Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

FBI wsparło dolara

FBI wsparło dolara

2016-11-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Nowa Zelandia: Dane nt. inflacji CPI za III kwartał zostały zrewidowane w górę do 0,3 proc. k/k i 0,4 proc. r/r, wobec wcześniejszych 0,2 proc. k/k i 0,2 proc. r/r, które były publikowane 18 października.
Clinton bez zarzutów, rynek pracy uzdrowiony

Clinton bez zarzutów, rynek pracy uzdrowiony

2016-11-07 Poranny Szkic walutowy AFS
FBI nie widzi podstaw do wszczęcia postępowania ws. maili H. Clinton. Rynki pozytywnie reagują na tę informację. Dolar w górę, skok notowań meksykańskiego peso. Dalszy wzrost prawdopodobieństwa podwyżki stóp Fed w grudniu po danych z rynku pracy.

PLN nieco słabszy na bazie podbicia wyceny USD

PLN nieco słabszy na bazie podbicia wyceny USD

2016-11-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi spadek wyceny złotego na bazie podbicia kwotowań dolara amerykańskiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3230 PLN za euro, 3,9065 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0123 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8561 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wybory w bliskim zasięgu

Wybory w bliskim zasięgu

2016-11-07 Raport poranny FMCM
Waluty i dane makro: Już jutro wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Na razie sondaże mówią o minimalnej przewadze Hillary Clinton, ale Trump niewątpliwie w ostatnich dniach zdołał mocno nadgonić. Z drugiej strony, przedstawiciele FBI ogłosili wczoraj, że nadal nie ma podstaw, by postawić Clinton zarzuty karne za korzystanie przez nią z prywatnej poczty w celach służbowych.
Przedwyborcze zamieszanie

Przedwyborcze zamieszanie

2016-11-04 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Finałowa sesja krótszego tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosła kolejną sesję spadków głównych indeksów. WIG20 stracił dzisiaj 0,52 procent przy 385 mln złotych obrotu.
Skrzynka Clinton - puszka Pandory

Skrzynka Clinton - puszka Pandory

2016-11-04 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Wybuch ryzyka politycznego postawił w tym tygodniu pod presją nie tylko dolara amerykańskiego, ale także ryzykowne aktywa. Wystarczy powiedzieć, że S&P500 spadał w czwartek ósmy dzień sesyjny z rzędu, kurs ropy WTI powrócił w okolice 44,00 USD a kurs uncji złota przekroczył 1300 USD.
Dolar czeka na NFP

Dolar czeka na NFP

2016-11-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Australia: Sprzedaż detaliczna wzrosła we wrześniu o 0,6 proc. m/m (szacowano 0,4 proc. m/m). Poznaliśmy też kwartalny raport nt. polityki monetarnej przygotowany przez RBA. Tezy nie zaskoczyły – RBA wspomniał o trudności w ocenie kondycji rynku pracy, a w kwestii inflacji dał do zrozumienia, że na jej wyraźniejsze odbicie trzeba będzie zaczekać.
Fałszywy powrót do przeszłości

Fałszywy powrót do przeszłości

2016-11-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Apetyt na ryzyko został zgaszony przez wybuch ryzyka politycznego i na nowo może rozbudzić go tylko wygrana Clinton we wtorkowych wyborach prezydenckich. Dynamika poparcia dla Trumpa wytraciła impet w świetle ostatnich sondaży, ale wyścig do Białego Domu stał się tak wyrównany, że inwestorzy będą czekać na oficjalne rozstrzygnięcie.
Funt minął dołek. Jak mocno wzrosły płace w USA?

Funt minął dołek. Jak mocno wzrosły płace w USA?

2016-11-04 Poranny Szkic walutowy AFS
Wyrok nakazujący aprobatę parlamentu zanim dojdzie do uruchomienia procedury wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii nie wstrzyma Brexitu, ale jeszcze bardziej komplikuje sytuację kraju. Funt wiele już jednak nie straci. W centrum uwagi dziś publikacja amerykańskiego Departamentu Pracy.
Presja podaży na rynku gazu ziemnego

Presja podaży na rynku gazu ziemnego

2016-11-04 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Przez większość października notowania gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych poruszały się powyżej poziomu 3 USD za mln BTU, uważanego za ważną psychologiczną barierę na tym rynku. Niemniej, tak wysokie poziomy cenowe nie były możliwe do utrzymania w długim terminie – w bieżącym tygodniu cena gazu ziemnego w USA spadła poniżej 3 USD za mln BTU.
PLN bez większych zmian, inwestorzy czekają na NFP

