Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Polski złoty wciąż pokazuje siłę

Polski złoty wciąż pokazuje siłę

2017-09-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W bieżącym tygodniu na rynku polskiego złotego zdecydowanie przeważa strona popytowa. Co prawda notowania rodzimej waluty radzą sobie nieźle już od ponad 9 miesięcy, jednak w ostatnich dniach wybiły się na nowe tegoroczne maksima – a jednocześnie na najwyższe poziomy od maja 2015 r.
Graniczne chwile

Graniczne chwile

2017-09-08 Raport poranny FMCM
Jak wysoko? Rzeczywiście, mamy na eurodolarze sytuację graniczną. Rynek testuje maksima z 29 sierpnia, jest już w okolicach 1,2075-80. Jeśli uda się podejść jeszcze trochę wyżej, to dotychczasowy, tzn. trwający od kilkunastu dni, zakres wahań zostanie pokonany. Eurodolar wejdzie na kolejne pięterko, tak jak wcześniej był na piętrze 1,1825 – 1,2070, a jeszcze wcześniej w rejonie 1,1670 – 1,19.

Draghi niedostatecznie gołębi

Draghi niedostatecznie gołębi

2017-09-07 Komentarz wieczorny TMS Brokers
W trakcie czwartkowych notowań inwestorzy z pewnością nie narzekali na brak zmienności na rynku walutowym, który finalnie stał się zakładnikiem słów Mario Draghiego. Tym razem przekaz prezesa ECB pozostał relatywnie gołębi, aczkolwiek nie na tyle, aby przyczynić się do osłabienia euro.
Wartość złotego wciąż blisko tegorocznych maksimów

Wartość złotego wciąż blisko tegorocznych maksimów

2017-09-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wczorajsza decyzja RPP o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie była zgodna z oczekiwaniami inwestorów – co z kolei oznacza, że nie przełożyła się ona istotnie na zmiany wartości polskiego złotego.
Co Draghi powie, a czego nie powie?

Co Draghi powie, a czego nie powie?

2017-09-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Apetyt na ryzyko nieco się poprawił z pomocą ciszy w temacie Korei Płn. oraz porozumienia w sprawie podniesienia limitu zadłużenia USA. USD wciąż walczy z pesymizmem, PLN nie wyniósł nic z decyzji RPP, za to CAD dostał super wsparcie od BoC. Dziś decyzja ECB i Riksbanku.
EBC gołębio, ale czy zdoła osłabić euro?

EBC gołębio, ale czy zdoła osłabić euro?

2017-09-07 Poranny Szkic walutowy AFS
Komunikat, prognozy i retoryka M. Draghiego po dzisiejszym posiedzeniu EBC będą z pewnością bardzo gołębie. Jednak bez podjęcia lub choćby zapowiedzi nowych działań, bank nie będzie w stanie trwale zahamować aprecjacji euro, pomimo że jest ono aktualnie kilka procent przewartościowane.
Od decyzji Trumpa do obrad EBC

Od decyzji Trumpa do obrad EBC

2017-09-07 Raport poranny FMCM
Porozumienie w sprawie długu: Donald Trump poparł koncepcję przedłużenia o 3 miesiące czasowego limitu długu rządu federalnego w USA, aby uniknąć niewypłacalności kraju. W efekcie indeksy giełdowe wzrosły – mowa np. o Dow Jones Industrial, S&P500 czy Nasdaq Composite.
Kanada – ćwierć punktu w górę

Kanada – ćwierć punktu w górę

2017-09-06 Raport wieczorny FMCM
Kanada ważniejsza od głównej pary: Nie można powiedzieć, by na eurodolarze doszło dziś do jakiegoś wymownego przełomu. Tym niemniej notowania pozycjonowały się wyżej niż wczoraj. Zakres wczorajszy, mierząc oczywiście naszym czasem, to 1,1875 – 1,1930. Dziś było 1,1905 – 1,1950. Wieczorem jesteśmy poniżej tej górnej wartości, ale niewątpliwie powyżej dolnej.
Bank Kanady idzie za ciosem

Bank Kanady idzie za ciosem

2017-09-06 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Gwoździem programu w trakcie środowej sesji okazała się być niespodziewana decyzja Banku Kanady, który według rynkowych oczekiwań powinien utrzymać parametry prowadzonej polityki na niezmienionym poziomie. Finalnie decydenci zatwierdzili podwyżkę stopy overnight o 25 p.b. do poziomu 1,0 proc.
Rynek może zacząć spekulować o rewizji oczekiwań członków FED?

Rynek może zacząć spekulować o rewizji oczekiwań członków FED?

