Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Sentyment do złotego wciąż słaby
2008-10-20 Komentarz popołudniowy TMS BrokersEurodolar kolejny dzień z rzędu nie zdołał na dłużej przebić poziomu 1,3500. Słaby sentyment do wspólnej waluty cały czas widoczny jest na rynkach – euro osłabia się pomimo rosnących dziś cen ropy i wzrostów na giełdach, które zwykle wspierają europejską walutę.
Zaraźliwa nieufność osłabia złotego
2008-10-20 Komentarz walutowy Money ExpertRynek przyzwyczaił się już do kolejnych doniesień o rządowych interwencjach. Nie reaguje też specjalnie na złe dane makro ze Stanów Zjednoczonych. Kryzys w USA zaczyna przeradzać się w problem wszystkich gospodarek, a w takich sytuacjach inwestorzy lokują pieniądze w mniej ryzykowne instrumenty. Dzięki temu dolar systematycznie zyskuje na wartości.
Uspokojenie na rynkach finansowych
2008-10-20 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSDzisiejsza sesja przyniosła uspokojenie na rynkach finansowych. Brak ważniejszych publikacji makroekonomicznych spowodował, że główne pary walutowe pozostawały stabilne, czego nie można powiedzieć o polskiej walucie, która od rana traciła wobec większości walut.
Inwestorzy boją się jutra
2008-10-20 Puls Walutowy FIT DMTak w wielkim skrócie można skomentować przebieg dzisiejszych notowań na rynkach akcji, a także walut – gdyż w ostatnich tygodniach są one dość ze sobą skorelowane. Zaczęło się dość dobrze – giełdy otworzyły się na mocnych plusach, a dolar tracił na wartości – co dawało szanse na realizację przedstawionego w piątek scenariusza.
Forint traci na wartości
2008-10-20 X-Trade Brokers - Puls RynkuWęgierski forint, który jeszcze rano zyskiwał do głównych walut, obecnie w sposób zdecydowany traci na wartości. O godzinie 13:53 kurs USD/HUF testował poziom 199,27, a EUR/HUF 267,29 wobec odpowiednio 195,85 i 263,49 w piątek pod koniec dnia.
Na rynkach stabilizacja
2008-10-20 Codzienny Puls Rynku IDM SAKolejne weekendowe interwencje rządowe (tym razem w Korei Południowej i Holandii) w coraz mniejszym stopniu zmieniają obraz rynku w poniedziałek. Rynki azjatyckie odbiły się, ale reakcja rynków europejskich jest już dużo bardziej ograniczona.
Nastroje w regionie istotne dla złotego
2008-10-20 Komentarz poranny TMS BrokersBiorąc pod uwagę dużą zmienność notowań polskiej waluty, z jaką mieliśmy do czynienia w trakcie ostatnich kilku sesji, początek dzisiejszych notowań należy uznać za spokojny. Para USD/PLN oscyluje wokół poziomu 2,6100, natomiast EUR/PLN 3,5300.
Klimat na sesji azjatyckiej zdaje się sprzyjać naszej walucie
2008-10-20 Poranny Szkic Walutowy AFSKlimat na sesji azjatyckiej zdaje się sprzyjać naszej walucie – indeksy giełdowe w tamtym regionie wzrosły. Jen osłabił się względem dolara i euro po tym jak plany ratunkowe wdrażane w Europie, USA i Korei Południowej pomagają obniżać napięcie na rynku pieniężnym, zachęcając do ponownego angażowania się inwestorów w strategię carry trade.
Wzrostowy początek tygodnia
2008-10-20 Raport poranny FMCMPomoc dla ING z Holandii: Eurodolar rozpoczyna tydzień od wzrostów. Z samego rana kurs atakował już poziom 1,35 odbijając się od poziomu 1,34. Pozytywną wiadomością, która wpłynęła na polepszenie nastrojów inwestorów jest fakt, że rząd Holandii wesprze bank ING kwotą 10 mld EUR.
W poniedziałek będzie już inaczej?
2008-10-17 Puls Walutowy FIT DMWprawdzie o tym, że przesilenie na rynkach finansowych jest bliskie, a poziom zniechęcenia do giełdy wśród inwestorów niesamowicie duży, pisano już wiele w ostatnim czasie. Tymczasem kondycja warszawskiej giełdy wciąż pozostawiała wiele do życzenia, co było podyktowane wydarzeniami na globalnych rynkach.
