Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Lokalne czynniki ryzyka ograniczają potencjał odbicia na PLN
2016-01-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym relatywną stabilizację PLN po piątkowym lekkim umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4610 PLN za euro, 4,1296 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0617 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,8988 PLN w relacji do funta szterlinga.
Poniedziałek – nowe otwarcia na walutach
2016-01-25 Raport poranny FMCMW konsolidacji: Eurodolar jest dziś rano, po godzinie piątej, w okolicach poziomu 1,0810. Oznacza to, że dolar jest stosunkowo mocny, jakkolwiek warto też zauważyć, że parę godzin wcześniej (tudzież w samej końcówce sesji piątkowej) notowania osuwały się jeszcze niżej, do 1,0790.
Ropa pomaga bykom
2016-01-22 Komentarz giełdowy DM BOŚPiątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w sprzyjających dla kupujących okolicznościach. Po dobrym rozdaniu na Wall Street i imponującej zwyżce cen na rynku ropy, której cena kładła się ostatnio długim cieniem na właściwie wszystkich giełdach, Azja poszukała na tyle mocnych zwyżek, iż tokijski Nikkei zyskał blisko 6 procent.
Orędownicy spokoju z banków centralnych
2016-01-22 Komentarz tygodniowy TMS BrokersJako bank centralny, to, jak zostaną odebrane Twoje decyzje, w dużym stopniu zależy, jakie jest Twoje miejsce w hierarchii. W tym tygodniu odmienne stanowiska Banku Kanady (BoC) i ECB miały podobny wydźwięk dla rynkowego sentymentu. Teraz przed testem stoją Fed, RBNZ i Bank Japonii.
Optymizm na zakończenie tygodnia
2016-01-22 Rynki po południuNa rynki powrócił optymizm – tak w skrócie można opisać ostatni dzień handlu w tym tygodniu, który rozpoczął się podobnie jak pozostałe tygodnie w tym roku, a więc od spadków indeksów giełdowych oraz globalnego wzrostu awersji do ryzyka, jednak kończy się w znacznie lepszych nastrojach.
Draghi nadaje kierunek na rynkach
2016-01-22 Komentarz walutowyPo raz kolejny, konferencja Europejskiego Banku Centralnego oraz słowa Mario Draghiego zmieniły oblicze rynku. Na wieść o możliwym zwiększeniu luzowania zauważalny jest totalny zwrot na rynkach akcyjnych. Rynkom azjatyckim pomogły także zapewnienia wiceprezydenta Chin, LI Yuanchao, o wprowadzeniu działań ochronnych dla chińskich inwestorów.
Dynamiczne odbicie cen ropy naftowej w górę
2016-01-22 Komentarz surowcowy DM BOŚCzwartek był na rynku ropy naftowej dniem dynamicznej zwyżki na rynku ropy naftowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wzrosła o ponad 5%, zaś europejska ropa Brent zwyżkowała aż o 7%. Dzisiaj rano ta pozytywna passa cen ropy jest kontynuowana, a notowania zarówno tej amerykańskiej, jak i europejskiej ropy znalazły się z powrotem powyżej poziomu 30 USD za baryłkę.
Walcząc o ważne poziomy
2016-01-22 Komentarz poranny TMS BrokersECB dał sygnał, że może luzować w marcu, rynki akcji odbijają, a z nimi ropa naftowa. Na rynku walutowym widać wzmocnienie trybu „risk on”. Ale potrzeba więcej niż jednego dnia poprawy, więc wiele będzie zależeć od przebiegu dzisiejszego handlu.
Mario Draghi o Europie, Kevin Spacey o Ameryce
2016-01-22 Komentarz ekonomiczny Saxo BankEuropejski Bank Centralny nie rozczarował inwestorów, bo po grudniowej wpadce oczekiwania nie były wielkie, ale szeroko otworzył im drzwi do spekulacji. Mario Draghi, który wczoraj wlał trochę optymizmu w serca inwestorów, to mistrz niedomówień i zgrabnych sugestii, więc rzucone lekko oświadczenie, że EBC jest gotowe do działania, i może to robić przy pomocy wielu różnych narzędzi, ...
Super Mario ratuje rynek
2016-01-22 Rynki o poranku2016 przejdzie do historii jako najgorszy początek dla indeksów giełdowych w historii. Tuż po noworocznej przerwie za sprawą niekorzystnych danych giełda w Chinach rozpoczęła nową odsłonę swojego krachu, ponownie stając się kulą u nogi dla światowych parkietów.
