Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kontynuacja wzrostów w Europie

Kontynuacja wzrostów w Europie

2015-01-08 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja na europejskich parkietach rozpoczęła się w bardzo dobrych nastrojach. Wynika to po części z wczorajszego handlu na Wall Street, gdzie obserwowaliśmy spore odbicie i indeksy zakończyły sesję na ponad jednoprocentowych plusach.
Udany powrót do gry

Udany powrót do gry

2015-01-07 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych była prawdziwym początkiem roku w Warszawie. Po świąteczno-noworocznym wyciszeniu, w trakcie którego odbyło się ledwie sześć sesji, rynek wrócił do gry w sporym zamieszaniu i niejednoznacznym kontekście.

Wyprzedaży na Wall Street ciąg dalszy

Wyprzedaży na Wall Street ciąg dalszy

2015-01-07 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczorajsza sesja giełdowa na Wall Street była wyjątkowa, nie pod względem skali wyprzedaży, ale pod względem ilości spadkowych sesji pod rząd. Słabo radziły sobie również europejskie parkiety. Jednak dzisiaj, trwa już 4 sesja w tym roku i kolejny raz poranne wzrosty budzą nadzieję na jakieś większe odreagowanie i pierwszą sesję wzrostową w tym roku.
Rynki akcji pod presją sprzedających

Rynki akcji pod presją sprzedających

2015-01-05 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku akcji przebiegała pod silną presją ze strony sprzedających. Wzrost emocji na rynkach sprzyjał ucieczce kapitału w bezpieczne aktywa stąd też obserwowaliśmy silne umocnienie jena. Z kolei na rynku akcji inwestorzy szczególnie mocno pozbywali się spółek z sektora naftowego co wynikało z kolejnej fali przeceny ropy.
Zeszłoroczne kłopoty powracają

Zeszłoroczne kłopoty powracają

2015-01-05 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja zapowiadała się na względnie spokojną. Aktywność po raz kolejny miała być świąteczna, a puste kalendarium zapewnić miało spokojne wymiany w oczekiwaniu na ważne dane w dalszej części tygodnia. Stało się jednak inaczej i choć obroty rzeczywiście były skromne, to zmienność wyraźnie się zwiększyła, a wraz z nią na parkietach zagościły spadki.
Dalsze spadki w Europie

Dalsze spadki w Europie

2015-01-05 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Europejscy inwestorzy nie skorzystali z pozytywnych nastrojów płynących z Chin. Od rana kontrakty na europejskie indeksy zwiastowały wyraźne otwarcie poniżej kreski. Pomimo rosnących oczekiwań wobec dalszych działań ze strony Europejskiego Banku Centralnego, główne europejskie indeksy zaświeciły się głęboką czerwienią podczas startu drugiej sesji giełdowej w tym roku.
Słaby początek roku na GPW

Słaby początek roku na GPW

2015-01-02 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Pierwsza godzina handlu w Europie w nowym roku przebiegała w pozytywnych nastrojach. Nieco inaczej jest jednak na warszawskim parkiecie, na którym sesja rozpoczęła się dosyć płasko. Godzinę po rozpoczęciu handlu w Warszawie, najważniejszy indeks giełdowy WIG20 lekko traci, kontynuując ścieżkę z poprzedniego roku.
Rekordowe święta

Rekordowe święta

2014-12-23 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Tegoroczne Boże Narodzenie będzie wyjątkowo udane dla amerykańskich inwestorów giełdowych. Na Wall Street wystarczyły potrzeba było jedynie 3 dni by całkowicie pokryć straty spowodowane poprzednią wyprzedażą i doprowadzić indeks S&P 500 na historyczne szczyty.
Byki zadomowiły się na giełdzie

Byki zadomowiły się na giełdzie

2014-12-19 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się w niektórych przypadkach rekordowymi wzrostami nawet od 3 lat. Inwestorzy zachęceni byli do kupowania akcji nie tylko z powodu ogólnej poprawy na światowych rynkach giełdowych, ale również poprzez opóźnienie reguły Volckera w Stanach Zjednoczonych.
Przedwczesne nadzieje w Rosji

Przedwczesne nadzieje w Rosji

2014-12-17 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejszego dnia poznaliśmy nie tylko wartość wczorajszej interwencji walutowej banku centralnego Rosji, ale informację, że również tamtejsze ministerstwo finansów zdecydowało się pomóc rublowi. Wobec takich wieści lekko zaczęła zyskiwać rosyjska giełda, radość okazała być się jednak przedwczesna.
Odreagowanie w USA, dalsze spadki w Europie

