Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Trump i kursy

Trump i kursy

2017-01-11 Raport wieczorny FMCM
Główna para i nowy prezydent: Przed dzisiejszym wystąpieniem Donalda Trumpa eurodolar pozycjonował się dość nisko, a więc dolar nabierał siły. Chwilami notowano nawet 1,0455. Cóż, przez rynek najwyraźniej przetoczyło się przeświadczenie, że Trump to czynnik pro-dolarowy.
Trump przereklamowany?

Trump przereklamowany?

2017-01-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Bank Światowy obniżył globalne prognozy wzrostu gospodarczego na lata 2017-18 o 0,1 p.p. do 2,7 proc. i 2,9 proc. Dla gospodarek rozwiniętych spadły one też o 0,1 p.p. do 1,8 proc. w ciągu najbliższych 2 lat, dla strefy euro do 1,5 proc. i 1,4 proc., a USA zostały utrzymane na poziomie 2,2 proc. i 2,1 proc.

Pierwsze informacje o cięciu dostaw saudyjskiej ropy do Azji

Pierwsze informacje o cięciu dostaw saudyjskiej ropy do Azji

2017-01-11 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po poniedziałkowych dynamicznych spadkach, wtorkowa sesja przyniosła na rynku ropy naftowej powtórkę z przecen. Wczoraj notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI spadły o niemal 2%, schodząc na koniec dnia poniżej poziomu 51 USD za baryłkę.
Dolarowa Trumpolina?

Dolarowa Trumpolina?

2017-01-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Rajd dolara w tym roku wytracił impet. Dobry sentyment na giełdach, krzepiące nastroje umocnienie CNY, 5 – procentowe wzrosty cen miedzi sprawiają, że najsilniejszy jest dolar australijski. Wyraźnie zyskują też CAD i NZD.
Sesja pod dyktando Trumpa

Sesja pod dyktando Trumpa

2017-01-11 Poranny Szkic walutowy AFS
Oczy inwestorów zwrócone dziś będą na pierwszą po wyborze na prezydenta konferencję prasową D. Trumpa. Można spodziewać się zapowiedzi pierwszych działań tuż po zaprzysiężeniu. Czy dolar zyska w reakcji na to wydarzenie? Jeśli nie, a tego się spodziewamy, będzie to sygnał wyczerpania potencjału jego aprecjacji w krótkim terminie.
Środa na walutowym targu

Środa na walutowym targu

2017-01-11 Raport poranny FMCM
Dolarze, broń się: I broni się – faktycznie, jakby wiedziony tego rodzaju wezwaniem. O ile np. wczoraj notowano wyjścia głównej pary w rewiry rzędu 1,0625, o tyle dziś rano mamy ok. 1,0545. Jak widać, amerykańska waluta nie daje za wygraną.
PLN bez większych zmian, RPP i Trump w kalendarzu

PLN bez większych zmian, RPP i Trump w kalendarzu

2017-01-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie PLN. Wydaje się, iż podobnie jak na szerokim rynku inwestorzy czekają na konferencję prasową D. Trump’a, która może zmienić układ sił na USD do końca tygodnia.
W oczekiwaniu na RPP, Fitch i Moody's

W oczekiwaniu na RPP, Fitch i Moody's

2017-01-10 Raport wieczorny FMCM
Co z tym dolarem? Weźmy wykres eurodolara z interwałem dziennym (tj. ze świecami dziennymi). Co prawda 9 istopada widać było nagły wyskok do ok. 1,0875 – ale był to jedynie efemeryczny ruch górnego knota. Pomińmy zatem ten wyjątek i poprowadźmy linię przez maksima z 4 listopada (1,1140) i 8 grudnia.
Popyt nie odpuszcza

Popyt nie odpuszcza

2017-01-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po wczorajszym naruszeniu bariery 2000 pkt. otwartym było dziś o poranku pytanie o jej trwałe przełamanie. Pozytywnych informacji z otoczenia nie było. Główne parkiety pozostają w trendzie bocznym i tym większe zdziwienie musiało wywołać to, co się potem stało.
Jutro ważne dane dla funta

Jutro ważne dane dla funta

2017-01-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W środę o godz. 10:30 zaplanowano odczyt dynamiki produkcji przemysłowej za listopad. Oczekiwania zakładają odbicie o 0,7 proc. m/m i 0,6 proc. r/r, co jednocześnie zanegowałoby złą passę z października. Dane byłyby też pretekstem do odbicia słabego w ostatnim czasie funta (poprzez niefortunne wypowiedzi polityków związane z Brexitem).
Rośnie zmienność na dolarze

