Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Trumpowi ufamy, znowu

Trumpowi ufamy, znowu

2017-09-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar króluje teraz na rynku, a świeżym powodem jest ożywiona nadzieja, że prezydent Trump jest w stanie współpracować z obiema partiami Kongresu. Ale dziś potrzebny jest dobry odczyt inflacji, zęby podtrzymać rajd USD. Poza tym mamy decyzje SNB i Banku Anglii.
Wyższa inflacja w USA i mocniejszy dolar?

Wyższa inflacja w USA i mocniejszy dolar?

2017-09-14 Poranny Szkic walutowy AFS
Przeceniony zbyt mocno dolar zaczyna odzyskiwać blask. Zbliża się do najwyższego poziomu od 2 tygodniu. Oczekiwana ścieżka zacieśnienia polityki pieniężnej w USA jest naszym zdaniem zbyt płaska. Spodziewamy się, że rynek zacznie w pełni dyskontować grudniową podwyżkę wraz z oczekiwanym przez nas przyspieszeniem inflacji.

Amerykańska inflacja, tym razem CPI

Amerykańska inflacja, tym razem CPI

2017-09-14 Raport poranny FMCM
Na rynkach: Wczoraj poznaliśmy inflację PPI z USA, po czym dolar znacząco się umocnił, pomimo też iż odczyt był w gruncie rzeczy rozczarowujący, tj. w tym wypadku niski. Dziś o 14:30 poznamy inflację konsumencką CPI (wraz z z jej wersją bazową). Do tego w tym samym momencie pojawi się odczyt nt. tygodniowej liczby wniosków o zasiłek.
Utrzymanie presji podażowej na złotym

Utrzymanie presji podażowej na złotym

2017-09-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie presji na wycenę złotego, którego kwotowania (na większości zestawień) są najniżej od blisko miesiąca. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2839 PLN za euro, 3,6087 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7362 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7635 PLN w relacji do funta szterlinga.
Zmiana

Zmiana

2017-09-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Jest więcej spokoju w handlu na rynkach finansowych w środę bez jednoznacznego lidera na FX. Dolar zatrzymał wzrosty z poprzednich dni, ale rynek już nie wykorzystuje takich sytuacji od prędkiej wyprzedaży waluty. Coś się zmieniło w nastawieniu inwestorów. Ponadto funt pozostaje mocny w oczekiwaniu na BoE, a nad złotym zbierają się czarne chmury.
Złoty nieco słabszy po informacjach KE

Złoty nieco słabszy po informacjach KE

2017-09-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie słabszego PLN wobec zagranicznych dewiz. Ruchy ten widoczne są przede wszystkim na zestawieniach z euro oraz brytyjskim funtem.
Negatywny impuls dla złotego

Negatywny impuls dla złotego

2017-09-13 Poranny Szkic walutowy AFS
W ostatnich dniach zarówno czynniki globalne – w największym stopniu determinujące wycenę złotego, jak i dotyczące stricte Polski oddziałują w kierunku osłabienia rodzimej waluty. Naszym zdaniem ta tendencja utrzyma się podczas najbliższych kilku, a nawet kilkunastu sesji. Dolar zyska na wartości, a na światowych rynkach apatyt na ryzyko nieco osłabnie.
Dziś dane o przemyśle Eurolandu

Dziś dane o przemyśle Eurolandu

2017-09-13 Raport poranny FMCM
Główna para, szeroki rynek: Eurodolar pozycjonuje się w rejonie 1,1985-90. Wykres jest wyraźnie powyżej minimów, jakie osiągnięto wczoraj, gdy notowano 1,1925. Jakiś wpływ na to mogły mieć wypowiedzi S. Mnuchina, Sekretarza Skarbu USA.
Podaż wygrała

Podaż wygrała

2017-09-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Bardzo udane wczorajsze sesje w USA, które były już częściowo wczoraj skonsumowane w Europie, przełożyły się na dobre nastroje w Azji i działały pozytywnie na początek notowań w Europie. W trakcie sesji miały nie być publikowane żadne ważne dane, więc była szansa na próbę podejścia pod 2550 pkt.
Mnuchin w USA, S&P w Polsce

Mnuchin w USA, S&P w Polsce

2017-09-12 Raport wieczorny FMCM
Dzisiejsze wahania: Główna para walutowa krąży dziś w obszarze 1,1925 – 1,1975, przy czym dotychczas tak to wygląda. Nie było jakichś szczególnych danych makro, a wystąpienie p. Constancio z EBC było raczej ogólnikowe i dotyczyło ogólnych skutków luźnej polityki monetarnej w Eurolandzie.
Dolar będzie musiał zmierzyć się z ważnymi danymi makro