W marcu dalsze łagodzenie EBC
2016-01-22 Poranny Szkic walutowy AFSZapowiedź ponownego złagodzenia polityki pieniężnej w strefie euro spowodowała poprawę nastrojów dla ryzykownych aktywów, choć nie ujawniło się to jeszcze w pełni na złotym. Spodziewamy się, że nastąpi to po posiedzeniu Fed w przyszłą śodę. Wówczas też silniejsze wzrosty wznowi euro. Szczyt pesymizmu (w krótkiej perspektywie) dobiegł końca. Oczekujemy przejściowego wzrostu apetytu na ryzyko.
PLN pomiędzy danymi, Fitch i ECB
2016-01-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4840 PLN za euro, 4,1422 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1016 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8921 PLN w relacji do funta szterlinga.
Pobudka po czwartku Draghiego
2016-01-22 Raport poranny FMCMNieco niżej, ale nadal w pasie: Szoku, jak już wiemy, wczoraj nie było – ani w jedną, ani w drugą stronę. Mario Draghi nie ogłosił zmian w polityce pieniężnej, ani nie zapowiedział ich w sposób bezwzględny, tym niemniej dał do zrozumienia, że inflacja jest niska, istnieją czynniki ryzyka dla gospodarki Eurolandu, a stopy procentowe utrzymywane będą na obecnym lub niższym poziomie jeszcze przez długi czas.
Rynki łapią oddech
2016-01-21 Rynki po południuPodczas dzisiejszej sesji wydarzeniem dnia była decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych (brak zmian) oraz konferencja prasowa Mario Draghiego, podczas której euro zaczęło tracić na wartości.
Euro w dół, Draghi sugeruje mocną determinację ECB
2016-01-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutJuż pierwsze zdania, jakie padły podczas dzisiejszej konferencji prasowej szefa Europejskiego Banku Centralnego wskazywały, że będzie miała ona „gołębi” wydźwięk. Na początku Mario Draghi powtórzył, że stopy procentowe pozostaną niskie, ale i też mogą zostać jeszcze obniżone.
Czy Draghi zepchnie euro w dół?
2016-01-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutEurostrefa: Decyzja Europejskiego Banku Centralnego zostanie opublikowana o godz. 13:45. O godz. 14:30 rozpocznie się konferencja prasowa szefa Europejskiego Banku Centralnego.
Naszym zdaniem: Szanse na zmianę parametrów polityki monetarnej na dzisiejszym posiedzeniu są bliskie zeru.
Naszym zdaniem: Szanse na zmianę parametrów polityki monetarnej na dzisiejszym posiedzeniu są bliskie zeru.
Czy Mario Draghi poprawi nastroje na giełdach?
2016-01-21 Rynki o porankuEuropejski Bank Centralny z prezesem Mario Draghim na czele będzie skupiał uwagę inwestorów w trakcie dzisiejszych notowań. Pierwsze tygodnie handlu w nowym roku są jednymi z najgorszych od wielu lat dla europejskich inwestorów, a wiele indeksów z państw strefy euro spadło już poniżej sierpniowych dołków, które zostały wyznaczone po niespodziewanej dewaluacji juana przez chińskie władze.
Oszczędzanie amunicji
2016-01-21 Komentarz poranny TMS BrokersOd początku grudnia europejskie rynki znajdują się w fazie wielkich turbulencji. Kilkuprocentowe umocnienie euro, około 20 - proc. zniżka indeksów i spadek cen brent (w euro) o 40 proc. muszą niepokoić decydentów i sprawiają, że nieosiągalne są grudniowe prognozy inflacji ECB. Jednak wszystko na co może sobie dziś pozwolić Mario Draghi to łagodny ton.
Rynkowy odwrót od ryzyka osłabia PLN
2016-01-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego po wczorajszych wyraźnych spadkach. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,4869 PLN za euro, 4,1038 PLN wobec franka szwajcarskiego, 4,1166 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 5,8408 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wzrost zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych
2016-01-21 Komentarz surowcowy DM BOŚBieżący tydzień przynosi dalsze spadki cen ropy naftowej. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych w trakcie środowej sesji zbliżyły się do poziomu 27 USD za baryłkę, ustanawiając nowe niemal 13-letnie minimum (ostatnim razem cena ropy była tak nisko latem 2003 r.).