Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nowy rekord EUR/USD

Nowy rekord EUR/USD

2008-03-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD wzrósł we wtorek do poziomu 1,5493 dolara z poziomu 1,5361 w poniedziałek pod koniec dnia, ustanawiając nowy historyczny rekord. Większość, bo aż 90 pipsów, tego dynamicznego wzrostu notowań euro do dolara, został wygenerowana po godzinie 11-tej.
Silne spadki na giełdach w USA

Silne spadki na giełdach w USA

2008-03-11 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Poniedziałek indeksy w Europie rozpoczęły od niewielkich spadków. Potem było trochę lepiej. Oczekiwano na rozwój wydarzeń na rynku amerykańskim, do tego na rynek trafiły dobre dane makro (duży wzrost produkcji we Francji oraz wzrost niemieckiego eksportu).

Rynek walutowy nadal w konsolidacji

Rynek walutowy nadal w konsolidacji

2008-03-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Na zamknięciu warszawskiej giełdy indeks wzrósł o 1,78% i wyniósł 2873,23 pkt. Można przyznać, że jest to dość zaskakująca wiadomość, ponieważ większość giełd światowych zamknęła się na minusie. Przyczyną tego może być fakt, iż na warszawskim parkiecie większość inwestorów wykazała się niewielką aktywnością.
EURUSD spadł do poziomu 1,5365

EURUSD spadł do poziomu 1,5365

2008-03-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczorajsze przemówienie J.C. Tricheta, który powiedział m.in., że „silny dolar jest w interesie Stanów Zjednoczonych” sprawiło, że EURUSD spadł do poziomu 1,5365. Kurs zachował się stosunkowo skromnie, wszak był to książkowy przykład interwencji słownej drugiego najważniejszego banku centralnego na świecie.
Nieco spokojniej na rynku

Nieco spokojniej na rynku

2008-03-11 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień upłynął pod znakiem uspokojenia i korekcyjnych spadków na rynku EURUSD. Impulsem do osłabienia wspólnej waluty były wczorajsze słowa Jean Claud Trichet, który na konferencji prasowej podsumowującej dyskusję przedstawicieli banków centralnych.
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2008-03-10 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po tym jak prezes ECB wyraził swoje zaniepokojenie dynamiką i skalą zmian na rynku walutowym obserwowanych w ostatnim czasie, kurs EUR/USD spadł do najniższego poziomu w ciągu dnia – 1,5315. Jean Cloude Trichet ponownie powtórzył, że ECB niezwykle poważnie bierze pod uwagę, od dawna deklarowaną przez administrację USA politykę silnego dolara.
Odczyt wskaźnika PPI core

Odczyt wskaźnika PPI core

2008-03-10 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Po emocjonującej końcówce ubiegłego tygodnia, dziś kursy złotego pozostawały w wąskich przedziałach wahań, nasza waluta minimalnie osłabiła się do euro i dolara. O 16:30 EURPLN był na poziomie 3,5640 a USDPLN - 2,32.
Rynek odpoczywa po piątku

Rynek odpoczywa po piątku

2008-03-10 Raport popołudniowy FMCM
Nowy tydzień rozpoczął się od spokojnej sesji, której przebieg kontrastował z niezwykle zmiennym piątkiem. Uzasadnienia spokojniejszego podejścia inwestorów do handlu należy szukać w konstrukcji kalendarza wydarzeń, który w pierwszych dniach tygodnia nie oferuje bodźców w postaci danych makro, a zostawia je na drugą jego część.
Poniedziałek przynosi spadek EUR/USD

Poniedziałek przynosi spadek EUR/USD

2008-03-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałek na rynku eurodolara upływa pod znakiem powolnego osuwania notowań. O godzinie 14:20 para ta testowała poziom 1,5335 dolara, wobec testowanego sześć godzin wcześniej poziomu 1,54 dolara.
Dolar nieco zyskał po słowach Tricheta

Dolar nieco zyskał po słowach Tricheta

2008-03-10 Puls Walutowy FIT DM
Pierwsze godziny poniedziałkowej sesji nie przyniosły, aż tak gwałtownych zmian kursów walut, jakie miały miejsce podczas piątkowej sesji. Szał zamykania krótkich pozycji w dolarach, co doprowadziło do umocnienia się tej waluty na rynkach światowych nieco minął, a dzisiaj rano amerykańska waluta była nawet nieco słabsza.
Dalsze osłabienie dolara?

Dalsze osłabienie dolara?