Odreagowanie w USA, dalsze spadki w Europie

2014-12-12 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczoraj na Wall Street mieliśmy wzrostowe odreagowanie, które wynikało z dobrych danych dotyczących sprzedaży detalicznej. Także sesja w Azji przebiegała w miarę dobrych nastrojach, pomimo gorszych od oczekiwań odczytów produkcji przemysłowej.
Wzrostowe odreagowanie w Europie

Wzrostowe odreagowanie w Europie

2014-12-11 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wzrost napięcia na światowych rynkach doprowadził do sporej przeceny zarówno w Europie jak i na Wall Street. Dzisiaj obserwujemy lekkie odreagowanie, na które spory wpływ mają informacje z Chin dotyczące wsparcia przez PBOC banków komercyjnych.
Jest nadzieja dla Wall Street

Jest nadzieja dla Wall Street

2014-12-10 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczorajszy dzień na światowych parkietach przyniósł sporo emocji. Przede wszystkim rzucała się w oczy przecena chińskich aukcji oraz ponad 10% spadek na głównym indeksie giełdy w Atenach. Jednak na Wall Street wczorajsza końcówka sesji dała nadzieje inwestorom, że jeszcze nie nadszedł czas na większą korektę.
Dalsze wzrosty w Chinach

Dalsze wzrosty w Chinach

2014-12-08 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Na światowych rynkach w dalszym ciągu obserwujemy kontynuację wzrostów, która przebiega nie tylko w Europie, ale również w Chinach, gdzie indeksy znajdują się na kilkuletnich maksimach. W czasie sesji azjatyckiej zostały opublikowane odczyty makro zarówno z chińskiej jak i z japońskiej gospodarki.
Rynki nadal liczą na QE

Rynki nadal liczą na QE

2014-12-05 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Po wczorajszej konferencji Mario Draghiego inwestorzy byli nieco rozczarowani, że nadal muszą czekać na jakieś działania ze strony EBC. DAX zareagował dosyć negatywnie i obserwowaliśmy realizację zysków. Także na warszawskiej giełdzie inwestorzy zaczęli wyprzedawać akcje i WIG20 zakończył notowania -1,15% poniżej środowego zamknięcia.
Draghi rozczarował

Draghi rozczarował

2014-12-04 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Mario Draghi rozczarował. Rozczarował oczywiście europejskich inwestorów. Wobec spekulacji krążących przed posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego giełdy na Starym Kontynencie zyskiwały kilka dni z rzędu.
Silne wzrosty w Azji, nowe rekordy na Wall Street

Silne wzrosty w Azji, nowe rekordy na Wall Street

2014-12-04 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Mimo tego, że rynki finansowe żyją dzisiaj posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego, które w dużym stopniu może wpłynąć na dalsze notowania europejskich indeksów to na pozostałych giełdach także dzieje się sporo. Na Wall Street indeksy osiągnęły wczoraj historyczne maksima, z kolei dzisiejsza sesja w Azji zakończyła się gigantycznymi wzrostami.
Europejskie parkiety przed EBC

Europejskie parkiety przed EBC

2014-12-03 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
W ostatnich dniach inwestorzy podgrzewają atmosferę przed jutrzejszym zebraniem Europejskiego Banku Centralnego. Europejskie giełdy zyskują już kolejny raz z rzędu, głównie ze względu na oczekiwania wobec EBC, ale również na pozytywne nastroje płynące z azjatyckich giełd.
Czy będzie przedświąteczny rajd?

Czy będzie przedświąteczny rajd?

2014-12-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Od trzech tygodni WIG20 drepcze w przedziale 2390-2430 pkt. Dzisiejsza sesja przyniosła pewne symptomy zakończenia tego płaskiego korytarza. WIG20 wybił się górą, zamykając się na poziomie 2446 pkt.
Rozgrywki przed EBC

Rozgrywki przed EBC

2014-12-02 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
We wtorkowy poranek inwestorom na rynku giełdowym towarzyszy kolor zielony. Europejskiej parkiety zyskują w oczekiwaniu na czwartkową decyzję EBC, a także z uwagi na poprawę nastrojów na giełdach azjatyckich.