Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Plotki ograniczają przecenę dolara?
2016-11-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: Australia: Dynamika ukończonych projektów budowlanych spadła w III kwartale o 4,9 proc. k/k (oczekiwano -1,6 proc. k/k). Dane za poprzedni okres zrewidowano w dół do -3,7 proc. k/k z -3,1 proc. k/k. Eurostrefa: Wstępne odczyty indeksów PMI za listopad pobiły oczekiwania – wskaźnik dla przemysłu przyspieszył do 53,7 pkt. z 53,5 pkt. (szacowano 53,3 pkt.), a dla usług wzrósł do 54,1 pkt. z 52,8 pkt. (oczekiwano 53,0 pkt.).
Wyhamowanie wzrostów cen ropy naftowej
2016-11-23 Komentarz surowcowy DM BOŚPo poniedziałkowym, imponującym wzroście cen ropy naftowej, wtorkowa sesja przyniosła ochłodzenie nastrojów na rynku tego surowca. Notowania ropy WTI, które wczoraj dotarły w trakcie sesji do okolic 49 USD za baryłkę, ostatecznie zeszły z powrotem do okolic 48 USD za baryłkę.
Już myśląc o indyku
2016-11-23 Komentarz poranny TMS BrokersŚroda rozpoczęła się bez emocji, gdyż święto w Japonii przytłumiło aktywność. Kalendarz jednak się rozkręca przez wysyp PMI w Europie, sprawozdanie budżetowe w Wielkiej Brytanii i serię danych z USA, choć perspektywa jutrzejszego święta Dziękczynienia kładzie się cieniem na aspiracjach do handlu. Więcej wskazuje za konsolidację.
Minutes potwierdzą podwyżkę stóp w grudniu
2016-11-23 Poranny Szkic walutowy AFSZłoty mocniejszy, a euro stabilne do dolar przed publikacją ważnych z punktu widzenia nastawienia Europejskiego Banku Centralnego do polityki pieniężnej wstępnych danych o kondycji sektorów przemysłu i usług w listopadzie.
Wiadomo, co będzie dziś istotne
2016-11-23 Raport poranny FMCMCzekamy na dane: Otóż ważne będą dziś indeksy PMI, czyli wskaźniki, które w punktach mierzą sytuację w dwóch głównych branżach: przemysłowej i usługowej. Powstają w wyniku wypełniania ankiet przez menedżerów dużych firm, którzy określają swoje preferencje co do kierunku rozwoju ich niszy. Rezultat publikowany jest w punktach – i liczba większa niż 50 pkt oznacza przewagę optymistów.
Kontynuacja nieśmiałego odreagowania na PLN
2016-11-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nam utrzymanie korekty wzrostowej ostatnich spadków na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest przez inwestorów następująco: 4,4153 PLN za euro, 4,1558 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1093 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1544 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dolar w korekcie
2016-11-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutJaponia: Odnotowano silne trzęsienie ziemi (7,4 st. w skali Richtera), po którym miało miejsce tsunami. Agencje odnotowały też wystąpienie szefa Banku Japonii w parlamencie, gdzie przedstawił on półroczny raport nt. polityki monetarnej.
Mocno wzrostowy początek tygodnia na rynku ropy naftowej
2016-11-22 Komentarz surowcowy DM BOŚPoniedziałkowa sesja na rynku ropy naftowej zakończyła się imponującym wzrostem cen tego surowca. Notowania amerykańskiej ropy WTI zwyżkowały o niecałe 6%, kończąc wczorajszą sesję powyżej poziomu 48 USD za baryłkę. Dzisiaj rano cena ropy WTI utrzymuje się w okolicach poniedziałkowego zamknięcia.
Słaby październik apogeum spowolnienia w Polsce?
2016-11-22 Poranny Szkic walutowy AFSZłoty nie przejął się kiepskimi odczytami z polskiej gospodarki i w ślad za globalnymi tendencjami rozpoczął korekcyjne odbicie. Kursy w najbliższych dniach spadną. Celem dla EUR/PLN jest 4,4050, USD/PLN 4,12. Dolar osłabnie przed Świętem Dziękczynienia.
Nic nowego
2016-11-22 Komentarz poranny TMS BrokersDolar zatrzymał swój marsz przy stabilizacji rentowności obligacji skarbowych USA. EUR/USD zatrzymał się na 1,06, a USD/JPY szybko otrząsnął się z doniesień o zagrożeniu tsunami i wraca ponad 111. Ropa naftowa utrzymuje siłę podsycaną nadziejami wokół porozumienia OPEC. W skrócie – nic nowego.
