Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nie tak łatwo przebija się dolara złotym

Nie tak łatwo przebija się dolara złotym

2017-01-26 Raport wieczorny FMCM
Sytuacja na rynku: Eurodolar jest, gdy piszemy te słowa, w rejonie 1,0670. Innymi słowy, dolar jednak zdaje się wracać do łask graczy czy też do własnej siły. W istocie był dziś nawet niżej niż teraz. Świeca dzienna jest długa i spadkowa.
Dolar zaczyna odbijać

Dolar zaczyna odbijać

2017-01-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Donald Trump zdecydował o budowie muru na granicy z Meksykiem, który ma być sfinansowany z funduszy federalnych. Decyzję tą uzasadnił koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa na południowej granicy USA, temu ma też służyć reforma prawa imigracyjnego.

Dolar kroczy własnymi ścieżkami

Dolar kroczy własnymi ścieżkami

2017-01-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Indeks Dow Jones pierwszy raz w historii przełamał 20 000 pkt., co ustawiło pozytywny sentyment na globalnym rynku kontynuowany dziś rano w Europie. Spośród trzech beneficjentów wygranej Trumpa w wyborach, do wzrostów powracają Wall Street i rentowności obligacji skarbowych USA. Tymczasem USD zdaje się oderwany.
Wall Street z przytupem wita Trumpa

Wall Street z przytupem wita Trumpa

2017-01-26 Poranny Szkic walutowy AFS
Najlepsze przywitanie nowego prezydenta przez rynki akcji od ponad 100 lat! Od 8 listopada – dnia wygranej D. Trumpa – do wczoraj giełdy w USA odnotowały największe powyborcze wzrosły w historii. Do hossy dołącza także WIG. Wskaźniki wyprzedzające koniunkturę sugerują silne przyspieszenie aktywności w Polsce.
Czwartek z walutowej perspektywy

Czwartek z walutowej perspektywy

2017-01-26 Raport poranny FMCM
Na parze głównej i na innych: Eurodolar lokuje się na poziomie 1,0740. A zatem nie pokonał jeszcze oporowej okolicy, którą napotkał już kilka dni temu. Na razie zmienność jest niewielka, rynek zdaje się być trochę rozkojarzony.
Pro-popytowe nastroje wspierają PLN

Pro-popytowe nastroje wspierają PLN

2017-01-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego PLN na bazie polepszenia globalnych nastrojów. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3496 PLN za euro, 4,0437 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0490 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1169 PLN w relacji do funta szterlinga.
Kontynuacja konsolidacji notowań ropy naftowej

Kontynuacja konsolidacji notowań ropy naftowej

2017-01-26 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej w bieżącym tygodniu utrzymują się w relatywnie wąskiej konsolidacji. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych dzisiaj rano delikatnie rośnie, jednak pozostaje w okolicach 53 USD za baryłkę. Obecnie pewnym wsparciem dla kupujących na tym rynku jest słabość amerykańskiego dolara, ...
Orzeł power, zwłaszcza do dolara

Orzeł power, zwłaszcza do dolara

2017-01-25 Raport wieczorny FMCM
Dzisiejsza świeca na eurodolarze jest wzrostowa, tzn. biała – ale maksima lokują się właściwie poniżej wczorajszych i zakreślono je tylko relatywnie długim knotem. Inna rzecz, że świece na forexie to rzecz względna, jako że handel trwa całą dobę, a zarazem np. banki i giełdy pracują tylko w określonych godzinach, włączając się sektorami ze wschodu na zachód (od Azji po USA).
Dzień przesilenia

Dzień przesilenia

2017-01-25 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po lepszym od oczekiwań rozdaniu na Wall Street, gdzie indeksy S&P500 i Nasdaq Composite zameldowały się na nowych, historycznych maksimach.
Dzisiaj wieczorem ważne informacje z Nowej Zelandii

Dzisiaj wieczorem ważne informacje z Nowej Zelandii

2017-01-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
O godz. 22:45 opublikowane zostaną kwartalne dane nt. inflacji CPI. Po tym jak wczoraj rozczarowały odczyty z Australii, inwestorzy zdają się być bardziej ostrożni, co widoczne jest w kursie NZD, który należy dzisiaj to niewielu tracących z dolarem walut.
Przeplatanka Trumpa

