Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

KGHM ciążyła

KGHM ciążyła

2017-11-28 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Tydzień temu utknęliśmy w pobliżu 2500 pkt. i pomimo bicia kolejnych rekordów w USA, tkwimy poniżej tej bariery. Z drugiej strony w Europie sytuacja jest podobna. Indeksy utknęły. Lepiej zachowują się spółki małe, ale indeks mWIG40 spadał od kwietnia, a szczególnie stromo od połowy października i ostatnie 8 sesji wzrostowych to zaledwie odreagowanie niewielkiej części spadków.
Globalne nastroje nie pomagają WIG20

Globalne nastroje nie pomagają WIG20

2017-11-28 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiaj mieliśmy zdecydowanie gorsze nastroje na GPW, które w zasadzie są bardzo ciężkie do wytłumaczenia. W szczególności, że na zagranicznych parkietach mamy do czynienia ze wzrostami. W tym tygodniu możliwe pewne rozstrzygnięcie dla Wall Street, jak i jednocześnie punkt zwrotny dla administracji Donalda Trumpa, która jest głodna pierwszej ważniejszej reformy.

Obrona status quo

Obrona status quo

2017-11-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar jest ponownie nieco silniejszy przy gorącej debacie uczestników rynku o przyszłości ustawy podatkowej. Typowy dla końca miesiąca handel zaczyna powoli przegryzać się przez rynek walutowy, przynosząc nerwowe zwroty akcji. Wtorek jak na razie jest spokojny, ale przed nami bogaty kalendarz wydarzeń.
Ceny ropy w dół po informacjach dot. ropociągu Keystone

Ceny ropy w dół po informacjach dot. ropociągu Keystone

2017-11-28 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od wyraźnej zniżki. W rezultacie, cena amerykańskiej ropy WTI spadła o około 1,4% do okolic 58 USD za baryłkę, a dzisiaj rano osunęła się już poniżej tego poziomu.
dolar wraca do gry, kluczowe głosowania w Senacie

dolar wraca do gry, kluczowe głosowania w Senacie

2017-11-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Inwestorzy na rynku walutowym nie specjalnie reagowali na ostatnie kontrowersyjne głosowania w polskim Sejmie, jednak w przypadku głosowań amerykańskiego Kongresu jest zgoła inaczej. Po długim weekendzie ze względu na Święto Dziękczynienia prace nad Planem Podatkowym ruszają ponownie. Dolar wraca do gry, głosowania pokażą jednak na jak długo.
Co dalej z bieżącym tygodniem?

Co dalej z bieżącym tygodniem?

2017-11-28 Raport poranny FMCM
Jaka sytuacja? Eurodolar oscyluje nieco poniżej 1,19 – w każdym razie w rejonie tego poziomu. Cóż, to oznacza, że dolar mimo wszystko trochę odzyskał w porównaniu z tym, co stracił na sesji wczorajszej, przynajmniej w ciągu dnia. Wtedy bowiem w maksimach kreślono nawet szczyty rzędu 1,1960.
Wyhamowanie wzrostów PLN

Wyhamowanie wzrostów PLN

2017-11-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi wyhamowanie ostatnich wzrostów na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2091 PLN za euro, 3,5386 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6048 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 3,7117 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,357% w przypadku obligacji 10-letnich.
Rynek skupił garść dolarów

Rynek skupił garść dolarów

2017-11-27 Raport poranny FMCM
Jak potoczyły się sprawy? Oczywiście ostatnie dni to generalnie czas wyprzedaży waluty USA, a przez to wzrostu eurodolara – i para nadal jest wysoko – ale jednak wieczór poniedziałkowy przynosi delikatne odreagowanie, przynajmniej w relacji do dzisiejszych maksimów.
Frankowicze zadowoleni z poniedziałkowych notowań

Frankowicze zadowoleni z poniedziałkowych notowań

2017-11-27 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Poniedziałek był dość łaskawy dla osób posiadających zobowiązania we franku szwajcarskim. Na przestrzeni dnia obserwowano nie tylko stopniowe umocnienie złotego, ale przede wszystkim próbę wyraźnego przebicia przez EUR/CHF listopadowych szczytów w okolicach poziomu 1,1720.
USA pozytywnie reaguje na wyniki z Black Friday

USA pozytywnie reaguje na wyniki z Black Friday

2017-11-27 Komentarz giełdowy XTB
Przed nami ostatni tydzień listopada, który zapowiada się ciekawie ze względu na bogaty kalendarz makroekonomiczny, a także istotne wydarzenia polityczne. Zbliża się również okres zwany rajdem mikołaja, gdzie statystycznie grudzień jest dobrym dla giełd miesiącem. Trzeba się jednak zastanowić, czy aby na pewno będzie to dobry okres dla wszystkich giełd?
Chwila słabości

