Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wyprzedaż wspólnotowej waluty

Wyprzedaż wspólnotowej waluty

2008-09-05 Raport poranny FMCM
Indeks ISM przyczyną aprecjacji dolara: Wczorajszy dzień przyniósł inwestorom kolejne spadki głównej pary walutowej. Przyczyną aprecjacji amerykańskiej waluty jest nieoczekiwanie lepszy odczyt indeksu ISM dla sektora usług w Stanach Zjednoczonych. Aktualna wartość wynosi 50,6 pkt (oczekiwano 49,5 pkt).
Decyzje ECB i BoE zgodne z prognozami

Decyzje ECB i BoE zgodne z prognozami

2008-09-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na międzynarodowym rynku walutowym upłynęła pod znakiem decyzji i komunikatów po posiedzeniach Banku Anglii (BoE) oraz Europejskiego Banku Centralnego (ECB). Decyzje powyższych banków centralnych w sprawie stóp procentowych nie zaskoczyły uczestników rynku.

Stopy procentowe w Eurolandzie bez zmian

Stopy procentowe w Eurolandzie bez zmian

2008-09-04 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w dół: Po wczorajszym lekkim odreagowaniu wcześniejszych spadków, dziś kurs eurodolara ponownie poruszał się w dół. Kluczowe znaczenie dla aprecjacji amerykańskiej waluty względem euro miało pozostawienie stóp procentowych w Strefie Euro na niezmienionym poziomie 4,25% oraz wypowiedzi szefa EBC na konferencji prasowej po ogłoszeniu stóp.
Decyzje banków centralnych w centrum uwagi

Decyzje banków centralnych w centrum uwagi

2008-09-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Na krajowym rynku walutowym mogliśmy wczoraj obserwować kontynuację osłabienia złotego. Wciąż wyczuwalny jest spadek sentymentu inwestycyjnego w regionie rynków wschodzących. Wśród inwestorów istnieją bowiem obawy, iż osłabienie gospodarcze krajów wysokorozwiniętych, przełoży się na spowolnienie w krajach rozwijających się.
Zaskakująca słabość złotego

Zaskakująca słabość złotego

2008-09-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowy poranek przynosi niewielki spadek kurów USD/PLN i EUR/PLN w stosunku do poziomów z wczorajszego zamknięcia. O godzinie 8:40 za dolara trzeba było zapłacić 2,3230 zł, czyli o 0,4 grosza mniej niż w środę. Euro kosztowało natomiast 3,3724 zł i taniało o 0,3 grosza.
W oczekiwaniu na decyzje banków centralnych

W oczekiwaniu na decyzje banków centralnych

2008-09-04 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W dniu wczorajszym waluta amerykańska wyhamowała nieco dynamiczny trend wzrostowy. Dolar ustanowił nowe maksimum lokalne w stosunku do funta i euro jeszcze przed odczytem słabszych danych makroekonomicznych na temat PKB i sprzedaży detalicznej ze strefy euro, a sama publikacja przyczyniła się do realizacji zysków z długich pozycji w USD.
Czy EUR/USD znalazł się na dnie?

Czy EUR/USD znalazł się na dnie?

2008-09-04 Raport poranny FMCM
Brak zdecydowania eurodolara: Wczorajszy dzień przyniósł spore wahania na eurodolarze. Rano kurs głównej pary walutowej, niesiony słabymi danymi ze Strefy Euro, spadał osiągając dzienne minimum na poziomie 1,4385.
Oczekiwanie na decyzję ECB

Oczekiwanie na decyzję ECB

2008-09-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Oczekiwanie na decyzję ECB dotyczącą stóp procentowych, dokładniej zaś mówiąc, na konferencję Jean-Claude’a Tricheta powstrzymało marsz eurodolara na południe. Jeśli jednak miałby to być efekt trwały, Trichet musiałby dać przykład wyjątkowo jastrzębiej retoryki.
Środowy zwrot

Środowy zwrot

2008-09-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa przyniosła zauważalne zmiany sytuacji technicznej na wykresie EUR/USD. Para ta, najpierw spadając z okolic 1,45 dolara do dziennego minimum na 1,4384, a następnie wracając do punktu wyjścia, wykreśliła na wykresie dziennym świecową formację „młota”.
Szansa na odreagowanie spadków na EUR/USD

Szansa na odreagowanie spadków na EUR/USD

2008-09-03 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Środowa sesja na międzynarodowym rynku walutowym przyniosła w pierwszej części znaczne umocnienie dolara. Kurs EUR/USD odnotował dzienne minimum na poziomie 1,4383, wartość ta dla analizowanej pary walutowej jest najniższą od 22-ego stycznia. Po ustaleniu lokalnego minimum, kurs EUR/USD zaczął piąć się w górę.
Eurodolar najniżej od stycznia

