Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN minimalnie słabszy po wynikach wyborów do Bundestagu

PLN minimalnie słabszy po wynikach wyborów do Bundestagu

2017-09-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek tygodnia na rynku walutowym przynosi lekki spadek notowań PLN oraz podbicie presji na bardziej ryzykowne aktywa po wynikach wyborów do Bundestagu w Niemczech. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2727 PLN za euro, 3,5818 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6885 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8223 PLN w relacji do funta szterlinga.
Kim postraszył i dolar potaniał…

Kim postraszył i dolar potaniał…

2017-09-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
KOREA PÓŁNOCNA: W czwartek po południu Donald Trump wydał dekret, który przewiduje rozszerzenie możliwości nakładania sankcji na osoby i firmy, które finansują i ułatwiają handel z KRLD.

Łatwa wymówka

Łatwa wymówka

2017-09-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Nocny skok awersji do ryzyka z winą po stronie Korei Północnej wspiera jena i inne bezpieczne przystanie, ale też stał się łatwym pretekstem do realizacji zysków z rajdu dolara. Tradycja podpowiada odreagowanie, choć bliskość weekendu może hamować aktywność. W kalendarzu mamy sporo wystąpień i danych.
Rynek ignoruje Fed? Pozornie.

Rynek ignoruje Fed? Pozornie.

2017-09-22 Poranny Szkic walutowy AFS
Wzrost awersji do ryzyka widoczny po posiedzeniu Rezerwy Federalnej okazał się chwilowy. Rynek zanegował większość zmian cen widocznych w środę wieczorem. Naszym zdaniem to jednak mydlenie oczu. To posiedzenie było przełomowe i w kolejnych tygodniach rynki zaczną w większym stopniu uwzględniać ryzyko. Jesień przyniesie załamanie nastrojów.
Dzień pełen momentów

Dzień pełen momentów

2017-09-22 Raport poranny FMCM
Sporo w kalendarium: Harmonogram przewiduje dziś naprawdę dużo danych. Spójrzmy pokrótce na to, co nas czeka. O 8:45 ujrzymy dynamikę PKB Francji za II kw. roku 2017. Kwadrans później napłyną indeksy PMI dla usług i przemysłu Francji.
Spotkanie kartelu OPEC w centrum uwagi

Spotkanie kartelu OPEC w centrum uwagi

2017-09-22 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej przyniosła praktycznie neutralnie zakończenie. Mimo występującej w ciągu dnia presji spadkowej, cena tego surowca w USA pod koniec dnia powróciła do okolic 50,70 USD za baryłkę. Dzisiaj rano cena ropy delikatnie spada, jednak porusza się blisko wczorajszego zamknięcia.
PLN kontynuuje konsolidację wobec euro

PLN kontynuuje konsolidację wobec euro

2017-09-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2724 PLN za euro, 3,5710 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6883 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8514 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,385% w przypadku obligacji 10-letnich.
Próba podtrzymania jastrzębiej retoryki

Próba podtrzymania jastrzębiej retoryki

2017-09-21 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Po wczorajszej publikacji komunikatu do decyzji Fed w sprawie przyjętych ram polityki pieniężnej dawkę jastrzębiego wydźwięku próbował podtrzymać Norges Bank. Jego przedstawiciele zdecydowali się nie tylko na utrzymanie głównej stopy benchmarkowej na niezmienionym poziomie (0,5 proc.), ale również zasygnalizowali niechęć do wdrażania szerzej zakrojonych rozwiązań ekspansji monetarnej.
Czeka nas dolarowa jesień? To niewykluczone.

Czeka nas dolarowa jesień? To niewykluczone.

2017-09-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Zgodnie z oczekiwaniami FED nie zmienił na zakończonym wczoraj posiedzeniu poziomu stóp procentowych (1,0-1,25 proc. dla funduszy federalnych). Podjęto decyzję o rozpoczęciu od października procesu redukcji bilansu FED, ...
Powrót produkcji ropy w USA do poziomów sprzed huraganu

Powrót produkcji ropy w USA do poziomów sprzed huraganu

2017-09-21 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej zakończyła się na plusie. Cena amerykańskiej ropy WTI utrzymuje się wciąż powyżej poziomu 50 USD za baryłkę – także dzisiaj rano, mimo delikatnej zniżki notowań w ramach odreagowania wczorajszych wzrostów.
Potęga perswazji

Potęga perswazji

2017-09-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed nie zamierza rezygnować z wcześniej nakreślonej ścieżki zacieśniania monetarnego i staje w opozycji do sceptycznie nastawiony uczestników rynku. Teraz to rynek musi się ugiąć przed nieugiętością Fed, a to oznacza odbicie niedowartościowanego dolara.
Japonia, Szwajcaria, Euroland, USA, Polska

