Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

EBC nie zmienia tonu

EBC nie zmienia tonu

2008-03-06 Raport wieczorny FMCM
Od początku tygodnia widoczne jest pewne uspokojenie na rynku eurodolara, jednak w dalszym ciągu przewagę zachowują zwolennicy wspólnej waluty. W rezultacie eurodolar w dalszym ciągu podąża w górę, ustanawiając coraz to nowe historyczne szczyty, a jedynym wyrazem większej ostrożności jest mniejsza dynamika tych wzrostów, w porównaniu do tej sprzed tygodnia.
Eurodolar na nowych maksimach, a złoty słabszy

Eurodolar na nowych maksimach, a złoty słabszy

2008-03-06 Puls Walutowy FIT DM
Środowa reakcja rynku dolara na informacje napływające z USA, wyraźnie pokazała, iż twierdzenie mówiące o tym, że wszystkie złe czynniki zostały już zdyskontowane w cenie dolara, okazało się przedwczesne. Jest wręcz odwrotnie, inwestorzy wykorzystują niemal każdy pretekst do tego, aby pozbyć się „zielonych”.

Podwójne dno na GBP/USD

Podwójne dno na GBP/USD

2008-03-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek kurs GBP/USD wybił się powyżej psychologicznego poziomi 2 dolarów za funta. Para ta wzrosła dziś do poziomu 2,0055 dolara. To najwyższy jej kurs od końca grudnia 2007 roku. Zwyżka notowań GBP/USD przyśpieszyła po decyzji Banku Anglii o pozostawieniu stóp procentowych na poziomie 5,25 proc.
W oczekiwaniu na konferencję szefa ECB

W oczekiwaniu na konferencję szefa ECB

2008-03-06 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsza sesja w Stanach zjednoczonych skończyła się dość optymistycznie. Rosły wszystkie indeksy – oczywiście, choć po dobnym początku nastąpiła korekta – to końcówka notowań była już pozytywna – chociaż publikowane wczoraj dane makroekonomiczne były nadal niezbyt dobre.
Rekord cen ropy, rekord na eurodolarze

Rekord cen ropy, rekord na eurodolarze

2008-03-06 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł dalsze osłabienie dolara, którego efektem był wzrost EURUSD powyżej 1,53. Dziś rano niechęć do amerykańskiej waluty jest wciąż dobrze widoczna gdyż EURUSD ponownie przełamał 1,53 i obecnie znajduje się w rejonie 1,5320.
Dolar wciąż traci

Dolar wciąż traci

2008-03-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Lepszy od spodziewanego odczyt indeksu ISM z amerykańskiego sektora usług nie pomógł dolarowi. Nieznaczne umocnienie dolara wobec euro zaraz po publikacji zostało powstrzymane na poziomie 1,5210. Inwestorzy zaniepokojeni wcześniejszym raportem ADP, który pokazał spadek zatrudnienia w amerykańskich firmach o 23 000, ponownie pozbywali się amerykańskiej waluty.
Nowy rekord EUR/USD

Nowy rekord EUR/USD

2008-03-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD wzrósł w czwartek do 1,5343 dolara z poziomu 1,5274 wczoraj pod koniec dnia. To najwyższy poziom tej pary w jej krótkiej historii (euro w transakcjach bezgotówkowych funkcjonuje od 1999 roku, a w obiegu gotówkowym od 2002 roku).
Nowe rekordy dolara wobec euro

Nowe rekordy dolara wobec euro

2008-03-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nowe rekordy dolara wobec euro: 1,5307 EURUSD osiągnięto dziś rano. Wszystko z powodu różnicy rentowności między amerykańskimi a europejskimi (w szczególności zaś niemieckimi) obligacjami – a więc z powodu różnicy w wysokości stóp procentowych.
Luty na rynkach walutowych – dolar na tarczy

Luty na rynkach walutowych – dolar na tarczy

2008-03-05 Komentarz X-Trade Brokers
Ostatnie miesiące mogłyby sugerować, że kolejne wieloletnie lub wręcz historyczne rekordy na rynkach finansowych są rzeczą oczywistą. Nie są. Nowe maksima (lub minima) na kolejnych parach walutowych, czy też rekordy cenowe w przypadku surowców obrazują znaczącą zmianę w globalnych cenach relatywnych i związaną z tym redystrybucję majątku oraz znaczenia poszczególnych części światowej gospodarki.
Nowy rekord eurodolara

Nowy rekord eurodolara

2008-03-05 Raport popołudniowy FMCM
Bieżący tydzień przyniósł ze sobą stabilizację na rynku złotego, która jest pochodną wyhamowania przez EURUSD wzrostów w rejonie 1,5280 oraz konsolidacji kursu tej pary w okolicach 1,52. W tej sytuacji kluczowa staje się odpowiedź na pytanie o przyczyny tego niezdecydowania inwestorów i to w sytuacji, gdy otrzymali oni silny sygnał zakupu w postaci wybicia się przed tygodniem EURUSD z trzymiesięcznej konsolidacji.
Eurodolar zmierza na nowe szczyty

