Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Trochę ponad 50 procent

Trochę ponad 50 procent

2017-09-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar pozostaje silny globalnie z pomocą rosnących rentowności obligacji i panującym przeświadczeniu, że Fed będzie dążył do kolejnej podwyżki w grudniu. Do decyzji FOMC mamy jeszcze ponad 24 godziny, a w międzyczasie kalendarz danych makro nie rozpieszcza. Więcej emocji było ostatnio przy wystąpieniach przedstawicieli banków centralnych, ale tych też dziś brakuje.
Waluty EM w odwrocie

Waluty EM w odwrocie

2017-09-19 Poranny Szkic walutowy AFS
Waluty gospodarek wschodzących (EM) tracą w przeddzień posiedzenia Fed i w ślad za słabnącym chińskim juanem (CNY). Złoty, choć z rana nieco mocniejszy do dolara, będzie wpisywał się w ten trend. Sesja pod dyktando odczytów ZEW z Niemiec, serii danych z Polski oraz na otwarciu handlu z rynku nieruchomości z USA. Dolar zyska przed końcem tygodnia.

PLN bez większych zmian, dane makro w kalendarzu

PLN bez większych zmian, dane makro w kalendarzu

2017-09-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie presji podażowej na złotym. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,2940 PLN za euro, 3,5825 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7227 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8546 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,271% w przypadku obligacji 10-letnich.
O 14:00 patrzymy w polskie kalendarium

O 14:00 patrzymy w polskie kalendarium

2017-09-19 Raport poranny FMCM
Co słychać na rynku? O 11:00 przekonamy się, jak wypadł ważny wskaźnik z Niemiec – indeks instytutu ZEW. Nie jest on tak ważny jak indeks Ifo, takie przynajmniej przeświadczenie panuje wśród inwestorów i analityków, ale oczywiście może mieć znaczenie.
Funt ofiarą wysoko zawieszonych oczekiwań

Funt ofiarą wysoko zawieszonych oczekiwań

2017-09-18 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Antybohaterem poniedziałkowej sesji okazał się być funt szterling będący pod presją wystąpienia gubernatora Banku Anglii Marka Carneya. Powtórka retoryki z ostatniego posiedzenia BOE wyraźnie ochłodziła wysoko wywindowane oczekiwania uczestników rynku, którzy mogli oczekiwać nieco bardziej jastrzębiej wypowiedzi w sprawie planowanych podwyżek stóp procentowych czy ryzyk związanych z opuszczeniem unijnych struktur.
Próba podbicia dolara przed posiedzeniem FED w środę?

Próba podbicia dolara przed posiedzeniem FED w środę?

2017-09-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
KOREA PÓŁNOCNA: Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego, generał McMaster przyznał w piątek na konferencji prasowej, że Stany Zjednoczone biorą pod uwagę wszystkie możliwości rozwiązania problemu z KRLD, łącznie z militarną. Dodał jednak, że „nie jest to wyjście, z którego chcielibyśmy skorzystać”.
Ceny ropy naftowej w USA wciąż powyżej poziomu 50 USD za baryłkę

Ceny ropy naftowej w USA wciąż powyżej poziomu 50 USD za baryłkę

2017-09-18 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Poprzedni tydzień na rynku ropy naftowej był nieprzerwanym ciągiem pięciu dziennych zwyżek. W rezultacie, cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych w piątek przekroczyła poziom 50 USD za baryłkę, docierając tym samym do okolic 50,40 USD za baryłkę, czyli poziomu lokalnego maksimum z przełomu lipca i sierpnia. Początek nowego tygodnia przynosi dalsze zwyżki.
Kto jest członkiem klubu?

Kto jest członkiem klubu?

2017-09-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Schemat ten, co zwykle – w środę decyzja FOMC i do tego czasu rynki stoją w miejscu. Wolny dzień w Japonii nie pomagał rozruszać handlu w Azji, a pusty kalendarz w Europie i Ameryce zapewni flautę w następnych godzinach. USD/JPY rusza wyżej, EUR/USD stoi w miejscu, GBP pozostaje mocny, a PLN ponownie schodzi na dalszy plan.
Gospodarka USA słabo w sierpniu

Gospodarka USA słabo w sierpniu

2017-09-18 Poranny Szkic walutowy AFS
Skutki przejścia huraganów znajdują odzwierciedlenie w wynikach amerykańskiej gospodarki. Naszym zdaniem nie będzie to jednak miało przełożenia na decyzje i nastawienie Fed, który w środę zdecyduje o rozpoczęciu procesu zmniejszania sumy bilansowej, a pod koniec roku po raz kolejny podniesie stopy procentowe.
Próba stabilizacji PLN, rynek czeka na FED

