Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Na wyżynach

Na wyżynach

2012-08-29 Raport poranny FMCM
Ciągle w górze: Połączenie dołka z 20 sierpnia z wczorajszym mogłoby sugerować, że na eurodolarze rozpoczyna się nowy trend wzrostowy pod wyższym kątem, ale jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie na traktowanie takiego pomysłu jako czegoś więcej niż jednej z możliwych alternatyw.
Presja podażowa na złotym, nadzieje na działania FED

Presja podażowa na złotym, nadzieje na działania FED

2012-08-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel w środę przynosi nieznaczny spadek notowań polskiej waluty na rynku. Złoty wyceniany jest następująco: 4,10 PLN (0,09%) za euro, 3,27 PLN (0,14%) względem amerykańskiego dolara oraz 3,42 PLN (0,23%). za franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają względnie stabilne i wynoszą aktualnie 4,867% w przypadku instrumentów 10-letnich.

Czynniki krajowe i regionalne osłabiają złotego

Czynniki krajowe i regionalne osłabiają złotego

2012-08-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
We wtorek po południu polska waluta traci ok. 0,5% wobec euro, pozostając jednocześnie neutralną wobec amerykańskiego dolara (0,03%). Złoty zniżkuje pomimo, iż nastroje na szerokim rynku pozostają umiarkowanie pozytywnie, a eurodolar zyskuje ponad 0,5%. Polska waluta traci głównie za sprawą czynników regionalnych i krajowych, które wystąpiły podczas dzisiejszej sesji.
Próba powrotu

Próba powrotu

2012-08-28 Raport popołudniowy FMCM
Na północ: Między 8 a 9 rano nie było jeszcze jasne, w którą stronę skieruje się wykres eurodolara, a kurs oscylował w okolicach 1,2480. Zastanawialiśmy się, na co postawią inwestorzy – czy sprzedający sprowadzą notowania w okolice wsparć na 1,2470 i 1,2440, czy też nastąpi gra pod optymistyczne scenariusze. W ciągu dnia wygrywali, jak się okazało, kupujący.
Londyn 2012 był złą inwestycją!

Londyn 2012 był złą inwestycją!

2012-08-28 Komentarz Saxo Bank
Gdy poszczególne państwa organizują zawody tej skali, koszty są zazwyczaj niedoszacowane, a korzyści często się przecenia. Wynika to z agresywnego marketingu i szumu medialnego, inspirowanego przez polityków, aby zdobyć poparcie mieszkańców miasta, które ma być gospodarzem igrzysk.
I wiecie co? Londyn nie był wyjątkiem.
Jackson Hole na horyzoncie

Jackson Hole na horyzoncie

2012-08-28 Raport Home Broker
Wrześniowy odczyt indeksu nastrojów niemieckich konsumentów, opracowywany przez Gfk, nie przyniósł zmian w porównaniu z sierpniowym odczytem. Z jednej strony została więc przerwana 3-miesięczna poprawa, z drugiej - indeks pozostawał blisko tegorocznego szczytu, jaki na poziomie 6 pkt został ukształtowany w marcu.
W co gra Asmussen?

W co gra Asmussen?

2012-08-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ponad tydzień temu niemiecki członek w Europejskim Banku Centralnym nieco zaskoczył rynki finansowe odcinając się od krytyki ostatnich pomysłów ECB, wygłaszanej przez szefa Bundesbanku, Jensa Weidmanna. Wczoraj mieliśmy podobną sytuację.
Czas oczekiwania

Czas oczekiwania

2012-08-28 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym przebiegała dość stabilnie w oczekiwaniu na nowe impulsy, które mogłyby przyczynić się do większej zmienności. Żywe pozostawały nadzieje na działania ze strony banków centralnych- słabsze dane z Niemiec na temat indeksu nastrojów gospodarczych nie miały negatywnego przełożenia na sytuacje na rynkach finansowych.
Jackson Hole… banki centralne zdominowały rynki

Jackson Hole… banki centralne zdominowały rynki

2012-08-28 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Początek tygodnia na rynkach przebiegał w niezwykle sennej atmosferze. Pod nieobecność traderów z londyńskiego City, którzy wypoczywali podczas corocznego letniego święta bankowego, główne indeksy europejskie zakończyły sesje na wzrostach: DAX +1.10%, CAC40 + 0.86%.
Co się wydarzy w Jackson Hole?

Co się wydarzy w Jackson Hole?