Eurodolar zmierza na nowe szczyty

2008-03-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Niepewność i nerwowość charakteryzowała zmiany, do których dochodziło podczas dzisiejszej sesji. Można było odczuć oczekiwanie na bardzo ważne dane makroekonomiczne. Przed godziną 16:00 i wskaźnikiem ISM z sektora usług poznaliśmy serię innych danych, które również przyniosły zmiany na rynku.
Raport ADP gorszy od prognoz

Raport ADP gorszy od prognoz

2008-03-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Przygotowywany przez ADP raport o kondycji amerykańskiego rynku pracy, pokazał w lutym spadek zatrudnienia w sektorze prywatnym o 23 tys., po wzroście o 130 tys. w styczniu. Rynek oczekiwał odczytu na poziomie 15 tys.
Czas na korekcyjne, krótkoterminowe odreagowanie dolara

Czas na korekcyjne, krótkoterminowe odreagowanie dolara

2008-03-05 Puls Walutowy FIT DM
Czy większość negatywnych informacji może być już uwzględniona w bieżącej wycenie „zielonego”? Nie można tego wykluczyć. W ostatnich dniach niemal wszyscy najwięksi oficjele (Warren Buffet, Alan Greenspan, Ben Bernanke) nakreślili nie najlepsze wizje, co do przyszłej koniunktury w amerykańskiej gospodarce (bądź odnieśli się tylko do pojedynczych jej sektorów, jak szef FED).
Europejskie waluty tracą do dolara

Europejskie waluty tracą do dolara

2008-03-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowy poranek przynosi spadek kursu EUR/USD. O godzinie 9:40 para ta testowała poziom 1,5156 dolara, wobec 1,5210 dwie godziny wcześniej. Ruch ten został sprowokowany głównie silną wyprzedażą funta w relacji do amerykańskiej waluty. Kurs GBP/USD spadł z 1,9850 do dziennego minimum na 1,9746 dolara.
Dane z rynku pracy w centrum uwagi

Dane z rynku pracy w centrum uwagi

2008-03-05 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wall Street ma za sobą kolejną sesję w której nastroje zmieniały się bardzo dynamicznie. Po rozpoczęciu sesji indeks S&P 500 spadł do poziomu 1320 pkt. , a następnie przełamał to wsparcie, co natychmiast sprowokowało atak podaży.
Rynek czeka na dane makro

Rynek czeka na dane makro

2008-03-05 Komentarz poranny TMS Brokers
EUR/USD znajduje się w wąskiej konsolidacji w zakresie 1,5180-1,5225. Wczorajsza nieśmiała próba pokonania poziomu 1,5250 nie powiodła się, do czego przyczyniła się wypowiedź prezesa ECB na temat kursu euro. Wyraził on zaniepokojenie dynamiką i skalą aprecjacji wspólnej waluty.
Rynek pracy potwierdzi recesję w USA?

Rynek pracy potwierdzi recesję w USA?

2008-03-05 Raport poranny FMCM
Początek tygodnia przyniósł uspokojenie na rynku eurodolara oraz wyhamowanie jego wzrostów. Oczekiwanie inwestorów na dane z rynku pracy przełożyły się na konsolidację tego kursu pomiędzy 1,5170-1,5550, a pojedynczy wyskok eruusd w kierunku 1,5580 był jedynie.
Ambac użycza swego ratingu

Ambac użycza swego ratingu

2008-03-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Najważniejsze wieści, które wpłynęły na rynek tej nocy to przede wszystkim spekulacje, czy Ambac, amerykańska firma zajmująca się ubezpieczaniem obligacji, której grozi obniżanie ratingu (co miałoby bardzo niekorzystny wpływ na dużą część amerykańskiego rynku finansowego: ...
Przetasowania przed danymi z rynku pracy USA

Przetasowania przed danymi z rynku pracy USA

2008-03-04 Raport popołudniowy FMCM
Pomimo kilku wydarzeń zaplanowanych na dzień dzisiejszy, a mianowicie rewizji wyniku dynamiki PKB Strefy Euro w IV kwartale oraz wystąpienia Bena Bernanke na temat kłopotów banków z odzyskiwaniem udzielonych kredytów hipotecznych dzisiejszy dzień upłynął na względnej stabilizacji kursów walutowych.
Uśpiony rynek walutowy

Uśpiony rynek walutowy

2008-03-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Sesja na rynku walutowym nie obfitowała w dynamiczne zmiany. Brak ważniejszych danych makroekonomicznych i ostatnie szybkie dochodzenie do nowych rekordowych poziomów na wielu walutach przyniosły dziś uspokojenie na rynkach.