Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Cisza przed burzą dla premier May i nie tylko

Cisza przed burzą dla premier May i nie tylko

2017-11-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Premier Wielkiej Brytanii Teresa May nie ma chwili wytchnienia. Po odejściu dwóch ministrów z jej rządu, teraz prasa donosi o wolcie 40 posłów z jej partii. Funt przechodzi trudne chwile na rynku, który w ostatnich dniach jest coraz trudniejszy do okiełznania i zrozumienia. Nagłe tąpnięcie japońskiej giełdy w poniedziałek wysyła złe sygnały w stronę Europy.
Skoordynowana akcja banków centralnych?

Skoordynowana akcja banków centralnych?

2017-11-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Uwaga inwestorów skupia się na jutrzejszym panelu banków centralnych we Frankfurcie. To wydarzenie wyznaczy kierunek zmian rynków na najbliższe kilka tygodni. Poniedziałek na rynkach w Azji przyniósł spadki indeksów w ślad za pogorszeniem nastrojów w Europie pod koniec ubiegłego tygodnia. Rynkowe stopy procentowe lekko w górę, ale waluty stabilnie. Przed nami kilka sesji obfitujących w wydarzenia i publikacje danych gospodarczych.

Polityka ponownie osłabia funta

Polityka ponownie osłabia funta

2017-11-13 Komentarz walutowy XTB
Funt od ponad roku z uwagi na brexit jest jedną z najbardziej wrażliwych walut, jeśli chodzi o reakcje na wydarzenia polityczne i na starcie nowego tygodnia się to potwierdza. Tymczasem polski złoty pozostaje relatywnie mocny wspierany przez sytuację na rynku obligacji i opierając się słabszym nastrojom na giełdach.
Jutro wysyp doniesień o PKB

Jutro wysyp doniesień o PKB

2017-11-13 Raport poranny FMCM
...a co dziś? Dziś rano ropa WTI stoi po 56,8 dolara za baryłkę i trochę rośnie w relacji do kursu odniesienia, acz tak naprawdę od paru godzin tanieje, bo notowano w nocy szczyt 57,9 dolara. Ogólnie jednak wykres nadal jest wysoko, jeśli porównwywać go z sytuacją sprzed 6 listopada.
PLN bez zmian, rynek czeka na nowe impulsy

PLN bez zmian, rynek czeka na nowe impulsy

2017-11-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2255 PLN za euro, 3,6260 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6391 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 3,7588 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,386% w przypadku obligacji 10-letnich.
Końcówka tygodnia z osłabionym dolarem

Końcówka tygodnia z osłabionym dolarem

2017-11-10 Raport tygodniowy FMCM
Ograniczony zakres wahań: Jeśli mowa o eurodolarze, to zakres wahań rzeczywiście jest dość skromny od dobrych kilkunastu dni, od ostatniego tygodnia października. Można mówić o pasie 1,1560 – 1,1690. Otóż istotne jest to, że wcześniej, od przełomu lipca i sierpnia, przez blisko trzy miesiące wykres mieścił się powyżej ...
indeksy w Europie w najgorszej formie od sierpnia

indeksy w Europie w najgorszej formie od sierpnia

2017-11-10 Popołudniowy komentarz giełdowy XTB
Tydzień dla inwestorów giełdowych praktycznie na wszystkich kontynentach będzie bez happy end’u. W tym tygodniu To Europa rozpoczęła fazę korekcyjną na rynkach akcji, po czym dołączyła Japonia, a następie Wall Street, które broniło się przed przeceną najdłużej.
Konsolidacja notowań ropy naftowej

Konsolidacja notowań ropy naftowej

2017-11-10 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po dynamicznej poniedziałkowej zwyżce, notowania ropy naftowej wpadły w konsolidację. Cena amerykańskiej ropy naftowej WTI porusza się od paru dni w okolicach poziomu 57 USD za baryłkę. Optymizm na rynku ropy utrzymuje się głównie za sprawą planowanych działań OPEC w zakresie przedłużenia porozumienia dot. limitów produkcji ropy naftowej, do którego dołączyły także niektóre kraje spoza kartelu, w tym Rosja.
Powrót do działania

Powrót do działania

2017-11-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Po sennym, handlu w Azji, start w Europie przynosi nieco ożywienia. Rynek długu nadaje ton, a rosnące rentowności pomagają dolarowi. USD/JPY czuje się tutaj najlepiej. Funt pozostaje niezdecydowany. Złoty jest uśpiony, ale rośnie presja na waluty rynków wschodzących.
Złoty oszczędzony pomimo spadków na giełdach

