Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar mocniejszy po b. dobrym raporcie ADP

Dolar mocniejszy po b. dobrym raporcie ADP

2007-12-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W listopadzie przybyło 189 tys. nowych miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym, wobec 119 tys. (po korekcie) miesiąc wcześniej. Dane opublikowane przez ADP Employer Services są wyraźnie lepsze od rynkowych prognoz, które zakładały odczyt na poziomie 55 tys.
Kurs złotego dotarł do istotnych wsparć

Kurs złotego dotarł do istotnych wsparć

2007-12-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Wtorkowa sesja na rynku krajowym przyniosła spadki kursów USD/PLN oraz EUR/PLN w kierunku bardzo ważnych wsparć na poziomach odpowiednio 2,44 oraz 3,60. Pokonanie ich będzie istotnym sygnałem sugerującym dalszą aprecjacje polskiej waluty. Dopóki jednak jesteśmy powyżej tych kursów możliwe są nerwowe korekty.

Brak wyraźnego kierunku

Brak wyraźnego kierunku

2007-12-05 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Począwszy od dziś do piątku kalendarz makroekonomiczny jest bogaty w dane wobec czego oczekujemy zwiększonej zmienności. Wczoraj dolar pozostawał słabszy w szczególności do euro i jena, natomiast zyskiwał na wartości do walut ‘towarowych’. Nieoczekiwana decyzja Banku Kanady o obniżce stóp procentowych o 25pb wywołała silne wzrosty na parze USDCAD.
Przetasowania przed końcówką tygodnia

Przetasowania przed końcówką tygodnia

2007-12-05 Raport poranny FMCM
Po dwóch spokojnych z fundamentalnego punktu widzenia dniach kalendarz wydarzeń na dziś w końcu zawiera na tyle interesujące pozycje, że można oczekiwać większych reakcji rynku na te dane. Dużym zainteresowaniem rynku będą się cieszyć informacje z USA na temat sytuacji na rynku pracy oraz koniunktury w sektorze usługowym oraz dynamika sprzedaży detalicznej w Strefie Euro i PMI w sektorze usług.
Dzisiaj czekają nas dane z USA

Dzisiaj czekają nas dane z USA

2007-12-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Jeszcze wczoraj późnym wieczorem naszego czasu miały miejsce wydarzenia istotne dla rynku walutowego: Reserve Bank of Australia decydował o wysokości stóp procentowych i pozostawił stopę na niezmienionym poziomie 6,25%.
Poważniejsze odreagowanie na rynku EURUSD

Poważniejsze odreagowanie na rynku EURUSD

2007-12-04 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiaj kurs EURUSD poszybował w górę z poziomu 1,463 do okolic 1,476. Korekta ta wynika bardziej z technicznej sytuacji na rynku. Trend spadkowy nie zdołał przebić psychologicznego obszaru wsparcia 1,462 i następnie odbił się ku górze.
Zaskakująca obniżka stóp w Kanadzie

Zaskakująca obniżka stóp w Kanadzie

2007-12-04 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Zaskakująca obniżka stóp w Kanadzie, dzięki której dolar amerykański, mimo utraty wartości wobec euro, stał się wart więcej niż dolar kanadyjski. Z najniższych dziś poziomów 0,999 USDCAD (przypomnijmy, kilka tygodni temu u szczytu słabości dolara i potęgi walut surowcowych kurs ten ocierał się o poziom 0,91) kurs wyruszył na 1,0125 i potrzebuje kolejnego impulsu, aby przebić opór na 1,02.
Ponownie spada popyt na amerykańską walutę

Ponownie spada popyt na amerykańską walutę

2007-12-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przyniosła zatrzymanie korekty spadkowej na parze EUR/USD. Poziom 1,46 okazał się istotnym wsparciem. Tak jak pisaliśmy w poprzednich komentarzach był to także teoretyczny zasięg formacji głowy z ramionami, którą można było dostrzec na wykresie 4-godzinnym. Dzisiejszą aprecjację europejskiej waluty wspomogły także dane o inflacji PPI w strefie euro.
Nerwowy eurodolar

Nerwowy eurodolar

2007-12-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowy poranek przynosi nerwowe wahania na rynku eurodolara. Póki co nie przynoszą jednak żadnego rozstrzygnięcia. Kurs EUR/USD pozostaje od piątkowego wieczoru w szerokiej stabilizacji, którą od dołu ogranicza poziom 1,4628 dolara, a od góry 1,47. W miarę upływu czasu stabilizacja ta systematycznie się zawężą.
Rynek czeka na nowe publikacje

Rynek czeka na nowe publikacje

2007-12-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym zgodnie z prognozami przebiegła w spokojnej atmosferze. Kursy złotego nie zmieniły się znacząco i także na początku sesji dzisiejszej znajdują się w okolicach wczorajszych poziomów. Na otwarciu sesji europejskiej za jednego dolara płacimy 2,4630 natomiast euro kosztuje 3,61.
Dokąd zmierzasz dolarze?