2017-09-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
KOREA PÓŁNOCNA: Prezydent Korei Południowej w rozmowie z prezydentem Rosji przyznał, że sytuacja na Półwyspie Koreańskim może stać się nieprzewidywalna ze względu na działania Pjongjangu. Z kolei premier Japonii przyznał, że KRLD „nie ma przed sobą jasnej przyszłości”, jeżeli nie zmieni swojego postępowania.
Krótkoterminowy optymizm na rynku ropy naftowej

Krótkoterminowy optymizm na rynku ropy naftowej

2017-09-06 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej dynamicznie rosły w drugiej połowie minionego tygodnia, a początek nowego tygodnia okazał się na tym rynku równie korzystny dla strony popytowej. Wczoraj cena amerykańskiej ropy WTI wzrosła o 2,7% do okolic 48,60-48,70 USD za baryłkę.
Pierwsza liga nie dla dolara

Pierwsza liga nie dla dolara

2017-09-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Emocje zaczynają odgrywać ważną rolę w handlu na rynkach finansowych z Koreą Północną, huraganem Irmą i obawami o limit zadłużenia USA podkopującymi apetyt na ryzyko. Gołębie głosy z Fed ściągają w dół USD. Dziś uwaga skupiona na decyzjach RPP i BoC oraz Kongresie USA.
Optymizm na rynku polskiego złotego

Optymizm na rynku polskiego złotego

2017-09-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poniedziałkowa znaczna rewizja w górę prognozy tegorocznej dynamiki PKB w Polsce, opublikowana przez agencję ratingową Moody’s, wyznaczyła optymistyczny początek bieżącego tygodnia na rynku polskiego złotego.
Euro za mocne, QE także w 2018 r.

Euro za mocne, QE także w 2018 r.

2017-09-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Poprawiające się w ostatnim czasie odczyty z USA oraz rosnące prawdopodobieństwo wydłużenia programu QE w Europie poza 2017 r. wskazują na przewartościowanie euro względem dolara przy obecnej cenie z okolic 1,20. Oczekujemy, że rynek wkrótce skoryguje tę nierównowagę. Dziś stabilnie w oczekiwaniu na jutrzejszą konferencję M. Draghiego.
Od Kaplana do Beżowej Księgi

Od Kaplana do Beżowej Księgi

2017-09-06 Raport poranny FMCM
Co z dolarem? Wczoraj gołębio wypowiedziała się Lael Brainard, sugerując, iż polityka monetarna w Stanach powinna nadal być prowadzona bardzo ostrożnie. Wtóruje jej inny decydent Rezerwy Federalnej, mianowicie Robert Kaplan. W nocy (naszego czasu) stwierdził, że inwestorzy spodziewają się raczej utrzymania niskich stóp i nie należy rezygnować z rozważnej polityki opartej o dane makro.
Jak to wygląda po serii danych?

Jak to wygląda po serii danych?

2017-09-05 Raport wieczorny FMCM
Główna para: W tle mamy oczywiście temat koreański. Władze KRL-D zapowiedziały, że to Stany Zjednoczone będą w pełni odpowiedzialne za katastroficzne skutki ewentualnych kolejnych sankcji nałożonych na Phenian. Donald Trump ogłosił z kolei, że zgadza się na to, by Korea Południowa i Japonia zrealizowały znaczne zakupy broni w USA.
W poszukiwaniu stabilności

W poszukiwaniu stabilności

2017-09-05 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Kolejne doniesienia o potencjalnych działaniach północnokoreańskiego reżimu istotnie przyczyniły się do przetasowania sentymentu na rynku długu. Na przestrzeni dnia rentowność amerykańskich obligacji dziesięcioletnich spadła o 9 p.b. do poziomach 2,08 proc., sytuując się tuż przy powyborczych maksimach.
Nieudana próba wybicia

Nieudana próba wybicia

2017-09-05 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po tygodniu konsolidacji w przedziale 2500-2540 pkt, dzisiejsza sesja rozpoczęła się od wybicia w górę. Przy dużym wolumenie, już w pierwszych kilku kwadransach indeks osiągnął 2550 pkt. Otoczenie nie było tak wyraźnie optymistyczne, ale na tyle spokojne, że w ogóle mogło dojść do tego znaczącego ruchu w górę.
Przed RPP: Rada w komfortowym położeniu

Przed RPP: Rada w komfortowym położeniu

2017-09-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Silny wzrost gospodarczy i poprawa na rynku pracy przy braku nasilenia presji inflacyjnej pozwala na bierność RPP. Prezes Glapiński prawdopodobnie powtórzy swoje zdanie, że do końca 2018 roku stopy nie ulegną zmianie. Neutralne stanowisko RPP powinno gwarantować brak reakcji PLN na decyzję, komunikat i konferencję.
Dolar podcięty przez Brainard?

Dolar podcięty przez Brainard?

2017-09-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Członkini zarządu FED Lael Brainard zwróciła dzisiaj uwagę, że ze względu na niepokojące tendencje inflacyjne, FOMC powinien się zrewidować swoje „jastrzębie” podejście. Jej zdaniem ścieżka inflacji bazowej może okazać się zdecydowanie niższa od wcześniejszych szacunków.