Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Tylko dolar może zagrozić dolarowi

Tylko dolar może zagrozić dolarowi

2015-11-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar rozpoczął tydzień od mocnego uderzenia: i wczoraj i na dzisiejszej sesji azjatyckiej zyskuje do pozostałych walut G-10. Najsłabszy jest dolar nowozelandzki, najmniej traci dzięki odbijającej ropie dolar kanadyjski. Siła dolara idzie w parze ze wzrostem rentowności długu USA, któremu sprzyja zakładana przez nas podwyżka stóp w grudniu.
Dolar wciąż w natarciu

Dolar wciąż w natarciu

2015-11-17 Rynki o poranku
Amerykańska waluta wciąż jest rozchwytywana przez inwestorów, co powoduje, że indeks dolara znalazł się już na najwyższych poziomach od kwietnia tego roku. Głównym motorem napędowym, w tym momencie, są wciąż wysokie oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych już za miesiąc.

Poprawa nastrojów na giełdach, będzie kontynuacja?

Poprawa nastrojów na giełdach, będzie kontynuacja?

2015-11-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Amerykańskie giełdy dobrze rozpoczęły tydzień po zamachach w Paryżu, co wskazuje na dużą odporność rynku na przecenę. Wysoką wartość utrzymuje także waluta USA. Rynek dyskontuje obniżkę stopy depozytowej w strefie euro, choć bazowa inflacja jest najwyżej od dwóch lat. Czyżby 3 grudnia czekało nas rozczarowanie?
PLN wyraźnie słaby wobec GBP oraz USD

PLN wyraźnie słaby wobec GBP oraz USD

2015-11-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie presji podażowej na złotym, który nieznacznie traci wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2426 PLN za euro, 3,9835 PLN wobec dolara amerykańskiego, 6,0400 PLN w relacji do funta szterlinga oraz 3,9300 PLN względem franka szwajcarskiego.
Jak się sprawy mają na parach?

Jak się sprawy mają na parach?

2015-11-17 Raport poranny FMCM
Co w dniu dzisiejszym? Jeśli chodzi o kalendarium makro istotne dla eurodolara, to np. warto wspomnieć o indeksie instytutu ZEW, który Niemcy przedstawią o 11:00. Nie jest on aż tak ważny jak indeks Ifo, tym niemniej też odgrywa pewne znaczenie jako miernik kondycji tamtejszej gospodarki.
Połamane wsparcia

Połamane wsparcia

2015-11-13 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w trudnym dla popytu kontekście. Spadek na Wall Street pozwalał oczekiwać umiarkowanej, ale jednak przeceny w Europie i już na starcie sesji oczywistym stało się spotkanie WIG20 z psychologiczną barierą 2000 pkt.
Rozmaite wahania złotego i nie tylko

Rozmaite wahania złotego i nie tylko

2015-11-13 Raport tygodniowy FMCM
Kurs eurodolara: Rodzaj nostalgii może nas ogarnąć, gdy spojrzymy na wykres kursu głównej pary walutowej. Oto bowiem jeszcze 21 października notowano kursy niewiele niższe niż 1,14. Ale w późniejszych tygodniach wszyscy zrobili swoje.
Spadki pod dyktando cen surowców

Spadki pod dyktando cen surowców

2015-11-13 Popołudniowy komentarz giełdowy
Podczas dzisiejszej sesji obserwujemy kontynuację sentymentu na głównych finansowych rynkach. Umacnia się dolar, surowce tracą, a indeksy toną wyznaczając przynajmniej kilkutygodniowe dołki. Dzisiaj wyprzedaż była widoczna na wszystkich najważniejszych rynkach surowcowych.
Tydzień jak doktor Jekyll i pan Hyde

Tydzień jak doktor Jekyll i pan Hyde

2015-11-13 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Za nami chimeryczny pod rynkowym względem tydzień, tydzień przedzielony na pół Świętem Niepodległości w Polsce i Dniem Weterana w USA. Jego pierwsza połowa - w przeciwieństwie do drugiej - nie obfitowała w rynkowe wydarzenia wysokiej rangi.
Niezbyt udany tydzień dla akcji

Niezbyt udany tydzień dla akcji

2015-11-13 Rynki po południu
Kończący się tydzień nie był udany dla inwestorów na największych światowych giełdach. Zaczynając od Stanów Zjednoczonych, gdzie perspektywa grudniowej podwyżki stóp procentowych negatywnie wpływa na sentyment uczestników rynku giełdowego ...
Władze Fed skłonne do podwyżki

Władze Fed skłonne do podwyżki

2015-11-13 Komentarz walutowy
Ubiegłotygodniowy raport z amerykańskiego rynku pracy wywołał niemałe zmiany na rynkach finansowych. W październiku odnotowany został bardzo mocny wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, zdecydowanie powyżej konsensusu, co pozwoliło na powrót na ścieżkę, z którą mieliśmy do czynienia we wcześniejszej części roku.
Mocne spadki cen surowców i walut EM. PLN stabilny.

