsolidacji nie wykazując większej zmienności. Łatwo można dostrzec ważny opór na poziomie 3,70 na parze EUR/PLN.

Awersja do ryzyka dominuje na rynkach

Awersja do ryzyka dominuje na rynkach

2007-11-22 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Amerykanie świętują dziś Dzień Dziękczynienia obchodzony w czwarty czwartek listopada. Jak dotąd bieżący tydzień charakteryzuje się dużą zmiennością i nie można narzekać na brak okazji inwestycyjnych. Przede wszystkim uwaga inwestorów skupia się na jenie, słabości dolara i gorszym sentymencie na rynkach wschodzących i rynkach akcji.
Długi weekend w Stanach pretekstem do odpoczynku?

Długi weekend w Stanach pretekstem do odpoczynku?

2007-11-22 Raport poranny FMCM
EURUSD bije rekordy: W tym tygodniu możemy obserwować znaczne umacnianie się euro względem dolara. Kurs EURUSD osiągnął już nawet poziom 1,487 i wydaje się bardzo prawdopodobne, że wkrótce wzrośnie on do poziomu 1,5.
Złoty zakładnikiem nerwowej sytuacji

Złoty zakładnikiem nerwowej sytuacji

2007-11-22 Komentarz walutowy Money Expert
W środę, zgodnie z oczekiwaniami, polska waluta straciła nieco na wartości. Już we wtorek wieczorem złoty osłabł – za euro płacono 3,6650 zł, a za dolara 2,4750 zł. W środę po godz. 12 było to już odpowiednio 3,6910 i 2,4970 zł. W ciągu dnia złoty odzyskał nieco wigoru. O godz. 16.30 jego kurs kształtował się na poziomie 2,4860 PLN/USD i 3,6865 PLN/EUR.
Obawy o recesję w USA osłabiają dolara

Obawy o recesję w USA osłabiają dolara

2007-11-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dokonana przez amerykański Komitet Otwartego Rynku korekta prognoz wzrostu gospodarczego USA na 2008 rok z 2,5-2,75% na 1,8-2,5% przyczyniła się do znacznego pogorszenia nastrojów na rynkach. Inwestorów zaniepokoiła również wypowiedź jednego z przedstawicieli OECD, który stwierdził, że suma strat spowodowanych kryzysem amerykańskiego sektora ryzykownych kredytów hipotecznych może osiągnąć 300 mld USD.
Sytuacja na EUR/USD

Sytuacja na EUR/USD

2007-11-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD znajduje się w silnym trendzie wzrostowym od połowy sierpnia br. Wówczas Fed, reagując na pogrążający głównie amerykański sektor finansowy kryzys na rynku ryzykownych kredytów hipotecznych, niespodziewanie obniżył stopę dyskontową o 50 punktów bazowych, rozpoczynając w ten sposób cykl obniżek kosztu pieniądza w USA.
Kontynuacja wyprzedaży amerykańskiej waluty

Kontynuacja wyprzedaży amerykańskiej waluty

2007-11-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji kurs USD/PLN znacznie się obniżył. Dzisiaj o godz. 9.00 kształtował się na poziomie 2,4760 o niemal 4 gr niższym niż dzień wcześniej. Do spadku kursu tej pary walutowej przyczyniła się ponowna silna deprecjacja dolara na światowych rynkach.
Dolar najsłabszy w historii

Dolar najsłabszy w historii

2007-11-21 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień był kolejnym ciosem dla amerykańskiej waluty, która kolejny raz została mocno przeceniona względem głównych walut spadając do rekordowo niskiego poziomu względem ich koszyka.
Presja na USD utrzymuje się

Presja na USD utrzymuje się

2007-11-21 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsze notatki z posiedzenia FOMC nie pomogły dolarowi. W dalszym ciągu niepewność związana z tempem wzrostu gospodarczego stawiania jest na pierwszym miejscu przed inflacją. Prognozy dla wzrostu gospodarczego na 2008r. zostały zrewidowane w dół do 1.8%-2.5% z 2.5%-2.75%, głównie za sprawą spowolnienia na rynku nieruchomości, trudniejszych warunków kredytowania oraz wysokich cen surowców.
EUR/USD powyżej 1,48 dolara

EUR/USD powyżej 1,48 dolara

2007-11-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek kurs EUR/USD pierwszy raz w swej krótkiej historii, pokonał poziom 1,48 dolara. Euro, które w transakcjach bezgotówkowych funkcjonuje od 1999 roku, a w obiegu gotówkowym od 2002 roku, wzrosło po godzinie 15-tej w relacji do dolara do poziomu 1,4812, ustanawiając nowy rekord wszech czasów.
Gwałtowny spadek wartości dolara