Przeplatanka Trumpa

2017-01-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki finansowej pozostają pod wpływem przeplatanki serwowanej przez prezydenta Trumpa, co finalnie hamuje wykrystalizowanie solidniejszego kierunku. EUR/USD i USD/JPY pozostają na huśtawce. Przegranym środy na razie jest AUD. Tymczasem polski rząd dostał „OK” od agencji Fitch, ale PLN pozostaje bez reakcji.
Polityka Trumpa coraz widoczniejsza na rynku naftowym

Polityka Trumpa coraz widoczniejsza na rynku naftowym

2017-01-25 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej w bieżącym tygodniu w zasadzie utrzymują się konsolidacji – wczoraj cena amerykańskiej ropy WTI symbolicznie wzrosła, a dzisiaj rano jej zmienność jest wyjątkowo niewielka. Notowania ropy WTI utrzymują się wciąż tuż poniżej poziomu 53 USD za baryłkę.
Przyspieszenie w Europie

Przyspieszenie w Europie

2017-01-25 Poranny Szkic walutowy AFS
Europejska gospodarka przyspiesza i ma dobre perspektywy na najbliższe miesiące. Euro pozostanie w łagodnym trendzie zwyżkującym wobec dolara. Złoty z dobrą pozycją, by dalej odzyskiwać straty. Na dziś D. Trump zapowiedział ważne decyzje w sprawie bezpieczeństwa. Z danych z gospodarek o 10.00 odczyt indeksu Ifo z Niemiec.
PLN blisko punktów odniesienia, rynek czeka na dane makro

PLN blisko punktów odniesienia, rynek czeka na dane makro

2017-01-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi kontynuację lokalnych konsolidacji na zestawieniach związanych z PLN. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3671 PLN za euro, 4,0732 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0640 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0947 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,711% w przypadku obligacji 10-letnich.
O poranku w środku tygodnia

O poranku w środku tygodnia

2017-01-25 Raport poranny FMCM
Zaczynamy: Jesteśmy w środku tygodnia, w każdym razie jeśli patrzeć na to z perspektywy dni roboczych. Za nami dwa, przed nami też dwa, jeśli pominąć środę. Jak na razie z ważniejszych wydarzeń można wspomnieć wczorajszą decyzję brytyjskiego Sądu Najwyższego na temat Brexitu.
Zastanawiające zachowanie tureckiej liry

Zastanawiające zachowanie tureckiej liry

2017-01-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Na dzisiejszym posiedzeniu banku centralnego Turcji zdecydowano się jedynie na podniesienie stopy pożyczkowej overnight o 75 p.b. do 9,25 proc. Główna tygodniowa stopa repo pozostała niezmieniona na poziomie 8,00 proc., chociaż oczekiwano tutaj jej podwyżki o minimum 50 p.b.
Dolar zaczyna szukać swojego dna?

Dolar zaczyna szukać swojego dna?

2017-01-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: W poniedziałek wieczorem prezydent Donald Trump zdecydował o rezygnacji USA w tzw. Programie Partnerstwa Transpacyficznego (TPP), który był przygotowywany przez poprzednią administrację, jako przeciwwaga dla pozycji Chin.
Cena ropy w konsolidacji

Cena ropy w konsolidacji

2017-01-24 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej utrzymują się wciąż w kilkutygodniowej konsolidacji – wczoraj cena amerykańskiej ropy WTI delikatnie spadła, by dzisiaj rano odrobić już sporą część tych strat. W rezultacie, notowania ropy WTI poruszają się na początku bieżącego tygodnia w okolicach poziomu 53 USD za baryłkę.
Dzień sądu dla funta, ale też dla euro

Dzień sądu dla funta, ale też dla euro

2017-01-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Prezydent Trump przechodzi od słów do czynów i wycofywanie się z paktów handlowych oraz zapowiedzi wysokich ceł ciążą na sentymencie rynkowym, zwiększając popyt na obligacje skarbowe i uderzając w USD. Dziś uwaga przenosi się GBP i wyrok Sądu Najwyższego w sprawie Brexitu. Europa ma odczyt PMI, ale też ważą się losy wyborów we Włoszech.
Pakiet danych PMI i inne tematy

Pakiet danych PMI i inne tematy

2017-01-24 Raport poranny FMCM
Sytuacja na rynku: Wczoraj kalendarium było prawie puste – a dziś wręcz przeciwnie. Już w nocy poznaliśmy PMI dla przemysłu Japonii, wynik to 52,8 pkt przy prognozie 52,3 pkt. O 9:00 mamy PMI dla przemysłu i usług Francji, pół godziny później analogiczny pakiet będzie dotyczył gospodarki niemieckiej, zaś o 10:00 poznamy odczyty dla Strefy Euro.