Japonia, Szwajcaria, Euroland, USA, Polska

2017-09-21 Raport poranny FMCM
Ze świata: Tytuł naszego dzisiejszego raportu nie jest może specjalnie pomysłowy, ale chodziło nam o uwypuklenie tego, że pojawiło się lub pojawi parę ciekawych newsów z różnych krajów – a i tak pominęliśmy np. Szwecję (o 9:30 protokół z obrad Riksbanku) czy Norwegię (o 10:00 decyzja nt. stóp procentowych, acz nie oczekuje się, by poziom 0,50 proc. został ruszony).
Fed jastrzębio, będzie zacieśniał

Fed jastrzębio, będzie zacieśniał

2017-09-21 Poranny Szkic walutowy AFS
Fed podtrzymał dotychczasowe założenia polityki monetarnej. Zamierza jeszcze raz w tym roku podnieść stopy procentowe, a od października zacznie zmniejszać sumę bilansową (odwrotne QE). Dolar wyraźnie w górę, a złoty słabszy. W najbliższych tygodniach taka tendencja będzie kontynuowana.
PLN bez większej reakcji na podbicie USD, rynek analizuje FED

PLN bez większej reakcji na podbicie USD, rynek analizuje FED

2017-09-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego dolara po posiedzeniu FED. W konsekwencji możemy mówić o lekkiej presji podażowej na walutach EM, w tym PLN. Złoty wyceniany jest następująco: 4,2790 PLN za euro, 3,6024 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7066 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8585 PLN w relacji do funta szterlinga.
Kropki zadecydują o dolarze

Kropki zadecydują o dolarze

2017-09-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Prezydent USA Donald Trump wygłosił wczoraj swoje pierwsze przemówienie na forum ONZ. Wezwał do wspólnej walki z „małą grupą złych reżimów”, chociaż jak zaznaczył Amerykanie nie mogą być już wykorzystywani. Dodał że zawsze będzie stawiał USA na pierwszym miejscu, tak jak to robią liderzy innych krajów.
Spokojne wzrosty cen złota przed decyzją Fed

Spokojne wzrosty cen złota przed decyzją Fed

2017-09-20 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Ostatnie kilka sesji na rynku złota było okresem dynamicznej przeceny. Ruch ten w sporej części można było oceniać jako techniczne odreagowanie wcześniejszych długotrwałych, systematycznych wzrostów. O ile bieżący tydzień rozpoczął się na rynku złota kolejnym tąpnięciem cen w dół, to już wczoraj zniżki wyhamowały, a dzisiaj rano wzrost notowań jest kontynuowany.
Gra o wysoką stawkę

Gra o wysoką stawkę

2017-09-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Wreszcie tu jesteśmy. Dziś oczy wszystkich inwestorów zwrócone są na Fed. Podtrzymanie oczekiwań na podwyżkę w grudniu będzie silnym sygnałem, w która stronę Fed chce zmierzać. Jakkolwiek pole do jastrzębich zaskoczeń jest większe niż do gołębich, to tradycyjnie rynek z większą swobodą przystąpi do wyprzedaży USD w przypadku rozczarowania. Ale czy Fed faktycznie da ku temu powód?
Godzina ósma, minut trzydzieści

Godzina ósma, minut trzydzieści

2017-09-20 Raport poranny FMCM
Czego można oczekiwać? Kilka rzeczy będzie istotnych o 20:00 i później. Pierwszy temat to wysokość stóp procentowych w USA, ale jest prawie niemożliwe, by FOMC zdecydował się dziś na ich podwyżkę. Tym niemniej – i to jest temat nr 2 – jest nader prawdopodobne, iż podczas konferencji prasowej o 20:30 zostanie ogłoszone wszczęcie procedury redukcji bilansu Fed.
Zagrywka EBC przed Fed. Mocne dane z Polski.

Zagrywka EBC przed Fed. Mocne dane z Polski.

2017-09-20 Poranny Szkic walutowy AFS
Na rynkach nie widać strachu czy niepewności przed dzisiejszym posiedzeniem Rezerwy Federalnej. Naszym zdaniem niesłusznie. Gracze muszą w większym stopniu zacząć uwzględniać ryzyko, o czym Fed powinien dziś przypomnieć. Spodziewamy się negatywnego zaskoczenia. Spadków na giełdach, wzmocnienia dolara i słabszej postawy walut gospodarek wschodzących.
Złoty mocniejszy po dobrych danych, rynek czeka na FED

Złoty mocniejszy po dobrych danych, rynek czeka na FED

2017-09-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN przed dzisiejszym zakończeniem posiedzenia FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2802 PLN za euro, 3,5642 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7063 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8186 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,348% (wobec niedawnych 3,12%) w przypadku obligacji 10-letnich.