Chwila słabości

2017-11-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek akcji w Azji rozpoczął tydzień w ponurych nastrojach, które mogą się przelać na Europę. Ropa naftowa odczuwa piętno awersji do ryzyka, podobnie AUD i NZD. Kalendarz w poniedziałek jest niemal pusty, więc nie będzie przeszkadzał w kształtowniku się nastrojów.
Hen, wysoko, na głównej parze

Hen, wysoko, na głównej parze

2017-11-27 Raport poranny FMCM
Sytuacja eurodolara: O tym, jak układały się losy głównej pary w ostatnich miesiącach, pisaliśmy w piątek wieczorem – dość szczegółowo. Wykres, po tymczasowym (jak się okazało) badaniu niższych okolic, nawet pod 1,16, powrócił do dawnej konsolidacji, tej z sierpnia, września i dużej części października.
Frank najtańszy od czarnego czwartku

Frank najtańszy od czarnego czwartku

2017-11-27 Komentarz walutowy XTB
Mniej niż 3,60 złotego – tylko tyle frank szwajcarski kosztował w dzisiejszych porannych kwotowaniach i był to najniższy kurs od stycznia 2015 roku, kiedy szwajcarski SNB przestał bronić swojej waluty przed umocnieniem. To efekt bardzo dobrych nastrojów na rynkach globalnych, rosnących szans na starą koalicję w Niemczech, a także atomowych danych makroekonomicznych w Polsce i Europie.
Utrzymanie mocnego PLN

Utrzymanie mocnego PLN

2017-11-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocnego złotego na większości zestawień. PLN kwotowany jest przez inwestorów następująco: 4,2106 PLN za euro, 3,5308 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5980 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7023 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,338% w przypadku obligacji 10-letnich.
Słaba końcówka sesji w Europie. Black Friday w USA.

Słaba końcówka sesji w Europie. Black Friday w USA.

2017-11-24 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejszy piątek kończy tydzień, ale jednocześnie zaczyna przedświąteczny szał zakupowy. Tradycja czarnego piątku wywodzi się z USA, jednak ogarnia ona już także i Europę. Dziś giełdy za oceanem zamykają się wcześniej kończąc handel o godzinie 19:00 naszego czasu. Czy zatem ten dość wyjątkowy dzień ma znaczenie dla giełd?
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-11-24 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu w kalendarzu danych wyróżniają się raporty inflacyjne ze strefy euro i USA. Wydarzeniem tygodnia może zostać jednak szczyt OPEC, szczególnie jeśli podjęte tam postanowienia nie spełnią wygórowanych oczekiwań rynkowych. Koniec tygodnia to raporty o aktywności przemysłu z Polski, Wielkiej Brytanii i USA.
Europejskie PMI sprzyjają złotemu

Europejskie PMI sprzyjają złotemu

2017-11-24 Komentarz walutowy XTB
Notowania polskiej waluty otrzymały wsparcie podczas wczorajszej sesji zarówno za sprawą słabszego amerykańskiego dolara, jak i również odczytów indeksów PMI z gospodarek Niemiec, Francji oraz całej strefy euro. Lepsze nastroje w europejskiej gospodarce powinny bowiem pozytywnie oddziaływać również na wzrost gospodarczy w Polsce.
Od Japonii do USA

Od Japonii do USA

2017-11-24 Raport poranny FMCM
Globalnie... O 1:30 pojawił się odczyt PMI dla japońskiego przemysłu za listopad, przy czym uzyskany wynik to 53,8 pkt przy prognozie 52,6 pkt. Tak więc był to niewątpliwie rezultat pozytywny. Kwadrans po 9:00 mamy w programie ciekawe wiadomości ze Szwajcarii – produkcję przemysłową i zamówienia przemysłowe (w obu wypadkach za III kwartał).
Złoty wspierany szeregiem czynników

Złoty wspierany szeregiem czynników

2017-11-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocnego PLN, gdzie notowania koszyka (BOSSA PLN) są w najwyższym punkcie od maja 2015r. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2072 PLN za euro, 3,5511 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6158 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7190 PLN w relacji do funta szterlinga.
Europa da się lubić

Europa da się lubić

2017-11-23 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Obchody Dnia Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii skutecznie pozbawiły rynków dodatkowego zastrzyku kapitału, aczkolwiek w trakcie czwartkowej sesji uczestnicy rynku nie mogli narzekać na zmienność na rynku walutowym. Z obrotu odpadła dość pokaźna część surowców, co pozwoliło inwestorom na bardziej selektywne posunięcia.