Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dwie strony Morza Tasmana

Dwie strony Morza Tasmana

2016-10-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Obie waluty z Antypodów są silniejsze po nocy, ale jesteśmy optymistycznie nastawieni tylko do AUD, gdyż znad NZD nie znika widmo cięcia stóp przez RBNZ. Na szerszym ryku USD jest w korekcie, choć widać pierwsze oznaki szukania okazji do kupna. Dziś inflacja z Wielkiej Brytanii i USA oraz rynek pracy z Polski.
Polityka fiskalna nowym motorem wzrostu?

Polityka fiskalna nowym motorem wzrostu?

2016-10-18 Poranny Szkic walutowy AFS
W centrum uwagi rynków finansowych jest dziś publikacja danych o inflacji CPI w USA, która zapewne tylko wesprze scenariusz podwyżki stóp procentowych przed końcem roku. Oczekiwane jest przyspieszenie dynamiki cen ogółem do najwyższego poziomu od 2 lat.

Wyhamowanie osłabienia PLN, inwestorzy czekają na EBC

Wyhamowanie osłabienia PLN, inwestorzy czekają na EBC

2016-10-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji złotego po wczorajszym wyhamowaniu spadków. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3167 PLN za euro, 3,9222 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9724 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7918 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wtorkowe zmagania z walutami

Wtorkowe zmagania z walutami

2016-10-18 Raport poranny FMCM
Dolarowy wątek: Wtorkowe zmagania z walutami dopiero się rozpoczynają – tzn. jeśli mierzymy to według naszego czasu, bo wiadomo, że forex pracuje przez pięć dni całodobowo, tyle że sesje giełdowe toczą się w różnych częściach świata, po kolei (Azja, Europa, Ameryka).
Dolar w dużej mierze zdyskontował już grudniowy ruch FED

Dolar w dużej mierze zdyskontował już grudniowy ruch FED

2016-10-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Wypowiedź szefowej FED podczas konferencji w Bostonie, jaka miała miejsce w piątek wieczorem była bardziej teoretyczna, niż odnosząca się do bieżącej sytuacji. Yellen zwróciła uwagę, że polityka może pozostać akomodacyjna nawet przez pewien okres ożywienia gospodarczego, ...
„Podgrzewanie” dolara

„Podgrzewanie” dolara

2016-10-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Przy istotnych wydarzeniach rynkowych startujących dopiero od środy, rynek sennie rozpoczyna tydzień. Układ sił pozostaje bez zmian z silnym dolarem, wysokimi rentownościami długu USA i ropą WTI (jeszcze) stabilną ponad 50 USD.
Trwałe obniżenie stóp procentowych

Trwałe obniżenie stóp procentowych

2016-10-17 Poranny Szkic walutowy AFS
Chiński juan w coraz większym stopniu odzwierciedla grę sił rynkowych, przez co tak jak większość najważniejszych walut słabnie, kiedy dolar zyskuje na wartości. Wzrost napięcia geopolitycznego wywołuje spadek apetytu na ryzyko, który nadal będzie ujawniał się w notowania walut uważanych za bezpieczne przystanie. Złoty na drodze korekcyjnego osłabienia.
Coraz niższe poziomy głównej pary

Coraz niższe poziomy głównej pary

2016-10-17 Raport poranny FMCM
Kursy w poniedziałek rano: Główna para walutowa schodziła już chwilami w rejon 1,0965, choć gdy piszemy te słowa, jest raczej przy 1,0985, a rodząca się świeca dzienna jest na razie biała. To jednak nie zmienia faktu, że przetestowano już minima z końcówki lipca – tzn. przetestowano je w pewnym przybliżeniu.
Utrzymanie presji na PLN, rynek patrzy na USA

Utrzymanie presji na PLN, rynek patrzy na USA

2016-10-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, który oscyluje w okolicach 4,30 PLN za euro. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3061 PLN za euro, 3,9190 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9619 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7826 PLN w relacji do funta szterlinga.
Los dolara w rękach konsumentów

Los dolara w rękach konsumentów

2016-10-14 Komentarz poranny TMS Brokers
To był zły tydzień dla większości walut rynków wschodzących z wyjątkiem meksykańskiego peso, które wspiera rosnący dystans Trumpa do Clinton w przedwyborczych sondażach. EUR/PLN jest blisko 4,30, ale USD/PLN powraca nad 3,90.
Obawy o kondycję Chin przesadzone

