Czy możemy używać Twoich danych, by wybierać dla Ciebie reklamy? [ TAK, zgadzam się. ] [ Nie - zarządzam ustawieniami ]
Nasi partnerzy zbierają dane i używają plików cookie do personalizacji reklam i mierzenia ich skuteczności. Dowiedz się, jak MyBank.pl i nasi partnerzy zbierają i wykorzystują dane. W każdej chwili możesz zmienić to ustawienie w naszym centrum prywatności.
eToro

Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

FED nie zmienił stóp procentowych

FED nie zmienił stóp procentowych

2007-08-08 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Zgodnie z oczekiwaniami FED nie zmienił wczoraj stóp procentowych. Także komunikat niewiele różnił się od poprzedniego. Główną różnicą było użycie słowa ‘korekta’ zamiast ‘dostosowanie’ w odniesieniu do sytuacji na rynku nieruchomości i stwierdzenie, że rynki finansowe były zmienne w ostatnim czasie. Dwa najważniejsze wnioski to: FOMC nadal uważa, że głównym zagrożeniem jest wzrost inflacji i nie zamierza interweniować na rynkach obniżając stopy.
Zmartwieniem Fed wciąż pozostaje presja inflacyjna

Zmartwieniem Fed wciąż pozostaje presja inflacyjna

2007-08-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ben Bernanke okazał się wczoraj bardziej jastrzębi niż oczekiwała większość analityków: zwrócił uwagę na fakt, że największym zmartwieniem Fed wciąż pozostaje presja inflacyjna, nie zaś niepewność na rynkach finansowych: Fed nie zapewni im dodatkowej płynności, której mogłyby potrzebować.

Umocnienie się dolara względem złotówki

Umocnienie się dolara względem złotówki

2007-08-08 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł ze sobą pogłębienie korekty na eurodolarze, który spadł rejonu 1,3790 w okolice 1,3730. Przyczyną takiego ruchu były zapewne dwa nieudane ataki na okolice 1,3830-1,3840 i ukształtowanie się formacji podwójnego szczytu. Takie zachowanie eurodolara spowodowało spadek EURPLN w poniżej 3,78 oraz umocnienie się dolara względem złotówki i wzrost kursu EURPLN w okolice 2,75.
FED - Stopy procentowe na niezmienionym poziomie

FED - Stopy procentowe na niezmienionym poziomie

2007-08-07 Raport wieczorny FMCM
W dniu dzisiejszym na rynku dominowało oczekiwanie przez inwestorów na wieczorną decyzję FED w sprawie stóp procentowych, a zwłaszcza na towarzyszący jej komunikat, gdyż informacje docierające w ostatnim czasie na rynek sugerują możliwość złagodzenia tonu przez FOMC, co byłoby kolejnym sygnałem do wyprzedaży amerykańskiej waluty.
Dzień spadków eurodolara

Dzień spadków eurodolara

2007-08-07 Komentarz walutowy Money Expert
Dzisiejszy dzień nie przyniósł zaskakujących zmian i przebiegał pod znakiem spadków na rynku eurodolara. Kurs USD/EUR spadł z poziomu 1,3810 do 1,3755. Inwestorzy czekają na komunikat z posiedzenia FED odnośnie stóp procentowych.
Dolara odrabia straty przed decyzją FED-u

Dolara odrabia straty przed decyzją FED-u

2007-08-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wtorek na rynku walutowym przebiegał pod dyktando spadków na rynku eurodolara, który zniżkował z poziomu 1,3810 do 1,3755. Dolar zyskuje na wartości przed wieczorną decyzją FED w sprawie stóp procentowych. Prognozowane jest pozostawienie kosztu pieniądza w USA na dotychczasowym poziomie 5,25%. Rynek czeka także na konferencję, która odbędzie się po ogłoszeniu decyzji.
Czekając na FOMC

Czekając na FOMC

2007-08-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowa sesja na rynku głównej pary walutowej EURUSD przyniosła stabilizację charakterystyczną dla wcześniejszych silnych ruchów. W piątek, po gorszych danych z rynku pracy oraz sektora usług dolar stracił w stosunku do waluty wspólnej około 130 pipsów osiągając wartość 1,3833 i pierwszy dzień tygodnia podtrzymał taka wycenę z kursem w granicach 1,3780 – 1,3837.
Dolar pod presją

Dolar pod presją

2007-08-07 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Sytuacja na giełdach i na rynku walutowym uspokoiła się nieco w oczekiwaniu na dzisiejszy komunikat FOMC i decyzję odnośnie stóp procentowych. Indeks DJIA zdołał odrobić prawie całość piątkowych strat .W ostatnim komunikacie Fed podkreślił, że głównym ryzykiem pozostaje ryzyko wzrostu inflacji.
Decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych

Decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych

2007-08-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wtorek powinien upłynąć na rynku walutowym podobnie do poniedziałku – spokojnie. Dane makroekonomiczne, które będą publikowane w godzinach otwarcia rynku to – o 12:00 – produkcja przemysłowa w Niemczech za czerwiec, zaś o 14:30 wydajność oraz koszty pracy w USA.
Osłabienie dolara oraz niechęć do ryzyka

Osłabienie dolara oraz niechęć do ryzyka

2007-08-07 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł uspokojenie nastrojów po gwałtownej końcówce ubiegłego tygodnia. Eurodolar dwukrotnie próbował pokonać poziom 1,3835, jednak za każdym razem siła zlokalizowanego w tym rejonie popytu na amerykańską walutę skutecznie doprowadzała do spadku tego kursu w okolice 1,38.
Złoty nie reaguje na gorsze nastroje inwestorów