Handel bez większych konsekwencji
2008-10-17 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersW piątek na rynku walutowym było relatywnie spokojnie, przynajmniej jeśli za punkt odniesienia weźmie się poprzednie dwa tygodnie. Para EURUSD z rana umacniała się, zniżkując z poziomu 1,35 do 1,3380. Na rynkach walut wschodzących, w tym na złotym, wyglądało to dość groźnie, gdyż wobec umacniającego się dolara i wyprzedaży na lokalnych giełdach waluty te dość mocno traciły.
Motorem wszelkich ruchów pozostaje ryzyko
2008-10-17 Codzienny Puls Rynku IDM SAWczorajszy dzień przyniósł handel w zakresie na dolarze, głównie za sprawą dużej zmienności nastrojów na rynku. Waluta amerykańska na zmianę traciła i zyskiwała na wartości względem euro. Dane makroekonomiczne w dalszym ciągu mają niewielki wpływ na notowania dolara.
Wciąż duża zmienność na rynku złotego
2008-10-17 Komentarz poranny TMS BrokersW notowaniach złotego wciąż panuje duża zmienność. Wynika ona z dużych wahań nastrojów na światowych rynkach. Wczoraj kurs EUR/PLN poruszał się w bardzo szerokim przedziale 3,5200-3,6200, natomiast USD/PLN – 2,6200-2,7100.
Kolejne złe dane z gospodarki amerykańskiej
2008-10-17 Poranny Szkic Walutowy AFSObserwując zmiany EURUSD i towarzyszące im komentarze zagranicznych ekonomistów można odnieść wrażenie, że rynek przejściowo nie wie, w którą stronę pójść. Kolejne złe dane z gospodarki amerykańskiej odwracają tendencję eurodolara i sposób myślenia inwestorów tak, ...
Inwestorzy wciąż obawiają się kryzysu
2008-10-17 Raport poranny FMCMSpadki chwilowo zatrzymane: Wczorajsza sesja była ważna dla byków, ponieważ powstrzymany został ruch spadkowy i nie doszło do ponownego testowania lokalnego minimum na poziomie 1,3345. Pozwala to zachować nadzieje na odbicie w okolice poziomu 1,40, co z psychologicznego punktu widzenie również jest bardzo potrzebne, aby uspokoić nieco emocje panujące obecnie na rynku.
Gorsze od oczekiwań dane z USA osłabiły euro
2008-10-16 Komentarz popołudniowy TMS BrokersZa nami kolejna zmienna sesja na rynku walutowym. Euro zdołało dzisiaj pokonać poziom 1,3500, jednak nie na długo. Późniejsze bardzo słabe dane z USA doprowadziły do spadku kursu EUR/USD do 1,3390. Rozczarowujące odczyty wskaźników w Stanach Zjednoczonych oddziałują obecnie niekorzystnie na euro.
Dolar zyskuje na złych danych z USA
2008-10-16 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersZwroty na akcji na głównych parach walutowych w ostatnich dniach bardzo dobrze oddają to co dzieje się na rynkach akcji i tak było też dziś. Po bardzo nerwowej sesji w USA w środę i wyprzedaży w Azji jen znacząco zyskał do dolara, zaś ten wobec większości innych walut.
Produkcja przemysłowa w USA zwalnia
2008-10-16 Raport popołudniowy FMCMBez większych zmian na eurodolarze: Czwartkowa sesja, podobnie jak poprzednie w tym tygodniu, przyniosła spore wahania eurodolara. Po wczorajszych spadkach rano otworzyliśmy się niżej i wyglądało na to, że ruch w dół będzie kontynuowany.
Gdzie jest dno?
2008-10-16 Puls Walutowy FIT DMPoziom pesymizmu wśród inwestorów jest największy od kilkudziesięciu lat, a znane autorytety porównują obecny kryzys do tego, który miał miejsce w latach 30-tych XX wieku. Jeżeli ta analogia ma mieć miejsce, to obecna bessa nie zakończy się prędko, a dalsza silna przecena na giełdach jest dość możliwa.
Słabe nastroje na rynku szkodzą polskiej walucie
2008-10-16 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsze wydarzenia na giełdach w Stanach Zjednoczonych oraz dzisiejsze silne spadki w Azji sprawiły, że polska waluta straciła znacząco na wartości. Przyczyną osłabienia złotego było znaczne pogorszenie nastrojów wśród inwestorów.