Próba stabilizacji PLN, rynek czeka na FED

2017-09-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi większych zmian, również na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2759 PLN za euro, 3,5812 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7272 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8660 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą: 3,245% w przypadku obligacji 10-letnich.
W tym tygodniu

W tym tygodniu

2017-09-18 Raport poranny FMCM
Poza Polską: W tym tygodniu kluczem do wydarzeń będzie środowy wieczór. Wtedy o godzinie 20:00 poznamy nowe projekcje makroekonomiczne FOMC i decyzję Fed w sprawie stóp procentowych. Teoretycznie jest możliwe, że Rezerwa wykona ruch w górę, ale tak naprawdę to wątpliwe.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-09-15 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu wszystkie oczy będą zwrócone na Fed, gdzie stawką jest podtrzymanie oczekiwań na grudniową podwyżkę stop procentowych. Poznamy także stanowisko banków centralnych Japonii i Norwegii. Na polu danych największa uwaga będzie na PKB z Nowej Zelandii, PMI z Eurolandu i inflacji z Kanady.
Koreańczycy znów sprowokowali, ale rynki się do tego przyzwyczaiły?

Koreańczycy znów sprowokowali, ale rynki się do tego przyzwyczaiły?

2017-09-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
KOREA PÓŁNOCNA: W piątek rano reżim przeprowadził kolejną próbę rakietową – pocisk przeleciał nad północną Japonią i spadł do Pacyfiku w odległości 2.200 km od lądu. Zdaniem armii USA był to pocisk balistyczny zasięgu pośredniego – IRBM, ale zdaniem Japończyków mógł to być międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM).
Powrót do wzrostów notowań soi

Powrót do wzrostów notowań soi

2017-09-15 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku soi przynosi dynamiczne zmiany nastrojów. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych osuwała się w dół na początku tygodnia, po czym w środę dynamicznie odbiła w górę. Wzrosty wyhamowały dopiero dzisiaj, jednak cena soi w USA utrzymuje się wciąż powyżej poziomu 9,70 USD za buszel, czyli w okolicach ubiegłotygodniowych maksimów.
Powrót do fundamentów

Powrót do fundamentów

2017-09-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Nocna próba balistyczna Korei Północnej przechodzi bez wielkiego echa. Po pierwsze: pocisk przelatujący nad Japonią i spadający do Pacyfiku nie jest zinterpretowany jako wejście konfliktu na wyższy poziom (pomimo posiadania przez reżim bomby wodorowej i największego zasięgu osiągniętego w dzisiejszej próbie).
Budzi się inflacja

Budzi się inflacja

2017-09-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Wzrost inflacji w USA to nie przejściowy efekt wywołany huraganami, ale szersza tendencja związana ze słabością dolara i podrożeniem surowców. Proces ten nasili się w dalszej części roku, co powinno skłonić Fed do zwiększenia restrykcyjności polityki pieniężnej. To doskonałe warunki do umocnienia dolara.
PLN wyhamował spadki, inwestorzy patrzą na szeroki rynek

PLN wyhamował spadki, inwestorzy patrzą na szeroki rynek

2017-09-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi wyhamowanie spadków na notowaniach PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2778 PLN za euro, 3,5920 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7264 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8164 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,227% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przemysł, sprzedaż i inne dane z USA

Przemysł, sprzedaż i inne dane z USA

2017-09-15 Raport poranny FMCM
Co nas czeka? Rankiem będziemy mieli parę wypowiedzi przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego: o 7:45 wystąpi Yves Mersch, o 8:00 Daniele Nouy, o 10:15 Sabine Lautenschlaeger. O 11:00 poznamy bilans handlu zagranicznego Eurolandu.
Dolar podtrzymuje wzrosty, ale…

Dolar podtrzymuje wzrosty, ale…

2017-09-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Inflacja CPI z USA, jaką poznaliśmy dzisiaj o godz. 14:30 wypadła nieźle. Dane „podstawowe” o 0,1 p.p. przekroczyły prognozy – wzrost cen w sierpniu wyniósł 0,4 proc. m/m i 1,9 proc. r/r, ale już w ujęciu bazowym, tj. bez żywności i energii wypadły zgodnie z szacunkami, tj. 0,2 proc. m/m i 1,7 proc. r/r.
Po decyzji SNB: zmiana języka nie zmienia słabej pozycji CHF

Po decyzji SNB: zmiana języka nie zmienia słabej pozycji CHF

2017-09-14 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Szwajcarski Bank Narodowy nieznacznie złagodził język w odniesieniu do wartości franka, ale
w dalszym ciągu jest zainteresowany jego osłabieniem, któremu nie zamierza prędko stawać na drodze. SNB nie zamierza uczestniczyć w wyścigu innych banków centralnych w normalizacji polityki pieniężnej, co ustawia franka na straconej pozycji w średnim i długim terminie.