Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar osuwa się mimo niezłych odczytów ISM

Dolar osuwa się mimo niezłych odczytów ISM

2017-10-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Kolejne świetne dane nt. indeksu ISM – tym razem dla usług – zostały opublikowane wczoraj po południu. Indeks we wrześniu skoczył do 59,8 pkt. przy szacunkach na poziomie 55,5 pkt., co jest najwyższym poziomem od sierpnia 2005 r.
Rekordowy eksport ropy naftowej z USA

Rekordowy eksport ropy naftowej z USA

2017-10-05 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W tym tygodniu na rynku ropy naftowej dominuje strona podażowa. Wczoraj cena amerykańskiej ropy WTI zeszła na koniec sesji poniżej poziomu 50 USD za baryłkę, a dzisiaj rano delikatnie odbija się w górę od poziomu środowego zamknięcia.

Pewność siebie pilnie poszukiwana

Pewność siebie pilnie poszukiwana

2017-10-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Z każdym dniem jest coraz gorzej, jeśli chodzi o zmienność na rynkach finansowych. Handel został zamknięty w wąskich zakresach konsolidacji, a inwestorom brak jest przekonania, by pchnąć handel w którymkolwiek kierunku.
RPP utrzymuje dotychczasowy kurs

RPP utrzymuje dotychczasowy kurs

2017-10-05 Komentarz walutowy XTB
Październikowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej jest już za nami. Obyło się bez zaskoczeń, gdyż RPP utrzymała dotychczasowy dyskurs i choć znaczenie tego wydarzenia było dla rynku marginalne, to złoty wczoraj częściowo odreagował swoje ostatnie osłabienie.
Odreagowanie na walutach EM

Odreagowanie na walutach EM

2017-10-05 Poranny Szkic walutowy AFS
Wczorajsze umocnienie walut rynków wschodzących zupełnie poza schematami i wbrew korelacjom widocznym na innych klasach aktywów, dlatego w naszej ocenie przejściowe. Dziś powrót do krótkoterminowego trendu deprecjacji. W centrum uwagi publikacja sprawozdania z wrześniowego posiedzenia EBC.
Odreagowanie na PLN, RPP bez zaskoczeń

Odreagowanie na PLN, RPP bez zaskoczeń

2017-10-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN, który odreagował ze znaczących poziomów technicznych. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2983 PLN za euro, 3,6559 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7461 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8414 PLN w relacji do funta szterlinga.
Mówcy Rezerwy

Mówcy Rezerwy

2017-10-05 Raport poranny FMCM
Dzisiejsze głosy: Wystąpią dziś publicznie Peter Praet i Benoit Coeure z EBC (odpowiednio o 10:15 i 14:15), ale chyba ważniejsze będą wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej, czyli banku centralnego USA. Otóż po 15:00 podczas konferencji w Nowym Jorku wystąpią William Dudley i Jerome Powell, usłyszymy też Johna Williamsa i Patricka Harkera. W nocy naszego czasu – o 22:30 – powinniśmy doczekać się wystąpienia Esther George.
Bilans danych z korzyścią dla dolara

Bilans danych z korzyścią dla dolara

2017-10-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Szacunki ADP za wrzesień pokazały najniższy wzrost od 2013 r. – na poziomie 135 tys. etatów w sektorze pozarolniczym – oraz o blisko 100 tys. niższy od tego, co zaobserwowano we wrześniu. Nie jest to jednak dużym zaskoczeniem – rynek liczył się z takim scenariuszem biorąc pod uwagę fakt zaistnienia huraganów. Odczyt wypadł nawet nieco lepiej od szacunków na poziomie 125 tys.
Powell z większymi szansami od Warsh’a na objęcie teki szefa FED?

Powell z większymi szansami od Warsh’a na objęcie teki szefa FED?

2017-10-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Według spekulacji agencji Bloomberg, Biały Dom ma już krótką listę nazwisk osób do objęcia teki szefa FED i tym samym nie planuje już kolejnych przesłuchań. Mają to być cztery osoby – obecna szefowa Janet Yellen, wiceprezes Jerome Powell, który według innych źródeł ma być faworyzowany przez Sekretarza Skarbu, ...
Przed RPP: Rada zbagatelizuje wyskok inflacji

Przed RPP: Rada zbagatelizuje wyskok inflacji

2017-10-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Jest mało prawdopodobne, aby wrześniowy wyskok inflacji CPI do 2,2 proc. r/r stał się podstawą do obudzenia jastrzębich głosów w Radzie Polityki Pieniężnej, kiedy inflacja bazowa pozostaje słaba. RPP pozostaje na kursie stabilizacji stóp procentowych nawet do końca 2018 r., o czym prezes NBP Glapiński powinien dziś przypomnieć.
Cena ropy naftowej WTI przy poziomie 50 USD za baryłkę

