Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
GPW skupiona na otoczeniu
2016-10-12 Komentarz giełdowy DM BOŚŚrodowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po spadkowej sesji na Wall Street, gdzie inwestorzy nerwowo zareagowali na raport kwartalny spółki Alcoa. Siłą tradycji, raport jednego z największych producentów aluminium na świecie uznaje się za początek sezonu publikacji raportów kwartalnych, ...
Dolar trzyma się mocno przed wieczornymi zapiskami FED
2016-10-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutTak jak pisaliśmy wcześniej, balon oczekiwań związanych z grudniową podwyżką puchnie – o tym, czy nie okażą się być one nieco przesadzone w kontekście dynamicznej zmiany wyceny dolara w ostatnich dniach, zobaczymy już po godz. 20:00.
Tak mało potrzeba do umocnienia funta
2016-10-12 Komentarz poranny TMS BrokersFunt silnie zyskuje pośród nadziei, że brytyjski parlament może zablokować zapędy premier Theresy May do przeprowadzenia “twardego Brexitu”. Na szerszym rynku USD pozostaje mocny na rosnącym przekonaniu, że Fed w grudniu podniesie stopy procentowe, a wcześniej Clinton wygra wybory.
PLN słabszy, czynniki globalne ciążą FX i FI
2016-10-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po wczorajszych wyraźnych spadkach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2807 PLN za euro, 3,8820 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9215 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7593 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dziesięć i pół na eurodolarze
2016-10-12 Raport poranny FMCMRynek światowy: Gdy piszemy te słowa, eurodolar rzeczywiście pozycjonuje się przy 1,1050. Jest więc ulokowany nisko, znacznie niżej niż przez ostatnie półtora miesiąca. Pokazuje nam to, że dolar się wzmocnił, a wczoraj wieczorem faktycznie doszło do zmiany obrazu na wykresie, choćby przez sam fakt przebicia "jedenastki".
Słabszy sentyment po Samsungu i Alcoi
2016-10-11 Komentarz giełdowy DM BOŚWall Street zakończyła wczorajszą sesję wzrostem, ale w Azji obraz handlu nie był korzystny. Negatywnie wyróżnił się koreański Kospi, który zakończył sesję spadkiem 1,2 proc. Traciły akcje Samsunga, po tym jak firma ma kłopoty z rozwiązaniem problemów trapiących produkt Galaxy Note7.
Mieszany bilans dla funta
2016-10-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPrasowe rewelacje na temat ile może kosztować Wielką Brytanię tzw. hard Brexit podane przez The Times, który powołuje się na nieoficjalne wyliczenia rządu, stały się dzisiaj kolejnym nośnym tematem w mediach. Niemniej straty funta z tego tytułu nie są znaczące.
Na eurodolarze wreszcie nowy obraz
2016-10-11 Raport wieczorny FMCMCo widać? Na wykresie głównej pary walutowej właściwie od końcówki sierpnia trwał marazm – w chwilach siły euro notowania raczej nie wybijały się ponad 1,1275-80, w chwilach siły dolara nie przebijano rejonu 1,1125-30.
Wsparcie cen ropy naftowej ze polityków
2016-10-11 Komentarz surowcowy DM BOŚMimo że poniedziałkowa sesja na rynku ropy naftowej rozpoczęła się słabo, to już późniejsze godziny przyniosły diametralną zmianę nastrojów. Notowania amerykańskiej ropy WTI nie tylko zdołały utrzymać się powyżej psychologicznej bariery 50 USD za baryłkę, to jeszcze poszybowały do okolic 51 USD za baryłkę, czyli rejonu tegorocznych maksimów.
Silny dolar, silna ropa, nic nowego
2016-10-11 Komentarz poranny TMS BrokersPo okołoweekendowym przestoju rynki wybrały śledzenie trendów, które dominowały w ubiegłym tygodniu, co oznacza umocnienie dolara przy akompaniamencie silnej ropy naftowej. W kalendarzu wyróżnia się niemiecki ZEW, inflacja z Polski i Szwecji oraz kilka przemówień bankierów centralnych.