Dokąd zmierzasz dolarze?

2007-12-04 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Początek tygodnia rozpoczął się bez większych emocji. Sytuacja na większości rynków była stabilna w oczekiwaniu na decyzje banków centralnych w sprawie stóp procentowych oraz kluczowy raport z rynku pracy USA. Nieznaczna ilość publikowanych danych makroekonomicznych nie sprzyjała handlowi. Wskazanie indeks aktywności ISM utrzymało się powyżej decydującego poziomu 50pkt.
PMI dla sektora przemysłowego w Strefie Euro oraz USA

PMI dla sektora przemysłowego w Strefie Euro oraz USA

2007-12-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
W dniu wczorajszym poznaliśmy PMI dla sektora przemysłowego w Strefie Euro oraz USA wielkiej niespodzianki nie było, pomimo nieznacznie lepszych odczytów, są to nadal okolice bariery 50 pkt które oddzielają kurczenie się od wzrostu gospodarki.
Rynek w oczekiwaniu na ważne dane

Rynek w oczekiwaniu na ważne dane

2007-12-03 Raport wieczorny FMCM
Początek tygodnia przyniósł raczej uspokojenie nastrojów inwestorów i wyrównanie sił na rynku eurodolara, który po przedpołudniowym ataku na poziom wsparcia z okoli 1,36-1,3620 rozpoczął wzrostową korektę ostatnich spadków.
Podsumowanie złotego

Podsumowanie złotego

2007-12-03 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W poniedziałek, po dość sennym dniu, polska waluta lekko umocniła się do dolara i osłabiła do euro, funta i szwajcarskiego franka. O godzinie 17:07 kurs USD/PLN testował poziom 2,4605 zł, EUR/PLN 3,6091 zł, GBP/PLN 5,0844 zł, a CHF/PLN 2,1784 zł.
Spokojna sesja na rynku walutowym

Spokojna sesja na rynku walutowym

2007-12-03 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przebiegała w bardzo spokojnej atmosferze. Kurs EUR/USD po porannym wzroście do poziomu 1,47 później, zgodnie z naszą rekomendacją spadł do poziomu 1,4635. W dalszym ciągu bardzo istotnym wsparciem dla tej pary pozostają okolice 1,46- 1,4590. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na kolejnych sesjach będziemy testować te poziomy.
Skala umocnienia złotego

Skala umocnienia złotego

2007-12-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś zarządzający aktywami jednego z większych banków wyrazili opinię, szeroko cytowaną w serwisach informacyjnych, o skali umocnienia złotego. Obecne poziomy eurozłotego traktują jako przejściowe, widząc potencjał do aprecjacji aż do 3,5 EURPLN.
Tydzień banków centralnych

Tydzień banków centralnych

2007-12-03 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Końcówka zeszłego tygodnia była w szczególności ciekawa ze względu na nieco inne niż dotychczas zachowanie różnych rynków. Zastanawiająca była siła giełdy przy słabych fundamentach nadchodzących z gospodarki amerykańskiej i pogarszających się perspektywach. Dolar również pozostawał mocniejszy.
Zagrożone kredyty w Wielkiej Brytanii zaszkodzą giełdom?

Zagrożone kredyty w Wielkiej Brytanii zaszkodzą giełdom?

2007-12-03 Raport poranny FMCM
Koniec ubiegłego tygodnia przyniósł poprawę nastrojów na rynku, która umożliwiła bardziej znaczące odreagowanie na rynkach akcyjnych, jednak rozpoczynający się właśnie tydzień niesie ze sobą sporo zagrożeń dla optymizmu inwestorów.
Złoty może dalej zyskiwać na wartości

Złoty może dalej zyskiwać na wartości

2007-12-03 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowy poranek przynosi niewielkie umocnienie złotego w relacji do dolara i osłabienie do euro i szwajcarskiego franka. O godzinie 9:35 kurs USD/PLN testował poziom 2,4637 zł, spadając o 0,1 grosza. Za euro trzeba było zapłacić 3,6140 zł, czyli o 0,6 grosza więcej niż w piątek na zamknięciu. Natomiast notowania franka, po wzroście o 0,7 grosza, testowały poziom 2,1827 zł.
Umocnienie dolara

Umocnienie dolara

2007-12-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja na rynku krajowym przyniosła znaczne umocnienie rodzimej waluty. Jednym z impulsów do tego było podane tempo dynamiki wzrostu PKB. Okazało się, że wyniosło ono 6,4% wobec oczekiwań na poziomie 5,9%. Była to raczej zaskakująca informacja i dodatkowo utwierdziła w przekonaniu, że Rada Polityki Pieniężnej będzie kontynuować proces zacieśniania polityki pieniężnej.