Mocne spadki cen surowców i walut EM. PLN stabilny.

2015-11-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Czwartkową sesję charakteryzowała silna wyprzedaż na rynku towarów oraz dalsze spadki cen akcji na giełdach. Złoty i GPW zachowywały się jednak stabilne. Względna siła naszego rynku będzie się utrzymywać. Nadal liczymy na dobrą końcówkę roku w wykonaniu polskich aktywów.
Piątek 13., szczęśliwy dzień złotego

Piątek 13., szczęśliwy dzień złotego

2015-11-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątek trzynastego może okazać się szczęśliwym dniem dla złotego. Po pierwsze: spodziewamy się wysokiej dynamiki polskiego PKB i nie zakładamy, że wzrost spowolnił w Eurolandzie. Po drugie: dostrzegamy wysokie prawdopodobieństwo odreagowania na zachodnioeuropejskich giełdach. Po trzecie: kropkę nad "i" ponownie tnąc stopy postawić może Ludowy Bank Chin.
Piątek, waluty i PKB

Piątek, waluty i PKB

2015-11-13 Raport poranny FMCM
O wzroście gospodarczym mowa dziś będzie kilka razy – w odniesieniu do różnych krajów i regionów. Na pierwszy ogień pójdzie Japonia – gdzie odczyt dynamiki PKB za III kw. tego roku poznamy już o 5:30.
Indeksy ruszają z ropą na południe

Indeksy ruszają z ropą na południe

2015-11-12 Popołudniowy komentarz giełdowy
Dzisiejszy dzień przynosi nam osłabienie się sentymentu wśród inwestorów giełdowych. Głównym powodem cofnięcia na głównych światowych indeksach jest spora przecena kluczowych surowców takich jak ropa naftowa, miedź, rudy żelaza, czy złoto. Na koniec sesji nastroje odmieniły się również wśród polskich inwestorów.
Draghi, Yellen, euro i dolar

Draghi, Yellen, euro i dolar

2015-11-12 Raport popołudniowy FMCM
Europejski szef: Mario Draghi zabrzmiał w Parlamencie Europejskim w sposób, który w zasadzie można uznać za gołębi. Była mowa m.in. o czynnikach ryzyka dla europejskiej gospodarki, o tym, że oznaki trwałego odbicia inflacji bazowej uległy pewnemu osłabieniu, poza tym Draghi potwierdził, że w grudniu EBC podsumuje swą akomodacyjną politykę.
Perspektywa podwyżek przyczynia się do spadków

Perspektywa podwyżek przyczynia się do spadków

2015-11-12 Rynki po południu
Bieżący tydzień nie jest udanym okresem dla inwestorów na amerykańskiej giełdzie, gdzie po doskonałych danych z amerykańskiego rynku pracy, jastrzębim komunikacie FOMC opublikowanym 28 października i jastrzębich wypowiedziach kolejnych członków Rezerwy Federalnej, ...
Złoty czeka na jutrzejsze dane nt. PKB

Złoty czeka na jutrzejsze dane nt. PKB

2015-11-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Krajowa waluta nieco odreagowała wczorajsze wyraźne umocnienie, które miało miejsce podczas mniejszej płynności rynku ze względu na obchody Święta Niepodległości. Dane, jakie poznaliśmy z Chin nie okazały się dramatyczne (lepsza była sprzedaż detaliczna), a dodatkowo na rynku pojawiły się plotki, że Bank Chin może w najbliższych dniach ponownie obniżyć stopy procentowe.
ECB rzeczywiście obawia się utknięcia w deflacji

ECB rzeczywiście obawia się utknięcia w deflacji

2015-11-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Eurostrefa: Przemawiający dzisiaj w Parlamencie Europejskim szef ECB przestrzegł, że oznaki odbicia inflacji w strefie euro słabną, a bank centralny jest gotowy do podjęcia działań. Zaznaczył też, że lista posiadanych instrumentów nie jest krótka.
Znakomite dane z Australii

Znakomite dane z Australii

2015-11-12 Rynki o poranku
Zanim o Australii należy zauważyć, że kontrakty na rynkową stopę procentową dla euro wciąż nurkują. Mowa tu, podobnie jak we wtorek, o kontraktach FRA przedstawiających oczekiwania inwestorów odnośnie wysokości oprocentowania 3-miesięcznego LIBORu dla EUR za 3, 6, 9 i 12 miesięcy.