Dolar będzie musiał zmierzyć się z ważnymi danymi makro

2017-09-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
KOREA PÓŁNOCNA: Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję ws. nałożenia nowych sankcji na KRLD w odpowiedzi na próbę nuklearną z 3 września. Ostatecznie pod głosowanie poddano jednak złagodzoną wersję projektu, aby uniknąć ryzyka weta ze strony Chin i Rosji. I tak wprowadzono limit na dostawy ropy naftowej – w tym roku do 0,5 mln baryłek, a w 2018 r. i kolejnych latach do 2 mln baryłek.
Rekordowe zbiory pszenicy w rejonie Morza Czarnego

Rekordowe zbiory pszenicy w rejonie Morza Czarnego

2017-09-12 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Ostatnie dni na rynku pszenicy upływają pod znakiem osuwania się notowań w dół. Cena tego zboża w Stanach Zjednoczonych, która tydzień temu zbliżała się do poziomu 4,50 USD za buszel, obecnie niewiele przekracza poziom 4,30 USD za buszel.
Przejaśnienia po burzy

Przejaśnienia po burzy

2017-09-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj słońce zaświeciło dla aktywów ryzykownych i dolara przy mniejszych obawach o Koreę Płn. i Irmę. Jednak jest jeszcze za wcześnie, by stwierdzić, czy mamy do czynienia z przejściowym odbiciem, czy zawiązaniem trwalszego ruchu, gdyż inwestorzy pozostają chimeryczni. We wtorek otrzymamy kolejne dane o inflacji (Szwecja, Wlk. Brytania) i kolejne głosy z ECB.
W którą stronę pójdzie RPP?

W którą stronę pójdzie RPP?

2017-09-12 Raport poranny FMCM
Główna para: Eurodolar delikatnie rośnie, odchodząc od dołków zanotowanych wczoraj wieczorem i w nocy. Mamy już 1,1970. W każdym razie ruchy dnia wczorajszego potwierdziły obowiązywalność szerokiego zakresu, który opisujemy w przybliżeniu jako 1,1825 – 1,2070.
Słabszy juan, słabszy złoty

Słabszy juan, słabszy złoty

2017-09-12 Poranny Szkic walutowy AFS
Odbicie w górę dolara, choć na razie mizerne, od razu wywołuje słabszą postawę walut gospodarek wschodzących. Spadki potęguje tracący od piątku juan. W najbliższych dniach spodziewamy się podtrzymania tych tendencji. Waluta USA będzie odzyskiwać straty. Kurs USD/PLN skieruje się na 3,60. EUR/PLN pozostanie w rejonie 4,25.
PLN bez większych zmian, rynek śledzi doniesienia z EBC

PLN bez większych zmian, rynek śledzi doniesienia z EBC

2017-09-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2434 PLN za euro, 3,5506 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7120 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6778 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dyskusje na temat przedłużenia porozumienia ws. cięcia produkcji ropy

Dyskusje na temat przedłużenia porozumienia ws. cięcia produkcji ropy

2017-09-11 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej zakończyły miniony tydzień dynamicznym spadkiem cen, co miało uzasadnienie z punktu widzenia zarówno techniki, jak i fundamentów. Zniżkę tę można było odczytać jako odreagowanie po wcześniejszych wyraźnych wzrostach notowań – a jednocześnie jako wyraz braku wiary inwestorów w możliwość dalszych zwyżek przy wciąż niekorzystnych fundamentach tego rynku.
Kruche podstawy poprawy nastrojów

Kruche podstawy poprawy nastrojów

2017-09-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Mała euforia zapanowała na rynku po tym jak liderzy północnokoreańskiego reżimu nie zdecydowali się kolejne próby balistyczne podczas obchodów rocznicy utworzenia Koreańskiej Republiki Ludowo -Demokratycznej. Inwestorzy przygotowali się na pokaz siły a zamiast tego Kim Dzong Un zaserwował wystawny raut swoim naukowcom.
O co walczy polski złoty?

O co walczy polski złoty?

2017-09-11 Raport poranny FMCM
Główna para, jak wiemy, w piątek notowała poziomy rzędu 1,2090. Zatem przebito maksima z końcówki sierpnia, aczkolwiek na razie wydaje się, że był to ruch przedwczesny, jedynie testowy. Dość powiedzieć, że w poniedziałek rano widzimy 1,2015.
Polski złoty wciąż pokazuje siłę

Polski złoty wciąż pokazuje siłę

2017-09-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W bieżącym tygodniu na rynku polskiego złotego zdecydowanie przeważa strona popytowa. Co prawda notowania rodzimej waluty radzą sobie nieźle już od ponad 9 miesięcy, jednak w ostatnich dniach wybiły się na nowe tegoroczne maksima – a jednocześnie na najwyższe poziomy od maja 2015 r.