Cena ropy naftowej WTI przy poziomie 50 USD za baryłkę

2017-10-04 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po dynamicznej wrześniowej zwyżce cen ropy naftowej, początek października na rynku tego surowca przyniósł wyraźne pogorszenie nastrojów. Cena amerykańskiej ropy naftowej WTI wczoraj po raz kolejny osunęła się w dół, by dzisiaj rano poruszać się już tuż powyżej poziomu 50 USD za baryłkę.
Zagubienie

Zagubienie

2017-10-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynkowi brakuje kierunku do tego stopnia, że w odstępie kilku dni tą samą informację potrafi zinterpretować w przeciwny sposób. Jest kilka tematów, o które można zaczepić handel (przyszły skład FOMC, ryzyka polityczne w Europie, Brexit), jednak po inwestorach nie widać przekonania, w którą stronę podążyć
Na akcjach hossa, FX dyskontuje więcej ryzyka

Na akcjach hossa, FX dyskontuje więcej ryzyka

2017-10-04 Poranny Szkic walutowy AFS
Indeksy cen akcji nie przestają rosnąć, ale rynek walutowy zaczął już uwzględniać nieco więcej ryzyka. Naszym zdaniem zapowiada to rychłą przecenę na parkietach. Kolejna sesja bez istotnych rozstrzygnięć ani wydarzeń, które w poważniejszy sposób zmieniałyby obraz rynków. Złoty oparł się wczoraj wyprzedaży, ...
Złoty stabilny przed RPP

Złoty stabilny przed RPP

2017-10-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3170 PLN za euro, 3,6695 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7739 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8649 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,389% w przypadku obligacji 10-letnich.
W Polsce RPP, w Stanach ADP, na świecie PMI

W Polsce RPP, w Stanach ADP, na świecie PMI

2017-10-04 Raport poranny FMCM
Zaczynamy dzień: Eurodolar otarł się wczoraj o poziom 1,17 i nawet o nieco niższe wartości, ale później odbił i skierował się na północ – tak więc dziś o poranku widzimy ok. 1,1770. Ten ruch niektórzy wiązali z pojawieniem się pogłosek mówiących, że Donald Trump może – na podstawie sugestii swoich doradców albo nawet z własnej inicjatywy – poprzeć innego kandydata na urząd szefa Fed niż Janet Yellen (mowa o następnej kadencji).
Leniwy wtorek z brytyjskim budownictwem w tle

Leniwy wtorek z brytyjskim budownictwem w tle

2017-10-03 Komentarz wieczorny TMS Brokers
W dość skąpym kalendarzu makroekonomicznym uwagę inwestorów próbowały zwrócić wskazania indeksu PMI dla brytyjskiego sektora budowlanego, które pierwszy raz od lipca 2016 roku uplasowały się poniżej granicznej wartości 50 punktów.
WIG20 niemal najsłabszy w Europie

WIG20 niemal najsłabszy w Europie

2017-10-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po tak mocno wzrostowej sesji w USA, kiedy wszystkie 3 najważniejsze indeksy pobiły rekordy wszechczasów, należało się spodziewać sesji co najmniej niezłej. Tak też się zaczął handel w Warszawie, lecz po dobrym początku przyszło schłodzenie w dalszej części notowań.
Rosną oczekiwania na grudniową podwyżkę stóp przez FED

Rosną oczekiwania na grudniową podwyżkę stóp przez FED

2017-10-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Opublikowany wczoraj po południu indeks ISM dla przemysłu za wrzesień wyniósł 60,8 pkt. wobec spodziewanych 58,1 pkt., oraz 58,8 pkt. odnotowanych w sierpniu. Subindeks cen płaconych przyspieszył do 71,5 pkt. (szacowano 63 pkt.), co jest najwyższym poziomem od czerwca 2004 r.). Lepiej od prognoz wypadł też subindeks nowych zamówień, który wzrósł do 64,6 pkt. z 60,3 pkt.
Cena złota w dół na skutek siły amerykańskiego dolara

Cena złota w dół na skutek siły amerykańskiego dolara

2017-10-03 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po osiągnięciu poziomów 1350-1360 USD za uncję w pierwszej połowie września, notowania złota dynamicznie zawróciły w dół. Od kilku tygodni cena żółtego kruszcu spada i dzisiaj rano porusza się ona w okolicach wczorajszego zamknięcia, czyli w rejonie 1272-1273 USD za uncję.
Moment zawahania

Moment zawahania

2017-10-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Po nocy nastroje pozostają dobre z kolejnym rekordem S&P500 w tle. USD nie daje sobie odebrać tytułu lidera rynku, znajdując wsparcie w imponujących danych. Wydarzenia w Katalonii nie uderzają wyraźnie w EUR, ale też nie zachęcają do utrzymywania długich pozycji.