Rośnie zmienność na dolarze

2017-01-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Przemawiający wieczorem Dennis Lockhart z oddziału FED w Atlancie (odchodzi jednak w lutym z FED) nie wykluczył, że inflacja może osiągnąć cel 2 proc. na przełomie 2017/18 r. Jego zdaniem gospodarka może rozwijać się w tempie 2 proc. rocznie (szacunki te nie uwzględniają jednak ewentualnej stymulacji ze strony administracji Trumpa).
Spadkowy początek tygodnia na rynku ropy naftowej

Spadkowy początek tygodnia na rynku ropy naftowej

2017-01-10 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek tygodnia na rynku ropy naftowej był dowodem rosnącej siły sprzedających. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI, które jeszcze na początku sesji poruszały się w wąskiej konsolidacji w okolicach piątkowego zamknięcia, później dynamicznie ruszyły w dół, docierając na koniec dnia do okolic 51,70-51,80 USD za baryłkę.
W odmętach niskiej pewności siebie

W odmętach niskiej pewności siebie

2017-01-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Wymowa handlu z ostatnich 24 godzin sugeruje, że realizacja zysków (głównie na USD i ropie) bierze górę nad odwagą dla budowania nowych pozycji. Przebudzone strachy o „twardy Brexit” dodają szczyptę awersji do ryzyka, dodatkowo mącąc obraz. Brak istotnych danych w najbliższych godzinach przemawia za dominacją wątpliwości, co nigdy nie wychodzi na dobre.
W cenach walut zbyt duża rozbieżność między Fed a EBC

W cenach walut zbyt duża rozbieżność między Fed a EBC

2017-01-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynek łagodnie zwiększył oczekiwania na wzrost stóp procentowych Fed w czerwcu po jastrzębiej wypowiedzi członka FOMC E. Rosnegrena podtrzymującej scenariusz zarysowany w projekcjach Komitetu (3 podwyżki). Dolar jednak stracił, co wskazuje, że kluczowe pozycje na rynku ustawione są przeciwko wolucie USA.
Korekta ostatniego umocnienia PLN

Korekta ostatniego umocnienia PLN

2017-01-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi nam próbę stabilizacji kursu PLN po wczorajszej przecenie. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,3819 PLN za euro, 4,1310 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0775 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0151 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wtorek z perspektywy eurodolara i nie tylko

Wtorek z perspektywy eurodolara i nie tylko

2017-01-10 Raport poranny FMCM
Na wykresach: Ci gracze, których ambicją jest podbijanie kursu euro, wciąż nie dają za wygraną. Mamy już ok. 1,0615-20 na wykresie eurodolara, jakkolwiek trzeba sobie powiedzieć, że takie kursu w ostatnich czasach już notowano. W ostatnich czasach, tj. od połowy grudnia.
Rynkowe wahania nie ustają

Rynkowe wahania nie ustają

2017-01-09 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolarowe tematy: 1,0570 – mniej więcej taki kurs widzimy wieczorem, przed godziną 18:30. Minima z dnia lokują się natomiast przy 1,0510-15. W takim razie ostatecznie dolar stracił na wartości, choć rano odzyskiwał siły.
Gaśnie odreagowanie dolara

Gaśnie odreagowanie dolara

2017-01-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Impet odbicia dolara widoczny w piątek po odczycie danych Departamentu Pracy, a także jeszcze dzisiaj rano, zaczyna gasnąć. Nie zmieniły tego nawet wypowiedzi Erica Rosengrena z bostońskiego oddziału FED, który stwierdził, że do podwyżek stóp procentowych może teraz dochodzić częściej, ...
Dolar odbił dzięki przyspieszeniu dynamiki płac

Dolar odbił dzięki przyspieszeniu dynamiki płac

2017-01-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Opublikowane w piątek dane Departamentu Pracy USA wskazały na wzrost nowych etatów poza rolnictwem w grudniu ub.r. o 156 tys. (oczekiwano 178 tys.), ale dane za listopad zostały zrewidowane w górę do 204 tys. z 177 tys. Stopa bezrobocia jednak wzrosła – do 4,7 proc. z 4,6 proc., ale tego się spodziewano.
Dolar odzyskuje równowagę po dobrych danych

Dolar odzyskuje równowagę po dobrych danych

2017-01-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Silny wzrost płac w USA w grudniu wspiera USD i podsyca oczekiwania na bardziej agresywną odpowiedź Fed. Zgodny z oczekiwaniami spadek chińskich rezerw walutowych uspokaja sentyment w Azji i pomaga AUD. Ryzyko Brexitu uderza w funta.