PLN bez większych zmian, inwestorzy czekają na NFP

2016-11-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nam nieznacznie mocniejszego PLN wobec zagranicznych dewiz. Wyjątek stanowi oczywiście zestawienie z brytyjskim funtem, który w dalszym ciągu korzysta z wyroku Wysokiego Trybunału.
Popołudnie określą payrolly i głosy z Fed

Popołudnie określą payrolly i głosy z Fed

2016-11-04 Raport poranny FMCM
Sprawy eurodolarowe: Wygląda na to, że czekają nas dziś wypowiedzi publiczne aż czterech członków szefostwa Rezerwy Federalnej. Będą to D. Lockhart (o 13:45), L. Brainard (o 14:00; jest ona mocnym gołębiem), R. Kaplan (o 17:00) oraz S. Fischer (o 21:00).
Nie ma fundamentów, został tylko strach

Nie ma fundamentów, został tylko strach

2016-11-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Ryzyko polityczne wybuchło i do wyborów nie zostanie okiełznane. Ostatnią odsłonę wyprzedaży dolara zafundowała telewizja FOX. Jej dziennikarze śledczy twierdzą, że dotarli do informacji, w myśl których FBI zakończy sprawę "Fundacji Clinton" (przyjmowanie środków od państw naruszających prawa człowieka i faworyzowanie sponsorów podczas sprawowania urzędu) poprzez wystosowanie aktu oskarżenia.
DoE: rekordowy wzrost zapasów ropy naftowej w USA

DoE: rekordowy wzrost zapasów ropy naftowej w USA

2016-11-03 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej wciąż pozostają pod presją podaży. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wczoraj zeszła poniżej poziomu 46 USD za baryłkę. W trakcie wczorajszej sesji notowania tego surowca dotarły nawet do okolic 45 USD za baryłkę, jednak po południu wyraźnie wzrosły po publikacji raportu dotyczącego zapasów ropy naftowej w USA.
Bez niespodzianki

Bez niespodzianki

2016-11-03 Poranny Szkic walutowy AFS
Fed nie zaskoczył. Czy stopy procentowe utrzyma dziś również Bank Anglii? Jeszcze słabszy funt i generalnie lepsze dane z gospodarki po Brexicie zmniejszają presję na dalsze łagodzenie polityki pieniężnej. Kiepski odczyt indeksu PMI z Polski przejściowy. Złoty będzie dziś zyskiwał.
Dzień ISM i zamówień

Dzień ISM i zamówień

2016-11-03 Raport poranny FMCM
Dane rynkowe: Znamy już chiński indeks PMI dla usług za październik – to 52,4 pkt przy prognozie 52 pkt. Indeks Shanghai Composite jest na lekkim plusie, Hang Seng na lekkim minusie. A na co czekamy w dalszych godzinach?
Dzień ISM i zamówień

Dzień ISM i zamówień

2016-11-03 Raport poranny FMCM
Dane rynkowe
Znamy już chiński indeks PMI dla usług za październik – to 52,4 pkt przy prognozie 52 pkt. Indeks Shanghai Composite jest na lekkim plusie, Hang Seng na lekkim minusie. A na co czekamy w dalszych godzinach?
Spadek USD wsparł PLN, rynek patrzy na FED i wybory w USA

Spadek USD wsparł PLN, rynek patrzy na FED i wybory w USA

2016-11-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nam próbę stabilizacji PLN po wczorajszym umocnieniu na stosunkowo płytkim rynku. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2986 PLN za euro, 3,8878 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9905 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7571 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dynamiczne wejście w listopad

Dynamiczne wejście w listopad

2016-11-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po dniu przerwy, w trakcie której globalne rynki podniosły zmienność wystraszone najnowszymi sondażami prognozującymi bardziej wyrównany finał amerykańskiej kampanii wyborczej. Mocny spadek w dniu wczorajszym na rynku niemieckim połączył się z kolejnym dniem przeceny o poranku.
Awersja do ryzyka, awersja do dolara

Awersja do ryzyka, awersja do dolara

2016-11-02 Komentarz poranny TMS Brokers
W ostatnim momencie przed wyborami prezydenckimi w USA wybuchło ryzyko polityczne. Przewaga Clinton nad Trumpem w sondażach stopniała do niecałych 2,5 punktów procentowych – tak skromna nie była od ponad półtora miesiąca. Poparcie dla Trumpa nie było przy tym tak wysokie od końcówki lipca.