Gwałtowny spadek wartości dolara

2007-11-20 Raport popołudniowy FMCM
W dniu dzisiejszym istotny wpływ na zachowanie się rynku EURUSD wywarły dane makroekonomiczne z amerykańskiego rynku nieruchomości. Co prawda ilość nowych inwestycji budowlanych okazała się nieco wyższa niż prognozowano, ale nie wzbudziło to optymizmu wśród inwestorów.
Dalsza deprecjacja dolara

Dalsza deprecjacja dolara

2007-11-20 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Oczy inwestorów podczas wtorkowej sesji pozostawały utkwione na słabnącym dolarze. Wystarczyły poranne, niepotwierdzone pogłoski o nadzwyczajnym posiedzeniu FED, aby dolar uległ dalszej przecenie wobec euro i franka szwajcarskiego.
Złoty zyskuje do głównych walut

Złoty zyskuje do głównych walut

2007-11-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dzisiejsza zdecydowana wyprzedaż dolara na świecie przekłada się na wyraźne umocnienie złotego nie tylko do amerykańskiej waluty, ale również do innych głównych walut. O godzinie 11:57 kurs USD/PLN testował poziom 2,4901 zł, spadając o 2,6 grosza wobec poziomu z poniedziałkowego zamknięcia.
Nowy rekord po długiej przerwie

Nowy rekord po długiej przerwie

2007-11-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek rano kurs EUR/USD wzrósł do poziomu 1,4764 dolara, co jest najwyższym poziomem w krótkiej historii tej pary. Euro, które w transakcjach bezgotówkowych funkcjonuje od 1999 roku, a w obiegu gotówkowym od 2002 roku, ostatni rekord zanotowało 9 listopada br. wspinając się do poziomu 1,4749 dolara.
Rekordowo słaby dolar

Rekordowo słaby dolar

2007-11-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Koniec wczorajszej sesji na rynku walutowym przyniósł osłabienie polskiej waluty. Kurs USD/PLN wzrósł do poziomu 2,52 natomiast EUR/PLN do 3,69. Złoty kolejny raz stracił na wartości na skutek poniedziałkowego wzrostu awersji do ryzyka na światowych rynkach, który obrazowało również umocnienie japońskiego jena oraz spadki na giełdach amerykańskich.
Dolar (znowu) pod ścianą

Dolar (znowu) pod ścianą

2007-11-20 Komentarz X-Trade Brokers
Po kilku dniach korekty i realizacji zysków, na pierwszych w tym tygodniu sesjach widać było ponowną presję na osłabianie się dolara wobec wszystkich głównych walut. Kurs EURUSD już podczas wczesnych notowań w Azji wzrósł w okolice 1,4680 zatrzymując się kilkanaście pipsów poniżej lokalnego szczytu z minionego czwartku.
Notatki z posiedzenia FOMC mogą nadać kierunek USD

Notatki z posiedzenia FOMC mogą nadać kierunek USD

2007-11-20 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Początek tygodnia przebiegał bardzo spokojnie na większości rynków. Brak danych makroekonomicznych sprawił, że kursy pozostawały dość stabilne. Dość gwałtowny wzrost awersji do ryzyka obserwowany był w trakcie sesji amerykańskiej, kiedy to nastąpiły silne spadki indeksów akcji.
Eurodolar jednak w górę

Eurodolar jednak w górę

2007-11-20 Raport poranny FMCM
O ile dzień wczorajszy miał raczej spokojny przebieg, o tyle dzisiejszy poranek przyniósł już sporo emocji. Kalendarz wydarzeń na dzień dzisiejszy, który zawiera publikacje danych z amerykańskiego rynku nieruchomości, protokół z październikowego posiedzenia FOMC, a przede wszystkim rozszerzone prognozy wskaźników gospodarczych na przyszły rok.
Wzrost zmienności na rynku walutowym

Wzrost zmienności na rynku walutowym

2007-11-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wzrost zmienności na rynku walutowym przełożył się na wzrost zmienności implikowanej z rynku opcji, co zniechęca do carry trade’u i pogarsza sytuację walut z rynków wschodzących, w tym złotego. Ruch na EURPLN zaczął się o godzinie 16:40 wczoraj, rynek plotkuje o wyjściu kilku dużych zagranicznych banków.