2008-03-10 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Piątkowy raport z rynku pracy okazał się fatalny. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym spadło o 63 tys. (spodziewano się wzrostu) i był to największy spadek od pięciu lat. Stopa bezrobocia spadła z 5 proc. do 4,8 proc., ale do tych danych przywiązuje się nieco mniejszą wagę.
Lekki wzrost funta po danych z UK

Lekki wzrost funta po danych z UK

2008-03-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs GBP/USD zareagował zwyżką z poziomu 2,0183 do 2,0208 dolara, na publikację danych o produkcji przemysłowej i inflacji PPI w Wielkiej Brytanii. Ceny producentów (PPI), wzrosły w lutym w Wielkiej Brytanii o 0,3 proc. w relacji miesięcznej i 5,7 proc. w relacji rocznej, po wzroście o odpowiednio 1 proc. i 5,7 proc. w styczniu i wobec oczekiwanego wzrostu o 0,5 proc. i 5,9 proc.
Spokojny tydzień złotego

Spokojny tydzień złotego

2008-03-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Złoty rozpoczął tydzień od śladowego umocnienia do euro i dolara. O godzinie 9:42 kurs USD/PLN po spadku o 0,1 grosza testował poziom 2,3201 zł. Nieco więcej, bo 0,4 grosza spadał kurs EUR/PLN, który testował poziom 3,5670 zł.
Dolar może się jeszcze osłabić

Dolar może się jeszcze osłabić

2008-03-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek nowego tygodnia na rynku krajowym rozpoczynamy w okolicach piątkowego zamknięcia. Kurs rodzimej waluty pozostaje nadal bardzo stabilny pomimo dalszych spadków na światowych giełdach. Należy zwrócić uwagę, że przy spadających cenach akcji oraz umacniającym się jenie brak deprecjacji złotego jest z całą pewnością przejawem jego siły.
Dalszy spadek dolara

Dalszy spadek dolara

2008-03-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatni tydzień na rynku walutowym przyniósł dość dużą zmienność. Volatility kursów walutowych mogła zaskoczyć niejednego inwestora. Kurs EUR/USD od początku tygodnia wykazywał silne tendencje wzrostowe. Notowania EUR/USD zbliżyły się do kolejnej psychologicznej granicy 1,55.
Produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła

Produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła

2008-03-07 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu, przez większą część dnia złoty tracił na wartości przebijając nawet poziom oporu na 3,5830 EURPLN. Słabość naszej waluty wynika głównie z nienajlepszych nastrojów na rynkach globalnych, natomiast na naszym podwórku niepewności dodaje konflikt pomiędzy Prezesem NBP a Premierem odnośnie nominacji na wiceprezesa Banku Centralnego prof. Kozińskiego.
Inwestorzy realizują zyski i odkupują dolary

Inwestorzy realizują zyski i odkupują dolary

2008-03-07 Puls Walutowy FIT DM
Wbrew dość negatywnej wymowie dzisiejszego odczytu z amerykańskiego rynku pracy, dolar nie kończy dnia na nowych minimach, a wręcz odwrotnie, zyskuje na wartości. Okazało się, że na rynku jeszcze dzisiaj rano były takie pokłady pesymizmu, że inwestorzy zdawali się wierzyć nawet w to, że FED zwoła w najbliższym czasie nadzwyczajne posiedzenie i obniży stopy, ewentualnie zdecyduje się na ich cięcie nawet o 100 pkt. bazowych 18 marca b.r.
Korekta na EUR/USD

Korekta na EUR/USD

2008-03-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Publikowane w czwartek dane o sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych do główne wydarzenie przyszłego tygodnia na rynku walutowym. Tygodnia, który w przypadku eurodolara ma szanse upłynąć pod znakiem szybkiego powrotu do trendu wzrostowego, po dzisiejszej, silnej i trochę niespodziewanej przecenie.
Nowy rekord po danych z rynku pracy

Nowy rekord po danych z rynku pracy

2008-03-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD wspiął się w piątek do poziomu 1,5460 dolara, co jest nowym rekordem wszech czasów tej pary. Dynamika trendu wzrostowego nie pozwala wykluczać, że rekord ten zostanie dziś jeszcze poprawiony.
Rośnie produkcja w Niemczech

Rośnie produkcja w Niemczech

2008-03-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W styczniu 2008 roku produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła o 1,8 proc. w relacji miesięcznej. Dane były lepsze od prognoz, które zakładały wzrost jedynie na poziomie 0,4 proc. To zresztą nie była jedyna pozytywna niespodzianka.