Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN konsoliduje, rynek czeka na EBC

PLN konsoliduje, rynek czeka na EBC

2017-10-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych emocji, a notowania złotego pozostają relatywnie stabilne. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2266 PLN za euro, 3,5949 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6489 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,7513 PLN w relacji do funta szterlinga.
Jutro dniem rządzić będą odczyty PMI

Jutro dniem rządzić będą odczyty PMI

2017-10-23 Raport wieczorny FMCM
Co się działo? Jeśli chodzi o odczyty makro, to oczywiście działo się niewiele. Brytyjski wskaźnik zamówień CBI rozczarował: zakładano wzrost z 7 do 9 pkt, ale faktyczny wynik to -2 pkt. Para walutowa GBP/EUR jest teraz przy 1,1230. W piątek w minimach notowano 1,1090.

Poniedziałek z czeskim zacieśnianiem w tle

Poniedziałek z czeskim zacieśnianiem w tle

2017-10-23 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Pustki w poniedziałkowym kalendarzu makroekonomicznym skutecznie zwróciły uwagę inwestorów w stronę rynku akcyjnego czy rynku surowców. Początek tygodnia z solidnym przytupem zaczynają listopadowe kontrakty na gaz ziemny (2,2 proc.), które obecnie uznają wyższość bawełny mającej za sobą aż 3,9 proc. zwyżkę.
Dolar dobrze zaczął tydzień

Dolar dobrze zaczął tydzień

2017-10-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
JAPONIA: Według wstępnych danych koalicja rządowa (LDP-Komeito) zdobyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych 312 miejsc, co pozwala utrzymać większość 2/3 głosów (310 miejsc). To sygnał do kontynuacji, a nawet przyspieszenia dotychczasowej polityki (wypowiedź szefa gabinetu Yoshihide Suga), ...
Abenomika zostaje, słabość jena też

Abenomika zostaje, słabość jena też

2017-10-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Premier Japonii Abe wygrał niedzielne wybory, a jego przywództwo oznacza podtrzymanie słabości jena. Polityka jest też wyznacznikiem klimatu wokół USD, a procedowanie budżetu w Kongresie działa krzepiąco. EUR czeka na czwartkową decyzję ECB. Złoty bez reakcji po decyzji S&P.
Spadek liczby funkcjonujących wiertni ropy naftowej w USA

Spadek liczby funkcjonujących wiertni ropy naftowej w USA

2017-10-23 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W ubiegłym tygodniu na rynku ropy naftowej utrzymywała się presja podażowa. Niemniej, piątkowa sesja zakończyła się na tym rynku na plusie, a dzisiaj rano notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI powróciły do okolic 52 USD za baryłkę.
Draghi zdecyduje o losach złotego

Draghi zdecyduje o losach złotego

2017-10-23 Komentarz walutowy XTB
Polska waluta reaguje lekkim osłabieniem po piątkowej decyzji agencji ratingowej Standard&Poor’s, która pozostawiła ocenę wiarygodności kredytowej na niezmienionym poziomie (BBB+). Z kolei w trakcie weekendu główna uwaga szerokiego rynku skierowana została na Japonię, gdzie odbyły się przyspieszone wybory parlamentarne.
Skromne kalendarium

Skromne kalendarium

2017-10-23 Raport poranny FMCM
Rynek głównej pary i nie tylko: Sytuacja w Katalonii nadal jest napięta. Szef Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani, wypowiedział się przeciwko niepodległości tego regionu, a zrobił to w mocnych słowach. Zapowiedział przy tym, że w Europie żadne państwo nie uzna niepodległej Katalonii.
S&P podtrzymuje ocenę, PLN bez większych zmian

S&P podtrzymuje ocenę, PLN bez większych zmian

2017-10-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi większych ruchów na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2387 PLN za euro, 3,6015 PLN wobec dolara amerykańskiego,3,6525 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7433 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,385% w przypadku obligacji 10-letnich.
Sezon wyników przynosi nowe rekordy na Wall Street

Sezon wyników przynosi nowe rekordy na Wall Street

2017-10-18 Komentarz giełdowy XTB
Środa niewątpliwie należy do byków. Niemal cała tablica z wynikami światowych indeksów giełdowych świeci się na zielono i na wielu rynkach zostały zanotowane nowe historyczne rekordy. W przypadku Wall Street jest to głównie zasługa niezłych wyników spółek w rozpoczynającym się sezonie wyników za III kwartał. Inwestorzy na GPW także wyczekują raportów finansowych.
Brytyjska przeciwwaga

Brytyjska przeciwwaga

2017-10-17 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Po nocnej publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia RBA miano gwoździa programu miały przejąć brytyjskie szacunki inflacji CPI za wrzesień, wobec których uczestnicy rynku mieli dość rozbudowane oczekiwania. Ujemna skośność prognoz była traktowana jako nieśmiała prośba ankietowanych uczestników rynku o nieco silniejsze wskazania dynamiki cen niż opublikowane 3,0 proc.
Słabszy sentyment

