Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Słaby ISM potwierdza wcześniejsze obawy

Słaby ISM potwierdza wcześniejsze obawy

2015-12-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po kiepskim odczycie Chicago PMI wczoraj, rynek zaczął obawiać sie o dzisiejsze wyliczenia ISM. I miał rację. Dane, które poznaliśmy o godz. 16:00 wypadły słabo. Wskaźnik spadł poniżej bariery 50 pkt. schodząc do 48,6 pkt. z 50,1 pkt. W dół poszła większość jego składowych, poza subindeksem zatrudnienia, który odbił do 51,3 pkt.
Dolar w odwrocie

Dolar w odwrocie

2015-12-01 Rynki po południu
Wtorkowy handel przynosi korektę w notowaniach amerykańskiej waluty, której indeks notowany przez serwis Bloomberg traci dziś -0,4%. Korzystają na tym najwięcej waluty z Antypodów, czyli dolar nowozelandzki oraz australijski. Pierwszy z nich umacnia się względem USD o +1,4%, a drugi o +1,2%.

Dolar czeka na odczyt ISM

Dolar czeka na odczyt ISM

2015-12-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Dolar koryguje się względem pozostałych walut w oczekiwaniu na dzisiejszy odczyt ISM dla przemysłu o godz. 16:00. Mediana oczekiwań wskazuje na odbicie do 50,5 pkt. z 50,1 pkt. Niepokój przed tą publikacją wzbudził wczorajszy nieoczekiwanie słaby odczyt indeksu Chicago PMI, który spadł w listopadzie do 48,7 pkt. z 56,2 pkt. w październiku.
Rynek nabiera tempa

Rynek nabiera tempa

2015-12-01 Komentarz walutowy
W czwartek poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego odnośnie swojej polityki monetarnej. Jako przedsmak tego, co nas czeka w Europie, dzisiaj nad ranem poznaliśmy decyzję australijskiego banku centralnego, który zadecydował o pozostawieniu stóp na niezmienionym poziomie.
Waluty surowcowe wracają do gry

Waluty surowcowe wracają do gry

2015-12-01 Rynki o poranku
Dzień rozpoczynamy od aprecjacji dolara australijskiego i dolara nowozelandzkiego, które od rana pozostają najsilniejszymi walutami w koszyku G10. Pierwszym czynnikiem wspierającym wzrost kursu dolara australijskiego jest odbicie na rynku surowców – ceny miedzi rosną dzisiaj już o 0,78%, ceny złota o 0,54%, ceny srebra o 0,64%, a ceny platyny rosną już o 0,9%.
PLN bez reakcji na PMI, inwestorzy czekają na EBC

PLN bez reakcji na PMI, inwestorzy czekają na EBC

2015-12-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie stabilizacji kwotowań złotego wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2663 PLN za euro, 4,0311 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9262 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 6,0836 PLN w relacji do funta szterlinga.
Zrzucając czarną robotę na innych

Zrzucając czarną robotę na innych

2015-12-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Dane z USA rozczarowały w poniedziałek, ale to handel na koniec miesiąca mógł mieć więcej do czynienia ze słabością USD. Rynek EUR jest coraz bardziej nerwowy przed czwartkowym ECB, a EUR/PLN utrzymuje podwyższone poziomy. W nocy RBA był pobłażliwy dla AUD.
Brak argumentów za wzmocnieniem stymulacji ze strony EBC

Brak argumentów za wzmocnieniem stymulacji ze strony EBC

2015-12-01 Poranny Szkic walutowy AFS
Z gospodarki strefy euro nie napływają informacje o poważniejszych zagrożeniach dla inflacji i wzrostu PKB, zatem EBC nie powinien łagodzić polityki pieniężnej. Jest jednak niemal pewne, że jakaś forma wzmocnienia stymulacji będzie w czwartek miała miejsce. Pytanie czy okaże się ona tak silna, jak oczekuje rynek.
Dziś wieści z przemysłu

Dziś wieści z przemysłu

2015-12-01 Raport poranny FMCM
Na głównej: Eurodolar rezyduje wczesnym rankie we wtorek na poziomie 1,0580, a więc żadnych rewolucyjnych zmian nie zanotowano, jakkolwiek w dalszym ciągu to dolar jest zdecydowanie silniejszą stroną tego duetu.
Dolar pozostaje w korekcie

