Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty słabszy przed RPP

Złoty słabszy przed RPP

2017-07-04 Poranny Szkic walutowy AFS
Od pożytku czerwca kurs EUR/PLN porusza się w łagodnie nachylonym kanale trendu wzrostowego. Spodziewamy się, że przez najbliższe 2-3 dni ta tendencja się utrzyma. Prawdopodobne podejście pod 4,30, a na USD/PLN w rejon 3,80. Jutro decyzja Rady Polityki Pieniężnej – stopy bez zmian, komunikat ponownie łagodny.
Pierwsza weryfikacja jastrzębich oczekiwań

Pierwsza weryfikacja jastrzębich oczekiwań

2017-07-04 Komentarz poranny TMS Brokers
W ostatnim tygodniu inwestorzy zaczęli wyceniać globalny zwrot w polityce pieniężnej. O ile było to uzasadnione w przypadku korony norweskiej, dolara kanadyjskiego, funta i częściowo euro, to „rozlewanie się” tych oczekiwań na inne waluty było naszym zdaniem zbyt pochopne.

Czwarty lipca w Warszawie

Czwarty lipca w Warszawie

2017-07-04 Raport poranny FMCM
Notowania głównej pary: Tytuł naszego raportu jest trochę żartobliwy – to tylko aluzja do starej piosenki. W istocie 4 lipca ma dziś znaczenie przede wszystkim w kontekście Waszyngtonu czy Nowego Jorku – oto bowiem z powodu Święta Niepodległości rynek USA ma dziś wolne.
PLN nieco słabszy do USD, rynek zerka w stronę FED/EBC

PLN nieco słabszy do USD, rynek zerka w stronę FED/EBC

2017-07-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po wczorajszej lekkiej zniżce. Polska waluta notowana jest następująco: 4,2483 PLN za euro, 3,7357 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8786 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8355 PLN w relacji do funta szterlinga.
Korekcyjny zarobek amerykańskiej waluty

Korekcyjny zarobek amerykańskiej waluty

2017-07-03 Raport wieczorny FMCM
Mocniejszy dolar: To prawda: jeszcze w końcówce tamtego tygodnia eurodolar pochodził pod 1,1450, a już w początkach tygodnia bieżącego mamy 1,1360-70. Dolar zatem trochę odzyskał – pomimo tego, że np. indeks PMI dla przemysłu USA uplasował się raptem na poziomie 52 pkt (przy prognozie 53 pkt).
Spadek liczby funkcjonujących wiertni ropy naftowej w USA

Spadek liczby funkcjonujących wiertni ropy naftowej w USA

2017-07-03 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Miniony tydzień był wyjątkowo udany dla strony popytowej na rynku ropy naftowej. W piątek cena amerykańskiej ropy gatunku WTI wzrosła aż o 3,3%, przekraczając poziom 46 USD za baryłkę. W rezultacie, cały poprzedni tydzień zakończył się ponad 7-procentową zwyżką cen tego surowca.
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2017-07-03 Poranny Szkic walutowy AFS
Długi weekend w USA zapowiada niską zmienność rynków w pierwszej części tygodnia. W drugiej wznowienie wahań i nowe rozdanie pod III kw. W centrum uwagi z Polski posiedzenie RPP (środa) i decyzja Fitch (piątek). Ze świata kluczowe dzisiejsze odczyty PMI oraz piątkowe z amerykańskiego rynku pracy.
Nowy kwartał, nowe rozdanie

Nowy kwartał, nowe rozdanie

2017-07-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Drugi kwartał to kontynuacja słabości dolara pomimo podwyżki stóp ze strony Fed. Głównym powodem jest niemoc administracji Trumpa oraz słabość gospodarki – dane zaskakują in minus najmocniej od około dwóch lat.
PLN bez większych zmian, PMI w kalendarzu

PLN bez większych zmian, PMI w kalendarzu

2017-07-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku nie przynosi większych zmian na wycenach głównych walut. W konsekwencji również notowania PLN pozostają relatywnie stabilne na większości zestawień. Złoty wyceniany jest na rynku następująco: 4,2255 PLN za euro, 3,7071 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8605 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8150 PLN w relacji do funta szterlinga.
Startujemy od PMI, a co dalej?

Startujemy od PMI, a co dalej?