Bliżej (trudnego) porozumienia producentów ropy
2016-10-11 Poranny Szkic walutowy AFSRynek niepokojąco ignoruje to, co dzieje się na parze USD/CNY. Zły znak. Kurs chińskiej waluty spadł do najniższego poziomu od 2010 r. W ciągu ostatnich 5 miesięcy stracił więcej, niż podczas skokowej dewaluacji z sierpnia 2015 r. Zalecana wzmożona czujność.
EUR/PLN przy 4,26 PLN, dług powyżej 3,05%
2016-10-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego PLN po wczorajszych lekkich wzrostach. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2646 PLN za euro, 3,8314 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8952 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7173 PLN w relacji do funta szterlinga.
Znów mamy silnego dolara
2016-10-11 Raport poranny FMCMGłówna para: Oczywiście eurodolar bywał w minionym tygodniu niżej niż teraz, ale jednak po payrollsach mieliśmy tymczasowy powrót na wyższe poziomy, a zatem jeżeli teraz notujemy 1,1125-30, to jest to czas silnego dolara. Pamiętajmy jednak, że nie oznacza to, iżby wykreował się jakiś generalny trend – w gruncie rzeczy wciąż panuje konsolidacja.
Sentix znacznie lepszy od przewidywań
2016-10-10 Raport popołudniowy FMCMCo dziś się działo? O godzinie 10:30 poznaliśmy najnowszy odczyt indeksu Sentix. Jest to wskaźnik, który mierzy w punktach nastroje panujące wśród inwestorów z Europy, grających na różnych instrumentach (jak dolar, złoto, DAX czy S&P500). Innymi słowy, ankietowani wyrażają swoje opinie na temat kondycji i przyszłości tychże rynków.
Spokojny dzień w biurze
2016-10-10 Komentarz poranny TMS BrokersWeekend przyniósł wiele wydarzeń, które pewnie staną się pożywką dla pogadanek traderów przy poniedziałkowej kawie, jednak ich wpływ na zmienność pozostawia wiele dotyczenia. W USA skandal wokół rubasznego języka Trumpa jest ważniejszy niż druga debata z Clinton.
Spadek cen ropy naftowej
2016-10-10 Komentarz surowcowy DM BOŚMiniony tydzień na rynku ropy naftowej zdecydowanie należał do strony popytowej. Notowania tego surowca rosły przez większość sesji, przekraczając poziom 50 USD za baryłkę zarówno na rynku ropy Brent, jak i WTI.
Słaby juan. Podtrzymane perspektywy podwyżki stóp w USA.
2016-10-10 Poranny Szkic walutowy AFSLudowy Bank Chin ustawia kurs USD/CNY na najwyższym poziomie od 6 lat (6,6959), a podczas handlu chińska waluta jeszcze się osłabia. Nie wróży to dobrze nastrojom na rynkach i walutom emerging markets. Dane z rynku pracy w USA podtrzymują scenariusz podwyżki stóp procentowych Fed w grudniu.
Złoty pozostaje stabilny, dług pod presją
2016-10-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku finansowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2805 PLN za euro, 3,8261 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9076 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7419 PLN w relacji do funta szterlinga.
Poniedziałek – nowe wejście eurodolara
2016-10-10 Raport poranny FMCMPoczątek tygodnia: Nie można powiedzieć, by w poprzednim tygodniu wszystkie dane makro z USA były słabe. Wręcz przeciwnie, np. PMI i ISM dla usług (zwłaszcza ten drugi) wypadły bardzo przyzwoicie. Faktem jest natomiast, że piątkowe payrollsy, czyli dane o zatrudnieniu, bezrobociu i płacy godzinowej, były raczej rozczarowujące.
Funt przyćmił oczekiwania na dane z USA
2016-10-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutEurostrefa: Wiceprezes ECB, Vitor Constancio dał wczoraj po południu do zrozumienia, że ograniczanie skali skupu aktywów w ramach programu QE (tzw. tapering) nie byłoby właściwe, ucinając tym samym spekulacje na ten temat.