Dolar pozostaje w korekcie

2015-11-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dane Chicago PMI rozczarowały – indeks spadł w listopadzie do 48,7 pkt. z 56,2 pkt. w październiku. Mediana oczekiwań wynosiła 54 pkt. To może budzić obawy, co do jutrzejszego odczytu ISM dla przemysłu, zwłaszcza, że rynek spodziewa się odbicia od newralgicznych okolic 50 pkt. (z 50,1 pkt. do 50,5 pkt.).
Indeksy giełdowe gotowe na EBC

Indeksy giełdowe gotowe na EBC

2015-11-30 Rynki po południu
Poniedziałkowa sesja dla inwestorów giełdowych przebiegała w podobnej atmosferze jak końcówka ubiegłego tygodnia, czyli pod znakiem wzrostów. Euforia na indeksach europejskich trwa od momentu wyraźnej zapowiedzi dalszego luzowania ze strony EBC.
Tak naprawdę czekamy na czwartek

Tak naprawdę czekamy na czwartek

2015-11-30 Raport popołudniowy FMCM
Tu jesteśmy: Tu – czyli w okolicach 1,0570-80, jeśli chodzi o główną parę walutową, tj. eurodolara. Rynek prawdopodobnie nie podniesie notowań znacząco wyżej (1,0630 uważamy za lokalny opór dla ewentualnej korekty), ponieważ od czwartkowego posiedzenia EBC oczekuje się powszechnie wdrożenia nowej fazy luzowania ilościowego w Eurolandzie.
Tydzień pełen wrażeń

Tydzień pełen wrażeń

2015-11-30 Komentarz walutowy XTB
Zarówno poniedziałek jak i cały tydzień będzie obfitować w istotne wydarzenia dla rynków. W najbliższy czwartek zostanie ogłoszona wyczekiwana przez wszystkich decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie dalszego kierunku swojej polityki monetarnej. Natomiast dzisiaj, napływają do nas powoli odczyty o inflacji z poszczególnych niemieckich landów.
Przełomowy tydzień

Przełomowy tydzień

2015-11-30 Rynki o poranku
Ten tydzień na rynkach finansowych może okazać się przełomowym, jeżeli mówimy o ważnych wydarzeniach, które mogą uwarunkować sytuację makroekonomiczną na najbliższe miesiące. W czwartek poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie poziomu stóp procentowych w strefie euro oraz dalszych losów programu luzowania ilościowego.
PLN pod presją, PKB i CPI w kalendarzu

PLN pod presją, PKB i CPI w kalendarzu

2015-11-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi lekkie osłabienie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2700 PLN za euro, 4,0356 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9100 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 6,0607 PLN w relacji do funta szterlinga.
Ponowne rozkręcanie tempa

Ponowne rozkręcanie tempa

2015-11-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Po apatycznym zakończeniu ubiegłego tygodnia pierwsze takty po weekendzie jeszcze są wolne, ale tempo będzie się rozkręcać z każdym dniem. Seria decyzji banków centralnych, NFP i OPEC to główne pozycje w najbliższych dniach, choć i tak dla wszystkich liczy się tylko jedno - ECB.
Tydzień kluczowego rozstrzygnięcia

Tydzień kluczowego rozstrzygnięcia

2015-11-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Czy ostatnie w tym roku posiedzenie EBC będzie tym, na którym M. Draghi nie zdoła zaskoczyć uczestników rynku? Nie jest to stwierdzenie, które łatwo przechodzi przez gardło, biorąc pod uwagę historię wystąpień Włocha na konferencjach prasowych, ...
To będzie pamiętny grudzień

To będzie pamiętny grudzień

2015-11-30 Raport poranny FMCM
W tym tygodniu EBC: U progu nowego tygodnia, w ostatnim dniu listopada, eurodolar dalej rezyduje nisko, mianowicie przy 1,0580-90. Widać może pewien opór przeciwko ostremu, jednoznacznemu zejściu do 1,05 – ale bardzo możliwe, że to tylko pozory, które szybko zostaną rozwiane.
Wszystko, co będzie trzeba

Wszystko, co będzie trzeba

2015-11-27 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Przyszły tydzień prawdopodobnie będzie podzielony na świat przed i po decyzji ECB. Przy wysokich oczekiwaniach już zdyskontowanych przez rynek pieniężny i walutowy należy zadać sobie pytanie, czym prezes Draghi może jeszcze zaskoczyć?
Mocne spadki w Chinach

Mocne spadki w Chinach

2015-11-27 Rynki o poranku
Tak nieudanej sesji w Chinach nie było już dawno. Indeks Shanghai Composite spada o 5,47%, natomiast Hang Seng Index traci około niemal 2%. Władze Pekinu robiły wiele żeby ustabilizować rynek, ale tym razem same przyczyniły się do mocnej wyprzedaży na głównych parkietach.