Złoty nie reaguje na gorsze nastroje inwestorów

2007-08-06 Komentarz X-Trade Brokers
Choć początek ubiegłego tygodnia zaczął się dosyć nerwowo dla polskiej waluty, to już jego koniec przyniósł nam delikatne umocnienie złotówki wobec dolara do poziomu 2,75 i stabilizację wobec euro w okolicach 3,78.
Na rynku nadal utrzymuje się nerwowość

Na rynku nadal utrzymuje się nerwowość

2007-08-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym nie była zbyt ciekawa. Na rynku panowała wakacyjna atmosfera, daleka jednak od optymizmu. Nasza waluta odrabiała, co prawda straty, jednak zasięg tego ruchu był niewielki. Dolar potaniał z 2,7470 do 2,7360 PLN, zaś euro osłabiło się z 3,7950 do 3,7850 PLN. Nastroje na światowych i krajowych parkietach są wciąż negatywne, jednak spadki nieco wyhamowują.
Dolar traci na wartości

Dolar traci na wartości

2007-08-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Dane z USA, spływające na rynek w zeszłym tygodniu były – za wyjątkiem wskaźnika optymizmu konsumentów i domów sprzedanych w budowie – niekorzystne dla dolara, odsłaniając coraz gorszy stan, w jakim znalazła się największa gospodarka świata. Ogłoszone w piątek informacje o liczbie nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych (92 tys.) także rozczarowały – po raz pierwszy od lutego nie powiodło się stworzenie 100 tys. etatów przez przedsiębiorców.
Dolar pod presją

Dolar pod presją

2007-08-06 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Sytuacja w piątek rozwinęła się dokładnie według naszych oczekiwań. Dodatkowym czynnikiem były oczywiście dane z rynku pracy, które były nieco gorsze od oczekiwań, podobnie jak indeks ISM dla usług, jednak podstawowym czynnikiem była pogarszająca się sytuacja fundamentalna i zły sentyment do dolara.
Mocny jen zagraża złotemu

Mocny jen zagraża złotemu

2007-08-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątkowej sesji na pewno dobrze nie będą wspominać posiadacze długich pozycji w amerykańskiej walucie. Dolar wyraźnie tracił na wartości po tym jak gorsze dane makroekonomiczne znowu rozbudziły obawy o spowolnienie gospodarcze w Stanach.
Światowe giełdy w centrum uwagi

Światowe giełdy w centrum uwagi

2007-08-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Światowe giełdy w centrum uwagi – jeszcze za wcześnie, aby odtrąbić powrót spokoju i pewności. Skąd takie zdanie? Wystarczy spojrzeć na notowania eurozłotego – pomimo szaleńczego ataku EURUSD na poziom 1,38 i utrzymanie kolejnego szczytu na 1,3830 kurs EURPLN pozostaje blisko 3,79. Jedynym „poszkodowanym” wydarzeń za Oceanem jest kurs USDPLN – zwyżka eurodolara przy stabilnym EURPLN sprowadziła ten kurs na poziom 2,74.
Kierunek dalszego ruchu na rynku eurodolara

Kierunek dalszego ruchu na rynku eurodolara

2007-08-06 Raport poranny FMCM
Koniec ubiegłego tygodnia, za sprawą danych makro przyniósł odpowiedź na pytanie o kierunek dalszego ruchu na rynku eurodolara. Komentarz szefa EBC do decyzji o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie i zawarty w nim jastrzębi zwrot „wzmożona czujność” został odebrany przez rynek jako zapowiedź kolejnej podwyżki stóp już niebawem, co tylko potwierdziło oczekiwania inwestorów pogorszenia się dysparytetu stóp pomiędzy USA a Strefą Euro do końca tego roku.
Przecena walut krajów wschodzących

Przecena walut krajów wschodzących

2007-08-05 Analiza weekendowa FMCM
Ubiegły tydzień przyniósł odreagowanie po gwałtownej reakcji rynku na opublikowane tydzień wcześniej informacje o negatywnym wpływie, jaki na wyniki firm i funduszy inwestujących w nieruchomości oraz lokujących, bezpośrednio i pośrednio, środki na rynku kredytów hipotecznych typu „subprime” miał kryzys właśnie na tych rynkach.
Perspektywy dla amerykańskiego dolara coraz gorsze

Perspektywy dla amerykańskiego dolara coraz gorsze

2007-08-03 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kończący się właśnie tydzień na krajowym rynku był jak na ostanie czasy nadzwyczaj spokojny. Kursy par EUR/PLN oraz USD/PLN powróciły w piątek w pobliże poziomów z początku tygodnia. W ciągu tygodnia obserwowaliśmy próby osłabiania rodzimej waluty jednakże opory na poziomie 2,80 oraz 3,8250 są na razie zbyt silnymi zaporami przed dalszym wzrostem.
Dolar traci na wartości

Dolar traci na wartości

2007-08-03 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatnia sesja tego tygodnia przyniosła wzrost kursu EUR/USD z poziomu 1,3690 do 1,3770. Taka sytuacja została spowodowana danymi z amerykańskiego rynku pracy, które okazały się tak jak większość ogłaszanych w ostatnim czasie danych niekorzystne dla dolara.