Eurodolar najniżej od stycznia

2008-09-03 Raport popołudniowy FMCM
Kondycja europejskiej gospodarki coraz słabsza: Środa to kolejny dzień z serii umacniania amerykańskiej waluty. Podczas dnia aprecjacja dolara była silna i zdecydowana. Chwilowo kurs głównej pary walutowej znajdował się nawet poniżej 1,4400. Poziom ten został jednak obroniony.
EUR/USD – dobry moment do korekty

EUR/USD – dobry moment do korekty

2008-09-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Od godzin porannych dzisiejszej sesji na rodzimym rynku walutowym złoty nadal się osłabia. Główną przyczyną jest umocnienie się dolara na rynku międzynarodowym, widoczne także dzisiaj. Aprecjacja dolara na parze EUR/USD ma naturalnie duży wpływ na kurs USD/PLN, który tuż po godzinie 9.45 kształtował się powyżej poziomu 2,3300.
Rosnąca awersja do ryzyka umacnia jena i pomaga dolarowi

Rosnąca awersja do ryzyka umacnia jena i pomaga dolarowi

2008-09-03 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Obecny trend na parach dolarowych oraz zachowanie jena sugerują, że trwa systematyczny proces zamykania carry trade. Waluty, które dotychczas korzystały najbardziej (osiągając nieuzasadnione fundamentalnie poziomy) w trakcie trwania bonanzy carry trade, teraz gwałtownie osłabiają się do jena.
Złoty podąża śladem EUR/USD

Złoty podąża śladem EUR/USD

2008-09-03 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W ostatnich dniach złoty podąża tylko i wyłącznie ścieżką wyznaczoną przez kurs EUR/USD. Spadek tej pary wpływa negatywnie, a wzrost pozytywnie na notowania polskiej waluty. W środę nie powinno być inaczej.
Kontynuacja wzrostów amerykańskiej waluty

Kontynuacja wzrostów amerykańskiej waluty

2008-09-03 Raport poranny FMCM
Huragan Gustav osłabł: Wczorajszy dzień stał pod znakiem umacniania się dolara. Aprecjacja amerykańskiej waluty spowodowana była w głównej mierze spadającą ceną ropy naftowej.
Waluty Europy Środkowej wciąż tracą

Waluty Europy Środkowej wciąż tracą

2008-09-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Waluty Europy Środkowej wciąż tracą wskutek dalszego wzrostu obaw o tempo rozwoju najważniejszych gospodarek świata. Co więcej, mimo korzystnego odczytu danych o tempie wzrostu PKB w Polsce w ubiegłym tygodniu można należy ostrożnie patrzeć w przyszłość.
Poranna wyprzedaż europejskich walut

Poranna wyprzedaż europejskich walut

2008-09-03 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowy poranek przyniósł silną wyprzedaż europejskich walut w relacji do dolara. Po godzinie 6-tej kurs EUR/USD zanurkował z 1,4494 do dziennego minimum na 1,4412, GBP/USD z 1,7813 do 1,7702, a kurs USD/CHF wzrósł z 1,1083 do dziennego maksimum na 1,1141.
Większego wpływu na rynek nie miały publikacje makro

Większego wpływu na rynek nie miały publikacje makro

2008-09-02 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała w spokojnej atmosferze. Złoty po porannych stratach wobec dolara i euro, które wynikały ze spadających cen ropy po południu zaczął odrabiać straty i przed 17 kurs EURPLN testował poziom 3,3405 natomiast USDPLN 2,2970.
Emocjonująca sesja na rynku walutowym

Emocjonująca sesja na rynku walutowym

2008-09-02 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Podczas dzisiejszej sesji na światowym rynku walutowym inwestorzy nie mogli narzekać na brak emocji. Dalsza przecena na rynku surowcowym, najniższy od lutego kurs EUR/USD, pomoc rządu Wielkiej Brytanii zadłużonym hipotecznie obywatelom oraz pierwsza od 7 lat obniżka stóp procentowych w Australii- wszystkie te czynniki miały duży wpływ na kursy głównych par walutowych.

"Gustaw" nie taki straszny - ropa tanieje

2008-09-02 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Nasz bazowy scenariusz dalszego umocnienia dolara, jak na razie, sprawdza się. EURUSD ustanowił kolejne minimum w obecnym trendzie umacniania dolara. Dolar korzysta z taniejącej ropy oraz z wyhamowania globalnej koniunktury.