2017-07-03 Raport poranny FMCM
Witajcie w wielkim świecie: Ropa WTI stoi teraz po 46,2 dolara za baryłkę, co zresztą aktualnie i tak oznacza spadek ceny. Nikkei 225 finiszował na plusie, podobnie Hang Seng Index z Hongkongu. Podano odczyty PMI dla przemysłu Japonii i Chin. W Chinach zanotowano 50,4 pkt, przewidywano 49,5 pkt. W Japonii wynik to 52,4 pkt przy prognozie 52 pkt.
Inflacja = weryfikacja

Inflacja = weryfikacja

2017-06-30 Komentarz poranny TMS Brokers
W tym tygodniu rentowność amerykańskich dziesięcioletnich obligacji skarbowych podniosła się o kilkanaście punktów bazowych. W normalnych warunkach powinno przełożyć się to na umocnienie dolara. Okoliczności nie sprzyjały temu jednak ze względu na globalny zwrot w polityce monetarnej w kierunku zacieśniania. W rezultacie dolar jest w głębokiej defensywie.
Piątek – dane makro i kursy walut

Piątek – dane makro i kursy walut

2017-06-30 Raport poranny FMCM
Sytuacja eurodolara: Przypomnijmy, by mieć dokładniejszy ogląd długoterminowej sytuacji: u progu stycznia 2016 na wykresie głównej pary notowano ok. 1,0350. Później wykres poszedł w górę, od tego czasu mamy klarowny trend wzrostowy na rzecz wzmocnienia euro.
Produkcja ropy naftowej w Libii największa od 4 lat

Produkcja ropy naftowej w Libii największa od 4 lat

2017-06-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej jest okresem odreagowania wzrostowego po wcześniejszej, niemal miesięcznej zniżce cen tego surowca i dotarciu do poziomów ważnego technicznego wsparcia. Co prawda podczas wczorajszej sesji cena ropy naftowej osunęła się w dół, jednak zniżka była symboliczna, a dzisiaj rano notowania ropy powróciły do zwyżek.
Fundamenty wspierają euro

Fundamenty wspierają euro

2017-06-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Silna zwyżka euro z ostatnich 2 tygodni nie jest wyłącznie efektem zaostrzenia retoryki przez M. Draghiego, ale ma mocne podłoże fundamentalne Rosnąca inflacja nasila oczekiwania na wyjście z ultra łagodnej polityki monetarnej EBC, a zmniejszająca się różnica rynkowych stóp procentowych pcha wspólną walutę na mocniejszą stronę.
Złoty mocniejszy do dolara

Złoty mocniejszy do dolara

2017-06-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie stabilnego PLN. Warto jednak wspomnieć o spadku kursu USD/PLN do najniższego poziomu od marca 2016r. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2403 PLN za euro, 3,7067 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8739 PLN względem franka szwajcarskiego ...
Zawirowania walutowe

Zawirowania walutowe

2017-06-29 Raport wieczorny FMCM
Dolar, euro i inne tematy: W ostatnich dniach pojawiło się sporo jastrzębich sygnałów z banków centralnych – albo też sporo sygnałów, które zostały tak odebrane. Mark Carney, szef Banku Anglii, rozważał możliwość zacieśnienia polityki i ograniczenia stymulacji monetarnej. Stephen Poloz, szef Banku Kanady, też uderzył w podobne tony.
Draghi, Carney – ojcowie zmienności, siewcy chaosu

Draghi, Carney – ojcowie zmienności, siewcy chaosu

2017-06-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Mario Draghi we wtorek optymistycznie wypowiadał się o perspektywach inflacji w Eurolandzie. Jego ton mocno kontrastował z ostrożnym, wręcz sceptycznym podejściem zaprezentowanym podczas konferencji wieńczącej czerwcowe posiedzenie ECB.
Złoty śledzi zachowanie eurodolara

Złoty śledzi zachowanie eurodolara

2017-06-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po ostatnich sesjach podwyższonej zmienności. Polska waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,2310 PLN za euro, 3,7133 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8715 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8094 PLN w relacji do funta szterlinga.
I jeszcze w górę

I jeszcze w górę

2017-06-29 Raport poranny FMCM
Główna para: Ważnym odczytem makro – albo raczej pakietem danych – będą dziś informacje o PKB Stanów Zjednoczonych za I kwartał 2017. Zestaw (wraz z deflatorem PKB i wskaźnikiem PCE Core) poznamy o 14:30, będzie to rewizja danych wstępnych.
Rynek wie swoje?

Rynek wie swoje?

2017-06-28 Raport wieczorny FMCM
Temat eurodolara: Czy rynek wie swoje, jeśli chodzi o najnowsze, zaskakująco duże ruchy wzrostowe na eurodolarze? Może wie, ale błędnie. Może po prostu jest rozgrywany przez grube ryby, podpuszczające spekulantów, przesadnie wierzących w mądre interpretacje tzw. fundamentów.