Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Perspektywy dla dolara nadal słabe

Perspektywy dla dolara nadal słabe

2008-04-11 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Słabnąca od rana waluta amerykańska wspiera kontynuację aprecjacji naszej waluty. Umocnienie złotego nie ustaje na razie na sile i według ministra gospodarki Waldemara Pawlaka jest to argumentem za szybkim przyjęciem euro. Właśnie w relacji do euro nasza waluta wykonała wczoraj duży ruch z poziomu 3,45 do 3,42 i dziś na tej parze należy raczej oczekiwać stabilizacji niż kolejnych rekordów.
Kolejny rekord eurodolara

Kolejny rekord eurodolara

2008-04-11 Komentarz walutowy Money Expert
W czwartek najistotniejszą informacją na rynku finansowym była decyzja Europejskiego Banku Centralnego o pozostawieniu stóp procentowych w strefie euro na niezmienionym poziomie. Trwa więc „jastrzębia” polityka EBC w odniesieniu do kwestii monetarnych w Eurolandzie.

Nowe rekordy eurodolara

Nowe rekordy eurodolara

2008-04-10 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Duża zmienność, nowe rekordy eurodolara, dalsze umocnienie złotego- dzisiejsza sesja w przeciwieństwie do wczorajszej dostarczyła wielu emocji. Silne osłabienie na walucie amerykańskiej mogliśmy obserwować już od wczorajszego popołudnia.
(Na razie) zbyt mało na kolejną falę wzrostową (EURUSD)

(Na razie) zbyt mało na kolejną falę wzrostową (EURUSD)

2008-04-10 Komentarz X-Trade Brokers
Wyraźne wybicie ponad poziom 1,59 na parze EURUSD musiałoby nieść poważne konsekwencje co do dalszego rozwoju sytuacji na foreksie i chyba tych konsekwencji przestraszył się rynek, który od wczoraj grał przeciwko dolarowi oczekując jastrzębich wieści z ECB.
Ciekawy dzień na EUR/USD

Ciekawy dzień na EUR/USD

2008-04-10 X-Trade Brokers Puls Rynku
Nowy rekord wszech czasów i duża zmienność, tak najkrócej można scharakteryzować czwartek na rynku eurodolara. Przed południem kurs EUR/USD, „startując” z poziomu 1,5812, wspiął się do 1,5911 dolara, tym samym pokonując wcześniejszy rekord wszech czasów na poziomie 1,5901 dolara.
Dziś w centrum uwagi decyzje banków centralnych

Dziś w centrum uwagi decyzje banków centralnych

2008-04-10 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Po raz drugi w tym tygodniu spadki zanotowały rynki w Stanach Zjednoczonych oraz w Japonii. Słabiej zachowywały się spółki z sektorów technologicznego oraz transportowego. Tego drugiego z powodu drożejącej ropy naftowej. Wczoraj jej notowania doszły do rekordowych poziomów 112 dolarów za baryłkę – był to skutek danych opublikowanych przez amerykański Departament Energii.
Nowe rekordy eurodolara już blisko

Nowe rekordy eurodolara już blisko

2008-04-10 Raport poranny FMCM
Dzień wczorajszy i dzisiejsza sesja w Azji przyniosły wyprzedaż dolara, w której wyniku eurodolar podskoczył w rejon 1,5860, skąd brakuje mu już niespełna pół „figury” do historycznego szczytu.
Dziś dzień banków centralnych

Dziś dzień banków centralnych

2008-04-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś dzień banków centralnych – w centrum uwagi znajdą się Bank Anglii oraz ECB, w przypadku których inwestorzy spodziewają się co prawda konkretnych decyzji (obniżki stóp o 25 pb w przypadku Banku Anglii oraz braku zmian w przypadku ECB), lecz będą czekać na uzasadnienia decyzji i konferencje prasowe po ich ogłoszeniu.
FOMC nieco zaskoczył uczestników rynku

FOMC nieco zaskoczył uczestników rynku

2008-04-09 Popoudniowy Szkic Walutowy AFS
FOMC nieco zaskoczył uczestników rynku – w protokole z ostatniego posiedzenia można znaleźć sformułowania, które pozwalają sądzić, iż następna decyzja w sprawie stóp procentowych będzie jedynie 25-punktową obniżką, podczas gdy w rosnących notowaniach eurodolara rynek coraz bardziej wyceniał obniżkę 50-punktową.
Złoty wciąż zaskakuje swoją siłą

