Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Przedłuża się konsolidacja na rynku krajowym

Przedłuża się konsolidacja na rynku krajowym

2007-11-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnia sesja minionego tygodnia na rynku krajowym nie zmieniła atmosfery panującej już od kilku dni. Kurs EUR/PLN i USD/PLN wciąż przebywa w konsolidacji i dopóki nie zobaczymy rozstrzygnięcia na rynku zagranicznym stan taki może się utrzymywać. Przyczyną braku większej zmienności jest spora niepewność, która w ostatnich dniach utrudnia decyzje inwestorom.
Złoty mocniejszy po danych opublikowanych przez GUS

Złoty mocniejszy po danych opublikowanych przez GUS

2007-11-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w październiku sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła aż o 19,4 proc., wobec prognozowanego przez rynek wzrostu o 15,5 proc. i wobec 14,2 proc. dynamiki zanotowanej we wrześniu.

Dolar chwilowo odrabia straty

Dolar chwilowo odrabia straty

2007-11-26 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Ruchy w piątek rano trudno uznać za w pełni uzasadnione, gdyż płynność była tak małą iż nawet niewielkie kwoty istotnie zmieniały kurs. Przykładem tego jest wybicie na USD na nowe maksima i powrót.
Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej

Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej

2007-11-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej to najważniejsze dla rynku lokalnego wydarzenie tygodnia (o tym co ważne dla świata – niżej), jednak nie należy się spodziewać silnego przełożenia decyzji (a oczekujemy podwyżki stopy referencyjnej do 5%) na kurs złotego.
Rynek w oczekiwaniu na dane makro

Rynek w oczekiwaniu na dane makro

2007-11-26 Raport poranny FMCM
Rozpoczyna się nowy tydzień w trakcie, którego poznamy sporo istotnych danych, które wywołają zapewne spore ruchy dostosowawcze na rynku walutowym. Poniedziałek z fundamentalnego punktu widzenia zapowiada się raczej spokojnie, gdyż jedynymi pozycjami w kalendarzu wydarzeń są informacje z Polski na temat stopy bezrobocia i sprzedaży detalicznej.
Dolar bezwartościowy?

Dolar bezwartościowy?

2007-11-24 Analiza weekendowa FMCM
Permanentna deprecjacja dolara: W tym tygodniu byliśmy świadkami bardzo dużej zmienności na rynku EURUSD. Dolar deprecjonował z poziomu ok. 1,462 do okolic prawie 1,497. Jeżeli sytuacja na amerykańskim rynku nie poprawi się, wówczas już nawet w przyszłym tygodniu można spodziewać się wzrostu do rekordowego poziomu 1,5.
Kurs EUR/USD bliski 1,5000

Kurs EUR/USD bliski 1,5000

2007-11-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnie pięć sesji na rynku krajowym przebiegało w spokojnej atmosferze. Kurs USD/PLN już od kilkunastu sesji porusza się w przedziale 2,46 – 2,50. Więcej zmian obserwowaliśmy na parze EUR/PLN. W tym przypadku kurs euro wzrósł w okolice poziomu 3,70, ale jak dotychczas nie ma siły aby go pokonać. Tym samym zwiększa się istota tego oporu.
Silna korekta spadkowa EUR/USD

Silna korekta spadkowa EUR/USD

2007-11-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Podczas dzisiejszej sesji obserwowaliśmy znaczną zmienność kursu EUR/USD, do której przyczyniła się dość niska płynność na rynku. Po silnym wzroście wartości euro w godzinach nocnych, w ciągu dnia nastąpiło jeszcze silniejsze odreagowanie, które zatrzymał dopiero poziom EUR/USD 1,4800.
Wyprzedaż dolara i gwałtowny zwrot

Wyprzedaż dolara i gwałtowny zwrot

2007-11-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W nocy na rynku walutowym doszło do kolejnej fali wyprzedaży dolara. Kurs EUR/USD wzrósł do nowego rekordu wszech czasów na poziomie 1,4965 z poziomu 1,4850 notowanego wczoraj wieczorem. Kurs USD/CHF spadł z 1,1020 wczoraj do rekordowego poziomu 1,0889.
Kolejny dzień słabości dolara

Kolejny dzień słabości dolara

2007-11-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji notowania złotego, podobnie jak i innych walut, były stabilne. Przyczyniła się ku temu m.in. absencja amerykańskich inwestorów w obrocie rynkowych. Kurs USD/PLN stabilizował się w zakresie 2,48-2,49, a EUR/PLN nie przekraczał granic przedziału 3,68-3,6950.
Rynki nadal pod presją awersji do ryzyka