2012-08-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ranga tegorocznego sympozjum FED w Kansas jest zbliżona do wydarzenia sprzed dwóch lat, kiedy to Ben Bernanke zapowiedział program QE2 inicjując kilkumiesięczną hossę na rynkach. Tyle, że teraz gwiazdą może stać się szef Europejskiego Banku Centralnego.
Eurodolar czeka na Jackson Hole

Eurodolar czeka na Jackson Hole

2012-08-28 Komentarz poranny TMS Brokers
W oczekiwaniu na konferencje prasową szefa Fed w Jackson Hole eurodolar koryguje ubiegłotygodniowe wzrosty. Spadki kursu EUR/USD zatrzymały się na 23,6 proc. zniesieniu Fibonacciego ruchu wzrostowego rozpoczętego w ubiegłym miesiącu.
Grecja z trudem realizuje reformy

Grecja z trudem realizuje reformy

2012-08-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pod nieobecność inwestorów z Londynu, którzy z powodu letniego święta bankowego wczoraj nie pracowali, na rynku złotego nie działo się specjalnie dużo. Na początku sesji zarysowała się lekka tendencją do umocnienia polskiej waluty, czego efektem był spadek EURPLN poniżej czwartkowych minimów z rejonu 4,0800. Jednak w dalszej części dnia rynek powrócił w wyższe poziomy.
Pokrętna logika obowiązuje

Pokrętna logika obowiązuje

2012-08-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajszy dzień pokazał, że rynki teraz czekają przede wszystkim na to, co w Jackson Hole powiedzą prezesi Rezerwy Federalnej i Europejskiego Banku Centralnego. Na to czy zasygnalizują oni jakie decyzje podejmą oba banki centralne na swoich wrześniowych posiedzeniach? Przez pryzmat tych posiedzeń interpretują więc napływające dane.
Korekty ciąg dalszy

Korekty ciąg dalszy

2012-08-28 Raport poranny FMCM
Zeszliśmy niżej: Jak pamiętamy, wczoraj rano wykresowi eurodolara nie udało się przebić przez wsparcie na poziomie 1,25, w wyniku czego ruszył na północ. Ruszył, ale dość ospale, skutkiem czego po godzinie 9:00 sesja toczyła się bardzo leniwie, a kurs w szczycie wyniósł jedynie 1,2534.
Kontynuacja konsolidacji na złotym, brak nowych impulsów

Kontynuacja konsolidacji na złotym, brak nowych impulsów

2012-08-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku przynosi nieznaczny spadek wartości złotego. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,085 PLN (0,06%) wobec euro, 3,268 PLN (0,12%) względem dolara amerykańskiego oraz 3,40 PLN (-0,04%) za franka szwajcarskiego.
Brak inwestorów zagranicznych hamulcowym GPW

Brak inwestorów zagranicznych hamulcowym GPW

2012-08-27 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Jeszcze przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji było wiadomo, że wielkich atrakcji zapewne ona nie dostarczy. Brakować bowiem miało kapitału w postaci zleceń z dzisiaj świętującego Londynu oraz impulsów do działania, gdyż kalendarium prezentowało się niezwykle pusto.
Złoty też czeka na Jackson Hole

Złoty też czeka na Jackson Hole

2012-08-27 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w poniedziałek umiarkowanie zyskuje na wartości, podążając ścieżką wydeptaną przez europejski giełd i rynek eurodolara, gdzie także królują niewielkie wzrosty. Brak świętujących inwestorów z Wielkiej Brytanii sprawia, że popołudniowy handel odbywa się w spokojnej atmosferze i przy ograniczonych obrotach.
Stabilizacja notowań złotego przy niskiej aktywności rynku

Stabilizacja notowań złotego przy niskiej aktywności rynku

2012-08-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas poniedziałkowego, popołudniowego handlu złoty nieznacznie umacnia się wobec zagranicznych dewiz. Wzrost ten nie przekroczył jednak 0,2% względem euro oraz 0,5% wobec amerykańskiego dolara, stąd też w dużej mierze ruch ten traktować należy jako neutralny.
Sesja toczyła się leniwie

Sesja toczyła się leniwie

2012-08-27 Raport popołudniowy FMCM
Niezdecydowanie: Wczesnym rankiem wykres pary EUR/USD testował jeszcze poziom wsparcia na linii 1,25, do przełamania jednak nie doszło. Z drugiej strony, odbicie także nie było silne i przez większa część dnia notowania oscylowały pomiędzy 1,2510 a 1,2530. Po godzinie 15:00 kurs jest bliższy tej górnej wartości.
Uwaga rynku skupiona na wieściach zza oceanu

Uwaga rynku skupiona na wieściach zza oceanu

2012-08-27 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowe notowania na wszystkich klasach aktywów przebiegały w bardzo spokojnej atmosferze. Większości europejskich parkietów akcji udało się zamknąć na minimalnych plusach, natomiast indeksy amerykańskie odrobiły większą część strat po czwartkowych spadkach.