Złoty oszczędzony pomimo spadków na giełdach

2017-11-10 Komentarz walutowy XTB
Czwartek przyniósł mocne wstrząsy na rynkach – od Tokio po Wall Street. Takie dni zwykle nie są dobre dla złotego, gdyż rosnąca awersja na ryzyko sprzyja wycofywaniu kapitału z naszego rynku. Tym razem jednak złotemu się „upiekło”.
Podwyższony wykres eurodolara

Podwyższony wykres eurodolara

2017-11-10 Raport poranny FMCM
Cóż widzimy? Eurodolar lokuje się w pobliżu poziomu 1,1640. Pamiętamy, że dolna granica szerokiej, piętrowej konsolidacji, która trwała przez sierpień, wrzesień i dużą część października, to ok. 1,1670 (a górna to 1,21). Tak więc na razie do tych starych rejonów nie wróciliśmy.
PLN mocniejszy na bazie słabszego dolara

PLN mocniejszy na bazie słabszego dolara

2017-11-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego złotego na bazie odbicia eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2305 PLN za euro, 3,6335 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6522 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7797 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,422% w przypadku obligacji 10-letnich.
Podatki zaciążą na dolarze?

Podatki zaciążą na dolarze?

2017-11-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Demokraci wygrali wybory na gubernatorów stanów w Wirginii (Ralph Northam), oraz New Jersey (Phil Murphy). Drugą kadencję wywalczył też Bill de Blasio z Partii Demokratycznej, który utrzyma stanowisko burmistrza Nowego Jorku.
Nieoczekiwany wzrost zapasów ropy naftowej w USA

Nieoczekiwany wzrost zapasów ropy naftowej w USA

2017-11-09 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po spektakularnej zwyżce cen ropy naftowej w poniedziałek, od wtorku notowania tego surowca delikatnie osuwają się w dół. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI wciąż poruszają się tuż poniżej poziomu 57 USD za baryłkę, czyli w pobliżu tegorocznego maksimum z początku tygodnia.
Po środku niczego

Po środku niczego

2017-11-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki finansowe pozostają frustrująco niezdecydowane, kiedy brakuje punktu zaczepienia. Brak danych, brak komentarzy, brak postępów w kluczowych kwestiach. Przetasowania w pozycjach generują chaotyczne ruchy, po których po kilku godzinach nie ma już śladu.
RPP nie zaostrzyła stanowiska, PLN bez zmian

RPP nie zaostrzyła stanowiska, PLN bez zmian

2017-11-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2360 PLN za euro, 3,6497 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6573 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7957 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,38% w przypadku obligacji 10-letnich.
Czwartek i walutowe przetasowania

Czwartek i walutowe przetasowania

2017-11-09 Raport poranny FMCM
Na szerokim rynku: USD/JPY jest na poziomie 113,987 – trochę rośnie, w każdym razie wzrósł wyraźnie od wczoraj, kiedy to zakreślono dołek na ok. 113,410. W międzyczasie mieliśmy m.in. słaby odczyt o zamówieniach na sprzęt i maszyny w Japonii za wrzesień: -8,1 proc. m/m przy prognozie -1,8 proc. m/m.
Funtowi znów zaczyna znów bardziej ciążyć ryzyko polityczne?

Funtowi znów zaczyna znów bardziej ciążyć ryzyko polityczne?

2017-11-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Brytyjska waluta jest dzisiaj najsłabszą w zestawieniach z innymi – znów zaczyna ciążyć ryzyko polityczne, gdyż rosną obawy związane z losami gabinetu premier Theresy May. Po tym jak kilka dni temu z rządu odszedł minister obrony, pojawiły się kolejne oskarżenia – tym razem dotyczące nieformalnych kontaktów sekretarz w resorcie rozwoju Priti Patel z izraelskimi politykami.
Kontynuacja przeceny w Europie

Kontynuacja przeceny w Europie

2017-11-08 Komentarz giełdowy XTB
Wczorajszy dzień był ciężki przede wszystkim dla inwestorów giełdowych w Europie. Tam widzieliśmy spadki praktycznie na całej szerokości starego kontynentu, ze szczególną słabością indeksów w krajach strefy euro.
Import ropy naftowej do Chin najniższy od roku

Import ropy naftowej do Chin najniższy od roku

2017-11-08 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po spektakularnej poniedziałkowej zwyżce, wczoraj notowania ropy naftowej delikatnie ją odreagowały, poruszając się w dół. Dzisiaj rano zniżka wyhamowała, a jej zakres jest niewielki w porównaniu do wcześniejszych wzrostów. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI wciąż poruszają się w pobliżu poziomu 57 USD za baryłkę, czyli w okolicach niedalekich tegorocznym maksimom z początku tygodnia.