Rynki nadal pod presją awersji do ryzyka

2007-11-23 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień był relatywnie spokojny gdyż inwestorzy w USA uczcili Święto Dziękczynienia, natomiast inwestorzy w Europie i Azji woleli pozostawać na boku. Dzisiaj aktywność będzie zdecydowanie większa, lecz ruchy mogą być bardziej nerwowe, gdyż wielu inwestorów mogło przedłużyć sobie urlop.
Płytkość rynku ułatwiła zadanie zwolennikom euro

Płytkość rynku ułatwiła zadanie zwolennikom euro

2007-11-23 Raport poranny FMCM
Wyprzedaż dolara na fali oczekiwań kolejnych obniżek stóp procentowych ani na chwilę nie traci impetu. Co więcej okazało się że nieobecność na rynku inwestorów z USA oraz z Japonii z powodu świąt zamiast uspokoić nieco rynki przyczyniła się do kolejnych dynamicznych wzrostów kursu eurodolara.
Świąteczna poprawa nastrojów na rynkach akcyjnych

Świąteczna poprawa nastrojów na rynkach akcyjnych

2007-11-22 Raport popołudniowy FMCM
Święto Dziękczynienia w USA wpłynęło uspokajająco na rynki finansowe. Kurs EURUSD, który ostatnio charakteryzował się bardzo wysoką dynamiką, obecnie oscyluje wokół poziomu 1,482–1,484. Takie spowolnienie ruchów cen widać także na innych rynkach.
EUR/USD stabilny, ale rekordy nie wykluczone

EUR/USD stabilny, ale rekordy nie wykluczone

2007-11-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Święto Dziękczynienia w USA uśpiło rynki walutowe. Zmienność głównych par walut była niewielka i nie doszło do znaczących przesunięć wśród najważniejszych walut. Po porannym umocnieniu do poziomu EUR/USD 1,4830 kurs tej pary konsolidował wokół tego poziomu.
Kolejny rekord wszech czasów

Kolejny rekord wszech czasów

2007-11-22 Komentarz walutowy Money Expert
Dziś amerykańska waluta znowu spadła. Dolar zanotował rekordowo niską wartość w stosunku do franka szwajcarskiego (kosztował zaledwie 1,10 CHF). Ostatni raz USD znajdował się na podobnym poziomie w 1995 r. (1,11 CHF). Padł więc kolejny niechlubny rekord wszech czasów.
Techniczna korekta EUR/USD

Techniczna korekta EUR/USD

2007-11-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowe przedpołudnie przynosi niewielką korektę nocnej zwyżki EUR/USD, która wywindowała kurs tej pary do nowego rekordu wszech czasów na poziomie 1,4871 dolara. Obserwowane cofnięcie euro, za które o godzinie 10:55 trzeba było zapłacić 1,4829 dolara.
Wciąż brak popytu na amerykańską walutę

Wciąż brak popytu na amerykańską walutę

2007-11-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnie kilka sesji na rynku krajowym charakteryzowały się dużym niezdecydowaniem inwestorów. Kurs rodzimej waluty porusza się w konsolidacji nie wykazując większej zmienności. Łatwo można dostrzec ważny opór na poziomie 3,70 na parze EUR/PLN.
Awersja do ryzyka dominuje na rynkach

Awersja do ryzyka dominuje na rynkach

2007-11-22 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Amerykanie świętują dziś Dzień Dziękczynienia obchodzony w czwarty czwartek listopada. Jak dotąd bieżący tydzień charakteryzuje się dużą zmiennością i nie można narzekać na brak okazji inwestycyjnych. Przede wszystkim uwaga inwestorów skupia się na jenie, słabości dolara i gorszym sentymencie na rynkach wschodzących i rynkach akcji.
Długi weekend w Stanach pretekstem do odpoczynku?

Długi weekend w Stanach pretekstem do odpoczynku?

2007-11-22 Raport poranny FMCM
EURUSD bije rekordy: W tym tygodniu możemy obserwować znaczne umacnianie się euro względem dolara. Kurs EURUSD osiągnął już nawet poziom 1,487 i wydaje się bardzo prawdopodobne, że wkrótce wzrośnie on do poziomu 1,5.
Złoty zakładnikiem nerwowej sytuacji

Złoty zakładnikiem nerwowej sytuacji

2007-11-22 Komentarz walutowy Money Expert
W środę, zgodnie z oczekiwaniami, polska waluta straciła nieco na wartości. Już we wtorek wieczorem złoty osłabł – za euro płacono 3,6650 zł, a za dolara 2,4750 zł. W środę po godz. 12 było to już odpowiednio 3,6910 i 2,4970 zł. W ciągu dnia złoty odzyskał nieco wigoru. O godz. 16.30 jego kurs kształtował się na poziomie 2,4860 PLN/USD i 3,6865 PLN/EUR.