Obawy o kondycję Chin przesadzone

2016-10-14 Poranny Szkic walutowy AFS
Doniesienia z Chin sugerują ewolucję procesów gospodarczych zgodną z przyjętą polityką władz. Słabnie eksport, bo ma zmniejszyć stopień generowania PKB, a rośnie konsumpcja, usługi i popyt wewnętrzny, czego dowodem może być dzisiejsza informacja o wyraźnym przyspieszeniu inflacji.
Cena ropy WTI z powrotem powyżej 50 USD za baryłkę

Cena ropy WTI z powrotem powyżej 50 USD za baryłkę

2016-10-14 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Chociaż początek wczorajszej sesji był czasem osuwania się notowań ropy naftowej w dół, a cena baryłki ropy WTI poruszała się poniżej 50 USD za baryłkę, to już późniejsze godziny pozwoliły na powrót notowań tego gatunku surowca powyżej tej ważnej psychologicznej bariery.
Osłabienie PLN chwilowo powstrzymane

Osłabienie PLN chwilowo powstrzymane

2016-10-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji na wycenie PLN po niedawnych lekkich spadkach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2947 PLN za euro, 3,8957 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9389 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7436 PLN w relacji do funta szterlinga.
Waluty w piątek

Waluty w piątek

2016-10-14 Raport poranny FMCM
Listopad czy grudzień? Jeśli chodzi o termin hipotetycznej podwyżki stóp w USA (hipotetycznej, ale coraz bardziej prawdopodobnej), to grudzień wydaje się bardziej prawdopodobny niż listopad. Posiedzenie listopadowe mamy 1 i 2 dnia tegoż miesiąca, tymczasem 8 listopada odbędą się wybory prezydenckie.
Dolar nieznacznie się koryguje

Dolar nieznacznie się koryguje

2016-10-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rynek w ostatnich godzinach zdaje się przechodzić do porządku dziennego nad słabymi danymi nt. chińskiego bilansu handlowego, co może być mylne biorąc pod uwagę chociażby przyszłotygodniowe odczyty nt. PKB za III kwartał, na co zwracaliśmy uwagę w przedpołudniowym raporcie. Niemniej to stworzyło pretekst do nieznacznej korekty mocnego ruchu na dolarze.
Przesadny spokój powinien budzić niepokój

Przesadny spokój powinien budzić niepokój

2016-10-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Protokół z posiedzenia FOMC potwierdził silny podział w komitecie. Trójka zwolenników podwyżki nie zaskoczyła żadnymi nowymi tezami, ale wydźwięk dokumentu jest taki, że by podnieść koszt pieniądza neutralni decydenci potrzebują dalszej poprawy na rynku pracy.
Fed przygotowuje rynek na podwyżkę

Fed przygotowuje rynek na podwyżkę

2016-10-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Podwyżka stóp procentowych Fed we wrześniu była bliższa, niż się wydawało, co jeszcze bardziej przekonuje, że będzie miała miejsce przed końcem roku (najpewniej w grudniu). Na rynkach coraz większa niepewność, co do dalszego kierunku, co nie wróży dobrze wzrostom cen akcji i umacnianiu walut wschodzących. Dalsze wzrosty na parze USD/CNY kierują kapitał ku bezpiecznej przystani. Złoty jeszcze się osłabi.
Eurodolar – czyżby mała korekta?

Eurodolar – czyżby mała korekta?

2016-10-13 Raport poranny FMCM
Charakterystyczny poziom na wykresie EUR/USD to 1,10. Takie ‘okrągłe’ wartości mają często znaczenie psychologiczne i nierzadko są dobrymi miejscami do odbicia. Wczoraj zresztą sugerowaliśmy taką możliwość i na razie świeca dzienna rodzi się jako biała, tj. wzrostowa.
PLN w dół na bazie mocniejszego dolara

PLN w dół na bazie mocniejszego dolara

2016-10-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi dalsze utrzymanie presji na wycenie złotego wobec głównych, zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3013 PLN za euro, 3,9021 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9462 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7556 PLN w relacji do funta szterlinga.
Siła dolara budzi respekt

Siła dolara budzi respekt

2016-10-12 Raport wieczorny FMCM
Zapiski FOMC i ogólny klimat
Truizmem będzie stwierdzenie dziś późnym wieczorem, że dolar jest mocny. Oczywiście, że jest mocny – skoro EUR/USD otarł się o 1,10, podczas gdy jeszcze kilka dni temu wykraczał momentami powyżej 1,12.