Siła dolara, słabość złotego – taki był tydzień
2016-11-18 Raport tygodniowy FMCMSzersze spojrzenie: To, co widzimy na wykresie eurodolara, ma oczywiście mocne podstawy fundamentalne, jak również wynika z daleko posuniętej spekulacji na rynkach, generującej chwilami lawinowe efekty. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet czysto techniczne ujęcie, oparte o kształt wykresu, ...
GPW pod presją otoczenia
2016-11-18 Komentarz giełdowy DM BOŚPiątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły kolejną spadkową sesję. WIG20 stracił 0,96 procent przy 508 mln złotych obrotu. Jednak przebieg handlu był nieco odmienny od poprzednich spadkowych sesji tygodnia.
Co za tydzień!
2016-11-18 Komentarz tygodniowy TMS BrokersNic nie może powstrzymać dolara, który zdaje się mieć w ręku same atuty, od fiskalnych (polityka Trumpa) po monetarne (podwyżki Fed). Jeśli dodamy do tego wieczną ekspansje BoJ, Brexit oraz ryzyka polityczne wokół Eurolandu, to może być dopiero początek dłuższego trendu. Choć zapewne nie zabraknie potknięć po drodze, na razie dolar tratuje wszystko.
USD/PLN blisko 4,2 PLN
2016-11-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel przynosi utrzymanie presji podażowej na polskiej walucie. Kwotowania USD/PLN w dalszym ciągu oscylują wokół najwyższych poziomów od 2002r. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4380 PLN za euro, 4,1899 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1540 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1902 PLN w relacji do funta szterlinga.
Test szóstki na głównej parze
2016-11-18 Raport poranny FMCMIdą jak burza: Idą, idą – mowa o tych, którzy grają tak, by podbijać wartość dolara kosztem euro. Tym sposobem na EUR/USD mamy dziś (wczesnym rankiem) poziom 1,06. Ba, notowano już chwilami nawet wartości typu 1,0585.
Yellen i kurs dolara
2016-11-17 Raport popołudniowy FMCMNiżej i niżej: Eurodolar dochodził dziś w szczycie w okolice 1,0740 – co od biedy można uznać za drobną korektę. Później na rynku zaczęto analizować najnowsze wypowiedzi Janet Yellen, szefowej Rezerwy Federalnej – i wykres poszedł na południe, w okolice 1,0650.
Dolar cofa się przed Yellen
2016-11-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA: Zdaniem członka FED z Filadelfii (Patrick Harker) ewentualne zwiększenie stymulacji fiskalnej może przełożyć się na bardziej agresywne podejście FED. Z kolei w opinii szefa oddziału FED z Minneapolis (Neel Kashkari) Rezerwa Federalna powinna być skłonna tolerować inflację na poziomie 2,5 proc.
Wzrost zapasów ropy naftowej w USA
2016-11-17 Komentarz surowcowy DM BOŚPo wtorkowej dynamicznej zwyżce, wczoraj notowania ropy naftowej delikatnie spadły. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych odbiła się w dół od technicznego oporu w okolicach 46 USD za baryłkę, obecnie służącego za najbliższą i dość silną barierę dla strony popytowej. Dzisiaj rano notowania ropy naftowej WTI poruszają się w konsolidacji w okolicach poziomu 45,50 USD za baryłkę.
Dolar przed kluczową przeszkodą
2016-11-17 Komentarz poranny TMS BrokersDolar pozostaje mocny. Pomimo całego wysypu danych makro, dziś w centrum uwagi będzie Janet Yellen, która przed Kongresem naświetli swój pogląd na perspektywach amerykańskiej gospodarki. Rynek przyjął za pewnik prowzrostową politykę fiskalną prezydenta elekta Trumpa.
Więcej podwyżek stóp Fed? Nie prędko.
2016-11-17 Poranny Szkic walutowy AFSWczorajsze wznowienie wyprzedaży obligacji i walut EM to ostatni akcent paniki napędzanej obawami o rozkręcenie inflacji, przyspieszenie wzrostu stóp procentowych Fed i pogorszeniem wiarygodności USA jako wierzyciela. Sytuacja będzie się normować.