Złoty wciąż zaskakuje swoją siłą

2008-04-09 Puls walutowy FIT DM
Wtorkowe osłabienie złotego okazało się krótkotrwałe i już w kolejnych godzinach nasza waluta odrobiła wcześniejsze straty. Z kolei środa przyniosła atak na nowe rekordy, choć na przestrzeni całego dnia zmienność notowań nie była wysoka.
Waluty czekają na decyzję ECB

Waluty czekają na decyzję ECB

2008-04-09 Komentarz popoudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja nie należała do tych zatykających dech w piersi. Niewielki zmiany na głównych parach walutowych wywołane były brakiem danych makroekonomicznych i wyczekiwaniem na jutrzejszą decyzję Europejskiego banku Centralnego.
Słabszy dzień na warszawskiej giełdzie

Słabszy dzień na warszawskiej giełdzie

2008-04-08 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Słabszy dzień na warszawskiej giełdzie i nieznaczny, przejściowy wzrost kursu złotego to najważniejsze informacje na koniec spokojnego dnia. Kursy złotego zachowały się dziś typowo dla dni bez ważnych publikacji makro: do południa obserwowaliśmy wzrosty, które zostały zniwelowane jeszcze przed zamknięciem rynku.
Rynek nieruchomości osłabia funta

Rynek nieruchomości osłabia funta

2008-04-08 Komentarz walutowy Money Expert
Wtorek na rynku walutowym przyniósł znaczny spadek wartości funta brytyjskiego zarówno w stosunku do euro, jak i dolara. Wiąże się to z największym od 1992 roku spadkiem cen domów w Wielkiej Brytanii. Oczekiwane są więc obniżki stóp procentowych w Zjednoczonym Królestwie.
Wyprzedaż funta trwa

Wyprzedaż funta trwa

2008-04-08 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD spadał, a złoty powrócił do umocnienia w ciągu wtorkowej sesji. Największe zmiany zachodziły jednakże na rynku funta, gdzie po publikacji indeksu Halifax wzrosły oczekiwania na redukcję stóp proc. o 50 pkt osłabiając tym samym brytyjską walutę.
Złoty traci do euro i franka oraz zyskuje do dolara

Złoty traci do euro i franka oraz zyskuje do dolara

2008-04-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek złoty traci na wartości w relacji do euro i szwajcarskiego franka oraz zyskuje do dolara, reagując na wzrost awersji do ryzyka oraz wzrost kursu EUR/USD.
Złoty jednak słabszy

Złoty jednak słabszy

2008-04-08 Puls Walutowy FIT DM
Historia pokazała, że gdzie większość popada w optymizm, to warto zachować ostrożność. Wczoraj notowania EUR/PLN odbiły się od wskazywanego poziomu wsparcia 3,4525 i dzisiaj przed południem przetestowały poziom 3,4715. Nieznacznie, bo do 2,18 zł podrożał też szwajcarski frank.
Raport po posiedzeniu  FOMC w centrum uwagi

Raport po posiedzeniu FOMC w centrum uwagi

2008-04-08 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień rozpoczął się od wzrostu indeksów giełdowych. Powodem było piątkowe zachowanie się giełd w USA, które zareagowały spokojnie na gorsze dane z rynku pracy. Relatywnie dobrze zachowywał się także dolar amerykański.
Złoty nadal zyskuje na wartości

Złoty nadal zyskuje na wartości

2008-04-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Na pierwszej sesji tygodnia złoty kontynuował proces aprecjacji. Kurs USD/PLN spadł poniżej granicy 2,20, a notowania euro wyznaczyły kolejny kilkuletni dołek na poziomie 3,4540. Nadal spadały również notowania funta i franka szwajcarskiego. GBP/PLN wyznaczył dno na poziomie 4,3550, a frank spadł do bariery 2,1550.
Oczekiwanie na obniżkę stóp przecenia funta

Oczekiwanie na obniżkę stóp przecenia funta

2008-04-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs GBP/USD kontynuuje we wtorek poniedziałkowe spadki. O godzinie 9:43 para ta testowała poziom 1,9777 dolara, wobec 1,9882 wczoraj pod koniec dnia i 1,9930 w piątek na zamknięciu.
Złoty przełamuje kolejne poziomy

Złoty przełamuje kolejne poziomy

2008-04-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym pokazała jak silny jest trend na złotym oraz jak słaba jest waluta amerykańska. Mimo dobrych nastrojów panujących na rynku i wzrostów na giełdach, dolar wciąż pozostaje w niełasce inwestorów.