Słabszy sentyment

2017-10-17 Komentarz giełdowy DM BOŚ
W USA hossa, niemal co dzień bite są rekordy wszechczasów, a tymczasem w Warszawie dalszy ciąg korekty. Mówimy o korekcie, bo w środę i czwartek WIG20 pokonał niedawne maksima i zbliżył się do kilkuletniego szczytu nieco powyżej 2600 pkt. z 2013 r.
Polskie indeksy radzą sobie dzisiaj najgorzej

Polskie indeksy radzą sobie dzisiaj najgorzej

2017-10-17 Komentarz giełdowy XTB
Sesja azjatycka przebiegła spokojnie, a liderem wśród najważniejszych indeksów był australijski S&P/ASX200 (+0,7%), który kontynuuje wzrosty po wybiciu się z wielomiesięcznej konsolidacji. Nikkei225 wzrósł dzisiaj 0,4% natomiast giełda w Szanghaju i Hongkongu zamknęła się z niewielkim minusem. Indeksy na żadnym z kontynentów nie zareagowały natomiast na kolejne pogróżki ze strony Korei Północnej.
USD/JPY powraca do wzrostów

USD/JPY powraca do wzrostów

2017-10-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Nie wykluczone, że obserwowana w pierwszej połowie października korekta, będąca następstwem nieudanych prób sforsowania oporu przy 113,00 (czynnik techniczny), a także gorszego sentymentu wokół USD po tym, jak pojawiły się wątpliwości dotyczące długoterminowych perspektyw inflacji (czynnik fundamentalny) dobiegła końca.
Impas w grze

Impas w grze

2017-10-16 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Poniedziałkowy kalendarz makroekonomiczny nie należał do ponadprzeciętnie fascynujących. Perspektywę dość nudnej sesji wyraźnie odsunęły doniesienia agencji Bloomberga dotyczące potencjalnego załamania rozmów w sprawie BREXIT-u, które ma nastąpić w sytuacji bezkompromisowości oficjeli z Brukseli. Koniec dnia stoi pod znakiem lekkiego powrotu dolara do łask. Obecnie USD/JPY wraca w okolice poziomu 112,00, a EUR/USD próbuje na dobre uplasować się poniżej wsparcia przy 1,1800.
Ważny czas dla walut Antypodów

Ważny czas dla walut Antypodów

2017-10-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W nocy z poniedziałku na wtorek poznamy zapiski z ostatniego posiedzenia RBA (z początku października). Trudno oczekiwać, aby były one wsparciem dla notowań AUD, biorąc pod uwagę, że komunikat po tym spotkaniu potwierdził raczej bierność RBA w kwestii ewentualnych podwyżek stóp procentowych. W zamian zwrócono uwagę na kwestie związane z kursem AUD, który powinien być niższy.
Dobry początek tygodnia w Europie

Dobry początek tygodnia w Europie

2017-10-16 Komentarz giełdowy XTB
Sesja azjatycka rozpoczynająca obecny tydzień przebiegła całkiem dobrze. Zyskiwała giełda w Japonii i Australii, gdzie indeksy Nikkei oraz S&P/ASX zyskiwały odpowiednio 0,5% i 0,55%. W oczekiwaniu na rozpoczynający się w tym tygodniu Kongres Ludowej Partii Chin indeks Shanghai Composite cofnął się o 0,35%, jednak już indeks w Szanghaju (Hang Seng) wzrósł o kolejne 0,5%.
Piętrowa konsolidacja

Piętrowa konsolidacja

2017-10-13 Raport tygodniowy FMCM
Tak właśnie jest: Tytuł naszego raportu odnosi się do eurodolara. Istotnie, wykres głównej pary walutowej od sierpnia waha się w konsolidacyjnym zakresie 1,1670 – 1,2090. Ten z kolei podzielony jest na dwie części: granicę stanowi rejon 1,1860-80.
Doniesienia z EBC oraz raport o inflacji ustawiają handel na giełdach

Doniesienia z EBC oraz raport o inflacji ustawiają handel na giełdach

2017-10-13 Komentarz giełdowy XTB
Koniec tygodnia przyniósł nam wiele emocji nie tylko na rynku walutowym, ale również na giełdach. Kluczowymi wydarzeniami dnia był raport o inflacji i sprzedaży detalicznej w USA oraz pogłoski o ewentualnych dalszych działaniach EBC w sprawie programu QE.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-10-13 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu polityka może się stać ważnym czynnikiem dla rynków w związku z rozpoczynającym się w środę Kongresem Chińskiej Partii Ludowej, a także szczytem UE pod koniec tygodnia, gdzie Brexit będzie czołowym tematem. Od strony makro otrzymamy m.in. PKB z Chin, szereg odczytów inflacji i danych z rynku pracy.